Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Gothic Site > Forum
Przeładuj stronę Rangi w tytułach

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:09   #13
SerSon

SerSon awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Advocate
prosiłbym o bardziej konkretną listę rang. takie posty lepiej sobie oszczędzić.
Chodzi mi to, że wolałbym już mieć "ograniczony dostęp do forum" poprzez nadmierną ilość aktywnych ostrzeżeń i rangę skazaniec niż być "pełzaczem", bo to jest po prostu żałosne, przynajmniej według mnie.

Cytat:
rangi nie są wymysłem Ertixa, pomógł on nam jedynie w spisaniu możliwych tytułów.
Nie zmienia to jednak faktu, że on może mieć dowolną rangę, co razem z resztą uprzywilejowanych osób, wywyższa go ponad innych użytkowników. Nie wystarczy sam fakt, że należy do moderacji i ma zielony nick?

Cytat:
w tytułach niestety zapanował zbyt duży rozgardiasz, który trudno jest kontrolować
No, powiedzmy, że kilkanaście osób ma niestosowne rangi (ale szczerze to nie mam pojęcia kto). Ma na tym cierpieć całe forum? Moderacja jest od strzeżenia porządku, dlatego więc to ona powinna się zajmować pilnowaniem tego, by każdy dopisek spełniał normy. Wychodzi na to, że są oni uprzywilejowani, tylko dlatego, że od czasu zamkną sobie jakiś temat, rzucą ostem, czasem skazańcem lub banem, ale gdy już dochodzi do czegoś trudniejszego, to całe forum na tym cierpi, tylko nie oni.

Cytat:
raz jeszcze przypominam, że wątek ten służy wyłącznie do opracowania odpowiedniego systemu.
A jeśli nie zgadzamy się z tym systemem? Jeśli nie odpowiada on nam?

Cytat:
Napisał Ertix
Nie, żeby przywrócić to co było kiedyś na Gothic Site
Myślę, że tylko powrót ludzi, którzy wtedy użytkowali z tego forum może przywrócić to co było kiedyś na GS, a nie żadne rangi.

Wnioskuje, że chcecie zachęcić ludzi do większego spamu, żeby mogli pozbyć się tych rang. Na pewno na rękę nikomu one nie są, oprócz naszej szanownej moderacji.

Klasztor - Pielgrzym

RPG
SerSon jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:09   #14
Advocate
Administrator

Advocate awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Damiano_gt Zobacz post
Wracając do tematu - istniałaby możliwość włączenia licznika postów w zakonach lub chociażby Hyde Parku?
gdyby teoretycznie zablokować tematy typu 'Góra Grosza' (również w ŚP) - pewnie tak. naliczanie postów włączone jest we wszystkich "innych" działach i to powinno w zupełności wystarczyć.

jeżeli chodzi rangi dla członków ŚP, to tytułu nie mieliby wszyscy w Zakonach lub musieliby mieć jedną wspólną rangę.

istnieje też możliwość całkowitego przemianowania rang, swego czasu nie opierały się na bestiach, lecz klasach. (Paladyn, Łowca, Lord etc...)
RPG
Advocate jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:38   #15
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Advocate Zobacz post
[...]
2201-2400 postów - Pan Cienia
2401-2600 postów - Demon
2601-2800 postów - Golem
2801-3000 postów - Troll[...]
Ja bym zamieniła miejscami Trolla np. z Panem Cienia albo Demonem. Bo:
[1] Niby Troll ma wyższe statystyki niż Pan Cienia i więcej się za niego dostaje expa, ale jakoś Pan Cienia bardziej pasuje na wyższą rangę.
[2] Demon [Albo Książe Demonów] ma wyższe statystyki, więcej expa daje, a i jako ranga prezentuje się IMHO lepiej.

Inna rzecz, że poza światem Gothica Demon czy Pan Cienia mogą się wydawać dość tandetne, więc... jeśli już Troll, to może chociaż Czarny Troll, hm?

A w ogóle, to gdzie do diaska jest w rangach Zębacz Smoczy, ha? Jakżesz można było go pominąć! Podobnie Szkielet-Mag.
Albo "Golem". W serii Gothic nie ma "Golemów" ot tak, po prostu. A skoro już mamy na przykład kilka typów Pełzaczy, to i Golem powinien być IMHO konkretny?

A propos licznika postów... czy w dziale "Inne" liczą się posty w innych poddziałach niż Hyde Park?

Ostatnio edytowane przez Mjoker : 16-10-08 o 23:41.
RPG
Mjoker jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:39   #16
Feo
Kąsacz

Feo awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Advocate
gdyby teoretycznie zablokować tematy typu 'Góra Grosza' (również w ŚP) - pewnie tak. naliczanie postów włączone jest we wszystkich "innych" działach i to powinno w zupełności wystarczyć.
Ale trzeba napisać odpowiednią ilość znaków... i do tego połowa pisanych postów jest "nieregulaminowa".

Przykładem takiego chętnego do dużej liczby postów jest Smutas... który skazańca zaliczał już chyba 10 razy.

Cytat:
istnieje też możliwość całkowitego przemianowania rang, swego czasu nie opierały się na bestiach, lecz klasach. (Paladyn, Łowca, Lord etc...)
Paladyn, akolita podziemia ^^.

Imo to jest bez sensu, własna ranga była o wiele lepsza. Gdyby chociaż dało się to wyłączyć ;/... nie mogę patrzeć na to moje "Polny pełzacz", a niektórzy mają jakieś Zombie... To jest ocenianie ludzi po liczbie postów... np. taki darkreven wniósł wiele do ŚP i jest bardzo wartościowym userem, ale teraz jest gorszy niż jakiś spamer na forum który uzbierał 100 postów. Nie, to mi się nie podoba.

"This is for the record:
History is written by the victor.
History is filled with liars.
"

Ostatnio edytowane przez Feo : 16-10-08 o 23:44.
RPG
Feo jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:43   #17
Damiano_gt
Xqwzts

Damiano_gt awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mjoker Zobacz post
czy w dziale "Inne" liczą się posty w innych poddziałach niż Hyde Park?
Tia.

Feo, ja na szczęście trafiłem na warga ;p Gorzej, jakby była zamiast tego nazwa "orkowy pies".
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:50   #18
Advocate
Administrator

Advocate awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mjoker Zobacz post
Inna rzecz, że poza światem Gothica Demon czy Pan Cienia mogą się wydawać dość tandetne, więc... jeśli już Troll, to może chociaż Czarny Troll, hm?

A w ogóle, to gdzie do diaska jest w rangach Zębacz Smoczy, ha? Jakżesz można było go pominąć! Podobnie Szkielet-Mag.
Albo "Golem". W serii Gothic nie ma "Golemów" ot tak, po prostu. A skoro już mamy na przykład kilka typów Pełzaczy, to i Golem powinien być IMHO konkretny?
rzeczywiście brakuje jeszcze części bestiariusza, ale jeśli pozostaniemy przy potworkach, to te bardziej obciachowe znikną, na pewno z wyższych rang.

---
aktualne rangi należy rozpatrywać jako odzwierciedlenie siły na tle innych bestii. jeśli posiadasz rangę Warg, znaczy to, że byłbyś zdolny go pokonać, czy też znajduje się on jako kolejna zdobycz w Twoim dorobku łowieckim.
RPG
Advocate jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-08, 23:53   #19
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Advocate Zobacz post
rzeczywiście brakuje jeszcze części bestiariusza, ale jeśli pozostaniemy przy potworkach, to te bardziej obciachowe znikną, na pewno z wyższych rang.
Jak tylko potwory, to w porządku, bo eliminuje np. rangi Orków; swoją drogą dobrze, że zestaw trzyma się konsekwentnie Gothica II NK. Ale Smoczy Zębacz jest must-have. Ot co.
Nieprzeczytane 17-10-08, 00:35   #20
Xaris
Kąsacz

Xaris awatar

Domyślnie

Chciałbym coś zaproponować. By wszyscy ŚPowcy mieli takie rangi jakie mają w swoich zakonach. Po awansie należało by sobie zmienić rangę w np. Okresie 2 dni od udzielenia awansu. A kto miałby inną ten dostaje np. osta i musi sobie zmienić.

A co do zwykłych forumowiczy.
1-30 - Nowy
31-75 - Uciekinier
76-100 - Robotnik
101-150 - Pracownik
151-200 - Czeladnik
201-300 - Obywatel
301-500 - Kupiec
501-750 - Ochroniarz
751-1000 - Bogaty Obywatel
1001-3000 - Wojownik
3001-wyżej - Właściciel Ziemski

To przynajmniej lepsze niż jakieś pełzacze, chrząszcze i inne "zwierzaczki"
Nieprzeczytane 17-10-08, 11:00   #21
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Sama idea z tymi rangami, aby wrócić do czegoś takiego co było na starym forum nie jest zła. Może tylko przydałby się na głównej stronie jakiś link do wykazu z tymi rangami, aby każdy mógł szybko to znaleźć.

Ach i jeszcze jedna sprawa.
Ja rozumiem że modzi i redaktorzy forum zostawili sobie specjalne przywileje, jak napisał to Ertix.
Ale dlaczego mi wywalono moją stara i z trudem zdobytą (jeszcze na starym forum) specjalną rangę "Berserker"?
Tego "smoka" to sobie możecie zabrać. Nawet teraz łapię się na te specjalne rangi.
Nelezy wyraźnie napisać gdzie, do kogo i jak, nalezy się zwracam aby tę specjalną rangę otrzymać.

No i jeszcze jedno. Jestem przeciwny odbieraniu komukolwiek tego co już kiedyś zdobył. NA starym forum było kilka osób, które się dopracowały specjalnej rangi za 1000 postów. Dziś nie doszły do 3000 i je tracą.
Uważam, że grzecznocią naszą by było pozostawić im te stare specjalne rangi, które wtedy sobie zdobyli.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 17-10-08 o 11:03.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-08, 11:05   #22
Damiano_gt
Xqwzts

Damiano_gt awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
dlaczego mi wywalono moją stara i z trudem zdobytą (jeszcze na starym forum) specjalną rangę "Berserker"?
Ponieważ jesteś zwykłym userem i tak jak innym, skasowało Ci rangę wpisaną ręcznie.
Nieprzeczytane 17-10-08, 11:09   #23
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Zwykłym userem? Gó..o prawda!!!!!!!

Nawet według obecnych wymogów łapię się na możliwość specjalnej rangi. W końcu mam ponad te wymagane 3000 postów.
I dlatego żądam aby mi wpisano to co było.

Mam nadzieję, że w moim przypadku (w końcu jest tylko dwóch userów z licznikiem powyżej 3000) było to tylko niedopatrzenie, a nie złośliwość).

Ech, i tak mi wpadł w ostatniej chwili pomysł do głowy.
Czy dałoby się rangi specjalne zapisywać inną trzcionką niż te pozostałe? Albo z boldem lub jakimś kolorem? Wtedy ładnie by się wyróżniały na tle innych i podnosiły prestiż ich posiadacza.

Eeee... i jeszcze jeden pomysł. Skoro dostaje się spacjalną rangę za samo adminostrowanie, to również na miejscu Advo rozważyłbym możliwośc zezwalania na ich posiadanie również za specjalne zasługi dla forum (według jego uznania oczywiście).

Acha, i jeszcze jedno. Kiedyś można tu było kliknąć na link "statystyka" i zobaczyć listę najaktywniejszych forumowiczów. Często z niej korzystałem chcąc do kogoś wysłać PW, bo nie musiałem szukać jego posta w innych tematach. Czy ten temat zniknął czy też został gdzieś przeniesiony?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 17-10-08 o 11:25.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-08, 11:29   #24
Advocate
Administrator

Advocate awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xaris Zobacz post
Chciałbym coś zaproponować. By wszyscy ŚPowcy mieli takie rangi jakie mają w swoich zakonach. Po awansie należało by sobie zmienić rangę w np. Okresie 2 dni od udzielenia awansu. A kto miałby inną ten dostaje np. osta i musi sobie zmienić.
z technicznego punktu widzenia nie jest to możliwe/łatwe do implementacji, ponieważ jedyne warunki, od których zależą rangi, to ilość postów. A nie będziemy tworzyć kilkudziesięciu różnych grup dla każdego stopnia osobno, by później je ręcznie przydzielać.

Cytat:
A co do zwykłych forumowiczy.
1-30 - Nowy
31-75 - Uciekinier
76-100 - Robotnik
101-150 - Pracownik
151-200 - Czeladnik
201-300 - Obywatel
301-500 - Kupiec
501-750 - Ochroniarz
751-1000 - Bogaty Obywatel
1001-3000 - Wojownik
3001-wyżej - Właściciel Ziemski

To przynajmniej lepsze niż jakieś pełzacze, chrząszcze i inne "zwierzaczki"
nie wiem czy tylko ja spotykam taką listę na co 3 forum powiązanym z fantastyką...

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Nelezy wyraźnie napisać gdzie, do kogo i jak, nalezy się zwracam aby tę specjalną rangę otrzymać.

No i jeszcze jedno. Jestem przeciwny odbieraniu komukolwiek tego co już kiedyś zdobył. NA starym forum było kilka osób, które się dopracowały specjalnej rangi za 1000 postów. Dziś nie doszły do 3000 i je tracą.
Uważam, że grzecznocią naszą by było pozostawić im te stare specjalne rangi, które wtedy sobie zdobyli.
wszyscy, którzy na poprzednim forum załapali się na ostatnią rangę lub otrzymali unikalny tytuł w wyjątkowych okolicznościach, mogą zwrócić się do mnie na PM.

---
Jeżeli pozostaniemy przy bestiach, to vide wyjaśnień z poprzedniego posta, przed rangą można automatycznie umieścić frazę "Zdobycz: " lub podobną. Co o tym sądzicie?
RPG
Advocate jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania