Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Morale i samopoczucie

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 08-03-08, 14:04   #1
Mattweu
Polna Bestia

Mattweu awatar

Lightbulb Morale i samopoczucie

Morale i samopoczucie <--- w takiej formie jaką chce przedstawić jest prawie w ogóle nie używane w RPG i mogło by to być pewną innowacją, oczywiście z Gothica

Morale i samopoczucie byłyby to 2 wskaźniki o wartościach od 0% do 100% które wpływały by na:

- szybkość regenerowania się many
- ilość kondycji
- regeneracja kondycji
- większe prawdopodobieństwo combo
- szansa na unik
- szybkość biegu
- nieznaczne(i czasowe) poprawienie się HP i MP

wskaźnik morale i samopoczucia zmieniał by się w zależności od tego co robimy, gdzie przebywamy i jak się zachowujemy...

Chyba logiczne jest że jak walczymy pół godziny w zimnych katakumbach i kryptach z nikim nie rozmawiając tylko tłuczemy trupy to nie tryskamy uśmiechem od ucha do ucha jeżeli podróżujemy po dzikich lasach pełnych wilków itp to również nie mamy być z czego zadowoleni... ale gdy przebywamy w dostojnych pałacach zamkowych, odziani w szaty dostępne tylko dla elit zajadamy się mięskiem i rozmawiamy z najwyższą półką społeczeństwa to nasz bohater ma inne samopoczucie niż ww kryptach...

co wpływa na wskaźnik morale i samopoczucia:

- miejsce w którym przebywamy
- częstotliwość walk
- ubiór
- ilość rozmów które ostatnio odbyliśmy
- pożywienie które jemy

zapraszam do dyskusji
RPG
Mattweu jest offline  
Nieprzeczytane 08-03-08, 15:10   #2
Giselher

Giselher awatar

Domyślnie

Nawet ciekawe i interesujące . CHętnie bym zobaczył to w Gothic 4 .Tylko tak

Co ma samopoczucie do regenerowania sie many.Do hp to rozumiem ale mana?
Szybszy i sprawniejsy byłby bohater który jest przestrasony , bo jest pod wpływem emocji .
Nieprzeczytane 08-03-08, 17:22   #3
Mattweu
Polna Bestia

Mattweu awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Orc Zobacz post
Co ma samopoczucie do regenerowania sie many.

"Mana – w wielu światach fantasy pewnego rodzaju energia, używana przez magów do czynienia czarów."

No skoro jest beztroski i zadowolony jego energia życiowa jest wysoka no to i mana też poza tym to dodatkowa korzyść wynikająca z tych że wskaźników.

Cytat:
Napisał Orc Zobacz post
Szybszy i sprawniejsy byłby bohater który jest przestrasony , bo jest pod wpływem emocji
bzdura... weź sobie 10 sprinterów i 10 strong manów do krypty i karz im walcz z trupami... potem kila starć w bagnie z węgorzami i małe polowanko na wilki w towarzystwie 5 metrowych troli...

na koniec "zabawy" sprawdź szybkość i silę panów zapewniam że każdy będzie miał gorsze wyniki niż przed spokojnym porannym treningiem, dobrym obiadkiem i zawodami w letni dzień...

Mam nadzieję że DOŚĆ obrazowo przedstawiłem Ci co ma strach i negatywne emocje(z jakimi spotyka się Bezi w Gothicu) do wydolności fizycznej.
RPG
Mattweu jest offline  
Nieprzeczytane 08-03-08, 18:25   #4
Giselher

Giselher awatar

Domyślnie

Wiem co to jest mana , ale uważam, ze jak będzie to samopoczucie w G4 i bedzie regenerowała się mana i hp to będzie po prostu zbyt prosto .

CHodziło mi o stres ,itp. a jak jażdemu wiadomo stresujemy się gdyż się boimy (i nie tylko)
Nieprzeczytane 08-03-08, 20:56   #5
Mattweu
Polna Bestia

Mattweu awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Orc Zobacz post
CHodziło mi o stres ,itp. a jak jażdemu wiadomo stresujemy się gdyż się boimy (i nie tylko)
Chyba jednak chodziło ci o adrenalinę a nie o stres są to dwa róże pojęcia... tym mniej jednak stres również nie działa tak jak opisałeś

Cytat:
Napisał Orc Zobacz post
bedzie regenerowała się mana i hp to będzie po prostu zbyt prosto .
niekoniecznie... wystarczy zaznaczyć że będzie się regenerowała powoli (z resztą tak napisałem) i już nie będzie tak prosto
RPG
Mattweu jest offline  
Nieprzeczytane 08-03-08, 21:44   #6
Giselher

Giselher awatar

Domyślnie

Co do adrenaliny. Tak prawda pomyliłem się , ale mam wytłumaczenie . Jestem zmęczony i wszystko mi się miesza .

Ale może zamiast regenerowania sie powoli obu współczynników gracz sam by wybierał co miało by mu się regenerować, lub tracić w wyniku samopoczucia na początku gry .
Nieprzeczytane 08-03-08, 23:01   #7
Mattweu
Polna Bestia

Mattweu awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Orc Zobacz post
gracz sam by wybierał co miało by mu się regenerować,

No w sumie... np można by ustawić, że jak bohater ma dobre współczynniki morele i samopoczucia to wybiera albo mały + do MP i jej regeneracji lub mały + do HP i jego regeneracji... ale przy niskich wartościach odejmuje się HP i MP + obniża ilość z mikstu... np jak ulecza o 50% to przy wskaźnikach 10% daje tylko 45% itp itd
RPG
Mattweu jest offline  
Nieprzeczytane 23-03-08, 15:31   #8
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cakiem bez sensu pomysł. Wprowadzać aż dwa dodatkowe wspólczynniki? A po co?
Zresztą akurat morale i samopoczucie to chyba zależa bardziej od samego gracza nic od tego gdzie akurat jest jego postać z gry. Może jeszcze wspólczynniki sympatii do jakiś grup wystepujących w grze?
Jestem przeciwnikiem aż tak sztucznie naciąganych współczynników, które nic współnego nie mają z zachowaniem i postepowaniem gracza.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 23-03-08, 19:02   #9
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Dziwny pomysł... Pojęcia te są względne, a z Twojego punktu widzenia już wogóle. Rozumiem, że jeżeli byśmy grali po złej stronie, to nasze samopoczucie byłoby wiecznie niskie, bo nasz bohater, normalnie dobry, teraz musiałby być zły... Morale tak samo, nie wiadomo, co podnosiłoby morale, a co je obniżało, bo równie dobrze smierć jakiegoś przywódcy, powodująca obniżenie morale, u nas by je podnosiła, bo mielibyśmy z nim na pieńku... Trochę za bardzo to skoplikowane.
Nieprzeczytane 25-08-08, 00:00   #10
Wagon B.
Polna Bestia

Wagon B. awatar

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą. Nie róbmy simsów z Gothica!. Imo tym gra stałaby się znacznie trudniejsza. Lepiej zainwestować w system zużywalności broni, który w gothicu 3 był innowacją, ale niestety w ogóle niedopracowany.

Nieprzeczytane 17-11-08, 23:19   #11
Dawidos_94
Polna Bestia

Dawidos_94 awatar

Domyślnie

hmm nawet nawet ten pomysł, morale by sie zwiekszaly wtedy kiedy np bysmy awansowali w jakies gildi, zdobyli fajne cacko za jakas trudną misjea z samopoczuciem to troche przesadzilestak jak pisali wyżej nie róbmy z gothica simsów
RPG
Dawidos_94 jest offline  
Nieprzeczytane 18-11-08, 21:48   #12
Mr_Donegan
Polna Bestia

Mr_Donegan awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Mr_Donegan
Domyślnie

moze i by ciekawie wyszlo, ale za duzo chyba zaieszania bylo i przyzwyczajenia sie do tego systemu. bo gdybysmy chcieli isc przez dzicz nastroj by znaczaco spadl, a ow dzicz to najkrutsza droga. wiec nieoplacalo by sie dla kilku marnych pkt. samopoczucia isc dluzsza droga.

=Brat Burratosa=Kuzyn Riodriana=
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
Mr_Donegan jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania