Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wymyślmy nowe pułapki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 27-02-09, 17:41   #25
Skradacz

Domyślnie

A może by tak samozmieniający się szyfr zamka? No wiecie, jeden błędny ruch wytrychem i mamy nową, (krótką) kombinację...
RPG

Nieprzeczytane 02-03-09, 11:10   #26
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skradacz Zobacz post
A może by tak samozmieniający się szyfr zamka? No wiecie, jeden błędny ruch wytrychem i mamy nową, (krótką) kombinację...

A znasz rachunek prawdopodobieństwa? Takie rozwiązanie jest, moim zdaniem, bez sensu. Na otwarcie niektórych skrzyn teoretycznie poświceiłbyś więcej czasu niz na cała grę.

A co do pułapek. Stworzyłbym stwory, które zanim nas zaatakuja nastawiają pułapki. Np. jadowite pajaki. Ukryte gdzies w jamie pod ziemią wystawiają kolec jadowy lub cos podobnego. Gdy zaktywizujemy pułapke stajemy sie nagle o wiele powolniejsi i wtedy atakuje nas pająk.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 02-03-09, 11:51   #27
Arim
Zębacz

Domyślnie

Moglaby sie pojawic swiatynia najezona pulapkami, w wenatrz, ktorej odnalezlibysmy grobowiec strzezony przez np. potepionych paladynow po pokonaniu, ktorych zdobywalibysmy jakas fajna bron.

W tej swityni moglyby byc komnaty po wejsciu do ktorych drzwi by sie zamykaly, a my zostlibysmy uwiezieni jedynym wyjscie byloby rozwiazanie zagadki, ktore byloby haslem otwierajacy drzwi.

Sale na koncu, ktorych znajdowaloby sie zloto, ale dojscie do nich bronilby kolce wysuwajace sie z posadzki po nadepnieciu na niewlasciwe miejsce.

Slepe korytarze konczace sie zapadajaca podloga.

Komnaty okryte ciemnoscia i zaopatrzone w zapadki po nadepnieciu na ktore spadalibysmy w przepasc.

Jest wiele mozliwosci na urozmaiceni rogrywki pulapkami mam nadzieje, ze autorzy gry przynajmniej czesc z nich wprowadza do rozgrywki.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 06-03-09, 22:22   #28
pakot
Polna Bestia

pakot awatar

Domyślnie

A może tak;
Idzemy sobie przez lasa tu nagle wylatuje przyczepiona łańcuchamiłoda ktora zaraz po uderzeniu zabiera nam całe PŻ można jak także zdeaktywować po nauczeniu sie np wykrywanie pułapek

Lub dać takie ostre kolce ktore spuszczaja sie na nas po nadepneiciu przycisku nbp w twierdzach.
Nieprzeczytane 07-04-09, 23:47   #29
Elrath
Spectre

Elrath awatar

Domyślnie

Niektóre pomysły naprawdę bardzo ciekawe, ale zalatuje mi tu strasznie Neverwinter'em :P otwierasz skrzynię i bach zaczynasz płonąć czy wydobywa się trujący gaz... motyw z zatrutą miksturą był w modzie Jaktyl, ale nie mówię że jest zły najbardziej by mi pasowały pułapki zastawiane przez myśliwych w lasach itp. nasz bohater również mógłby się nauczyć zakładać tak owe^^

|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|
RPG
Elrath jest offline  
Nieprzeczytane 09-04-09, 11:17   #30
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jak wspomniał Elrath, pułapki rodem z Neverwinter mi nie leżą...
Gothic spodobał mi się dlatego, że miał własne pomysły. Zamiast pułapek po prostu możemy nagle wejśc za zakręt drogi i trafić na silnego przeciwnika. I to mi sie podobało. Ale nagle oznaczanie kawałków podłoża, że wejście na nie aktywuje pułapkę? Niezbyt mi to w tej grze pasuje.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 31-05-09, 20:45   #31
sexy flexy
Chrząszcz

sexy flexy awatar

Domyślnie

albo jagby byłytakie piramidy jak w gothic 2 czrzeba znaleść słowo klucz gdzieś na ścianie piramidy i otwieramy wchodzimy i nogo uruchamiamy pułapke wielka kamienna kula leci w naszym kierunku musimy uciekać albo chcemy przejść przez korytaż a tu nagle z ścian wychdzo małe rurki a z nich strzałki z truciżno nagle jedna nas trafia jesteśmy otruci muśimy dojść do głównej kopuły a tam np.złoty miecz i zbroja gdy podchodzimy do miecza ziemia pod nami się roztępia i pojawia się mistyczny strażnik kturego nie możeby pokonać musimy go wżycić do przed chwilo powstałej dziury po pokananiu go bieżemy miecz i zbroje zakładamy je i wbijamy miecz w otwurw wrotach one się otwierajo i wychodzimy z piramidy
RPG
sexy flexy jest offline  
Nieprzeczytane 01-06-09, 12:05   #32
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jak znam zycie, to twórcy pułapek nam nie poskąpia. A jakich? Takich co było najwięcej w dodatku do G3 czyli BUGÓW!
Ale jedno utrudnienie z G3 bym zlikwidował, bo było dla mnie denerwujące. Mianowicie zsuwanie się po zboczu jak się wdrapywało na stromiznę.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 06-06-09, 13:06   #33
Dragon_Undead
Krwiopijca

Dragon_Undead awatar

Domyślnie

Bardzo fajny temat. Mam akurat kilka pułapek, a więc zaczynam...
1.) Idziemy w stronę lasu ponieważ musimy przynieść magowi 2 złote skrzynie. Nagle spotykamy człowieka który zaczepia nas i mówi abyśmy odeszli. Jednak bezimienny nie słucha się i idzie dalej. Nagle słyszy jęki i widzi jak zza drzew wyskakują bandyci i zaczynają go atakować.
2.) Wchodzimy do domu bogacza ponieważ nie mamy w ogóle złota. Przeszukujemy cały dom i widzimy przycisk. Klikamy go i otwierają się tajemnicze drzwi. Schodzimy po schodach na dół i nagle zostajemy zaatakowani przez bandę kościotrupów.
C.D.N
RPG
Dragon_Undead jest offline  
Nieprzeczytane 12-06-09, 20:54   #34
bezi39
Krwiopijca

Domyślnie

Albo coś takiego. Znajdujemy jakąś nieznaną jaskinię a na jej końcu widzimy najlepszą zbroję. Gdy dochodzimy do niej żeby ją zabrać zbroja znika, a obok nas duuuuużo kościotrópów.
RPG
bezi39 jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 09:33   #35
Nercus
Krwiopijca

Nercus awatar

Domyślnie

Cytat:
Nasz bohater mógłby nabyć od myśliwych jakieś sidła , wnyki, które mogłyby się przydać na polowaniu. Zakładamy pułapkę w lesie , oddalamy się , zwabiamy silniejsze od nas zwierzę w miejsce w którym leży nasz mały prezent i obserwujemy co się wydarzy.
Coś za bardzo mi tu śmierdzi Two Worlds

A jak dla mnie to mi by wystarczyły te pułapki z gothic 1-2 tzn. wcisniesz zla kombinacje przelacznikow spadaja na ciebie kolce itp.

Thorus odnajdzie ostatnią bramę, której będzie strzegł: wrota na pustynie Varant...

RPG
Nercus jest offline  
Nieprzeczytane 02-07-09, 10:59   #36
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

Co do pułapek mam pewien pomysł. Mogłaby istnieć bierna umiejętność wykrywania pułapek. Oczywiście chodzi tu o pułapki mechaniczne. Taki jakby... 6 zmysł. Przykładowo, idziemy sobie lasem (nie gościńcem), Bezimienny nagle zatrzymuje się i myśli głośno coś w stylu "Chwileczkę, te liście są bardziej suche od reszty, coś tu nie gra...". Wtedy podchodzimy do pułapki i wykorzystując inną umiejętność (rozbrajanie pułapek) rozmontowujemy ją i idziemy dalej szczęśliwi, że nie wpadliśmy do dołu. Takie umiejętności mogłyby się znaleźć w części złodziejskiej. Oczywiście wykrywanie pułapek nie działałoby za każdym razem. Ewentualnie mogłoby być poziomowane.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania