Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Elfy, krasnoludy i inne "nieludzie"

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-10-05, 18:00   #1
Lemur
Chrząszcz

Domyślnie

Jak myslicie czy w gothicu nie powinny istniec elfy no jak sa ludzie,orki,gobliny,smoki to czemu nei ma elfow albo innych panujacych raz w tedy moze gra byla by ciekawsza nie??Czy tylko ja tak myslicie
RPG
Lemur jest offline  
Nieprzeczytane 26-10-05, 19:05   #2
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Ja uważam że do Gothic'a Elfy, Krasnoludy, Niziołki i tym podobnym w ogóle nie pasują. Po pierwsze dlatego, że świat Gothic'a został stworzony w zupełni inny sposób. Tolkien stworzył śród ziemie na podstawie mitów i legend kultur które niegdyś żyły na terenach północno zachdniej europy. Gothic powstał również na podstawie mitów i legend, ale kultury środkowo i wschodnioeuropejskiej (germanie, gotci i słowianie). W europie środkowej i wschodniej w legendach i mitach najważniejszymi postaciami zawsze byli rycerscy czempioni (tudziesz paladyni) którzy z dumą na koniu polowali na smoki zawsze przy tym ratując bezbronną dziewicę
Drugi powód dla którego nie ma nieludzi, to fakt, że już się oni przejedli. Te istoty nie opuszczały tematyki fantasy od wielu dziesięcioleci. Niektórzy po prostu mają już ich dosyć (ja szczerze mówiąc również).

Zauważcie że gdyby magię w Gothic'ach przerobić na wierzenia i usunąć czary z gry, świat Gothic'a praktycznie w 100% przypominał by nasz, tyle że miał by dziwne niespotykane u nas stworzenia jak ścierwojady czy cieniostwory oraz drugi inteligentny gatunek jakimi są orkowie. U nas w końcu też 25.000-40.000 lat temu obok homosapiens za mamutami uganiali się również neandertalczycy. W prawdzie nie wiadomo jak bardzo byli inteligentni, ale na pewno byli zdolni by żyć w podobny sposób co orkowie w Gothic'ach.

Mojim zdaniem autorzy postąpili bardzo dobrze że usunęli ze swojego świata nieludzi. Szkoda tylko że zostały wciąż tak popularne gobliny, czy orkowie, który z łątwością mogli by zastąpić innymi stworzeniami. W końcu prócz ludzi, orków i golbinów oraz kilku normalnych zwierzaków jak wilki, wszystkie inne stworzenia są niepowtarzalne w stosunku do innych gier. Nigdie nie widziałem wcześniej cieniostworów, czy ścierwojadów, nie spominając o zębaczach, które wogóle są ewenementem w grach RPG o motywach średniowiecznych.
Nieprzeczytane 26-10-05, 19:34   #3
Lemur
Chrząszcz

Domyślnie

Ale prawde mowiac to gildi w gothicu zastepuja nam rasy(w pewnym sensie)ale tak jak bysmy troche pomysleli to swiat gothica jest za maly dla wiekszej ilosci ras wienc moze i dobrze ze ich nie ma.
RPG
Lemur jest offline  
Nieprzeczytane 26-10-05, 19:44   #4
Bez!m!enny
Jaszczur

Bez!m!enny awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Bez!m!enny
Domyślnie

Tutaj zgadzam się z Bubby'm Elfy, czy Krasnoludy zupełnie nie pasują do świata Gorhic, bo ten świat jest bardzo podobny do naszego i stara się rządzić regułami znanymi nam z naszej codzienności.
A to, że gildie zastępują rasy, to nie jest do końca tak. Weźmy na przykład taki Morrowind, w którym mamy ogromny rasowy misz-masz. Tam żadna z profesji nie jest przypisana żadnej rasie. Możemy spotkać elfa wojownika, czy barbarzyńce maga. Dlatego gildie według mnie nie są tak jakby odpowiednikami ras.
Nieprzeczytane 26-10-05, 19:44   #5
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Lemur@26-10-2005, 19:34
Ale prawde mowiac to gildi w gothicu zastepuja nam rasy(w pewnym sensie)ale tak jak bysmy troche pomysleli to swiat gothica jest za maly dla wiekszej ilosci ras wienc moze i dobrze ze ich nie ma.
249012
W Gothic'ach usunięto możliwość wyboru na początku gry klasy postaci, by umożliwić to potem, poprzez przyłączenie się do odpowiedniej gildii. Nie myli gildii z rasami, nie mniej jednak zauważyłeś coś ciekawego. Faktycznie świat G1, G2 i NK razem wziętych jest niewielki i jak by tam jeszcze upchnąć elfy i krasnoludy, to by się tłoczno zrobiło. Wprowadzenie nie ludzi wymagało by od autorów stworzenia dodatkowych informacji o nich, ich pochodzeniu, zwyczajach i podobnych rzeczach. W rezultacie gra która rodziła się w dużym wysiłku z powodu braku pieniędzy na jej produkcję, jeszcze bardziej by się rozepchała i jeszcze więcej przy tym kosztowała.
Nieprzeczytane 28-10-05, 09:53   #6
Arek Szymczyk
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do Arek Szymczyk Wyślij wiadomość przez MSN do Arek Szymczyk
Domyślnie

Co prawda to prawda tłoczno by tam było ale w gothic III będzie dużo większy teren tam by się zmieściły ale elfy i krasnoludy nie pasują do tej gry ponieważ tak jak mówił mój poprzednik gothic jest bardzo podobny do naszego świata (ale bez przesady) i elfy i krasnoludy są raczej zbędne podział na rasy bardziej pasuje do morrowinda niż do gothica ja uważam że elfy i krasnoludy są po prostu zbędne gra bez nich jest prawie idealna więc mógłby tylko ją zepsuć przynajmniej takie jest moje zdanie
RPG
Arek Szymczyk jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-05, 15:51   #7
Johnson
Golem

Johnson awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Johnson
Domyślnie

Szczerze mówiąc jak dla mnie "nieludzie", według mnie oczywiście, trochę się znudzily. Gdzie nie spojrzeć wszędzie elfy, krasnoludy, niziołk i tym podobne. Gothic zmieniłej jednak ten system i nic takiego nie występuje poza orkami. Jak już było wcześniej powiedziane jest to świat podobny do naszego i rzeczywiście tak jest, bo gdyby usunąć magię i bestie to byłby on naszym odpowiednikiem . W sumie jest to również dobrze, że nie występują, bo jest to na pewno jedna z cech, która wyróżnia tą grę . Jak dla mnie gdyby występowały elfy i tym podobne to byłaby to już całkiem inna gra. Doszedł by jakiś obóz elfów i po prostu nie byłby to już ten sam Gothic. Co do pomysłu, żeby "nieludzie" pojawili się w Gothicu III. Jestem na nie. Dlaczego? Jak już pisałem z nimi nie byłaby to już taka sama gra. Niech zostanie tak jak jest (może z drobnymi zmianami), a będzie bardzo dobrze .

Brat Darkrevena; Ojciec de Zoo i Kyzv'ego; Wujek Luke'a_F, Peppera i Curseda

RPG
Johnson jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-05, 16:24   #8
Sługa Ciemności
Czarny Goblin

Sługa Ciemności awatar

Domyślnie

Elfowie, krasnoludy itp. nie pasują według mnie do Gothica. Twórcy gry tworzyli odmienną grę "średniowieczną" odstępującą od wielu innych gier (może zamierzenie), w których dwoiło i troiło się.

Gdy by w Gothicu umieścić tego typu rasy, to już by nie było to samo co wcześniej.
RPG
Sługa Ciemności jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-05, 16:50   #9
Le0
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Le0
Domyślnie

Według mnie to zamiast umieszczać dodatkowe rasy w grze należałoby lepiej rozszerzyć już istniejące np. dodać więcej rodzajów orków , aby stworzyć realistyczny obraz ich społeczeństwa. Swoją drogą to jestem przekonany , że twórcy Gothic III właśnie tak zrobią , bo chyba nie myślicie , że w mieście orków będą tylko orkowie wojownicy , szamani i elitarne jednostki ?

http://www.przymierzeasgardu.fora.pl - forum poświęcone grze ogame i nie tylko !!!
RPG
Le0 jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-05, 16:54   #10
Lemur
Chrząszcz

Domyślnie

heh to jak na razie to nikt nie ma takiego zdania jak ja wrecz przeciwnieA moze i macie racje ze nieludzie nie pasuja do gothica.
RPG
Lemur jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-05, 17:37   #11
Pryka
Czarny Goblin

Domyślnie

Ja niestety ciebie też niepopre jak dla mnie to elfy itp. to do seri gothic w ogóle niepasują niewyobrarzam sobie elfa albo krasnoluda biegającego po lesie. A poza tym zabardzo się przyzwyczaiłem do gothica takiego jaki jest i niechciał bym, tam zobaczyć aż takich zmian
RPG
Pryka jest offline  
Nieprzeczytane 28-10-05, 17:46   #12
Deimos

Deimos awatar

Domyślnie

Elfowie i krasnoludzi nie pasowałyby do Gothica. Według mnie można by wprowadzić elfi itp. ale pod innym tyułem gry i tylko w ten sposób. Pozatym jeżeli chodzi o rasy to wiemy, że w Gothicu takich istot nie ma. Może byłoby nawet fajnie ale jak mówiłem to by nie był ten sam Gothic do którego się przyzwyczailiśmy, w którego rzeźniliśmy po nocach.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania