Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Proszę o poradę i informacje!

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-01-12, 20:00   #61
Żel33k
Chrząszcz

Żel33k awatar

Domyślnie

Ale gdy będzie wchodził w jednoręczną bedzie wchodził także w dwuręczną ale od obrażeń zależy też siła...:>
RPG
Żel33k jest offline  
Nieprzeczytane 15-08-12, 13:14   #62
Hardcor
Chrząszcz

Domyślnie

1.Zależy u kogo jesteś czeladnikiem jeśli u harada ton cie nauczy wykuwać bronie.Ja jestem czeladnikiem Harada i nauczyl mnie wykuwać normalne bronie.
2.Jeśli jestes najemnikiem i czeladnikiem u harada i znasz podstawy to możesz uczyc sie u Beneta kowala najemników ale to chyba w 5 rozdziale.to było do pierwszego pytania.
3. a jeśli chodzi o rune teleportacyjna to możesz teleportować sie tylko wskazane przez nią miejsca.
4.a jeśli chodzi zbroje to nie da sie zorbic tylko kupić np.u Beneta w 3 rozdziale (jak jestes łowcom smoków)możesz u niego kupic sredni pancerz łowcy smoków
a w 5 rozdziale cieżki pancerz łowcy smoków
RPG
Hardcor jest offline  
Nieprzeczytane 26-09-13, 22:20   #63
Vizyer
Czarny Goblin

Vizyer awatar

Domyślnie

Garść porad wszelakich:

Mułowe grzyby

Na początku powinno to być nasze podstawowe źródło odnawiania PŻ. Jemy je aż do premii many, którą osiągniemy po zjedzeniu 50 grzybków. Potem są one nieopłacalne w jedzeniu, przywracają zbyt mało punktów życia, a ich zbierania to strata czasu

Wejście do miasta

500 expa za darmo? Nic prostszego. Wybieramy się w stronę latarni Jacka i zamiast wpaść prosto na bandytów, wbiegamy na klif z lewej strony latarni. Potem powolutku schodzimy:
-na mur kosza
-skaczemy do wody
Po wyjściu na przystani z wody,Lares sam nas zaczepi i "wręczy" 500 PD.

Książką Długów Lehmara

Jeśli mamy do "zmarnowania" zwój ze Snem i Zapomnieniem, nie ma nic lepszego niż zaatakowanie Lehmara i okradnięcie go z jego księgi rachunkowej. Następnie dajemy ją NPC w kolejności: Thorben lub Coragon - da się od nich odkupić księgę, na końcu Hanna

Toporek Orka

Aby uzyskać zgodę kowala Harada potrzebujemy broni orkowej. Można ją znaleźć w kilku miejscach:
-ork w okolicy farmy Lobarta(do zabicia przez Bartoka w czasie polowania)
-ork w jaskini za miastem(do zabicia przez strażników przy bramie)
-topór orkowy leżący w jaskini niedaleko wschodniej bramy
-do kupienia u Ciphera

Mika jako pomocnik w walce z najemnikami

Jeśli zapłacimy strażnikowi za ochronę, pogadamy z Akilem bądź innym farmerem na temat najemników i wrócimy do strażnika, ten pomoże nam wygonić najemników, którzy przyszli po dole do Akila

Biff najlepszym przyjacielem zabójcy smoków

Jeśli idziemy polować na smoki, to nie ma lepszego wsparcia niż Biff. Ba! dzięki niemu możemy oczyścić całą GD ze wszelkiego rodzaju bestii. Przepis na sukces to zastąpienie jego broni - Zardzewiałego topora, czymś użyteczniejszym. Wystarczy sprowokować go do bójki, pobić go, zamiast jego broni podrzucić mu jakąś porządną broń np. Topór Bojowy i zagadać co do współpracy
PS: najlepsza opcja do dzielenie się zyskami po połowie, przynajmniej nie będzie nas zagadywał w newralgicznych momentach,że potrzebuje natychmiast pieniędzy
RPG
Vizyer jest offline  
Nieprzeczytane 27-09-13, 22:22   #64
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Trik z księgą Lehmara nie działa, gdy zainstalujemy SP 1.4 do Nocy Kruka. Wtedy po oddaniu któremuś z dłużników księga znika i nie możemy jej w żaden sposób odzyskać. Czyli możemy oddać ją tylko jednej osobie (naturalnym wyborem jest Hanna, bo oferuje najlepszą zapłatę).

Biff jest dla mnie zbyt uciążliwy, karmienie go eliksirami leczniczymi po każdej walce jest strasznie czasochłonne, toteż nie korzystam z jego pomocy. Ale to moje osobiste zdanie.

RPG
KlimekPL jest offline  
Nieprzeczytane 27-09-13, 22:53   #65
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

Poza tym Biff najczęściej nie pomaga przy smokach. Zwykle się wycofuje. Jednakże często go biorę, gdyż wolę mieć towarzysza w takiej ponurej wędrówce. Miło było, gdy Biffa zabrałem do Gorna i Gestatha
Nieprzeczytane 27-09-13, 22:56   #66
Vizyer
Czarny Goblin

Vizyer awatar

Domyślnie

Dlatego napisałem te porady na forum G2 nie NK
Biff ma być jedynie wsparcie, to my mamy na klatę przyjmować bestie, on ma je jedynie wykańczać "od tyłu". Nie przesadzaj z tymi eliksirami, ja w 4 rozdziale miałem ich tyle,że dosłownie rozdawałem je. No,ale w sumie grałem magiem.
RPG
Vizyer jest offline  
Nieprzeczytane 28-09-13, 13:06   #67
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Nie chodzi o to ile tych eliksirów mam, bo zawsze mam ich w 4 rozdziale dużo. Jeśli np. Biff ucierpiał w walce i został mu ostatni punkt życia, to żeby go wyleczyć trzeba mu podać chyba z 10 najlepszych eliksirów, co się wiąże z tym, że 10 razy trzeba do niego zagadać, potem wybrać opcję dialogową "daj eliksir" i potem jeszcze wybrać rodzaj eliksiru. I tak za każdym razem, jak zostanie ranny. I dlatego właśnie nie korzystam z jego pomocy, bo leczenie go zabiera mi zbyt dużo czasu.

RPG
KlimekPL jest offline  
Nieprzeczytane 29-09-13, 07:49   #68
Vizyer
Czarny Goblin

Vizyer awatar

Domyślnie

Wiesz,niektórzy zabijają czarnego trolla z lagi i lubią na to tracić czas
RPG
Vizyer jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku