Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Niezawodny i prościutki sposób na smoki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-04-07, 20:19   #37
Ardeth
Krwiopijca

Ardeth awatar

Domyślnie

Tak, zdecydowanie z Nocą Kruka smoki są o wiele bardziej wymagającym przeciwnikiem. Pamiętam że w zwykłym Gothic'u II nie sprawiały one aż tak dużego problemu, bo teraz na 19 mam całkiem duży problem zgładzić Kamiennego. Ja osobiście nigdy nie zabiłem żadnego smoka przy pomocy zmniejszenia, przyzwania demona, zmiany w smoczego zębacza czy przyzwania szkieletów lub szkieletów goblinów. Nie jest to złe, ale uważam że walka sam na sam, twarzą w twarz, z kawałkiem dobrej i zasłużonej stali w ręce i osmaloną już zbroją na barkach jest najlepszym sposobem by zgładzić gada. Najważniejsze jest to by zabić go zanim on zabije Ciebie.
Nieprzeczytane 01-05-07, 22:53   #38
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Noname17 Zobacz post
To zagraj sobie w G2 Noc Kruka, tam smoki są nieporównywalnie groźniejszym przeciwnikiem, odnawiają im się PZ i to tak szybko że walki są bardzo ciężkie. Ja beż pomocy Bifa i przyzwanych potworów nie miałem żadnych szans. Według mnie smoki to kwintesencja G2. Walka z nimi jest niesamowita. Są olbrzymie, groźne, zioną ogniem i potrafią podfrunąć i uciec. Naprawdę nie wiem o co Ci chodzi
pozdrawiam
No dobra, może i są silniejsze, ale w sumie nie o to mi się rozchodziło. Są olbrzymie? Choćby na filmiku wprowadzającym do Górniczej Doliny są duużo większe niż w grze. Co nie znaczy że małe :] . Na tym samym filmie widać że smok lata. Czy tak samo wygląda latanie w grze? Właśnie potrafi podfrunąć i tyle. Gdyby poruszały się bardziej dynamicznie, goniły by (chociaż kawałek) Bezimiennego, było by bardzo fajnie. A tak jest tylko fajnie.
I tak lubię przywalić takiemu w mo... paszczę.
RPG
Szlafrok jest offline  
Nieprzeczytane 02-05-07, 22:07   #39
Vrixar
Chrząszcz

Vrixar awatar

Domyślnie

No dobra, to teraz ja moge wam pomóc jak zabić bardzo szybko smoka ożywieńca.
Skądś musimy znaleźć zwój bądź rune 'Śmierć Ożywieńcom' i wtedy możemy jeszcze sobie dobić tego smoczka jak chcemy, ale to jest bardzo łatwe i skuteczne. Dziękuje jeszcze że pomogłeś mi Aerial w pokonaniu innych smoków, ale i tak już doszedłem do tego inaczej.
RPG
Vrixar jest offline  
Nieprzeczytane 04-05-07, 13:28   #40
adam55
Krwiopijca

adam55 awatar

Domyślnie

Myślę, że sposób ze zmniejszaniem smoka jest dobry, ale jeszcze go nie wypróbowałem. Mój sposób na smoki jest taki:
Porozmawiać z nim (ze smokiem), schować się za jakąś przeszkodą (tak żeby nas nie mógł usmażyć ) i strzelać do niego z kuszy aż go zabijemy. Nie wiem czy mój sposób jest taki dobry, ale dzięki niemu rozwaliłem wszystkie smoki.
Teraz będę grał drugi raz i wypróbuje sposób z zmniejszaniem.
RPG
adam55 jest offline  
Nieprzeczytane 07-06-07, 12:00   #41
Nessaja
Chrząszcz

Domyślnie

Myślę, że sposób ze zmniejszaniem jest dość ciekawy Ja mam taki sposób, że gram "na dwa fronty". Połowa save-ów jest z gry bez kodów, połowa z kodami i eksperymentami Wczytam sobie save z tej drugiej i dla zabawy pomniejszę wszystkie smoki i pobawię się tak też z innymi potworami. Dzięki za niezły pomysł. Ale przy grze bez kodów to więcej przyjemności sprawia walka wręcz, ma się większą satysfakcję z tego, co się zrobiło, szczególnie w NK
RPG
Nessaja jest offline  
Nieprzeczytane 28-06-07, 23:57   #42
Lord Math
Jaszczur

Lord Math awatar

Domyślnie

Kiedy gramy magiem, to wystarczy się oddalić i wystrzelić serię dużych kul ognia Natomiast jeżeli mamy paladyna/łowcę smoków i walczymy mieczem, to kiedy nie uda nam się go rozwalić w 1 serii, a on wystrzeli strumień ognia i odrzuci nas na większą odległość, jest nieco gorzej... Mój największy kłopot grając paladynem, to zbliżenie się znów do smoka W pierwszej serii, kiedy nie dawałem mu się oddalić, brałem gadzinie połowę życia, a później... czary, kule ognia itp. dlatego strasznie przydatna była święta strzała paladyna.
RPG
Lord Math jest offline  
Nieprzeczytane 04-07-07, 15:14   #43
adam55
Krwiopijca

adam55 awatar

Wink

Lord Math napisal, ze mial problem ze zblizeniem sie do smoka, otóż gdy podbiegamy do smoka, a on zaczyna dmuchac ogniem w dół ( ten podmuch nas odrzuca do tylu) to trzeba zrobic zamach mieczem (w biegu) i jak bedziemy miec szczęście, to smok oberwie i przerwie swoj podmoch nie odrzucając nas.
RPG
adam55 jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-07, 13:49   #44
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

A po co wystawiać się na podmuch ognia? Ja podbiegam do smoka po łuku, a nie po prostej. On musi się obracać i nie zionie ogniem. Wtedy ja go trafiam, on odlatuje, a ja gonię w to iejsce, żeby trafić go znowu od razu po wylądowaniu.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 05-07-07, 14:47   #45
Dorai
Krwiopijca

Dorai awatar

Domyślnie

Mi to obojętnie z której strony nachodzę smoka, czasami z boku czasami z prostej, ja zawsze jak wykonuję 4 roździał mam ze sobą eliksiry szybkości, zawsze przed Smokiem wypiję go, i potem biegne jak szalony na niego i go atakuję , i mi zawszę się udaje .
RPG
Dorai jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-07, 12:52   #46
Vooldy
Chrząszcz

Vooldy awatar

Domyślnie

według mnie dobrym sposobem jest zostac palladynem kupic miecz dwureczny z rudy ulepszyc go w klasztoze wyrobic sobie 100% walki 2 reczna bronia i wio na smoki
Nieprzeczytane 15-07-07, 14:33   #47
Shad

Domyślnie

Dla mnie zabicie smoka nie stanowi problemu. W GII smoki są spartaczone. Mam dużo większe problemy z demonem niż z tymi gadami .
Na lodowego wystarczy deszcz ognia, na reszte miecz lub magia (w moim przypadku święta strzała)
Dla palladynów polecam ten czar, gdyż jest bardzo użyteczny przy likwidowaniu jaszczuroczłeków. Mając 60 mp zabijemy na jednej manie 6 jaszczóroczłeków.
MAm do was pytanie. Czy bierzecie sobie pomocników. Bo dla mnie to tylko strata kasy . Sam bez problemów rowalam straż smoków.
RPG

Nieprzeczytane 18-07-07, 11:12   #48
Nrolavac
Czarny Goblin

Nrolavac awatar

Domyślnie

Uroczo wygląda, kiedy zgraja szkieletów-goblinów leje smoka.
Feodarona (drugiego ognistego) 4 razy walnąłem świętym pociskiem.
Smoka-ożywieńca (no właśnie, przy Archolu znalazłem tylko zwój, runy żadnej nie) najpierw dziabnąłem zniszczeniem zła, czy tam śmiercią ożywieńcom, szkielety przyzwałem, trochę świętych pocisków, i jeszcze pomagałem goblinom dwuręcznym mieczem.
A w Górniczej Dolinie Biff mi tylko zawadzał.
Gothica II przeszedłem Magiem Ognia.
RPG
Nrolavac jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania