Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Tricki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-10-03, 12:28   #13
VoytaS

Domyślnie

Za palisade mozna tesh sie dostac przez gory, troche meczace ale sie da.
Poza tym jak wejdziecie za palisade, udajcie sie do jaskini gdzie w pierwszej czesci zabijalo sie z Gornem zebacze (przed opuszczonym klasztorem). Znajdziecie tam ciekawa rzecz. Pozdro...
VoytaS
na pustym niebie, jasny jest lot sokola...
RPG
VoytaS jest offline  
Nieprzeczytane 26-10-03, 16:23   #14
Drone
Stara Gwardia

Drone awatar

Domyślnie

Ostatnio miałem ciekawy bład. Otworzyłem tą skrzynke znajdującą sie w piramidzie Azteców i jak przezucałem kase ze skrzyni to do mnie leciała ale ze skrzyni nie znikała :] Dobiłem do 40 000 i sobie zapisałem. Niestety po loadzie pieniedzy w skrzynce juz nie było :/ Sprawdźcie moze u was tez zadziała.
Nieprzeczytane 27-10-03, 18:17   #15
Kaim

Kaim awatar

Domyślnie

Ja znam taką rzecz którą pewnie i wy znacie...wystarczy w koloni podbiec do orka i jak wyciągnie brań uciekaj w strone taranu, jak będziesz na nim stał choć jednym palcem ork nic ci nie zrobi.naweto jak będziesz bo walił to usranej śmierci (śmierci orka )
Nieprzeczytane 30-10-03, 09:07   #16
wizard_89

Domyślnie

U mnie taki błąd :
Nieraz kiedy schowam bron zostaje mu w ręku .... w tedy wchodzisz do twego wyposażenia i berzesz inny miecz, więc teraz mam 2 miecze, jeden na plecach drugi trzymam w ręku ......
Nieprzeczytane 30-10-03, 21:08   #17
Innos

Domyślnie

Jesli chodzi obledy to u mnie jest taki ze jak zabilem Fernando i Wambo z gornego miasta to ich ciala nie zniknely i przemieszczaly sie po tej samej drodze co chodzili jak byli zywi.
RPG
Innos jest offline  
Nieprzeczytane 05-11-03, 01:50   #18
Anonymous

Domyślnie

Cytat:
Jesli chodzi obledy to u mnie jest taki ze jak zabilem Fernando i Wambo z gornego miasta to ich ciala nie zniknely i przemieszczaly sie po tej samej drodze co chodzili jak byli zywi.
u mnie jest tak zawsze, z wszystkimi trupami ludzi jakich kiedykolwiek zabilem. juz wolalbym zeby znikali. wtedy ten cham, Lester nie zasmiecalby swoim trupem mi MOJEJ posiadlosci

a tak w ogole, to dzien dobry
dzisiaj sie zarejestrowalem. calkiem fajna gierke sobie znalezliscie.

jesli chodzi o jakies tricki z mojej strony, to raczej zadnych nie mam. moge wam jednak zaoferowac pewna taktyke:

przed kazdym wlamaniem sie do kufra zapiszcie sie (najlepiej w oddzielnym save'ie), zlamcie kod, zapiszcie go sobie na kartce i zaladujcie save'a z momentu przed otwieraniem kufra. wtedy znacie juz do niego kod i nie ma problemow z marnowaniem wytrychow na slabe skarby.
ja w ten sposob okradlem calusienkie Khorinis (gorne i dolne) na jednym jedynym wytrychu
RPG

Nieprzeczytane 07-11-03, 06:01   #19
sheld0n

Wyślij wiadomość przez AIM do sheld0n
Domyślnie

mam jeszcze jeden trick

do drugiego rozdzialu mozesz dojsc bardzo szybko. wystarczy zebys zostal czyims czeladnikiem i mial skradanie sie.

jak napewno wiecie, drugi rozdzial zaczyna sie po rozmowie z lordem hagenem. jednak dojscia do niego pilnuja straznicy.
kiedy jestes juz obywatelem khorinis (czyli masz prace) i mozesz wejsc do gornego miasta, potrzebujesz tylko skradania sie (mozna sie go nauczyc u bartoka, bylego czeladnika bospera).

kiedy juz je masz, idziesz do gornego miasta o polnocy (zeby robotnicy cie nie zauwazyli gdy sie skradasz), idziesz za dom sedziego a nastepnie w lewo, w strone "domu" lorda hagena. teraz skradasz sie jak najblizej sciany budynku. gdy zobaczysz straznikow pilnujacych wejscia, nadal idz przy scianie. POMIEDZY skrzynka a sciana. dzieki temu przejdziesz za straznikami i bedziesz mial wolny dostep do hagena.

dlaczego by sie to oplacalo? bo po kazdym rozdziale pojawiaja sie nowe, czesto bardzo fajne rzeczy w sklepach.

a jak mi ktos nie wierzy ze to jest mozliwe, dysponuje screenem
RPG
sheld0n jest offline  
Nieprzeczytane 09-11-03, 19:58   #20
CHYTRUS
Jaszczur

Wyślij wiadomość przez AIM do CHYTRUS
Domyślnie

kolejny bug to almanach w 6 akcie idziesz do siwiatyni zabierasz almanach i oddajesz watrasowi dostajesz 300 exp a co najlebsze mozesz odkupic od niego te ksiege za darmo i znowu mu ja dac i tak do upadlego
a <stary>mag jest zadowolony ze przynosisz mu almanachy potepionych 8)
CHYTRUS jest offline  
Nieprzeczytane 09-11-03, 23:32   #21
sheld0n

Wyślij wiadomość przez AIM do sheld0n
Domyślnie

wow, lepiej zebym nie wykul zbyt duzo mieczy, bo zostane cziterem! :shock:

jesli chodzi o farme onara, to przykro mi, ale teoretycznie moze to byc pierwsza rzecz jaka w ogole zrobisz w grze. jezeli ominiesz miasto i przeplyniesz do niego (co jest zaplanowane przez tworcow, bo dostajesz za to 500xp a Lares mowi ze jestes pomyslowy), mozesz pogadac z Laresem i zapytac go gdzie jest farma onara. wtedy pobiegniecie tam razem. wiec w zasadzie nie robiac tego odrazu, opozniacie to tylko. :P

natomiast wracajac do skrocenia drogi do drugiego rozdzialu, coz...
moja postac jest najemnikiem-zlodziejem wiec NATURALNE dla niej bylo szukanie innej drogi niz zwykla. skradanie sie rowniez. wiec wcale nie jest tak, ze oszukiwalem, bo patrzac z punktu widzenia mojej postaci, jezeli nie mozna sie gdzies dostac legalnie, zakradniecie sie tam jest kolejnym logicznym ruchem.
RPG
sheld0n jest offline  
Nieprzeczytane 14-11-03, 19:11   #22
Domel
Golem

Wyślij wiadomość przez AIM do Domel
Domyślnie

Cytat:
a tak pozatym kłuje sobie miecze bo mi sie tak podoba
I myslicie, ze skad mialem kase na dolaczenie sie do klasztoru, albo na zakup ciezkiej zbroi lowcy smokow.[/quote]

Dla Lowcy/Najemnika lub zoltodzioba jest na to cheat (bleee, sam go odkrylem:/). Pobijasz Ciphera, bierzesz jego rzeczy, sprzedajesz i w kolko. Nie dziala w i po 4 roz.

Jesli zostales Magiem lub Paladynem, ten trick/cheat staje sie nieaktywny.
Jesli jestes Najemnikiem/Lowca/zoltodziobem - nie uzywaj tego
Nieprzeczytane 14-11-03, 22:34   #23
zaKK
Polna Bestia

Domyślnie

To nie sa chety, to sa sposoby. Tak samo jak gdybys pracujac dla Bospera lazil i zabijal wilki dla skor a potem mu je sprzedawal. Masz jaksi psosob na kase ? nie wymaga o wpisania "marvin" ani wykorzystania bugu np z miesem ? no to go stosuj
Nieprzeczytane 15-11-03, 03:04   #24
Domel
Golem

Wyślij wiadomość przez AIM do Domel
Domyślnie

Cytat:
To nie sa chety, to sa sposoby. Tak samo jak gdybys pracujac dla Bospera lazil i zabijal wilki dla skor a potem mu je sprzedawal. Masz jaksi psosob na kase ? nie wymaga o wpisania "marvin" ani wykorzystania bugu np z miesem ? no to go stosuj
No to Ci cos wytlumacze.

Zwierzeta maja swoj koniec, cyli jest ich ograniczona ilosc. W naszym swiecie niektorzy ludzie trudnia sie myslistwem. Moga tak zarabiac. A czy ktos bedzie stal i patrzyl jak go leje, okradam, a potem wciskam mu jego wlasne rzeczy za pieniadze? Racze nie.

Praca dla Bospera to "legalna sprawa", natomiast tego Piranie nie przewidzialy. Ciekawe czy ktos jeszcze to odkryl.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania