Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę [G2]Czarny ekran w Gothic 2 Gold.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-11-09, 19:00   #1
Heni00
Krwiopijca

Domyślnie [G2]Czarny ekran w Gothic 2 Gold.

Yo.

Grałem już wiele razy w każdą z części Gothica. Ostatnio znalazłem okazję na Ebayu i kupiłem sobie angielską wersję Gothic Universe, czyli Gothic 1, Gothic 2 Gold (czyli już z NK) i Gothic 3 razem. Pierwszy raz grałem nie po polsku, więc nie nudzi mi się grac po raz enty. Tu jednak problem mam.

Wszystko było świetnie, kończyłem już pierwszy rozdział. Miałem jednak mały problem z komputerem i dwa razy wyłaczył mi się z prądu. Gdy po tej "akcji" włączam grę, gra się nie uruchamia. Zamiast filmiku od JoWood i PB jest czarny ekran z kursorem myszki. Muszę robić ctrl+alt+del i zamknąć grę. Robiłem reinstall dw razy. Po jednym z nich wyczyściłem rejestr Ccleanerem i zainstalowałem ponownie. To samo. Sprawdziłem, czy G1 i G3 działa - bez zarzutu. Problem jest tylko z G2.

Ktoś tak miał? Jakieś sugestie?

Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

EDIT

A, zapomniałem. Próbowałem szukać coś w tej sprawie na forum, ale niezbyt wiedziałem, jakie słowa kluczowe wpisać. Wybaczcie, jeżeli pytanie zostało już odpowiedziane gdzieś na forum.

EDIT 2

W FAQ jest coś o czarnym ekranie, ale rozwiązujący problem link wcale nie pomaga. Nie wiem, po co został tam dodany...

Ostatnio edytowane przez Heni00 : 01-11-09 o 19:45. Powód: dodanie tagu
RPG
Heni00 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-09, 13:56   #2
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Podejrzewam że to problem z płytą . W czasie odłączenia prądu była w napędzie ?
RPG
Lord of Fire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-09, 14:18   #3
Heni00
Krwiopijca

Domyślnie

No właśnie dziwne jest to, że gra chodziła bez płyty. :P Wcześniej grałem w zwykłego G2 z NK po polsku i zawsze o płytę wołało. :P Tutaj się włącza bez.

------------

EDIT

------------

Dobra, znalazłem rozwiązanie. W Viście trzeba ustawić grę, żeby uruchomiła się z prawami administratora, czy jak to tam jest w polskiej wersji Okienek. Tylko wtedy gra ma ograniczone możliwości i nie może wczytywać ani zapisywać gry w innm folderze niż Gothic 2 Gold i automatycznie zapisuje pliki do nowego, a stare już nie działają.

Ech, grałem tak hardkorowo, tydzień czasu mi jeden rozdział zajął... No nic, może zagram od nowa, może nie. W każdym bądź razie - gdyby ktoś miał taki problem - spróbujcie tego.

Ostatnio edytowane przez Heni00 : 02-11-09 o 17:50.
RPG
Heni00 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania