Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Pomoc
Przeładuj stronę jak lepiej

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-10-08, 14:00   #1
cruiselightPL
Chrząszcz

Domyślnie jak lepiej

Witam...od razu przyznaje się bez bicia, że temat dotyczy GI ale nie wiem czemu nie moge tam wątku założyć( probmem z kontem-juz napisałem do administracji), więc pytam tutaj.
Zaczne możeod tego, że jak każdy z Nas grałem wczesniej( oj daaawno to było) w Gothica ale gdy zobaczyłem niedrogi set wszystkich części nie potrafiłem sie powstrzymac przed zakupem
i tak mam pytanko bo części pierwszej mało pamiętam już
jak lepiej zacząć gdy podczas robienia zadań dla SO powinienem najpierw gwiznać recepturke na zielsko...iść do nowego obozu i zostać kurierem aby w końcu zwiedzić kopalnie i podrzycić liste Janka do chłopaków Lee...
aha musze się szkolić u rączki w jakiś złodziejskich trickach aby recepture gwiznąć bo cos kojarze, że ta akcja była bajecznie łatwa...
po dopowiedziach prosze zamknąć temat i jescze raz przepraszam, że tutaj pisze o GI
z góry dzięki
RPG
cruiselightPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-08, 04:15   #2
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał cruiselightPL Zobacz post
[...]
i tak mam pytanko bo części pierwszej mało pamiętam już
jak lepiej zacząć gdy podczas robienia zadań dla SO powinienem najpierw gwiznać recepturke na zielsko...iść do nowego obozu i zostać kurierem aby w końcu zwiedzić kopalnie i podrzycić liste Janka do chłopaków Lee...
Kolejność zadan "na reputację" typu "Receptura Kaloma" czy "Test zaufania" nie ma wiekiego znaczenia.
Możesz zatem skoczyć do Obozu Bractwa, zwinąć recepturę i przy okazji zrobić trochę zadań dla sekciarzy choćby dla xpa [w ramach jednego z tych zadań będzie trzeba przejść się do Starego Obozu i wrócić w towarzystwie pewnego kopacza, więc recepturę Kaloma można zabrać podczas tej drugiej wizyty]. Byle robić to wszystko przed przyłączeniem się do jakiejś frakcji.
Między niektórymi zadaniami istnieją powiązania: na przykład jedno z zadań w SO ułatwia wizytę w NO [o ile zdecydujesz się iść z Mordragiem zamiast go zabijać], nagroda za pewne zadanie w NO pomoże zyskac przychylność pewnego Baala z Bractwa [o ile wybierze się odpowiednią nagrodę], a nagroda od jednego Baala pozwala zyskać w oczach innego Baala ..., ale tu dobra kolejność sama raczej wyjdzie [szczegóły w opisie zadań z GI na GS].
Oczywiście żeby listę od Iana oddać Laresowi do poprawki trzeba najpierw z La resem o tej liście pogadać.

U mnie zawsze zadania się przeplatały: robiłam co się dało zrobić w SO, NO i Bractwie bez przyłączania się gdziekolwiek, a przy okazji testu zaufania, który zazwyczaj był ostatnią rzeczą jaka mi do zrobienia zostawała zahaczałam o Laresa i oddawałam Diego "wersję poprawioną" listy. W tym momencie miałam zrobione wszystkie zadania związane ze zdobyciem dobrej reputacji w obozach i jedyne, co można było zrobić, by pchnąć fabułę, to udać się do odpowiedniej osoby i dołączyć do jakiejś frakcji - np. zostać wspomnianym przez Ciebie szkodnikiem-kurierem w NO.

Jak się natomiast zostanie kurierem przed zrobieniem "testu zaufania" dla Diego, to - głowy nie dam, ale - chyba od Iana listy się nie dostanie [na logikę: dlaczego Ian miałby dawać listę zakupów szkodnikowi z Nowego Obozu czy innemu świrowi z sekty, hm?], a wizyta w kopalni to raczej już po to, by ubić Królową Przerośniętych Mrówek.

Cytat:
Napisał cruiselightPL Zobacz post
aha musze się szkolić u rączki w jakiś złodziejskich trickach aby recepture gwiznąć bo cos kojarze, że ta akcja była bajecznie łatwa...
po dopowiedziach prosze zamknąć temat i jescze raz przepraszam, że tutaj pisze o GI
z góry dzięki
Nie, nie musisz się uczyć tricków u Rączki by zrobić to zadanie.

A swoją drogą w ogóle możesz olać Rączkę i jego nauki - żeby dołączyć do Starego Obozu trzeba przekonać do siebie 4 z 6 wpływowych osób, więc dwie można olać [a u Rączki trzeba wydawać punkty nauki, które na tym etapie gry mogą być pilnie przydatne gdzie indziej ].

PS: Temat do przeniesienia/połączenia z tematem z działu Gothic I.

Ostatnio edytowane przez Mjoker : 17-10-08 o 04:33.
RPG
Mjoker jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-08, 10:49   #3
cruiselightPL
Chrząszcz

Domyślnie

wielkie dzięki
juz zmiażdzyłem Gothica I teraz tłuke GII z dodatkiem NK..naprawde świetnie jest znowu poczuc kilimat gry...teraz lepszy mam sprzęt ALL wysokie detale...wypas
RPG
cruiselightPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania