Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Jak zdobyc złoto

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-10-06, 09:59   #49
Danze
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez ICQ do Danze Wyślij wiadomość przez AIM do Danze
Domyślnie

Najlepiej zatrudnic się jako kowal u Haralda w Khorinis. Za 1 wykuty miecz dostajesz 100 szt złota. W obozie najemników jest kowal benet. u niego mozna kupic nieskonczoną liczbę stalowych prętów za 10 szt. na jednym mieczu zarabiasz 90szt!! mozna tak się dorobic sporo kasy

Jak zatrudnisz się u ?Bospera? (nie pamiętam imienia npc'a) Za kazde zdobyte trofeum mysliwskie da ci 3x więcej złota niz inni kupcy.

RPG
Danze jest offline  
Nieprzeczytane 03-03-07, 16:46   #50
Ryder
Polna Bestia

Ryder awatar

Domyślnie

naucz sie kuć miecze i bedziesz mógł je drogo sprzedawać.W dużych ilościach to daje duży zysk nawet mozna powiedziec bardzo duży zawsze tak robić na początku gry żeby na początku gry mudz troche zaszaleć pochodzić troche do czerwonej latarni
RPG
Ryder jest offline  
Nieprzeczytane 04-03-07, 15:18   #51
Młot na Orkaa
Krwiopijca

Domyślnie

mozna nauczyć sie u thorbena otwierania zamków.później nie zostawać czeladnikiem tylko wziąć od lorda andre zadanie rozpracowania gildii złodziei.później(po wzięciu zadania)można zostać czeladnikiem, zadanie jednak powinno sie wykonać.w kanałach pod miastem, w magazynie złodziei jest dużo przydatnych przedmiotów(np. amulet siły +15).kufry w magazynie są zamknięte i tutaj przydaje się otwieranie zamków. poza tym jak weźmiemy od hakona misję zabicia bandytów którzy go obrabowali(jasknia w lesie za farmą akila)i gdy sie znimi rozprawimy trzeba wziąć rybę z cuchnącą notatką.idziemy z tym do halwora, handlarza ryb w porcie i gdy zgodzimy się nie wydać go straży dostarczy nam wiele cennych przedmiotów.poza tym wracając do gildi złodziei szefowa cassia i jej prawa ręka ramirez uzbrojeni są w miecz mistrzowski warty 1000 sztuk złota.zabić ich i zabrać miecze(później sprzedać lub zatrzymać 65 ataku)naprawde sie opłaca.
RPG
Młot na Orkaa jest offline  
Nieprzeczytane 04-03-07, 15:56   #52
Pompidou
Jaszczur

Pompidou awatar

Domyślnie

Jest też dobry sposób dla Łowcy smoków w IV rozdziale, który wymaga pewnego wkładu inwestycyjnego ;p Mianowicie uczymy się zdejmowania smoczych łusek i gdy zabijemy już 2 bestyje, idziemy do Jana (nie muszę chyba mówić, że trzeba mu wcześniej pomóc), oddajemy 20 łusek i kupujemy średni pancerz łowcy (w NK za 12 000, w zwykłej dwójce nie jestem pewien ile). Nakosztujemy się trochę, ale! Rozwalamy Jana, zabieramy mu 2x więcej kasy niż zapłaciliśmy za zbroję i do tego 20 łusek, które można sprzedać Bennetowi za około 4 tysiące.
RPG
Pompidou jest offline  
Nieprzeczytane 05-10-07, 10:24   #53
macfly21
Chrząszcz

Domyślnie

ale ja na poczatu mialem 350 szt. zlota a ktos zna kod na ludka ktory wszystko dodaje zycie mana sila zrecznosc i itemy i gildie POMOCY
RPG
macfly21 jest offline  
Nieprzeczytane 05-10-07, 13:53   #54
Darth Xardas
Polna Bestia

Darth Xardas awatar

Domyślnie

Z Janem jest pewien Bug... mianowicie można sprzedać mu łuski , pobić , zabrać łuski i znowu sprzedać... Otrzymamy za to PD i SZ ;D
RPG
Darth Xardas jest offline  
Nieprzeczytane 09-02-08, 19:24   #55
Glassar
Chrząszcz

Domyślnie

Radzę zatrudnić się nie u Harada, lecz u Bospera. Co prawda nie będzie można zbić od razu zbyt dużo forsy, ale Bosper zapłaci ci za każdą skórę wilka, owcy, warga lub cieniostwora ( nie wiem jak z trollem- co prawda mam jego skórę, ale na razie nie chce mi się wracać do Khorynis ) jego rzeczywistą wartość. W czasie gry zabija się mnóstwo tego tatałajstwa, więc za każdego zabitego wilka otrzymuje się 10 złotych monet, za owce podobnie, za warga chyba 20, a za cieniostwora 250. Ha!
RPG
Glassar jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-08, 08:49   #56
Beliars
Chrząszcz

Domyślnie

Łatwo skacz po domach i wszystko zbieraj naucz sie kowalstwa od benneta i zrub 35 mieczy zaloz jeden zrob wszystkie misje poboczne atakuj obywateli(w nocy zeby nikt cie nie widzial)i zabijaj muchy
i zostan czeladnikiem u bospera lub kowala ja radze bospera
RPG
Beliars jest offline  
Nieprzeczytane 03-04-08, 17:30   #57
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Wydaje mi się, że jest tutaj tyle pomysłów na szybkie wzbogacenie się, że każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.
Wiele sposobów się powtórzyło więc nie ma sensu ciągnąć tego w nieskończoność.

Zamykam
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania