Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Ancoron - Pod tęczą

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-10-16, 10:07   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Ancoron - Pod tęczą

Cytat:
Pod tęczą

Na tablicy wisi pokolorowana karta papieru wypisana ręką dziecka:

„Szanowny dzielny rycerzu!
Nazywam się Marika i mam siedem lat. Jestem córką kupca bławatnego z Archolos. Mam do Ciebie wielka prośbę. Moja ukochana niania opowiedziała mi historie o tym, że w górach, daleko, daleko na północ, można znaleźć w miejscu gdzie zaczyna się tęcza, źródełko z cudowną woda, nad która rosną kwiatki, które przywracają zdrowie. Moja mamusia ostatnio ciężko zachorowała i bardzo, bardzo mi na tym zależy aby zdobyć taki kwiatek.
Mój tatuś mówi, ze to tylko bajka, ale ja wiem swoje, bo niania nigdy mnie nie oszukała. Bardzo mi zależy na tym, aby moja mama wyzdrowiała.
W zamian za uzdrawiający kwiatek mogę Ci dać szlachetne kamienia jakie zostawiła mi w spadku moja babcia.
Będę ci wdzięczna do końca życia, Marika.”
Stoisz i rozglądasz się za kimkolwiek kto wskaże ci drogę do domu Mariki. Wypadałoby spotkać się ze zleceniodawczynią zanim wyruszysz w poszukiwaniu źródełka. No i jakież to szlachetne kamienie ma ta smarkula...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 10:26   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

"Lubię małe dziewczynki" To znaczy dzieci, rzecz jasna miałem na myśli dzieci."
- Co mi szkodzi? Zawsze to jakaś przygoda będzie. - Mówię, jednocześnie uważnie rozglądając, zastawiam się kogo by tu okraść.
Postanawiam zerwać ogłoszenie, coby żaden obsrany, dzielny rycerzyk mi fuchy sprzed nosa nie zwinął. Nie lubię konkurencji.
Zamierzam popytać ludzi, a właściwie to szukam wścibskich babsztyli, filujących przed domostwami i plotkujących o wszystkim i wszystkich.
- Witam szanowną panią, czy mogłaby poświęcić mi pani chwilę? Chciałbym się zapytać gdzie mieszka dziewczynka imieniem Marika, której matka jest ciężko chora! - Tak zamierzam się spytać.
Już domyślam się jak skończy się takie pytanie, uśmiecham się lekko, być obsmarowanym... No cóż. Zawsze to jakaś sława.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 10:30   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Zaczepiony babsztyl ogląda cię od góry do dołu krytycznym wzrokiem.
- A ty co, opiekunka do dziecka? Bo raczej na oszusta wygądasz. - mówi. - Czego chcesz od tej biednej rodziny? Nie wystarczy że ojciec od kilku tygodni podróżuje po wyspie w poszukiwaniu najlepszych lekarzy? -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 10:56   #4
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Proszę się uspokoić. Moje cele są ze wszech miar szlachetne. Zresztą jestem pewien, iż jeśli byłoby inaczej, szanowna pani nawet by się do mnie nie odezwała. W końcu z pewnością potrafi rozpoznać krętaczy i w kilka sekund ich przegonić. - Postanawiam zagrać babsztylowi na ambicji. - Ja przybyłem tu z prostego powodu. Zainteresowała mnie ta historia i chcę spróbować pomóc. Wiem, iż z pewnością wielu innych medyków próbowało, lecz co szkodzi, bym i ja się postarał?
Kobita z pewnością może zauważyć liczne mikstury, które przy sobie noszę, co może wskazywać na to, iż jestem alchemikiem. Być może starucha się złapie.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 10:59   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

[Serio uważasz że wyglądasz na alchemika???]

- Na medyka tym bardziej nie wyglądasz. Raczej powinnam cie przegonić, jak mówiłeś. Ale co mi tam... Tu zaraz, za zakrętem. Druga kamienica, łatwo poznasz, bo ma na zielono pomalowany front. -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 11:25   #6
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

[Sprawdzam czy czytasz ]
- Hmmm... Dziękuję pani.
Jestem pewien, iż nie ma sensu dalej jej wypytywać, co zapewne jedynie zwiększyłoby jej podejrzliwość.
Postanawiam ruszyć we wskazanym kierunku, zastanawiając się jednocześnie na jakie cholerstwo kobieta zachorowała i czy to czasem nie jest zaraźliwe. No cóż, trudno. Spirytusem po wszystkim będę musiał się odkazić.
Zmierzając we wskazanym kierunku postanawiam wypróbować swe zdolności kieszonkowca, toteż staram się mijać przechodniów w jak najmniejszej odległości i przy pierwszej okazji spróbować swych sił.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 11:34   #7
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Trzykrotna próby kradziezy kieszonkowej przyniosly pewien efekt. Ukradłeś 50 sztuk złota jakiejs staruszce, jednego przechodnia pozbawiłes dwóch bursztynów i pewnego młodzieńca perły.

Podchodzisz pod wskazany dom. Zauważasz, że to bardzo bogato wykonczona kamienica. Wejścia do niej bronia potężne kute drzwi, na których widac ozdoby w postaci skrzyżowanych mieczy i toporów. Na lewej cześci drzwi widac wykuty obraz rycerza, który obcina mieczem głowe jakiemus barbarzyńcy, na prawej natomiast zauważasz nabitego na pal nieszcześnika, wokół którego stoją postaci z bronią w rękach. Kto tu może mieszkac?
- panie, daj choc ćwierć grosza ubogiemu. - dobiega cię z boku. To jakiś żebrak siedzący pod ściana woła do ciebie.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 11:39   #8
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Rozglądam się uważnie. Już kiedyś go spotkałem. Gdzie jest zapchlony kundel? No nic.
Postanawiam podejść do mężczyzny i podarować mu dziesięć sztuk złota, by następnie zadać proste pytania.
- Kto tu mieszka? I na co choruje pani domu? Jak twe odpowiedzi zadowolą moją ciekawość to możesz liczyć na drugie tyle.

Sam mogę się trochę domyślić. Ojciec szuka leku, czyli nie jest jakimś gryzipiórkiem, dodatkowo dziewczynka poszukuje "rycerza". No nic, zobaczymy co powie żebrak.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 11:49   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Tutaj? Nie wiesz? Przecież to dom Farrada Szybkorękiego! On jest przywódcą łowców nagród. On i jego ludzie chwytają poszukiwanych bandytów, za których są wyznaczone nagrody. A jak cię stać, to i skrócą o głowę wskazaną osobę... - mruczy żebrak. - A jego żona? Nikt nie wie co to za choroba. Tu juz wszyscy medycy z miasta bywali i żaden nic nie odkrył. Pewnie jakaś klątwa, którą można tylko magią wyleczyć. -
Za sobą słyszysz tupot. Odwracasz się i nagle wpada na ciebie banda dzieciaków. Jeden rzuca się za tobą na ziemię, tak żer wywalasz się jak długi, a reszta przetacza się po tobie. Typowa akcja grupy złodziejaszków. Zanim zdołałeś się podnieść, szczeniaki znikają za zakrętem. Żebrak śmieje się.
- Ale cię załatwili. Ciekawe co ci ukradli, bo oni na zlecenia kradną. -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 11:57   #10
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Szlag. - Stwierdzam cicho.
Postanawiam sprawdzić co mi zwinęły smarki, jednocześnie rzucając żebrakowi kolejne obiecane dziesięć sztuk złota.
Ktoś mnie nie lubi. Nie sądzę, by to miało związek z ostatnimi wydarzeniami, prędzej chodzi o jedno z wcześniejszych, dokonanych przeze mnie, morderstw. Zemsta? Odwet? Chęć udowodnienia czegoś?
Dzieciaki z pewnością już zwiały, jednak nie byłbym sobą, gdybym darował tę akcję. Postanawiam ruszyć w kierunku, w których zniknęły.
Szansa jest mała, praktycznie zerowa... Ale co mi szkodzi.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 12:02   #11
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Dokładnie się obmacujesz. O dziwo, z kieszeni nic nie zniknęło. Zaglądasz za róg. Gówniarzy już nie widać, uciekli. Coś cię tknęło i macach sie po plecach. Gnoje ukradli ci strzały! Przeliczasz pozostałe. masz ich teraz tylko 516...
Co teraz zamierzasz zrobić?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-16, 12:10   #12
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

[Smutas! Ty kradzieju :v]
Bez jaj... Strzały? Oni są jacyś nienormalni? To ja mam tyle kasy, a ci strzały mi kradną? Już nie żyją.
Teraz niestety czasu mi szkoda, ale co się odwlecze... Postanawiam udać się wreszcie do budynku młodej klientki, zastanawiając się jakim cudem oni zdołali spieprzyć nim w jakikolwiek zareagowałem i jakim cudem jakby nigdy nic pieprznęli w moją kolczugę...
Za dużo zmiennych...
Postanawiam wejść przez bramę i zapukać do drzwi, o ile rzecz jasna brama nie jest zamknięta.
RPG
Ancoron jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania