Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę O plynnosci dzialania gothic 3

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-09-06, 14:59   #1
Diego19
Chrząszcz

Domyślnie

Specjalnie sie zarejestrowalem zeby zalozyc ten 1 temat po przeczytaniu calego watku o wymaganiach w Gothic3. Wielu przechwala sie tutaj swoim wypasionym sprzetem tylko ze na plynnosc rozgrywki sklada sie kilka czynnikow: sprzet, optymalizacja systemu i optymalizacja silnika gry. I zaryzykowalbym stwierdzenie ze procentowo sprzet ma mniejsze znaczenie niz pozostale 2 czynniki. Dlaczego? Przyjmijmy ze mamy 1024mb ramu (tak jak ja). Bez jakiejkowliek optymalizacji szybkosci dzialania windows po jego uruchomieniu dla gier programow zostaje ok 800mb...Ale to tylko na czystym windowsie zaraz po instalce. Znam wielu ludzi u ktorych wraz z systemem uruchamia sie 100bajerow (antiviry, kalendarze, inne duperele)..I sprawdzilem u kumpla ktory tak ma zostaje mu 650mb!!! Wiec o jakich 1024 my W Ogóle mowimy. Inny przyklad...Mam Athlona3000+ (podkrecony na 2500mhz), 1024mb, 6600gt. Brat ma jeszcze lepszego (lepsza karta). I co? Far Cry mu tnie...bo ma syf na kompie i kilka szczegolow w konfiguracji kompa ma nieskonfigurowanych odpowiednio (np nowy bios, timingi pamieci - o ktorych wielu laikow zapomina). A ja spokojnie pogrywam na Ultra High. Osobiscie doszedlem do stanu kiedy po 12 sek! uruchamiania WinXP Sp1 zostaje mi 912mb. Dla niedowiarkow moge przeslac screen. Gdyby nie internet zostaloby jeszcze wiecej. Chcialbym zwrocic uwage na roznice miedzy surowym sprzetem a skonfigurowanym odpowiednio. I moze jeden z drugim miec super wypasnie sprzety ale smietnik i bledy w optymalizacji lub jej brak spowoduja ze nie bedzie plynnej gry. A pozniej pisze na forum ze ma taki sprzet i czemu mu nie chula...Pozdrawiam wszystkich maniakow optymalizacji windy. Jest ktos jeszcze tak samo zbzikowany zeby raz na 2 tyg instalowal od nowa winde bo mu zamula? Moj nr gg to 9256532...z checia pomoge przy optymalizacji kompa.

Aha...jesli silnik gry bedzie niedopracowny to sprzet i optymalizacja nie pomoze. Wtedy bedziemy czekac na kolejne patche usprawniajace rozgrywke.

P.S Do optymalizacji windy uzywam:
-Doctor TweakXP
-FreshUI
-GameXP
-Reg Cleaner
-CachemanXP
-zmiany w rejestrze systemowym
-zmiany w samym windowsie

P.S 2 Wazny jest rowniez askpekt sterownikow. Bez odpowiedniego wsparcia ze strony sterow nawet najlepszy sprzet jest bezuŻyteczny. I jeszcze jedno - dzwiek a raczej sama karta ktorej dzialanie obciaza procesor. Bodajze w Toca Race Driver 3 byl wbudowany modol do mierzenia obciazenia procka przez karte dzwiekowa. I z mojego testu wynika ze stara karta SB Live 5.1 obciaza proc o 20% (ZGROZA!). Obecnie korzystam z wbudowanej nForce 4 Realtek 8kanalow i w tym samym tescie obciazala 13%...wiec to tez ma znaczenie. Pozdrawiam
RPG
Diego19 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania