Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Smutas - Mapa Tivfów

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-11-16, 01:36   #25
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Wykorzystując to, że gołodupiec idealnie pochylił swoją makówkę, sieczesz go kantem dłoni prosto w potylicę. W konsekwencji pada znokautowany, lądując twarzą w piasku.
Zabierasz się za przeszukiwanie namiotu. Przy szkielecie znajdujesz dwa sztylety, sakiewkę z trzydziestoma monetami i... perłę! Przyjemne znalezisko. Niestety, jego odzienie jest zbyt zniszczone, abyś miał z niego jakikolwiek użytek. W skrzyni znajdujesz więcej szpargałów: kubek, sztućce, mocny sznur i niewielką książeczkę, chyba dziennik.

Zdobyte: ostryga x 4, surowe mięso x 7, skóra topielca x 5, pazury topielca x 5, alkojagoda x 1, dragrot x 1, twardzień x 1, roślina lecznicza x 2, leśna jagoda x 1, wilcze ziele x 1, korzeń leczniczy x 1, skóra jaguara x 1 (90 szt. złota), pazury x 1, kły x 1, sztylet x 2, 30 szt. złota, perła x 1, kubek x 1, sztućce x 1, sznur x 1
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 08:29   #26
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

No nie, książka? Będzie trzeba myślenie włączyć. Stukam sie kilka razy w głowe aby mi odpowiednie tryby zaskoczyły. Na próbe staram się sprawdzić swoje umiejętności intelektualne. Rysuje kijkiem na piasku cos na kształt jaja i staram się sobie przypomnieć co ten znak oznacza... A, kwadrat!
Uśmiecham sie, bo to znaczy, że mój intelekt wspina się własnie na swoje wyżyny. Otwieram z zaciekawieniem znalezioną książkę....

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 14:46   #27
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Otwierasz książeczkę i zaczynasz wertować jej strony. Z treści wynika, iż w istocie jest to dziennik, który ongiś należał do jakiegoś rozbitka, prawdopodobnie kościotrupa obok. Data wskazuje na to, że opisywane w nim wydarzenia rozegrały się około rok temu.
Spoiler 

To ostatni wpis w dzienniczku. Trzaśnięty w łeb dzikus wciąż pochrapuje sobie obok. Co teraz?
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 14:59   #28
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Łeb zaczyna mnie napierniczać od tego czytania. Nie pamiętam kiedy ostatni raz tyle przeczytałem za jednym zamachem...
Hmmmm. Postanawiam poszukać jakiegoś śladu po ognisku. Narysuję sobie na ciele malunki podobne do tych co mają tubylcy. Może wtedy będą dla mnie jeszcze milsi? Ogłuszonego tubylca "dogłuszam" aby za szybko nie wstał.
Mam zamiar potem obszukać dokładnie całe obozowisko. Przecież gdzieś muszą być te rzeczy, co podpieprzyli z pirackiego statku. No, chyba że tubylcy je wyszabrowali. Wtedy będzie z tym kłopot.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 15:34   #29
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Ponownie walisz dzikusa w łeb, po czym wychodzisz z namiotu. Zbliżasz się do ogniska, a raczej tego, co z niego pozostało. Raptem kilka cięższych gałęzi i kamulców. Lżejsze elementy najwyraźniej zostały porwane przez siły natury, być może przez wiatr, albo silniejszą falę w trakcie nocnego przypływu. Po popiele, który mógłbyś wykorzystać do rysowania, nie ma ani śladu. Rok to wszakże kawał czasu.
Zaglądasz do drugiego namiotu. Widzisz tam taką samą pryczę, jak w poprzednim, jednakże na tej nikt kości nie wyciągnął. Znajdujesz pod nią podobny zestaw: kubek i sztućce, ale dodatkowo trafia się pierścień z miedzi. Poza tym, nic tu nie ma. Skarby prawdopodobnie wciąż znajdują się we wraku, uciekinierzy zaś zabrali zapewne jedynie potrzebne rzeczy, które zdążyli już zużyć. Możliwe też, że resztę przedmiotów ma ten, który zaginął, albo tubylcy.

Zdobyte: ostryga x 4, surowe mięso x 7, skóra topielca x 5, pazury topielca x 5, alkojagoda x 1, dragrot x 1, twardzień x 1, roślina lecznicza x 2, leśna jagoda x 1, wilcze ziele x 1, korzeń leczniczy x 1, skóra jaguara x 1 (90 szt. złota), pazury x 1, kły x 1, sztylet x 2, 30 szt. złota, perła x 1, kubek x 2, sztućce x 2, sznur x 1, miedziany pierścionek x 1
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 15:39   #30
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cóż, trzeba dotrzeć do wraku. Ale nie mam zamiaru tachać ze sobą nieprzytomnego tubylca. Trzeba czymś go zająć jak się ocknie i mnie nie zobaczy... Wracam do szałasu gdzie on leży. Postanawiam zabrać kość udową szkieletu i wsadzić jej koniec mu w dupę. Na pewno to go zainteresuje gdy odzyska świadomość. Pomyśli że to duch tego szkieletu go wykorzystał.
Potem zamierzam pójść wzdłuż krawędzi dżungli w stronę wraku.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 16:01   #31
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Wracasz do śpiącego nagusa. Chwytasz za lewą kość udową szkieletu i wyrywasz mu ją ze stawów; idzie jak z płatka. Następnie ustawiasz się za tyłkiem tubylca. Odginasz materiał, który zasłania wlot do jego, yhm, groty, po czym umieszczasz tam koniec kości. Chłop przez chwilę się krzywi, ale na końcu się nawet uśmiecha. Pozostawiasz go samemu sobie.

Po półgodzinnym marszu wybrzeżem dochodzisz wreszcie do swego celu. Kiepsko to wygląda. Okręt roztrzaskał się o wysokie rafy, w konsekwencji łamiąc maszt i prawie że pękając wpół. Jest oddalony o jakieś sto jardów od twojej pozycji. Oceniasz, że mielizną przejdziesz ze trzy czwarte tej trasy, co najwyżej mocząc sobie kolana. Dalej jednak będziesz musiał podpłynąć i pokombinować, jak dostać się na wyżej położony pokład.

GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 16:08   #32
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Rozglądam się wokół czy kogoś nie zauważę, może jakieś roślinki znajdę? Jeżeli jest bezpiecznie, ruszam w kierunku wraku uważnie się przyglądając, może w tej płytkiej wodzie znajdę coś, co sie przyda. Gdy podejdę do końca płycizny mam zamiar zatrzymać się i dokładniej przyjrzeć wrakowi. Może stamtąd lepiej zobaczę jak się dostać na jego pokład.
Chociaż, jak znam życie, nic tam nie będzie, bo tubylcy wszystko rozkradli. Ale mam nadzieję, że może coś przeoczyli.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 16:49   #33
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Typ biomu: nadwodny

Zaczynasz rozglądać się dookoła. Okolica wydaje się nienaturalnie spokojna i cicha. Jedyny dźwięk, który dobiega twych uszu, to nieustanny szum morza, ale poza tym, cisza. Nawet krakania mew tu nie słychać.
Wypatrujesz na plaży jakichś ziół. Udaje ci się zauważyć cztery roślinki, z czego trzy to kamienne korzenie, a ostatnia to krwawa trzcina.
W wodzie znajdujesz dwie muszle: w jednej z nich kryje się perła, a w drugiej... jej czarna odmiana! Masz szczęście! Poza tym, jest tam też trochę zatopionego złomu. Wyławiasz dwa srebrne puchary.

Zdobyte: ostryga x 4, surowe mięso x 7, skóra topielca x 5, pazury topielca x 5, alkojagoda x 1, dragrot x 1, twardzień x 1, roślina lecznicza x 2, leśna jagoda x 1, wilcze ziele x 1, korzeń leczniczy x 1, skóra jaguara x 1 (90 szt. złota), pazury x 1, kły x 1, sztylet x 2, 30 szt. złota, perła x 2, kubek x 2, sztućce x 2, sznur x 1, miedziany pierścionek x 1, kamienny korzeń x 3, krwawa trzcina x 1, czarna perła x 1, srebrny puchar x 2

Stajesz na krańcu płycizny, przed tobą znajduje się głębszy o jakieś dziesięć stóp spadek. Uważnie przyglądasz się statkowi. To dość niepewna konstrukcja. Dziób kompletnie roztrzaskał się o rafę, prawie nic z niego nie zostało. Znaczna część burty zanurzona jest pod wodą. Możliwe, że znajduje się tam jakiś wyłom, którym wpłyniesz do środka; trzeba by jednak zanurkować. Z krawędzi pokładu zwisa szkielet z rozdziawioną gębą, który wydaje się w ciebie wpatrywać. Domyślasz się, że mógłbyś równie dobrze rzucić sznurem, zaczepiając nim o jakiś wystający element, podpłynąć i wspiąć się bezpośrednio na górę. Nie wiadomo tylko, czy dechy wytrzymają...

Ostatnio edytowane przez GPP4 : 17-11-16 o 17:24.
RPG
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 16:58   #34
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Czarna perła! Każda dupa w Archolos mi się odda za ten klejnot! Hip, hip, hura!!! Z radości aż się poślizgnąłem i zwaliłem do wody. Skoro już w niej jestem postanawiam podpłynąć do strzaskanego dziobu i z bliska zobaczyć czy jest tam jakiś otwór. Ewentualnie zanurkuję aby sprawdzić czy da się wpłynąć od dołu.
Czarna perła! Ale mam farta! Znam jednego co dał by się za to wykastrować.
Płynąc mam zamiar spojrzeć w kierunku dna. Skoro na płyciźnie coś znalazłem, to bliżej wraku też coś może być zatopione. Ponieważ nieźle pływam nie obawiam się nurkowania.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 17:24   #35
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Podpływasz do dziobu. Widzisz jednak, że nic od tej strony nie zdziałasz. Jego dolna część opiera się o rafę, w którą uderzył; przez to sam statek nie jest ustawiony w poziomej linii, a bardziej po skosie, wynosząc dziób ku niebu. Mógłbyś spróbować wdrapać się po skale, jednakże jest na tyle śliska i ostra, że raczej nie skończyłoby się to dobrze.
Obierasz inny kierunek. Płyniesz chwilę wzdłuż burty statku, bierzesz głęboki wdech, po czym zanurzasz się w wodzie. Z widocznością nie masz żadnego problemu, woda jest bowiem krystalicznie czysta. Twoją uwagę przykuwają dwie rzeczy. Pierwsza, to dziura w burcie, niedaleko rufy. Prawdopodobnie można przez nią dostać się do ładowni. Druga natomiast, to metalowy kufer, który zauważasz na dnie wśród roztrzaskanego drewna i innych uszkodzonych rzeczy. Do dna nie jest daleko, około dwudziestu paru stóp.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 17:28   #36
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Postanawiam zanurkować do skrzyni. Gdy dopłynę sprawdzam czy da się do niej linę przywiązać. Jak się da, to sprawdzam czy mi go wystarczy do płycizny, żeby tę skrzynię tam wyciągnąć. Jak sznur będzie za którki to sprawdzam, czy wystarczy może do jego końca przywiązać drugi. Wrakiem zajmę się, jak sprawdzę skrzynię.

Aaaaa!!! Cholerne meduzy. Czego one chcą od moich jajec???

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania