Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Mag, mała porada?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-09-12, 00:14   #1
_Marvin_
Polna Bestia

_Marvin_ awatar

Domyślnie Mag, mała porada?

Posiadam G3 złotą edycję z CP 1.75 (to chyba ten najnowszy, gdzie podczas siedzenia na ławce hp się regeneruję ; p) nie mam żadnych QP chcę pierwsze przejść grę na "czysto", zdecydowałem się na maga i tu mam pytanko:

Zacząłem standardowo mam aktualnie 9 lvl 50 PN do PW dalej "szybka nauka" + "ognista kula" dałem trochę w manę i nauczyłem się walki kosturem, ma długi zasięg przyda się na dobijanie jak coś przeżyje 4 kulki ognia bo mam aktualnie 120 many. I teraz tak, planuje wbić 250 PW do regeneracji, później zobaczę co dalej i tutaj moje pytanko. Czy jest tu jak w NK? wiem że (moje doświadczenie z wojownikiem) po przekroczeniu 250 pkt w atrybutach zwiększa się ich koszt zamiast 5 za 5 jest 10 za 5, to wszyscy wiedzą, czy mam wbić PW z samych leveli do 250? chce sobie zrobić porządnego maga a boje się że jak za wcześnie zacznę używać: pulpitów, czytanie tabliczek tych PW może nie być wystarczająco dużo żeby wymiatać. I to samo z maną? 250 pkt z leveli a resztę ze stałych mikstur tak? Proszę o pomoc i z góry dziękuję ; )
RPG
_Marvin_ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-12, 01:20   #2
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Jeśli pierwszy raz grasz w G3 to w miarę pomysł jest dobry, jeśli nie pierwszy to nie ucz się pw około 300 da się zdobyć z tabliczek pulpitów itp wiec nie warto wydawać na to pkt nauki magiem, lepiej pobiegać przedwcześnie po świecie i to i owo pozbierać

A po kiego ci kostur to nie wiem no chyba ze chce żeby to był taki mag magowy ja tam preferuje maga z tarcza ba może jej nie używam ale samo noszenie daje wypas ochrone :P
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-12, 02:06   #3
aphx
Krwiopijca

Domyślnie

Kostur jest fajny, bo jest taki magiczny i w ogóle

A na serio... to też w końcu odpuściłem i siekałem normalnie mieczem, potem dwoma. Tyle że ja zrobiłem mrocznego maga, więc dwie katany się fajnie komponowały.

Przy 200 PW i zrobionej regeneracji praktycznie znika problem braku many (pozostaje jednak problem wrogów rzucających się grupą). Przy >300 PW już nawet trudno stracić jakieś HP . Jak już Tizgar napisał, tyle da się wycisnąć z samych tabliczek i pulpitów, więc nie warto zużywać PN.
RPG
aphx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania