Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Gothic role play

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-11-15, 20:23   #1
Glug
Krwiopijca

Glug awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Glug
Domyślnie Gothic role play

Witam nie widziałem takiego tematu a strasznie mnie ciekawi czy tylko ja w taki sposób uosabiam się z postacią. Otóż zakupiłem sobie cala serie gothic i zastanawiam się w jakiś sposób zagrać żeby moja postać była "cały czas tą samą" tzn. gram w G1 jako szkodnik najemnik G2 jako najemnik łowca smoków i w G3 adanos/beliar/innos ? Jakie sa wasze opinie w jakiś sposób powinno się grac aby można było śmiało powiedzieć ze nasza postać ma cały czas takie samo nastawienie/osobowość przez wszystkie części. Na razie jedyny pomysł który wydaje się być najspójniejszy to Bezi fanatyk czyli w g1 Strażnik Świątynny w G2 Palladyn G3 zakonczenie Innosa.
RPG
Glug jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-15, 20:39   #2
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Bezi fanatyk i w G1 jako świr z sekty a G2 jako praworządny Paladyn, sługa Innosa?? Aleś wymyślił hehe

Fajną ciągłość można zachować instalując moda do Nocy Kruka, nazywa sie "The Returning" i prócz gry klasycznymi gildiami oferuje jeszcze gre jako Członek Bractwa, Mag Wody albo Nekromanta, takze miło to mozna polaczyc z przeszloscią z G1.

Ale jeśli chodzi o oryginalną serie, to najbardziej prawidłowa ciągłość, tzn najbardziej ścisła, to chyba jednak Strażnik w Starym Obozie, potem Strażnik Miejski w G2 a na końcu wspieranie Buntowników i gra jako Paladyn w Gothic 3.

Jeszcze mogę zaproponować Najemnika w Nowym Obozie, potem w G2 Najemnika na Farmie Onara i na w końcu w Gothic 3 grać po stronie orków, bo jak wiadomo najemnicy z nimi trzymali, a sam Lee chce sie zemsic na Królu wiec smiało mozna potem mu pomóc i razem z nim ubić Rhobara.

A w sumie, jak tak teraz myśle o tym, o można też G1 zacząc jako Mag Ognia, potem w G2 też grać Magiem Ognia i w G3 także pójsc w czary ognia (bo jak wiadomo, w G3 nie ma juz jako takiej przynaleznosci gildyjnej) i skonczyc G3 po stronnie Innosa i po stronie Króla
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-15, 20:55   #3
Glug
Krwiopijca

Glug awatar

Domyślnie

Jakoś nie jestem przekonany do modowania gothica mam wrażenie ze psuje mi to fabule ale mniejsza z tym. Skoro nie palladyn to kogo byś proponował po przejściu g1 jako Strażnik Świątynny ? oni przecież nie wiedzieli ze śniący jest zły byli oddani mu bo wierzyli ze jest ich wyzwolicielem tak jak palladyni oddani Innosowi, co czyni strażników świątynnych najbardziej prawymi ludźmi w całej koloni. A teraz odbije piłeczkę i powiem że Strażnik w SO i Palladyn to jest najgłupsze połączenie, dlaczego ? przecież SO to był najbardziej podły obóz były tam same szumowiny dołączając do nich świadomie wspierasz tyranie gomeza aby tylko mieć łatwe życie w koloni. Jezeli nie straznik świątynny to można by wbić 10 lvl i w pierwszym akcie dołączyć do Najemników (świadomie pomijając szkodnikow gdyż to były okropne zbiry) oni byli jako tako prawi ;p
RPG
Glug jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-15, 21:03   #4
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Skoro Stary Obóz to było swego rodzaju "miasto" i miało swoich Strażników, to prostym kluczem doboru według funkcji a nawet nazwy, łączę ich ze Strażnikami Miejskimi z Khorinis. Proste.

A jedyną spuścizną po świrach z sekty są Poszukiwacze, a jak wiadomo nimi nie można zostać.
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-15, 21:33   #5
Glug
Krwiopijca

Glug awatar

Domyślnie

Możliwe że nie zrozumiałeś mojej intencji chodzi mi o Archetyp postaci i jego osobowość. Strażnik z SO=Bandzior wyzyskując innych, Strażnik świątynny= człowiek wielkiej wiary, Najemnik= Spoko facet pragnący wyrwać się z koloni i żyć swobodnie, Szkodnik (wg mnie to powinien być wgl osobny obóz xd) = Opryszek szukający okazji do zarobku bez szacunku do czegokolwiek. Apropo tych poszukiwaczy to przecież bezi nie został poddany praniu mózgu ani żadnemu wpływowi śniącego więc na poszukiwacza nie ma szans xd
RPG
Glug jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-11-15, 23:47   #6
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Co po strażniku świątynnym, ta? Skoro powołujesz się na archetypy i chcesz przechodzić serię zgodnie z mentalnością, no to polecam Ci drogę:

Strażnik Świątynny -> Najemnik -> Zakończenie Adanosa

Dlaczego? Ano dlatego, że gdy sekta dowiaduje się, że Śniący to nie to, za co go uważali, postanawiają wesprzeć Nowy Obóz i działania Magów Wody. Bezimienny wtedy (idąc Twoim tokiem myślenia) w pewnym sensie wkręca się w tą społeczność Nowego Obozu, więc można powiedzieć, że w GII niektórzy są tam już jego ziomalami (np. Wilk)
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-15, 00:05   #7
Glug
Krwiopijca

Glug awatar

Domyślnie

No ale to wychodzi na to że każdą droga w g2 musielibyśmy grac z najemnikami xd ale przyznaje ze droga najemnika w g2 jest najbardziej pasująca naszemu bohaterowi ale spójrz że nadal wykonuje polecenie angara żeby wesprzeć magów wody wcale nie staje się tacy jak najemnicy i nie musi sie z nimi "kumplować"

Ostatnio edytowane przez Glug : 11-11-15 o 00:13.
RPG
Glug jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-15, 00:31   #8
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Nie każdą. W G1 robisz Maga Ognia, w G2 kontynuujesz. Jedynie strażnik jest taki "nie po drodze" no ale skoro SO w G1 upada, no to w G2 można kontynuować w Khorinis.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-15, 00:36   #9
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

On tego nie rozumie. Dla niego Strażnik z SO=Bandzior wyzyskując innych dlatego nie mozna kontynuowac rozgrywki jako Strażnik Miejski w Gothic 2.

Tak jakby kuwra Strażnicy Miejscy to były wzory cnót xD a przecież okradali farmerów, zabierali wszystkim żarcie, chlali na placu targowym, ruchali dziwki w Czerwonej Latarni itd itd xD
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-15, 00:41   #10
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Uprzedzając kolejne posty:

W Gothic 1 bezimienny złożył przysięgę Ognia i przysięgę Wody, co w pewnym sensie czyni go Magiem Ognia i Magiem Wody jednocześnie. Nie jestem pewny, czy Xardasowi nie trzeba było składać żadnej przysięgi, gdy się zostawało Nekromantą, ale raczej nie.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-15, 01:14   #11
Glug
Krwiopijca

Glug awatar

Domyślnie

JA PIE*** nie mowie o strażniku przez ten cały czas tylko o Palladynie że to on pasuje do Strażnika Świątynnego...
Ale serio to porównanie strażnika miejskiego do tego z SO to jak byś mi powiedział ze Gomez to taki Rohbar/Lord Andre... rozumiem ze nie każdy strażnik miejski jest ok ale porównywanie ich do bandytów z koloni to przesada. No to akurat z magiem to jest najbardziej przejrzysta droga bo przez wszystkie części można przejść w ten sposób (co już sam zrobilem)

Ostatnio edytowane przez Glug : 11-11-15 o 01:16.
RPG
Glug jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-16, 19:55   #12
Azael666
Chrząszcz

Domyślnie

Bardzo ciekawy temat Dołożę do niego swoje trzy grosze :P

1. Jeżeli w pierwszej części grasz magiem, to nie możesz kontynuować historii w dwójce, z jednego prostego powodu. TWÓJ BOHATER NIE ŻYJE! Na początku G2 jasno jest powiedziane, że Bezi przeżył tylko dzięki posiadaniu magicznego armora. Z całym szacunkiem, ale szata nekromanty chyba takiej ochrony nie daje. Tak więc jeżeli chcesz kontynuować historie z jedynki jako mag, to albo musiałeś grać dość dziwnym magiem noszącym magiczną zbroję, albo musisz grać trupa.

2. Mi się utworzyła taka historia ostatnio:
Stary Obóz -> Nowy Obóz -> Mag ognia (G2) -> Mag Ognia (G3) -> Czarny Mag (G3) -> Zakończenie Beliara
Jak to się dodaje? Dość łatwo. W kolonii karnej Bezi był typowym cwaniaczkiem. Zaczynał jako złodziej i powoli zyskiwał doświadczenie bojowe. Skończył historie jako bohater tak potężny, że nie musiał się liczyć z nikim.
Tem czasem te 30 dni pod głazami zrobiły swoje i gdy dowiedział się, że jego misja nie dobiegła jeszcze końca, okazało się, że daleko mu do dni swojej świetności. Jak mała dziewczynka flustrował się, że byle głupi najemnik czy strażnik robi z niego worek treningowy. Więc zdecydował się znaleźć oparcie we wierze w Innosa i w magii. No i stał się prawdziwym potężnym (arcy)magiem i pomimo tego, że nigdy nie zrezygnował ze swojego laickiego zachowania w głębi serca stał się gorliwym wyznawcą Innosa. Musiał wiele dać aby się nauczyć magii, ale w zamian był i czuł się bardzo potężny.
Ale gdy wylądował na kontynencie okazało się, że stracił całą swoją moc i musi zaczynać od zera, ponownie... Początkowo wmawiał sobie, że to próba i musi ją przejść, ale po drodze (robimy zadania dla obydwu stron, orków i ludzi ale nie dokonujemy żadnego przejęcia) do Xardasa zaczął coraz bardziej wątpić w Innosa. Po rozmowie z Xardasem postanowił mu pomóc, dopóki nie dotarł do Varrantu, gdzie dostał się pod wpływ Beliara i zaczął wyznawać właśnie jego. Postanowił zniszczyć wszystko i kończy jako władca assassynów i wybraniec Beliara. Ta dam!

3. Zna ktoś może jakąś serię z Gothica (po polsku oczywiście) na YT która jest właśnie taka story driven, role-playowa, trzymająca się choć trochę kupy?
RPG
Azael666 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania