Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Kapitan Greg

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-06-06, 22:56   #1
compan
Chrząszcz

Domyślnie

Pisałem już o tym w szturmie na Khorinis ale temat nie chwycił więc zakładam nowy.Po przeczytaniu dziennika Grega(o ukryciu ładunku rudy),coś mi zaświtało.Mianowicie:do zalania starej kopalni i zniszczenia bariery w G1 wydobycie magicznej rudy szło pełną parą.Gomez w SO na pewno miał skład z kruszcem.A w G2 po odwiedzeniu miejsc wydobycia dowiadujemy śię że jest tylko kilka skrzyń z rudą.Więc co stało się z wydobytą rudą po upadku bariery?Moim zdaniem możliwości są dwie.Greg jako rasowy pirat z krwi i kości postanowił położyć łapę na najcennieszym ładunku w królestwie albo dostał ropozycję nie do odrzucenia: 0d króla mianowicie przewieżć ładunek rudy do królewskich kużni.Pamiętajmy że w wojnie z orkami ruda odgrywa niebagatelną rolę a statki królestwa zostały zniszczone.Został tylko statek palatynów.I ewentualnie statek piratów.Moim zdaniem bitwa morska piratów z paladynami to bujda.Greg ukrył statek z ładunkiem rudy i czeka na okazję bezpiecznego transportu do króla.
RPG
compan jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 13:25   #2
Redhon
Chrząszcz

Domyślnie

Nie zgadzam sie z Twoim twierdzeniem,pirat to pirat,zadnych skrupulow,zerlo litosci,i oczywiscie stara sie zagranac wszystko dla siebie,grag jest rasowym piratem,jak sam mowi scigany jest po calym khorinis,wiec watpie ze ma jakis uklad z krolem,zwykly zlodziejaszek,nie sadze aby krol jesli juz mialby zlecac takie zadanie zlecilby je wlasnie GREGOWI
RPG
Redhon jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 13:32   #3
switek17
Krwiopijca

Domyślnie

A może Gregowi znudziło się życie pirata, a król postanowił go ułaskawić?

RPG
switek17 jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 13:37   #4
Tomek121201
Chrząszcz

Red face

Zgadzam się SPrzed mówcą jak pirat to pirat ale może to nie greg W sumie to dziwny temat a może Greg ukradł komuś rudę To jest moje zdanie. POZDRO

Kliknij tu - http://s6.spam/c.php?uid=89161
Lub kliknij tu - http://s6.spam/c.php?uid=89161
RPG
Tomek121201 jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 13:58   #5
Redhon
Chrząszcz

Domyślnie

Tego nie wiemy,gyby jednak nawet krol ulaskawil grega to nie sadze aby powiezyl mu tak powazna misje,bo wkoncu od tego zalezalyby losy krolesta,a piratowi ktory ma na koncie wiele przewinien ja bym nie powierzal takiej misji.Ja rozumiem lord hagen,zasluzony i oddan wojonik krola ktory dla ojczyzny oddalby zycie,ale greg dla ktorego liczy sie tylko zloto i cenne lupy?A tak pozatym to nie sadze aby gregowi znudzilo sie zycie pirata,trudno mu byloby zaufac a juz nie powiem o jakimkolwiek powierzaniu misji...
RPG
Redhon jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 18:43   #6
Ardaric
Krwiopijca

Domyślnie

A ja mysle, ze cala rude z SO zgarneli paladyni Garonda zaraz po wtargnieciu do zamku. A Greg to (nie)zwykly pirat ktoremu zalezy tylko na zlocie.
RPG
Ardaric jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 20:46   #7
Gunner
Jaszczur

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by compan@7-06-2006, 21:57
Pisałem już o tym w szturmie na Khorinis ale temat nie chwycił więc zakładam nowy.Po przeczytaniu dziennika Grega(o ukryciu ładunku rudy),coś mi zaświtało.Mianowicie:do zalania starej kopalni i zniszczenia bariery w G1 wydobycie magicznej rudy szło pełną parą.Gomez w SO na pewno miał skład z kruszcem.A w G2 po odwiedzeniu miejsc wydobycia dowiadujemy śię że jest tylko kilka skrzyń z rudą.Więc co stało się z wydobytą rudą po upadku bariery?Moim zdaniem możliwości są dwie.Greg jako rasowy pirat z krwi i kości postanowił położyć łapę na najcennieszym ładunku w królestwie albo dostał ropozycję nie do odrzucenia: 0d króla mianowicie przewieżć ładunek rudy do królewskich kużni.Pamiętajmy że w wojnie z orkami ruda odgrywa niebagatelną rolę a statki królestwa zostały zniszczone.Został tylko statek palatynów.I ewentualnie statek piratów.Moim zdaniem bitwa morska piratów z paladynami to bujda.Greg ukrył statek z ładunkiem rudy i czeka na okazję bezpiecznego transportu do króla.
333079

A skąd, kompletnie się nie zgadzam, skoro Greg miałby być chłopcem na posyłki u króla to po co by ukrywał się przed strażą? Rudy też raczej nie zagarnęli ludzie Garonda w końcu Milten mówi nam że nie mają ani bryłki. Moim zdaniem RUDY PO PROSTU NIE BYŁO! Upadek bariery mógł nastąpić zaraz po wysłaniu rudy na kontynent... zaraz, przecież stara kopalnia się zawaliła więc nie ma mowy o rudzie! Więc Greg na pewno nie pomagał temu przeklętemu królowi!

Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić.
RPG
Gunner jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 20:56   #8
Mroczny Bane
Kąsacz

Mroczny Bane awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by compan@7-06-2006, 21:57
333079
Co do składziku Gomeza, to zapewne był on w Starej Kopalni, i został stracony wraz z jej zawaleniem. Greg na pewno nie ma z tym nic wspólnego, przecież On raczej nigdy w Górniczej Dolinie nie był. Zresztą po co miałby zagarniać rudę? Co by z nia zrobił? Wykuwał by sobie miecze? Król napweno go nie wynajął, przecież wtedy nie wysyłał by Paladynów, aby przeprowadzili swoją misję w GD.
Nieprzeczytane 08-06-06, 21:01   #9
axel_next
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do axel_next
Domyślnie

A ja piszę, bo w końcu pojawił się temat, na który czekałem. Otóż zauważcie pewną nezgodność dotyczącą Grega. Był on kiedyś poszukiwaczem skarbów, który zdobył niemałą fortunę. Normalny człowiek kupiłby za nią statek (pirat) lub dom w mieście (kupiec). A co robi ten kretyn? Zakopuje ją po całym Khorinis, już nie mówiąc o Jarkendarze Tok rozumowania tego kolesia jest dla przeciętnego człowieka nieco niezrozumiały
axel_next jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 21:11   #10
Mroczny Bane
Kąsacz

Mroczny Bane awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by axel_next@8-06-2006, 20:02
A ja piszę, bo w końcu pojawił się temat, na który czekałem. Otóż zauważcie pewną nezgodność dotyczącą Grega. Był on kiedyś poszukiwaczem skarbów, który zdobył niemałą fortunę. Normalny człowiek kupiłby za nią statek (pirat) lub dom w mieście (kupiec). A co robi ten kretyn? Zakopuje ją po całym Khorinis, już nie mówiąc o Jarkendarze Tok rozumowania tego kolesia jest dla przeciętnego człowieka nieco niezrozumiały
333563
Skarb zakopał jak każdy rasowy pirat oni zawsze mieli jakies ukryte błyskotki. Pozatym te pieniądze były ukryte na przysłowiową "czarną godzinę", a też i zadużo ich nie było...ciekawe jaki niby statek by za nie kupił...chyba z papieru... A jeśli chodzi o skarby w Jarkendarze...to czy mamy pewność, że one są Grega? Przecież mapę do nich znajdujemy u Orków...może to skarby zakopane przez przywódcę Orków z kanionu..?
Nieprzeczytane 08-06-06, 21:17   #11
Redhon
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Mroczny Bane@8-06-2006, 21:12
Skarb zakopał jak każdy rasowy pirat oni zawsze mieli jakies ukryte błyskotki. Pozatym te pieniądze były ukryte na przysłowiową "czarną godzinę", a też i zadużo ich nie było...ciekawe jaki niby statek by za nie kupił...chyba z papieru... A jeśli chodzi o skarby w Jarkendarze...to czy mamy pewność, że one są Grega? Przecież mapę do nich znajdujemy u Orków...może to skarby zakopane przez przywódcę Orków z kanionu..?
333572
No nie wiem,ja ta mape znalazlem w chacie grega,a nie u orkow,byla w jakeij butli o ile dobrze pamietam,jesli jednak mozesz to powiedz dokladnie gdzie ta mape znalazles,tzn u jakich orkow?
RPG
Redhon jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-06, 21:24   #12
Mroczny Bane
Kąsacz

Mroczny Bane awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Redhon@8-06-2006, 20:18
No nie wiem,ja ta mape znalazlem w chacie grega,a nie u orkow,byla w jakeij butli o ile dobrze pamietam,jesli jednak mozesz to powiedz dokladnie gdzie ta mape znalazles,tzn u jakich orkow?
333575
Dawno nie grałem w NK, ale mapa jest na pewno u Orków w kanionie, przy Domu Uczonych. Jest tam bodajże jakaś ryba, a wniej butelka, czy coś takiego. Tam jest mapa. W chacie Grega o ile dobrze pamiętam nie ma żadnej mapy, tylko strój Bandyty oraz błyskotki.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania