Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Mag - wcale nie taki słaby

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-10-03, 12:43   #1
Anonymous

Domyślnie Mag - wcale nie taki słaby

Grałem w Gothica II jako mag i mogę powiedzieć, wbrew niektórym stwierdzeniom o "cieniutkości" postaci, że jeśli odpowiednio rozwija się bohatera to można stać się praktycznie nietykalnym już na początku 3 rozdziału.
Należy jak naszybciej osiągnoąć 4 krąg i nauczyć się zaklęcia Błyskawica z tego właśnie kręgu wtajemniczenia. Ma ono parę zalet, mianowicie:
1) jest szybkie w obsłudze, poraża momentalnie z dużej odległości, nawet takiej, że czasami pozostali towarzysze ofiary nie reagują;
2) duże obrażenia w stosunku do wymaganej many;
3) zaklęcie działa chyba na wszystkie śmiertelne postacie występujące w grze: zwierzaki, orki, jaszczuroczłeki, wszystkie golemy, wszystkie smoki, wszystkie ożywieńce (błednych ogników nie próbowałem);
Jeśli masz dużo many, tj. 100 lub więcej, wtedy nikt nie ma z tobą szans, np. smoka powalasz w 5 do 7 stzałów, nawet nie zdąży cię drasnąć.
Polecam skonfigurowanie klawiszy skrótów dla eleiksirów many i życia.
Moim rekordem, było ukatrupienie na dystans za pomocą tego zaklecia aż 7 orków, zanim jeden z nich zdążył podbiec do mnie i machnąć mi toporkiem przed nosem.
Póżniej, oczywiście są lepsze czary, ale ten opisany powyżej jest chyba najbardziej wydajnym i efektywnym jaki można mieć najwcześniej, trzeba tylko zainwestować w manę.
RPG

Nieprzeczytane 24-10-03, 12:52   #2
Grom

Domyślnie

Jasne ale ty używasz klawiszy skrutów a to jest bezsens a włąsciwie kod no chyba że tak jak mówisz masz ponad 100 many :P
Nieprzeczytane 24-10-03, 14:14   #3
matr0x

Wyślij wiadomość przez AIM do matr0x Wyślij wiadomość przez MSN do matr0x
Domyślnie

Co to tego ze mag jest slaby to nie prawda , moj mag mial wysoka mane umial wszystkie najwazniejsze runy i wystarczyloby gdyby mi sie wszedzie chcialo chodzic to skasowalbym cale doswiadczenie w postaci ( zwierzat , potworow ) w grze ogolnie gra magiem jest bardzo fajna
Nieprzeczytane 24-10-03, 14:34   #4
Lobart
Zbanowany

Domyślnie

Przydałoby się tylko więcej pustych run,bo tyle ile można znaleźć wystarcza tylko na najważniejsze zaklęcia. :? :?
RPG
Lobart jest offline  
Nieprzeczytane 24-10-03, 14:41   #5
matr0x

Wyślij wiadomość przez AIM do matr0x Wyślij wiadomość przez MSN do matr0x
Domyślnie

No rzeczywiscie to jest troche denerwujace ze mozna zrobic praktycznie tylko kilka run bo czystych kamieni runicznych jest bardzo malo...
Nieprzeczytane 24-10-03, 18:38   #6
pk210

Domyślnie

MAG to bardzo silna postać:

-W pierwszym rozdziale gdy grasz magiem to drugiego etapu powinieneś przejść z największym levelem, wiekszym niz najemnikiem czy straznikiem.
-Ostatnie zaklęcia są katastrofalne dla twoich wrogów, np. jedno tchnienie śmierci prawie że wykończy księcia demonów

Tylko szkda że trzeba oszczędzać runy
RPG
pk210 jest offline  
Nieprzeczytane 24-10-03, 19:39   #7
slawi

slawi awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do slawi
Domyślnie

Magiem sie super gra tylko trzeba umiec wykozystywac pkt doswiadczenia i nie tracic szczawow krolewskich tylko nauczyc sie tworzenia eliksiru ducha i robic sobie MANE. Chociaz jako nowicjuz jest ciezko

RPG
slawi jest offline  
Nieprzeczytane 24-10-03, 21:57   #8
wizard_89

Domyślnie

Ale dużo musisz sie uczyć Tworznie run , kregi magi , mana itp.
Ja mam problemy z magiem w 2 rozdziale . . . a wojownikiem nigdy nie miałem, troche się zawiodłem w g1 było lepiej .. . .
Nieprzeczytane 25-10-03, 00:15   #9
Dark_Angel

Wyślij wiadomość przez AIM do Dark_Angel
Domyślnie

Dobrze rozwinięty mag jest nie do pokonania a jeszcze z falą smierci...
ps.we wszystkich grach jest tak samo jak napisałem ......
RPG
Dark_Angel jest offline  
Nieprzeczytane 25-10-03, 04:54   #10
Anonymous

Domyślnie

Mag jest zdecydowanie najsilniejsza postacia w grze. Glownym powodem tegoz jest mozliwosc atakowania wiecej niz jednego wroga naraz. Do tego dochodzi wylacznie walka na dystans. Run mozna zdobyc ca 10-12. Sciezka czarow to: ognista strzala (30 dmg), kula ognia (60 dmg), blyskawica (120 dmg) i pozniej latwo juz - pamietam po dmg wiec nazwy moga siec ciut ronic - chodzi o czary rzucane momentalnie, a nie ladujace sie. Plus: najwieksze leczenie, ukatrupianie nieumarlych, deszcz ognia, fala smierci i czar z biblioteki. Przywolywania naucz sie jak czujesz sie samotny (nie ma xp za zabicie przywolanych slug)... Deszcz ognia jest najlepszym czarem obszarowym. Szybki, tani (60 many) i zabija wszystko procz elit, trolli i demonow. Many mozna miec ca 400 pod koniec gry - alchemia i robienie eliksirow ducha. Wypicie lez Innosa to nieporozumienie - mag powinien dostawac z 30-50 many a nie po 5 sily i zrecznosci. Nie pakowac nic w zadna bron, ani w sile czy zrecznosc - niepotrzebne. Jesli ktos chce zrobic maga-zlodzieja to przed staniem sie nowicjuszem nauczyc sie z 20 lub 30 zrecznosci bo pozniej te cechy kosztuja 2x drozej. Do tego znajdzie pozniej i kupi pare eliksirow zrecznosci.

Ogolnie mag to wpierw chodzacy snajper a pozniej rzeznik.
RPG

Nieprzeczytane 25-10-03, 12:48   #11
Anonymous

Domyślnie

Pustych kamieni runicznych jakie zdobyłem było 15. Część z nich kupiłem, część znalazłem i kilka otrzymałem jako nagrodę za wykonanie zadań zleconych mi przez niektórych NPC'ów. Być może jest ich więcej.
RPG

Nieprzeczytane 25-10-03, 12:51   #12
wizard_89

Domyślnie

Ale w 2 - 3 rozdziale jest naprawde trudno z magiem ...... Ja koło zamku zabijam zawsze wszyskie orki, wojownikiem jest to bardzo łatwe a magiem niestety nie możliwe... :|
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania