Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę U kogo opłaca się być czeladnikiem w khorinis

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-03-06, 15:13   #13
Przestrzeń
Skazaniec

Domyślnie

Zawsze byłem czeladnikiem i kowala "Harada". Dużo płaci, jeśli nauczymy się wykuwać lepsze bronie dostajemy więcej kasy. Opłaca się być u niego pracować. No i w pierwszych etapach gry nauczy nas siły do 70.
RPG
Przestrzeń jest offline  
Nieprzeczytane 22-03-06, 17:30   #14
Cursed
Zębacz

Cursed awatar

Domyślnie

A ja byłem czeladnikiem u Constantina. Sporo płaci za wszelkie zielsko a tego zawsze pod dostatkiem. A do tego uczy nas robienia mikstur dzięki czemu sami oszczędzamy na flaszeczkach.
.::Święte Przymierze-->Królestwo-->Obywatel::..
RPG
Cursed jest offline  
Nieprzeczytane 22-03-06, 18:43   #15
MatiX12
Chrząszcz

Domyślnie

Dobrze być czeladnikiem u Harada.Dobra kasa,wykute własno ręcznie miecze są lepsze
RPG
MatiX12 jest offline  
Nieprzeczytane 29-03-06, 05:31   #16
planetnik
Czarny Goblin

Domyślnie

moim zdaniem bycie czeladnikiem kogokolwiek innego niż bospera to strata czasu i tu zgadzam się ze smutasem ,za pierwszym razem wybrałem konstantina za drugim harada a następne kilkanaście to już tylko bosper tym bardziej ,że miecze uczy kuc tez kowal u najemników i mozna je sprzedawac komukolwiek za 68
RPG
planetnik jest offline  
Nieprzeczytane 02-04-06, 17:32   #17
Makashi

Makashi awatar

Skąd: Kaplica mojego Pana, Jezusa Chrystusa, Zbawcy Europy
Wyślij wiadomość przez AIM do Makashi
Domyślnie

Najlepiej iść tak:

Mag - Constantino
Paladyn - Bosper
Łowca Smoków - Harad

Moja niezawodna technika przy graniu. Zawsze tak robię i dobrze na tym wychodzę ewentualnie można zamienić Paladyna i Łowcę, ale najlepiej tak jak napisałem

[Sucharmistrz][Sługa Klasztoro][Oni-chan]
RPG
Makashi jest offline  
Nieprzeczytane 02-04-06, 19:59   #18
cinio 006
Czarny Goblin

Domyślnie

Najlepiej zostać czeladnikiem u Constantino. Trudno ale się opłaca. możesz mu sprzedawać zielsko po korzystnej cenie. No i jako jedyny Poza neorasem może nas nauczyc ważwnia fajnych mikstur.
Nieprzeczytane 02-04-06, 20:12   #19
Dark Prince
Polna Bestia

Domyślnie

Najlepiej jest być czeladnikiem u harada gdyż zyskujesz kase za wykute miecze.(chociaż najbardziej lubie byc czeladnikiem u bospera,lepszy zarobek i nie musze tracić czasu)
Osobiscie polecam tych dwóch...a co do nauki mikstur u Constantina to jak wykonasz zadanie u sagitty(zielarki)ze słonecznym aloesem sagitta będzie mogła nas uczyc to potem można się uczyc u constantina .Tylko trzeba się czegoś nauczyzć z podstaw alchemii czegokolwiek u (sagitty)
RPG
Dark Prince jest offline  
Nieprzeczytane 04-04-06, 03:08   #20
planetnik
Czarny Goblin

Domyślnie

faolin -nie rozumiem skąd ci się wziął ten pomysł ,że grając magiem dobrze jest być czeladnikiem konstantina- to jest kompletny absurd jedno z drugim ma się nijak ew jeśli ktoś jest takim dziwakiem ,że mu szkoda 5pkt na skórowanie zwierząt to może kuć miecze ale za grzybki to ty u konstantina wiele nie zarobisz. I TO WSZYSTKO JEDNO czy jako mag paladyn czy łowca.
RPG
planetnik jest offline  
Nieprzeczytane 04-04-06, 07:37   #21
Maciek8000
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Maciek8000
Domyślnie

Ludzie, po co wy się martwicie o mixtury??? Można mieć nieskończoność:

Idziecie do klasztoru>schodzicie schodami w piwnicy w dół> idziecie do maga ognia, który waży mikstury( nie pamiętam imienia )>Prosicie go, żeby wam zrobił mixturę> kiedy zrobicie to tyle razy, że skończą wam się składniki, to stłuczcie maga do nieprzytomności ( don't kill!!! ) i zabierzcie mu składniki ( trochę roślinek i złota ) >Idziecie do Parlana, on wam sra o tym, że zrobiliście źle> płacicie 50szt. złota> wracacie do piwnicy. Ja tak zdobyłem ponad 500 mikstur. Można tak w kółko. Można oczywiście rzucić niepamięć, ale nie ma nieskończoności zwojów w grze, tak więc radzę płacić50szt. złota. Teraz już tego nie używam, bo uznałem, że to trochę jakby kody. Mimo to mam nadzieję, że komuś się to przyda.
RPG
Maciek8000 jest offline  
Nieprzeczytane 04-04-06, 11:17   #22
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Ja tam uważam że u Bospera najlepiej zostać czeladnikiem, bo można dużo zarobić, może nie tyle co u Harada, ale te nieskończoną liczbę prętów uznaję za błąd gry i niedopatrzenie programistów. Boser skupuje od nas skóry za dość wysokie ceny ale faktycznie skory się kiedyś kończą. Jednakże dochodzi tutaj czynnik zabawy i klimatu a przy pracy u Bospera takowy istnieje. załÓję tylko jednego że Bosper nie objął swoim skupem wszystkich trofeów, pazurów, rogów, kłów.
Nieprzeczytane 04-04-06, 13:30   #23
Fatmike
Chrząszcz

Domyślnie

Toć moim zdaniem zawsze zostaje czeladnikem u Harada w 10 dni zdobyłem nielicząć obejścia całego swiata w poszukiwaniu prętów ponad 30 tyś to wystarczająco jak na pierwszy czy drugi rozdział a póżniej trzeba wyuczyć sie nowych i też wystarczy nie !!!
RPG
Fatmike jest offline  
Nieprzeczytane 04-04-06, 14:04   #24
Saul
Chrząszcz

Domyślnie

Chłopaki, u Harada można zarobić w nieskończoność. Miecz kosztuje 100 szt. zł., odejmując koszt surowej stali to wychodzi 90 szt. zł. za miecz! A prętów można mieć w nieskończoność, bo Bennet (taki kowal na farmie takiego Onara :P ) ma ich w cholerę i trochę... A w Nocy Kruka to jeszcze lepiej, bo te najlepsze miecze kosztują kilkaset szt. zł. a koszty wykucia są minimalne.
RPG
Saul jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania