Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Bragomir, GPP4 - Bractwo pogan

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-09-16, 21:44   #157
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Skąd: Stór sprunga í jörðinni, einhvers staðar í miðjum Íslandi
Domyślnie

- Heh. Przed chwilą sam on mi to powiedział. - powiedziałem równie wesoło, tak jak Krzywryj. - Bierzcie go na stos, szubienicę, czy pod topór kata. Nie jest to najważniejsze, byle tyle poniósł karę za swe czyny. Musimy jednak jeszcze znaleźć sprawcę tych porwań. Chociaż chyba to on wyręczył nas w zniszczeniu tej sekty. - podrapałem się po głowie.

Kawaler Krzyża Obywatelskiego Archolos oraz Medalu Zasługi III Klasy
Archolos - Obywatel - IV Ranga

----------------------------

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 08-09-16, 08:09   #158
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Eeeee... Przecież to on jest winny tych potwań. A że nie zdradził gdzie sa ofiary? Przeciez to fanatyk! - stwierdził Krzywyryj. - Taki raport złożę dzisiaj Komendantowi. Chyba że do wieczora udowodnisz cos innego, ale to już nie moja sprawa. -

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 08-09-16, 19:17   #159
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Fanatyk tak, ale on nie mógł tego zrobić. - rzekłem do strażnika. - Sam mówiłeś, że był z wami, kiedy porwano Minoltę. A że na szubienicę zasługuje to inna kwestia, ale nie za te tajemnicze sprawy, a za wyznawanie wyimaginowanych bogów i składanie krwawych ofiar z ludzi.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 08-09-16, 19:57   #160
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- To już nie mój problem. Jak dla mnie to koniec. Sprawca schwytany, koniec kolejnych porwań. Jak chcesz w tym drążyć, to jak mówiłem, masz czas do momentu jak złoże raport komendantowi. Albo sam z nim gadaj. - Krzywyryj był wyraźnie zadowolony.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 10-09-16, 15:31   #161
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Dobrze, chyba ciebie nie przekonam. - rzekłem spokojnie do strażnika. - Ale sam najpierw pogadam z komendantem. Może jeszcze coś ustalę...

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 10-09-16, 16:04   #162
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Udajesz się do koszar straży miejskiej, do biura komendanta. Widzisz, że siedzi on zadowolony w fotelu przy kominku, popija wino i przeglada raporty.
- No, sprawa sie rozwiązała. Za dużo to ty do niej nie wniosłes, co? - odezwał się gdy zauwazyl cię w drzwiach.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 11-09-16, 16:42   #163
 Bragomir
Patron Repasaży

Bragomir awatar

Domyślnie

- Ah, więc wy komendancie też uważacie, że sprawa jest rozwiązana. - rzekłem do oficera. - Rozmawiałem z Gurakiem. Za te okropności, które robił należy mu się śmierć, ale uważam, że to nie on jest odpowiedzialny za te zbrodnie. Wszystkie osoby, które zostały porwane należały do sekty, która składała ofiary z ludzi. I ta sekta jakiś czas temu przybyła na naszą wyspę. Razem z nimi podróżowało trzech braci. Pogoda podczas rejsu uległa załamaniu i ci sekciarze złożyli w ofierze dwóch z tych braci. Kapitanowi powiedzieli, że wypadli oni za burtę. - mówiłem. - Jak sam wspominałeś na liście, były wydrapane jedno imię. Pozostałe pozycje zajmowali sekciarze i tych dwóch biedaków. Myślę, że to trzeci brat odkrył kto jest odpowiedzialny za śmierć członków tej sekty. Chociaż z drugiej strony, to on i tak dobrze zrobił. W końcu wszyscy oni zasłużyli na śmierć.

Wielki Przedwieczny...

RPG
Bragomir jest offline  
Nieprzeczytane 11-09-16, 17:16   #164
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- No widzisz. My tu jesteśmy od zachowania porządku, a nie od dogrzebywania sie prawdy do samego końca. To co powiedziałes, to prawda, ten trzeci brat z zemsty zabijał. A skoro skończył wykańczanie tych sekciarzy, to i po co go za to karać? Tylko ludzie by sie nad nim litowali, ze skazujemy kogoś, kto pozabijal morderców braci. A tak? Mamy zbrodnie, mamy złapanego sekciarza,wszyscy zadowoleni. - odparł komendant. - Ja nawet wiem kim jest ten zabójca. Moi agenci dali w łapę w biurze kapitanatu portu i się dowiedzieli kto to jest. To nasz kucharz. Już nawet z nim o tym rozmawiałem i rozumiem jego motywację. Ale sprawę zamykam tak jak ustaliłem to ze swoimi ludźmi. Ponieważ sam do tego nie doszedłeś, tylko połowa nagrody dla ciebie. Tu masz 225 sztuk złota. - zakończył rozmowę.

KONIEC WYPRAWY

Zdobyłeś w trakcie sesji:
złoto: 195, chleb x 2, ser x 2, kiełbasa x 2, mleko x 2, koszula x 2, buty x 2, spodnie, butelka spirytusu x 3, butelka wody x 3

Podsumowując. Trochę musiałem skrócić scenariusz po tym jak GPP4 zrezygnował z niej na samym początku. Ale do rzeczy. Rany, czy tak trudno wczuć się w "klimaty" naszego świata, w którym są nasze postaci? Czy jak wejdziemy do karczmy pełnej pijaków i powiemy "dzień dobry szanownym panom", to im miękną kolana i już myślą, że "co za fajny gość nas odwiedził, wszystko mu powiemy". Łapówki nie damy, bo to nieuczciwe. A już uważanie że jak komuś z półświatka powie się: "prowadzę śledztwo dla dobra ogółu" to ta osoba padnie na kolana i całując nas z wdzięczności po rękach wyspowiada się z wszystkiego... Albo zanudzanie przesłuchiwanego tekstem: "powiedz dla swojego dobra" w końcu go zmiękczy i z płaczem wszystko nam wyzna.... Pod tym względem Brag dal ciała na całej linii. To był jakiś koszmar nie sesja.
Powiem szczerze, że oczekiwałem więcej inicjatywy ze strony Braga, a nie tylko tego że będzie czekał gdzie go MG popchnie.

I właśnie dlatego wyceniam jego udział w sesji na 3 KH.

Karta RPG zostanie uzupełniona zgodnie z nowymi zasadami oceniania po tym jak Brag wystawi mi tutaj opinię jako prowadzącemu sesję.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania