Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę punkty nauki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-12-07, 19:38   #1
strzelec

Domyślnie punkty nauki

posłuchajcie mnie wszyscy. mam problem z punktami nauki. otóż niedawno grałem w noc kruka ale nie spodobała mi się ze względu na ilość punktów nauki więc ją usunąłem i już jej nie mam. Jakiś czas później grałem w gothic 2 a poziom umiejętności wcale mi się nie zmienił!!! Tzn. np. jak już miałem 30% nauki posługiwania się dwuręcznym to za 1 następny procent musiałem już dawać 2 punty nauki!!!!!!! Nie sądzicie że to dziwne?

Jeśli tak dalej pójdzie nie będe mógł już w ogóle grać w g2
Proszę, jeśli ktoś coś o tym wie, niech mi odpowie.
Będe bardzo wdzięczny.

Ostatnio edytowane przez strzelec : 02-12-07 o 19:44.
RPG

Nieprzeczytane 02-12-07, 19:41   #2
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Taka już jest specyfika Nocy Kruka, nic z nią nie zrobisz.W Gothic'u 2 też tak jest, oczywiście jeśli mówimy o nauce posługiwania się orężem.

Ostatnio edytowane przez Sturmovik : 02-12-07 o 22:56.
RPG
Sturmovik jest offline  
Nieprzeczytane 02-12-07, 19:47   #3
strzelec

Domyślnie

Co? Wcale nie!
Przecież jak już miałeś nawet 80 siły w GOTHIC 2, to za kolejny 1 punkt siły płaciłeś 1 punkt nauki!
RPG

Nieprzeczytane 02-12-07, 19:49   #4
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Człowieku, nerwy zachowaj sobie na pamiątkę. Widocznie cały czas grasz w Noc Kruka, a myślisz że jest to Gothic 2 bez dodatku. Siła i nauka walki poszczególnym orężem to dwie różne sprawy.

Ostatnio edytowane przez Sturmovik : 02-12-07 o 22:55.
RPG
Sturmovik jest offline  
Nieprzeczytane 02-12-07, 19:52   #5
strzelec

Domyślnie

Sturmovik, wiem że to byłoby normalne w nocy kruka ale mówię ci że gram w gothic 2! Naprawdę!
RPG

Nieprzeczytane 02-12-07, 20:39   #6
xeroloth

Domyślnie

Wybaczcie ale jeżeli obaj nie zauważyliście nawet w czystym G2 zawsze po przekroczeniu każdego poziomu posługiwania się bronią 1 pkt umiejętności kosztuje 2 PN. Też ostatnio tak miałem (założyłem nawet temat) z maną. Otórz za 1 pkt many dawałem 2 PN. Dopiero po zostaniu magiem wszystko wróciło do normy...
RPG

Nieprzeczytane 02-12-07, 20:49   #7
strzelec

Domyślnie

wielkie dzięki xerolothu za tę radę. a możecie mi powiedzieć coś więcej na ten temat i wiecie gdzie można by zmienić to w plikach? (tak żeby za 1 punkt cechy płacić 1 punkt nauki)

Ostatnio edytowane przez strzelec : 02-12-07 o 21:15.
RPG

Nieprzeczytane 02-12-07, 22:21   #8
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał strzelec Zobacz post
a możecie mi powiedzieć coś więcej na ten temat i wiecie gdzie można by zmienić to w plikach? (tak żeby za 1 punkt cechy płacić 1 punkt nauki)
A po co chcesz to zmieniać?
Zawsze tak było w czystym Gothic 2, że jak przekoczysz 30% w jakimkolwiek rodzaju broni to potem 1% wyuczenia się tej broni kosztuje 2 PN. Ale tyczy się to tylko broni (podkreślam mówimy tu oczywiście o zwykłym Gothic 2).

No i jeszcze jest tak, że na początku gry 1 punkt Mana kosztuje 2 PN, bo wtedy gra traktuje nas jak wojownika. Po wstąpieniu jednak do Klasztoru 1 punkt Mana kosztuje już tylko 1 PN, ale wtedy każdy punkt siły i zręczności kosztuje po 2 PN.

Myślę, że wyjaśniłem to dość jasno i nikt nie będzie miał już wątpliwości.
Nieprzeczytane 03-12-07, 08:19   #9
strzelec

Domyślnie

ok thorusie, a mógłbyś mi coś więcej na ten temat powiedzieć?
np. jeśli nie należę do żadnej z gildii i będe inwestował tylko w siłę i dwuręczne to będą mi rosły punkty nauki?
RPG

Nieprzeczytane 03-12-07, 09:41   #10
Broomek
Krwiopijca

Domyślnie

W g2 za 1% walki płaci się 1PN!Zawsze!Ale gdy nauczysz się broni 1h do 30% musisz przez jakiś czas płacić 2PN bo do umiejętności 1h musisz też umiesz troche 2h.Idz pogadać z Cordem na farmie lub z tym strażnikiem w mieście co uczy broni 1h i 2h (Zapomniałem imiona - dawno nie grałem).
Żeby być mistrzem broni 1h (60%) musisz być wojownikiem w 2h (30%).Aby mieć 100% broni 1h potrzeba 60% broni 2h i na odwrót.
Z kuszą i łukiem to samo.Wydaje ci się że płacisz 2PN za 1% ale wtedy wzrasta ci bron 1h i 2h o 1%.
RPG
Broomek jest offline  
Nieprzeczytane 03-12-07, 12:26   #11
strzelec

Domyślnie

wiem o co ci chodzi broomek ale mi się trafiło żeby wydać 10p nauki na 5% nauki tylko 2h! chciałbym się dowiedzieć ile czasu mam wydawać tyle punktów nauki...
RPG

Nieprzeczytane 03-12-07, 15:27   #12
Tues Asinus
Kąsacz

Domyślnie

Ile będziesz potrzebował. Ja polecam w NK do ok. 65% potem tabliczki. A w zwykłym G II do 95% potem "Bloki dwuręczne" lub "Kunszt walki południowców"
RPG
Tues Asinus jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania