Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Pierścień Wody a Zakon Paladynów

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-02-05, 19:49   #1
Coragon
Kąsacz

Coragon awatar

Domyślnie

Pierścień Wody:
"Nie mylić z Kręgiem Wody. Pierścień Wody jest organizacją zrzeszającą ludzi, którzy pomagają Magom Wody w wypełnianiu ich powinności. Imiona członków tej są trzymane w tajemnicy - nie zdziw się jednak, jeśli znajdziesz wśród nich swoich starych znajomych..."

To informacja o Wodnym Pierścieniu pochodząca z instrukcji do NK. Wodny Pierścień jest także nazywany "zbrojnym ramieniem" Magów Wody. Mówi się, że jest on tym dla Magów Wody, czym dla Magów Ognia jest Zakon Paladynów.

Zadanie tych dwóch organizacji jest podobne - pomoc magom. Lecz patrząc na sposób działania tych organizacji możda dostrzec poważne różnice...
Przede wszystkim Pierścień Wody jest organizacją tajną w przeciwieństwie, do Zakony Paladynów. Niewiele osób wie o jegoistnieniu, nie mówiąc już, o znajomości jego członków, struktury, itp.

Zastanawiam się, czy Pierścień Wody został stworzony w Khorinis na aktualne potrzeby Magów, związane z tajemniczą cywilizacją, czy może powstał wcześniej? Na pewno musiał on powstać w jakichś podobnych, nieprzewidzianych okolicznościach, bo inaczej po co jego charakter byłby tak tajny? Czy może organizacja ta pochodzi jeszcze z kontynentu?

I wreszcie sedno sprawy: jak Pierścień Wody ma się do Zakonu Paladynów? Czy został stworzony na podstawie i strukturze tego Zakonu? Czy może to Pierścień Wody powstał wcześniej?

Co Wy o tym sądzicie? Nie wiem, jak Was, ale mnie bardzo ta sprawa zaintrygowała...

Brat GuRta, wnuk Rexa
Rycerz Prawdy Algaroth

RPG
Coragon jest offline  
Nieprzeczytane 03-02-05, 19:58   #2
adamex
Skazaniec

Domyślnie

jak pamietam z tego co opowiadal mi vatras to pierscien woidy powstal jeszcze wczesniej opowiadal cos ze czlonkowie sa jeszcze na wyspach poludniowych nie do konca pamietam ale wiem ze wspomnial o wyspach poludniowych

na pewno nie powstal na strukturze zakonu palladynow bo czlonkowie nie znaja sie nawzajem tzn nie ktorzy nie znaja sie na wzajem i sa tajna organizacja

jestem pewny ze palladyni powstali duuuzo duzo wczesniej przed kregiem wodnym
bo gdyby to pierscien wody powstal wczesniej to zapewne nie bylioby tajna organizacja.
RPG
adamex jest offline  
Nieprzeczytane 03-02-05, 20:01   #3
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Pierścień wody jest dla magów wody tym, czym paladyni są dla magów ognia
krąg wody powstał jeszcze przed wojną z orkami
To podkreślone wypowiedział chyba Lares (nie pamiętam zbyt dobrze)
Tak więc moim zdaniem pierścień wody powstał później niż krąg magów wody, przecież jak mogliby wziąść wcześniej taką nazwe
Krąg wody... czy może nie pomyliłeś się z pierścieniem?

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Nieprzeczytane 03-02-05, 20:04   #4
adamex
Skazaniec

Domyślnie

w gothicu roznie nazywano pomocnikow mago wody- "krag wody" "pierscien wody" "wodny krag"
RPG
adamex jest offline  
Nieprzeczytane 03-02-05, 20:15   #5
Coragon
Kąsacz

Coragon awatar

Domyślnie

Najprawdopodobniej chodzi o to, że "Krąg Wody" to grupa Magów Wody a "Pierścień Wody" to ich pomocnicy Poprawiłem już błędy w tekście

Brat GuRta, wnuk Rexa
Rycerz Prawdy Algaroth

RPG
Coragon jest offline  
Nieprzeczytane 03-02-05, 20:41   #6
biały_smok
Polna Bestia

Domyślnie

W NK Pierścień Wody jest też nazywany Wodnym Kręgiem. Ale mnie się wydaje, że to błąd w tłumaczeniu, bo w angielskim jest ring i to może być równie dobrze krąg, jak i pierścień, nie wiem, czy w niemieckim jest tak samo.
Zaś co do samej funkcji Kręgu/Pierścienia - jego zadaniem nie jest ochrona ludzi. W sytuacj przedstawionej w każdym Gothicu, zło przewyższa i Krąg/Pierścień chroni ludzi (wyznających Innosa). Nie widzieliśmy za to sytuacji, kiedy to dobro zwycięża. Wtedy Krąg/Pierścień przechodzi (a przynajmniej w teorii powinien przechodzić) na drugą stronę barykady i wspomaga Beliara. Wynika to z tego, że, podobnie, jak Magowie Wody, członkowie Kręgu/Pierścienia, stoją na straży równowagi. Nie znamy jego działalności z czasów, kiedy to Innos dominował. Przykład: (nie znam tej kwestji na pamięć, ale sens był mniej więcej taki):
(najpierw wyjaśnienie: Pyrokar opowiada o krucjatach, których celem było zniszczenie wszystkich czterech świątyń Beliara [jedną z nich, wschodnią, był Dwór Irdorath])
Pyrokar mówi, że paladyni zniszczyli dwie świątynie i wydawało się, że zniszczenie dwóch pozostałych było już tylko kwestią czasu. Te jednak zniknęły. Niewykluczone, że było to sprawką Magów Wody i właśnie Kręgu/Pierścienia.
RPG
biały_smok jest offline  
Nieprzeczytane 04-02-05, 11:30   #7
Goris
Krwiopijca

Skąd: Warszawa, RP, UE, Europa, Ziemia, Układ Słoneczny :D
Wyślij wiadomość przez AIM do Goris
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by biały_smok@Feb 3 2005, 08:41 PM
(...) Pyrokar mówi, że paladyni zniszczyli dwie świątynie i wydawało się, że zniszczenie dwóch pozostałych było już tylko kwestią czasu. Te jednak zniknęły. Niewykluczone, że było to sprawką Magów Wody i właśnie Kręgu/Pierścienia.
146562
Cos w tym jest. Co jak co, Irdorath jest na wyspie, a woda to domena Adanosa.
A co do kregu, to mi sie kojarzy tekst Laresa, jak wstepujesz do Kregu:
"Pierwsza i najwazniejsza zasada wodnego kregu: nikt nie mowi o wodnym kregu".
Tekst brzmi znajomo, no nie? Takie filmik, FightClub (Podziemny krag) i tekst Pita podczas inauguracji...
RPG
Goris jest offline  
Nieprzeczytane 04-02-05, 12:16   #8
Coragon
Kąsacz

Coragon awatar

Domyślnie

No rzeczywiście to bradzo ciekawa teoria z tym "zniknięciem świątyń" Beliara i bardzo mi odpowiada twoja teoria Ciekawe, cz wątek Wodnego Pierścienia przeciągnie się do GIII i czy grupa Saturasa (magowie) tam też wystąpi... Mogliby przedstawić taką sytuację, w której Pierścień przechodzi z jakiegoś powodu na stronę Beliara... może w sytuacji, kiedy my zostaniemy sługą boga ciemności (bo podobno będzie w GIII taka możliwość)...

Brat GuRta, wnuk Rexa
Rycerz Prawdy Algaroth

RPG
Coragon jest offline  
Nieprzeczytane 05-02-05, 19:48   #9
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Trochę nieprawdopodobne z tą świątynią! Przecież Vatras zabiera się b. ochoczo na Irdorath by znszcyć zło, right? A co do Paladyni i Pierścień wody to przypomina mi to trochę feudalną Japonię Paladyni są jak przedstawiciele Shogunatu, czy jak kto woli smurajów którzy leją sie otwarcie i mają ciężką zbroje i broń potężną a krąg wody to jak ninja, lekka zbroja i lekka broń, no i nikt za dużo o nich nie wie spoza kręgu (tylko Lee i Pyrokar i pewnie jeszcze paru Magów Ognia), prowdzą także działania dywersyjne!

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Nieprzeczytane 05-02-05, 21:04   #10
biały_smok
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by master of gorzala
Trochę nieprawdopodobne z tą świątynią! Przecież Vatras zabiera się b. ochoczo na Irdorath by znszcyć zło, right?
A co ja napisałem wcześniej?
Czytaj waści uważnie. Krąg/Pierścień (jak kto nie kapuje: patrz mój poprzedni post) zajmuje się tym samym, co magowie wody. Magowie wody służą Adanosowi. A od kiedy to Adanos walczy za złem? Adanos stoi na straży RÓWNOWAGI. Zatem gdy ZŁO dominuje, zadaniem Magów Wody i Kręgu/Pierścienie jest zalaczanie ZŁA. A zadałeś sobie pytanie, co by się stało, gdyby dominowało DOBRO? Ano wówczas albo Magowie Wody i Kręg/Pierścień by zwalczali DOBRO, albo wspomagali zło (np. przez ukrycie świątyń [czoś akurat TO zapewne sprawka magów, ale Krąg/Pierścień zapewne też maczał w tym paloce]).
Mówiąc najprościej Krąg/Pierścień (do spółki z MW) wspomaga SŁABSZĄ stronę.
RPG
biały_smok jest offline  
Nieprzeczytane 06-02-05, 02:35   #11
Goris
Krwiopijca

Skąd: Warszawa, RP, UE, Europa, Ziemia, Układ Słoneczny :D
Wyślij wiadomość przez AIM do Goris
Domyślnie

Zgodze się z Białym Smokiem. Otóż w NK albo ktoś to nam mówi (Vatras albo Lares) albo gdzieś sie da to wyczytać, ze Adanos stoi na strazy równowagi pomiędzy ładem a chaosem. Tylko że w NK bylo to tak sprecyzowane, że jak wygra Innos, to będzię rzadził dla dobra ludzkosci, czyli autorytarnie i zabierze wolną wolę. Natomiast wygrana Beliara doprowadzi do zwycięstwa anarchii i upadku prawa. Dlatgo Krąg Wody realizuje zadania powieżone przez Magow Wody w celu utrzymania równowagi, to jest: wolna wola w państwie prawa.
A co do samej zależności krąg-magowie wody, paladyni-magowie ognia, to jest to dość proste. Przynajmnej dla mnie.
Otóż MO (hehe, nawet do nich pasuje ) są wysłannikami Innosa, piewcami prawdy i mądrośći, tytanami, najpotężniejszymi z ludzi i inne takie pierdoły, czyli są po prostu leniwi i przeświadczeni o swojej wielkości dupkami (bez obrazy dla MO ). Ale że mają tą cholerną moc, co to im ją dał Innos, to skrzyknęli grupkę przygłupich wojów i nazwali ich paladynami, "dzieląc" się z nimi swoją "boską mocą". Tak więc zrobili sobie cały zakon chłopców na posyłki(vide quest czyszczenia kapliczek)
A jeżeli chodzi o KW i MK, to MK będąc cały czas zajęci pilnowaniem równowagi w stopniu globalnym (a to Irdorath, Bariera, Szpon, znowu Irdorath itp) potrzebowali kogoś do pilnowania równowagi w stopniu lokalnym. Toteż stworzyli KW i po części wykorzytują ich jako swoich chłopców na posyłki (vide quest z ornamentem dla Laresa), ale jednocześnie dali im sporą autonomię i powierzyli konkretne funkcje.
Reasumując: KW i P to chłopcy na posyłki swoich magów, tyle że KW myślą i wręcz MK zobowiązują ich do myślenia, to P ślepo wykonują polecenia od MO i nie wolno im się nawet zastanawiać na motywami (takie ZOMO)
Tak ja to przynajmniej widzę.

PS: autro tego tekstu nie miał na celu urazić żadnego z członków Zakonu Paladynów, Magów Ognia, Magów Wody czy członków Wodnego Kręgu. Po protu tak mu się napisało
RPG
Goris jest offline  
Nieprzeczytane 07-02-05, 10:41   #12
Coragon
Kąsacz

Coragon awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by master of gorzala@Feb 5 2005, 07:48 PM
Trochę nieprawdopodobne z tą świątynią! Przecież Vatras zabiera się b. ochoczo na Irdorath by znszcyć zło, right?
147620
No ale przecież akcja Gothica rozgrywa się w czasie, gdy zło dominuje (jak napisał biały smok) więc nie możemy wiedzieć, jak było z WK gdy dominowało dobro...

Intryguje mnie też inna rzecz:
Skoro Bezimienny jest "wybrańcem Innosa" to chyba w żadnym wypadku nie powinien dowiedzieć się o istnieniu WK, tak samo, jak wybraniec Beliara. Dlaczego? WK chroni słabszą stronę, więc "wybraniec" chciałby zniszczyć krąg, aby móc pokonać przeciwnika. Jaki wniosek? Może Bezimienny jest tak na prawdę wybrańcem ADANOSA, a "chwilowo" działa na rzecz Innosa, ponieważ dominyje zło, a gdy się to zmieni Bez stanie po stronie Beliara (w GIII)?

Brat GuRta, wnuk Rexa
Rycerz Prawdy Algaroth

RPG
Coragon jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania