Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Ciężka zbroja Łowcy Smoków w 3 rozdziale !

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-04-10, 18:37   #1
Pucho16
Chrząszcz

Domyślnie Ciężka zbroja Łowcy Smoków w 3 rozdziale !

Witam, chciałem przedstawić pewien trick.
1.Otóż będąc już Łowcą Smoków kupujemy kilka (co najmniej 2) zwoje przemiany, wszystko jedno jakie.
2.Teraz idziemy do klasztoru i do Skarbca (drzwi koło Spiżarni). Klucz do niego ma Gorax, da się go zabrać za pomocą kradzieży kieszonkowej. Jeżeli jednak nie możemy tego zrobić, używamy jednego ze zwojów przemiany. Odwracamy się tyłem do ŚCIANY skarbca (nie drzwi!), pamiętając, że musimy być plecami przy samej ścianie, i przemieniamy się oraz odmieniamy.
3.Jeżeli się udało, powinniśmy znaleźć się w środku. Jak chcecie możecie opróżnić kosztowności magów . Jak już napełnicie kieszenie to idźcie do ściany pierwszej na prawo od drzwi skarbca, jest tam stół z paroma pierdółkami. Stajemy koło niego i tak jak poprzednio odwracamy się tyłem do ściany. Teraz znowu scroll przemiany... i jesteśmy w tajemnej bibliotece z Almanachem! (Nie bójcie się, nie zepsujecie sobie fabuły) Niestety nie ma tu jeszcze Łez, Runy ani mapy Irdorath. Czytamy Almanach i wiemy już jak ulepszyć zbroję, a także bonusowo wykuć ten najlepszy miecz na smoki (jednoręczny lub dwuręczny) i w dodatku +1000 expa do przodu .
4.To teraz ruszamy do Benneta i gadamy z nim o ulepszeniu zbroi. Teraz najtrudniejsze - trzeba tylko uzbierać 20 000 sztuk złota, ale nie powinien to być większy problem. I tak na smoki ruszamy z Ciężką Zbroją, a w dodatku jeżeli mamy 4/5 bryłek rudy to po zabiciu 3 smoków (2 łuski za jednego, do wykucia wymagane 5) robimy już najlepszy dostępny miecz! Teraz wystarczy nabić 80/100 siły i mamy super ekwipunek w 4 rozdziale. Smok Lodowy to pestka :P

Aha jeszcze jedna sprawa. Proszę o nie składanie uwag typu "takie bugi to jak cheatowanie, traci się przyjemność z gry" itp. Jeżeli nie chcecie, nie używajcie tego tricku, nikt was nie zmusza. Ja sam go nigdy nie użyłem w normalnej grze, wypróbowałem go na kodach. A te wasze teorie są w co drugim temacie, starczy. To kwestia gustu. Ten temat jest dla tych, którzy popierają takie tricki. Natomiast jeżeli ktoś ma jakieś "normalne" uwagi co do działania (bądź nie) sztuczki chętnie ich wysłucham.

Dziękuję za doczytanie do końca.

Ostatnio edytowane przez Pucho16 : 14-04-10 o 17:10.
RPG
Pucho16 jest offline  
Nieprzeczytane 14-04-10, 13:52   #2
Ugrassal
Krwiopijca

Domyślnie

ten trick dział ja przez orkową palisade chcesz przejść
RPG
Ugrassal jest offline  
Nieprzeczytane 14-04-10, 14:35   #3
Olivander
Jaszczur

Olivander awatar

Domyślnie

Bardzo pomocny trick. Proponowałbym Ci rozdzielić go na punkty, i gdzie to możliwe dodał screeny gry (nie każdy umie powtórzyć z tego co napiszesz).
Przed chwilą go wypróbowałem, i naprawdę działa
RPG
Olivander jest offline  
Nieprzeczytane 14-04-10, 15:07   #4
Felidire
Polna Bestia

Felidire awatar

Domyślnie

Pucho16, naprawdę musiałeś się napisać . Jeśli chodzi o przeczytanie Almanach'u to muszę to zrobić. Jeśli dodaje on coś do wiedzy naszego bohatera to muszę koniecznie ;D Natomiast do instrukcji, to jak najbardziej bym ją wykorzystała (: ! Ale korzystam zazwyczaj z kodów, więc przejście przez ściany, czy ominięcie magów pilnujących to łatwizna (;
Nieprzeczytane 14-04-10, 17:08   #5
Pucho16
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Olivander Zobacz post
Bardzo pomocny trick. Proponowałbym Ci rozdzielić go na punkty, i gdzie to możliwe dodał screeny gry (nie każdy umie powtórzyć z tego co napiszesz).
Przed chwilą go wypróbowałem, i naprawdę działa
Myślę nad nakręceniem filmu i wrzuceniem na YT. Pewnie wkrótce to zrobię.

Dzięki za komentarze.
RPG
Pucho16 jest offline  
Nieprzeczytane 28-04-10, 14:12   #6
Marioxs
Czarny Goblin

Marioxs awatar

Domyślnie

Felidire jeżeli używasz przycisku K ( teleportacja do przodu ) to na co ci ten trick ? A co do punktów nie ma potrzeby ich robić bo tego tricku można użyć przy każdym zamkniętym pomieszczeniu ( osobiście sprawdzałem ). Mimo to gratuluję spostrzegawczości dobrego tricku ....
RPG
Marioxs jest offline  
Nieprzeczytane 31-07-11, 22:46   #7
Paqfel
Chrząszcz

Domyślnie

Mam problem jestem łowcą smoków i wszedłęm tam gdzie napisał Pucho16 i nie mogę wyjść, tzn. nie wiem do której ściany mam stanąć.

Ostatnio edytowane przez Paqfel : 31-07-11 o 22:55.
RPG
Paqfel jest offline  
Nieprzeczytane 31-07-11, 23:45   #8
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Bardzo dobry trick widzę, że już się sprawdził. Brawa dla ciebie, ale sam nie wykorzystam go ponieważ lubię grać w GIINK i żeby było jaknajtrudniej.
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 01-08-11, 10:53   #9
xXNekromantaXx
Jaszczur

xXNekromantaXx awatar

Domyślnie

Sposób dobry, osobiście z niego nie będę korzystał ale pomocny dla tych co mają trudności w III/IV rozdziale.

RPG
xXNekromantaXx jest offline  
Nieprzeczytane 01-08-11, 16:43   #10
Garrett
Kąsacz

Garrett awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paqfel Zobacz post
Mam problem jestem łowcą smoków i wszedłęm tam gdzie napisał Pucho16 i nie mogę wyjść, tzn. nie wiem do której ściany mam stanąć.
A nie masz run teleportacyjnych?
Hold on tight, this ain´t my fight
RPG
Garrett jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-11, 09:59   #11
Irsil
Czarny Goblin

Irsil awatar

Domyślnie

Fajna rzecz, ale osobiście na glitchach nie gram, bo to praktycznie to samo co kody... Równie dobrze mogą wpisać marvina i prze'K'ować się do dowlonego pomieszczenia. Szczerze... Co to za różnica i w jednym i w drugim przypadku nasza postać ląduje tam gdzie powinna być za 2 rozdziały...
RPG
Irsil jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-11, 12:24   #12
Vexis
Polna Bestia

Vexis awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Vexis
Domyślnie

Gratuluję odkopania nowego tricku, tak czy inaczej próbowałem i się udało, fajnie ale lepiej jakbyś zrobił filmik na YT i nam go zaprezentował, gdyż pewnie niektórzy nie mogą powtórzyć tego co napisałeś.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania