Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Piranha Bytes na Games Convention

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-08-07, 21:35   #1
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie Piranha Bytes na Games Convention

Cytat:
Napisał Gothic Site
Games Convention to jedna z największych imprez pokazowych na świecie. Co roku ściąga do Lipska największych producentów i twórców gier, którzy prezentują na niech nowe projekty, które już niedługo trafią na półki tysięcy graczy z całego świata. W tym roku impreza była wyjątkowo duża. Nie zabrakło na niej również grupy Piranha Bytes twórcy sagi Gothic.

Podczas pierwszych dni odbyły się dwie konferencje prasowe z udziałem Mika Hoge’a i Björna Pankratz’a. Padły pierwsze konkretne informacje na temat fabuły gry.

Fabuła gry będzie dotyczyła zakazanej „wulkanicznej wyspy” (jej nazwa nie została zdradzona), z której zniknął Bóg, a na jego miejscu pojawiła się nowa tajemnicza siła. Do głosu dochodzą zaś ludzie. Konfrontacja wydaje się nieunikniona.
Tak jak i we wcześniejszych produkcjach, tak i tym razem najmocniejszym atutem nowej gry będzie duży i wolny świat.

FOTO
FOTO

Na kolejnym spotkaniu dla międzynarodowej prasy padło już więcej szczegółów.
Jednym z zadań gracza będzie dotrzeć na wcześniej wspomnianą „zakazaną wyspę”. W grze będzie wiele tajemnic i zagadek – ukryte drzwi, skrytki itp. Mike zapowiedział powrót do koncepcji smoków, o które domagają się fani. Bronie będą zaprojektowane tak, aby odpowiadały odpowiednim przeciwnikom (pokazany został golem z młotem). Tak jak we wcześniejszych grach pojawi się biżuteria dodająca bonusy do umiejętności.
Gra będzie jedynie w trybie single player. Tworzona jest ona na komputery osobiste PC, wersja konsolowa nie jest na razie przewidziana.
Co zaskakujące – autorzy zapowiedzieli, że nie będą dążyć do fotorealistyczności grafiki. Wszystko będzie utrzymane w charakterze „bajkowości”. Dlatego też twarze postaci będą tworzone np. z dużymi nosami, zaś krajobraz będzie bardziej baśniowy, niżby realistyczny.
Nie wiadomo jaką technologię DirectX będzie wspierała nowa gra (wersja 9, czy 10).

Na spotkaniu zaprezentowane zostały pierwsze materiały promocyjne.
Tapeta z logiem Piranha Bytes i Deep Silver na tle koncepcyjnego arta.

ART

Pokazuje, że nowa gra twórców Gothica zmierza w kierunku designu rodem z germańskiej, lub celtyckiej sztuki snycerskiej. Piranie już wcześniej łączyły w swoich grach sztuki dawnych okresów (Gothic II – średniowiecze, Noc Kruka – sztuka aztecka), można więc mieć nadzieję że i tym razem będziemy urzeczeni pięknem formy.

Ponad to zaprezentowany został pierwszy conctept art. Nie przedstawiają one co prawda nic, co mogłoby zdradzić fabułę gry.

ART

Oddaje on jednak nastrój w jakim będzie opiewać nowa produkcji PB, oraz charakter samej gry.

C.D.N.
Piranie uchylily rabka tajemnicy. Jak sie wam widzi nowy projekt? Czy germanska i celtycka sztuka nie niesie za soba obaw, ze RPB stanie sie komiksowym "Asterixem i Germani"?
RPG
AddoN jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-07, 21:56   #2
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Powiem to tak:
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy na wielki plus, to nie dążenie do fotorealistycznej grafiki. To daje pewność, że grafika się b. szybko nie zestarzeje (fotorealistyki są brzydkie po conajwyżej dwóch latach), a wzorem WoW będzie żyła conajmniej dekadę. Zdecydowanie wolę "bajkowość" typu WoW/HoMM3, a nie ultrarealistykę typu Oblivion. Modlę się jeszcze tylko o, żeby była pod DX9, bo w superekstranowoczesnej wersji DX10 zmiany są niezauważalne.

Fabuła też przedstawia się ciekawie. Więcej nie powiem, bo nic nie wiem.
Jest duża szansa, że mechanika Gothic zostanie niewiele zmieniona (dzięki Bogu), więc nie szykuje się nam prosta rąbanka typu "Rune", albo realistyczny cRPG typu "Morrowind".

Klimat? Mitologia celtycka i germańska są całkiem podobne, nareszcie nie będzie to typowe zrzynka z Tolkiena. Nie mogę się doczekać widoku odpowienika Ateriksa

Jedno jest pewne:
Gothic IV i kolejne tasiemce sobie odpuszczę. Po najnowsze dzieło PB, bez dyszącego im JoWood w karki, sięgnę ze 100% pewnością.

Ostatnio edytowane przez AddoN : 23-08-07 o 22:00.
RPG
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-07, 22:05   #3
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

RPB czyli "Rolplej Piranii Bajts"? ;D

Cóż... jestem sceptyczny, ponownie. "Baśniowość" (kojarząca mi się z "piaskami Czasu") i Germanie/Celtowie nie idą ze sobą w parze. Do tego fabuła, choć znamy ledwie jej wierzchołek, wydaje się co najmniej sztampowa.

Nie chcę być złym prorokiem bo tak na prawdę niewiele wiadomo, ale jak AddoN zauważył, może wyjść z tego niezamierzona groteska niczym "Asterix u Gotów" (to chyba też nie jest poprawny tytuł, ale bliższy od tego co on napisał xD)

Cicho^^ /~AddoN

Ostatnio edytowane przez AddoN : 23-08-07 o 22:29.
RPG
Sentenza jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-07, 22:35   #4
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gothic Site
Na dzisiejszej konferencji prasowej z okazji Games Convention 2007 Michael Kairat z wydawnictwa JoWooD i Jochen Hamma Newman Spellbound zaprezentowali pierwsze informacje na temat Gothic 4.

Najważniejszą informacją z perspektywy fanów jest to, że Gothic 4 nie będzie bezpośrednią kontynuacją trylogii. Co prawda zostaną zachowane takie elementy rozgrywki jak: historia, charakter gry, dialogi i będą utrzymane we wcześniejszym stylu, jednak fabuła gry nie będzie bezpośrednio łączyć się z tą ze wcześniejszych części gry. Spellbound chce od nowa stworzyć interface, oraz przerobić system walki, tak, by bardziej odpowiadał naturalnym reakcjom bohatera. Więcej informacji na chwilę obecną nie zostało ujawnionych.
Gothic 4 w pierwszej kolejności będzie tworzony na komputery osobiste PC. Do prac zaproszeni zostaną również fani (przez przyjmowanie propozycji, lub organizację specjalnych zlotów).

Ponadto Spellbound wraz z Piranha Bytes chce pracować nad poprawkami do Gothic 3. Jaki charakter będzie miała jednak ta współpraca – niewiadomo.
Pojawily sie pierwsze informacje nt. Gothic 4. Jak sie wam to widzi?
Dla mnie to profanacja. "Tam gdzie nie ma Piranha Bytes, tam nie ma Gothica" tha's right! Gothic's go away, go!
RPG
AddoN jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-07, 22:50   #5
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Spellbound (trzeba wymyślić jakiś wygodny skrót) chcąc "poprawić" interfejs i system walki chce zmienić Gothic w coś pokroju "Rune"...
System walki był genialny w dwóch pierwszych częściach, w "trójce" na drodze poprawek sprowadził się do maltrwtowanie lewego przycisku myszy. Strach pomyśleć co będzie w "czwórce".

Addon, trza słopać no za grybie i porozganiać do tałatajstwo mjanujące sie twórcami Gotyka na cztyry wiatry!
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-07, 23:28   #6
Cynamon
Krwiopijca

Cynamon awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
Spellbound (trzeba wymyślić jakiś wygodny skrót) chcąc "poprawić" interfejs i system walki chce zmienić Gothic w coś pokroju "Rune"...
System walki był genialny w dwóch pierwszych częściach, w "trójce" na drodze poprawek sprowadził się do maltrwtowanie lewego przycisku myszy. Strach pomyśleć co będzie w "czwórce".
No nie przesadzaj z tą 'genialnością' systemu walki w G1/G2, bo może w walkach sam-na-sam był ok, tak w potyczkach z wieloma przeciwnikami spisywał się słabo. W G3 jest odwrotnie, chociaż ogólna jakość walk i tak zdecydowanie obniżyła loty.
Ale, nie wiem czy zauważyliście, w G3 dużo rzeczy jakoś przypominało poprzedniczki, np. animacje otwierania skrzyń, ogólnego poruszania się, czy sen. Myślę, że choć trochę inny, jednak klimat Gothica się w nim zachował. Nie wiem, jak będzie z Gothickiem IV, ale różowo tego nie widzę...
No, żeby nie było OT. Myślę, że Piranie postarają się udowodnić, że nie stoją jedną marką i mam nadzieję, że nowy tytuł będzie trzymał poziom Gothiców, ale jednocześnie będzie jakby... inny.
RPG
Cynamon jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-07, 23:44   #7
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Cynamon Zobacz post
No nie przesadzaj z tą 'genialnością' systemu walki w G1/G2, bo może w walkach sam-na-sam był ok, tak w potyczkach z wieloma przeciwnikami spisywał się słabo. W G3 jest odwrotnie, chociaż ogólna jakość walk i tak zdecydowanie obniżyła loty.
Ale, nie wiem czy zauważyliście, w G3 dużo rzeczy jakoś przypominało poprzedniczki, np. animacje otwierania skrzyń, ogólnego poruszania się, czy sen. Myślę, że choć trochę inny, jednak klimat Gothica się w nim zachował. Nie wiem, jak będzie z Gothickiem IV, ale różowo tego nie widzę...
No, żeby nie było OT. Myślę, że Piranie postarają się udowodnić, że nie stoją jedną marką i mam nadzieję, że nowy tytuł będzie trzymał poziom Gothiców, ale jednocześnie będzie jakby... inny.
1. ja nie wiem kto normalny wskakiwał w grupę orków. Trzeba było kombinować i to się liczy. A w "trójce" wskakujemy na rambo i ciachamy wielkim toporzyskiem non-stop tą samą sekwencję. Bardziej trywialne niż w Diablo!
Chyba, że grałaś na "cheat god"
2. Klimat w "trójce" zachowany?! Z tą grafiką, spapranym bestiariuszem i przepoczwarzonymi orkami? W życiu, totalne zmiany w lore i grafiki na "kulmegasuper" bajery, przez co na max detalach nie da się na nic patrzeć.

3. Ale żeby ten nowy tytuł zachował... Formę. Gothic był pierwszy w swoim rodzaju. I PB na tym się zna.
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 24-08-07, 10:38   #8
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Spellbound (trzeba wymyślić jakiś wygodny skrót)
Spell albo SB, plx?
Cytat:
powiedzmy sobie szczerze, wszystkie "proste i intuicyjne systemy oparte jedynie na LPM" sprowadzają się do maltretowania. Tak było w Morrowindzie, tak było w Oblivionie, tak było w G3, tak będzie w Fable 2. Bo po co kombinować z wymyślną taktyką, jak starszy na chama walić jeden przycisk
A tez z GI też był wkur... wkurzający przy walce z takimi goblinami. Od cholery ich, a mimo iż trafiasz obrażenia zadajesz tylko temu jednemu "podświetlonemu"

Cytat:
2. Klimat w "trójce" zachowany?! Z tą grafiką, spapranym bestiariuszem i przepoczwarzonymi orkami? W życiu, totalne zmiany w lore i grafiki na "kulmegasuper" bajery, przez co na max detalach nie da się na nic patrzeć.
Oh god. A dwójka? Ja do dziś się zastanawiam kto wpadł na pomysł polnej bestii, tego małego morderczego dzika, gigantycznego szczura czy preriowego ścierwojada, o błotnym golemie nie wspomnę. Te potwory jakoś też mi do GI nie pasowały, ale cóż, są, trzeba było bestariusz jakoś rozwinąć. w G3 (jak co, na screnach i filmikach się opieram, a trochę ich widziałem) boli tylko wygląd pełzaczy, cieniostworów, i ew. Topielców, pozostałe które widziałem trzymały poziom. Zwłaszcza nowe ścierwojady mi się podobały, niby inne, a takie swojskie. A tak jak ostatnio grałem w GI to zmiana orkom wyszła raczej na dobre. Odbiegają wyglądem, ale na potrzeby fabuły znacznie lepiej się sprawdzają, a nie że są "mięsem w skórach do bicia" jak w GII.
A grafika jest całkiem ładna, chociaż aż tak się wszystko nie "świeci" jak w Oblivionie. Takie czasy, inaczej się gier nie robi, to i tak było niezłe.

Ale ale, bo odbiegłem dość mocno od tematu - póki co wiele nie wiadomo, ale potwierdzają się moje obawy - to jest zwykłe odcinanie kuponów. "Zostawiamy wydarzenia, przenosimy się gdzie indziej, zachowujemy ogólny zarys świata, a dalej hulaj dusza". Jak pojawią się krasnoludy i elfie ścierwo to wcale się nie zdziwię.
Nieprzeczytane 24-08-07, 10:59   #9
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sentenza Zobacz post
Spell albo SB, plx?
Miałem na myśli skrót nie od nazwy, ale od tego co zrobią z Gothic IV Trzeba poczekać.
A SB... Nie, mamy już SB do czegoś.

Cytat:
powiedzmy sobie szczerze, wszystkie "proste i intuicyjne systemy oparte jedynie na LPM" sprowadzają się do maltretowania. Tak było w Morrowindzie, tak było w Oblivionie, tak było w G3, tak będzie w Fable 2. Bo po co kombinować z wymyślną taktyką, jak starszy na chama walić jeden przycisk
1. Przesadzasz. W Morro i Obku dzięki różnorodności (w Obku mniej, ale jeszcze było całkiem dużo tego) można było kombinować ze skillami walki. Ale jak chce się być barbem z wielkmim toporem - proszę bardzo, twój wybór. Ale walka za fajna nie będzie.
A tak jak skombinujesz Khajita z akro + zręczność (jako główne współczynniki na których będziemy się opierać) + spear + bez zbroi + destruction, to walka już nie jest "na rambo".
A w Obku doszła ciekawa opcja bloków (shield rox), co czyni walkę bardziej dynamiczną.
2. W G1 i G2 oto właśnie chodziło, żeby nie wpadać na chama w grupkę goblinów i próbować usiec mieczem. Może na poźniejszym etapie gry tak mozna, ale na początku odpada. Trzeba znaleść, np. jakiś pkt, gdzie gobliny nie wejdą i wszystkie ściągnąć pod niego. Wtedy do akcji wkracza broń na dystans lub zwoje. Nie chodzi o to, żeby od razu walka polegała na męczeniu jednego palca, ziewaniu i patrzeniu przez okno, czekając aż wysieka się potwory.
W "trójce" używałem tylko 2H broni, żadnego łuku/kuszy nie używałem, magię rzadko. Tarcza to już w ogóle bezużyteczna. Bo po co męczyć się blokami, jak i tak szybciej i łatwiej zaklikać wroga na śmierć?

Mam nadzieję, że PB w swojej grze nie będzie się wzorowała na G3... Jeśli będzie walka polegała na tym samym - podziękuję.

Cytat:
A tak jak ostatnio grałem w GI to zmiana orkom wyszła raczej na dobre. Odbiegają wyglądem, ale na potrzeby fabuły znacznie lepiej się sprawdzają, a nie że są "mięsem w skórach do bicia" jak w GII.
Co do orków. Może i lepiej wyglądają, ale PB dała ciała zmieniając ich prawie całkowicie, z jakimś durnym wytłumaczeniem (a bo tamte nie pasowały do roli okupantów Myrtany). I w taki sposób mamy jednąwielką dziurę w fabule. Przez podróż Bezimiennego przez morze, to ewolucji odbiło i orkowie się przepoczwarzyli?
Ciekaw jestem, jakby wyglądał Ur-Shak... Chyba bym się zabił klawiaturą.
Edit.
Jeszcze jakny orkowie osłabli... Do V rozdziału nawet parę orków było dla nas wyzwaniem, a w "trójce" od razu potrafimy i z dziesięć wysiekać.
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 24-08-07, 11:28   #10
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
A tak jak skombinujesz Khajita z akro + zręczność (jako główne współczynniki na których będziemy się opierać) + spear + bez zbroi + destruction, to walka już nie jest "na rambo".
A w Obku doszła ciekawa opcja bloków (shield rox), co czyni walkę bardziej dynamiczną.
To jest właśnie to kombinowanie dla zasady ;p Po co mam na siłę akurat taki "build postaci" robić, skoro lepiej sprawdzi się danie mu np. krótkiego miecza i powrót do sieki z tą różnicą, że może da mu się czar kameleon by pierwszy cios dał dmg x4?
Tak samo w G3 - możesz dla klimatu robić comba, ale prościej i efektywniej będzie walić w LPM.
Cytat:
2. W G1 i G2 oto właśnie chodziło, żeby nie wpadać na chama w grupkę goblinów i próbować usiec mieczem. Może na poźniejszym etapie gry tak mozna, ale na początku odpada. Trzeba znaleść, np. jakiś pkt, gdzie gobliny nie wejdą i wszystkie ściągnąć pod niego. Wtedy do akcji wkracza broń na dystans lub zwoje. Nie chodzi o to, żeby od razu walka polegała na męczeniu jednego palca, ziewaniu i patrzeniu przez okno, czekając aż wysieka się potwory. [
Yeah, to dopiero genialny system walki - znajdujesz skałę na którą potwór nie wlezie bo nie umie/nie ma takiej animacji i bezkarnie do niego strzelasz, bo on jest za głupi by uciec/schować się i poczekać aż zejdziesz... to samo było z orkami w GII. Sorry, ale to takie samo pójście na łatwiznę jak stare dobre młócenie w LPM i korzystanie z przewagi siły i broni.
Bez urazy, ale ta metoda niewiele ma wspólnego z kombinowaniem, to już pod tym względem lepszy był oblivion ze swoimi pułapkami, to było kombinowanie tak naprowadzić przeciwnika, by wszedł pod staczające się kłody drewna które "uruchomisz".
a "ręczny blok" w tej grze to imo tylko naprawa tego co spaprano w morku, a nie jakaś wielka (r)ewolucja.

Cytat:
W "trójce" używałem tylko 2H broni, żadnego łuku/kuszy nie używałem, magię rzadko. Tarcza to już w ogóle bezużyteczna. Bo po co męczyć się blokami, jak i tak szybciej i łatwiej zaklikać wroga na śmierć?
Morrowind był taki sam
Cytat:
Mam nadzieję, że PB w swojej grze nie będzie się wzorowała na G3... Jeśli będzie walka polegała na tym samym - podziękuję.
Ja stawiam, że jednak będzie. Tylko tym razem nie będzie wciskała fabuły na 6 tygodni przed ostatecznym deadline, tylko DeepSilver pozwoli im skończyć grę wtedy, gdy będzie skończona.

Cytat:
Co do orków. Może i lepiej wyglądają, ale PB dała ciała zmieniając ich prawie całkowicie, z jakimś durnym wytłumaczeniem (a bo tamte nie pasowały do roli okupantów Myrtany). I w taki sposób mamy jednąwielką dziurę w fabule. Przez podróż Bezimiennego przez morze, to ewolucji odbiło i orkowie się przepoczwarzyli?
Ciekaw jestem, jakby wyglądał Ur-Shak... Chyba bym się zabił klawiaturą.
Edit.
Jeszcze jakny orkowie osłabli... Do V rozdziału nawet parę orków było dla nas wyzwaniem, a w "trójce" od razu potrafimy i z dziesięć wysiekać.
1.Tacy tam niby cały czas byli, a w khorinis jest inny gatunek. Coś jak rasa biała i rasa czarna u ludzi. Dlatego Ur-Shak wyglądałby normalnie, jak w GI/GII. Naiwne to tłumaczenie, ale cóż.
2. Wymóg fabuły, że mamy od początku ich bez problemu tłuc. A że wyszła z tego groteska bo głupia świnia jest od nich silniejsza...no cóż. Bywa.

EDIT:
to w sumie offtop, więc moze kontynuujmy ten temat gdzie indziej, plx ;P

Nom, tez to radze /~AddoN

Ostatnio edytowane przez AddoN : 24-08-07 o 11:42.
RPG
Sentenza jest offline  
Nieprzeczytane 26-08-07, 13:38   #11
Pompidou
Jaszczur

Pompidou awatar

Domyślnie

Ja chyba tak samo oczekuję nowej gry PB, jak i G4, tylko co do tej drugiej jestem od początku negatywnie nastawiony.

Co do gry PB, news brzmi fajnie. Ciekawe, jaki będzie schemat budowy postaci, oby nie zrezygnowali z nauczycieli, takich jak w G1 i G2:NK. Budowa postaci to najważnejszy dla mnie element cRPGów, nawet fabuła jest mniej ważna ;p Ale ona też zapowiada się ciekawie.
Grafika też napawa optymizmem. Dla mnie ,,baśniowa" grafika = mniejsze wymagania sprzętowe ;p

Cytat:
Czy germanska i celtycka sztuka nie niesie za soba obaw, ze RPB stanie sie komiksowym "Asterixem i Germani"?
A czemu nie? Mnie odpowiadałaby gra, w której humoru jest tyle co w Falloucie 2, a wszystko jest traktowane z przymrużeniem oka ;p Po wszystkich Gothicach, gdzie fabuła była raz lepsza (g1, NK), raz gorsza (g3), należy się odpoczynek od takich poważnych tematów i zrobienie czegoś i dla zabawy i (nie ukrywajmy) dla pieniędzy (tak jak np. wytwórnia filmowa GIT Produkcja).
czeka rzeka.
Razem z rzeką czeka las,
All Your Base Are Belong To Us.
RPG
Pompidou jest offline  
Nieprzeczytane 27-08-07, 22:08   #12
giks
Krwiopijca

giks awatar

Talking Fajnie!!!

Widać, że szykuje się konfrontacja pomiędzy G4 i dzieckiem PB.
Ale, niestety, rzadna z tych gier to już nie będzie Gothic, który kochamy.
Bajkowa grafika, hmmmm..., nie jest chyba taka zła, tylko żeby postacie dawały rade, bo jak będą to jakieś mutanty to ...
Co do G4 to się zagra i oceni. Bo nie ma co się podniecać grą po ss, ponieważ potem to się można tylko zdziwić, negatywnie(przykład - G3).

Osobiście to jestem za projektem Bezia w Antagarichu.
Co wy na to?

Ostatnio edytowane przez giks : 28-08-07 o 15:12. Powód: thx Slime
RPG
giks jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania