Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Art & Story Forum > WIP
Przeładuj stronę Cerberus

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-04-15, 23:54   #1
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie hytytxdyx

segsdgsdgsd

Ostatnio edytowane przez Pistacio : 29-04-16 o 23:55.
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-15, 09:20   #2
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jako stary recenzent, jaszcze z Gildii Pisarzy, pozwalam sobie na własną ocenę tego opka.

Jak zwykle na wstępie przyjrzymy się logicznym potknięciom.

Cytat:
Napisał Pistacio Zobacz post
Mężczyzna chwycił uprząż i ruszył wraz ze swym koniem w głąb miasta Rizon.
Bez wyjaśniania już co to jest uprząż, lepiej napisz że złapał wodze swojego konia, będzie sensowniej.

Cytat:
Gdzieś dalej dostrzec można było stragan z tanią i słabej jakości garderobą, a na samym końcu rynku tuż pod murem siedział pucybut ze szmatą i puklem końskiego włosia w dłoni, który oczekiwał klientów z zabłoconymi onucami.
To jest humorystyczne opko? Skoro wcześniej piszesz o błotnistym gruncie w centrum miasta, to wizja siedzącego tam pucybuta jest całkiem nie na miejscu. I to czyszczenie "zabłoconych onuc".... Wiesz co to jest onuca? To kawałek materiału, zastępującego dzisiejszą skarpetkę, którym owijało się stopę przed włożeniem jej bo buta.

Cytat:
Filda wyszła zza lady z tacą pełną kufli piwa i rozdała je uradowanym pijaczkom.
Fajna karczma z gratisowym piwem dla pijaczków.

Strasznie naciągany jest opis jego rozmowy z brzydką karczmarką. Czy ktokolwiek sobie jest w stanie wyobrazić taki dialog we własnym wykonaniu? Jest tak drewniany, że zeby można sobie na nim połamać.

Cytat:
Lee nie zauważył że podczas tej akcji jeden z osiłków zsunął mu z nadgarstka bandaż, który zakrywał wytatuowaną wielką literę D. W całej karczmie zrobiło się cicho. Wszyscy obserwowali co się dzieje.
heh, ten tatuaż świecił czy jak? Skoro nagle w mroku karczmy (o czym pisałeś) nagle wszyscy od razu go zauważyli?

Przemęczyłem resztę opka i już nie chciało mi się omawiać kolejnych potknięć, a było ich całkiem sporo.

Kuleją opisy. Nijak nie mogę sobie wyobrazić jak w sumie wyglądała cała ta sytuacja. Ja rozumiem, że ty jako autor masz to przed oczami, ale czytelnikowi brakuje opisów aby to sobie wyobrazić.

Nie zarzucam ci braku talentu do pisania, raczej brak dopracowanego warsztatu. Zanim porwiesz się na coś większego zacznij pisać sporo krótkich opowiadań, dzięki którym wyszlifujesz swoje umiejętności pisarskie i dopiero wtedy bierz się za większe dzieła.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-15, 00:50   #3
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

Dzięki za opinie i zapraszam do kolejnych opinii
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-15, 20:18   #4
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Tak jak pisałem na Shotuboxie, całkiem dobry kawałek głazu. Co zauważył Smutas, można dopracować sposób jego ociosania. Sama fabuła, jak na pierwszy odcinek dłuższej serii, intrygująca. Rozumiem (i mam nadzieję), że wszystkie zawarte tutaj zalążki (miasto, bohaterowie) będą z czasem rozwijane w bogatsze i pełniejsze opisy. Spróbuj popracować nad realizmem (tak, opis rozmowy z karczmarką jest bardzo nienaturalny). Myślę, że dobrze wybrałeś formę. Skoro ma to być coś na kształt serialu, możesz swobodnie przeplatać ze sobą sceny i gwałtownie zmieniać miejsce akcji, powracać do poprzedniego - generalnie daje to sporą płynność. Tego typu zabieg, dobrze wykorzystany, może wprowadzić genialne punkty kulminacyjne, nagłe zwroty akcji i znacznie ubarwić to co piszesz.

Najlepiej gdybyś jeszcze raz przeczytał swoje opowiadanie i sprawdził, gdzie Tobie samemu coś wydaje się nie pasować, co mógłbyś ująć inaczej. Na pewno znajdziesz kilka oczywistych błędów, które zdarzają się zawsze. Powodzenia w tworzeniu kontynuacji
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-04-15, 22:34   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Kassler dobrze doradza. Każdy tekst jaki napiszesz odłóż na dzień lub dwa "do szuflady" i potem sam na spokojnie przeczytaj. Wyłapiesz w ten sposób sporo własnych potknięć.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-15, 02:32   #6
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

Dzięki wszystkim za rady będę robił wszystko by się poprawiać w pisaniu.
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-15, 00:11   #7
 xilk
WT

Domyślnie

Przeczytałem i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Większość osób wstawia tekst i tyle. Tu widać włożoną pracę, a nie pisanie na kolanie.

Jak na razie fabuła zapowiada się interesująco, chociaż niektóre momenty są za mało jasne, co wcale nie buduje w tych miejscach tajemniczości, lecz raczej daje czytelnikowi odczucie, że autor nie miał pomysłu, jak to wyjaśnić.

W niektórych fragmentach jest za dużo powtórzeń, dlatego warto jeszcze raz przejrzeć tekst przynajmniej pod tym kątem. Poza tym, w niektórych miejscach warto pominąć niektóre fakty. Rozumiem, że chciałeś przedstawić władcę Hirmira, jako złego tyrana, ale trzeba było to zrobić w jakiś inny sposób, niż poprzez opisywanie zagrody rolnika z dawnych lat. Gdyby sam rolnik zaczął wspominać i żalić się nieznajomemu, to jeszcze by to mogło chwycić. Dlatego przemyśl ten fragment i niektóre informacje może umieść w nieco inny sposób.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-15, 15:37   #8
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

Dzięki za opinie

Cytat:
Jak na razie fabuła zapowiada się interesująco, chociaż niektóre momenty są za mało jasne, co wcale nie buduje w tych miejscach tajemniczości, lecz raczej daje czytelnikowi odczucie, że autor nie miał pomysłu, jak to wyjaśnić.
Możesz powiedzieć jakie to momenty to bardzo ważne dla mnie.

Szersze ukazanie Hirmira ma nastąpić w następnych częściach
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-06-15, 09:36   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Szersze ukazanie Hirmira ma nastąpić w następnych częściach
Rany, oszczędź nam tego... Bo jak mam czytać takie kawałki jak poniżej:
Cytat:
ze stajni obok dochodziło wycie krów
Wycie krów? Nawet nie wiem czy się z tego śmiać czy płakac nad autorem.

Zanim weźmiesz się za pisanie opowiadań (ja wiem, że każdemu się wydaje,że wystarczy sam pomysł a reszta jakoś tam pójdzie), to popróbuj się w krótszych formach. Takich opkach na 2-5 tys. znaków. Tam poćwiczysz sobie robienie opisów, dialogów itp. Bo co z tego że pomysł na opko niegłupi, skoro jego wykonanie woła o pomstę do nieba?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-06-15, 22:31   #10
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

To był pierwszy odcinek a pierwsze odcinki zawsze są długie
RPG
Pistacio jest offline