Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę Postać

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-01-11, 18:26   #1
Shiver
Krwiopijca

Domyślnie Postać

Witam w Gothica gram juz pare lat i ciagle do niego wracam.
Gralem w G I II NK III (w 4 nie i nie bede gral wedlug mnie to juz nie ten klimat)

Teraz znowu gram w GII i chcialbym zrobic sobie jakas fajna postac.
Nie lubie grac magiem....wedlug mnie to poroniona postac....mana pot czar mana pot czar...

Jak gralem Lowca to zazwyczaj miecz DW + kusza
Paladynem miecz DW + czar
Juz mi sie znudzilo

Zrobilem Lowce i doszedlem do wniosku ze nie oplaca sie robic broni jednorecznej bo slabe ma Lowca.

Paladynem zaczolem grac i robie bron jednoreczna + kusza/luk sam nie wiem.I ogolnie to juz rutyna rowniez....Chociaz lepiej sie gra niz bronia DW reczna fajniejsze triki jak dla mnie.

Ale mi chodzi o takiego killera ktory pod koniec gry bedzie kazdego z dystansu rozwalal.I tu nie wiem czy Luk czy Kusza.Na wiele potworow strzaly ani belty nie dzialaja i nie wiem czy nie bede mial z tym problemu.

Jezeli juz ktos robil sobie postac ktora gral na dystans w 80 % gry to prosze mi opowiedziec jak sie gralo czym strzelal i czy bylo warto.
Wiadomo ze na poczatek trzeba zrobic miecz i niech ta osoba rowniez sie wypowie jaka bron radzi do luku/kuszy dla paladyna a jaka dla Lowcy.
Uwazam ze dla osob ktore graja dlugo w Gothica ten temat bedzie interesujacy.
RPG
Shiver jest offline  
Nieprzeczytane 11-01-11, 19:47   #2
Myster
Polna Bestia

Domyślnie

No dosyć trudne pytanie ale osobiście wybrałbym Kusze i broń na jedna rękę.
Jak masz te zestawienie to tylko siłe dajesz... ,a tak z łukiem to zręczność dochodzi i punkciki marnujesz Według mnie wybierz Jedną rękę i kuszę ,bo łuk sie nie opłaca...
RPG
Myster jest offline  
Nieprzeczytane 11-01-11, 20:08   #3
Shiver
Krwiopijca

Domyślnie

Ale to jest G II wiec i na kusze i na luk potrzebna jest zrecznosc.

A co do broni to Lowca raczej DW a Paladynem jednoreczne?

Chcialem zrobic dla frajdy luk ale kazdy pisze ze luk jest gorszy od kuszy.
RPG
Shiver jest offline  
Nieprzeczytane 11-01-11, 20:08   #4
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Myster Zobacz post
No dosyć trudne pytanie ale osobiście wybrałbym Kusze i broń na jedna rękę.
Jak masz te zestawienie to tylko siłe dajesz... ,a tak z łukiem to zręczność dochodzi i punkciki marnujesz Według mnie wybierz Jedną rękę i kuszę ,bo łuk sie nie opłaca...
Kusza wymaga siły w NK, a w samym G2 wymaga tylko zręczności... w dodatku w NK siła obrażeń zależy od zręczności, a nie od siły, co czyni ją tylko dodatkiem :/

A odnośnie tematu:
Paladyn i łuk? Z tego co pamiętam, to tylko najemnicy i łowcy smoków uczą strzelać po mistrzowsku z łuku. Z kuszą nie ma tego problemu - jest Udar w GD. Poza tym kusze zadają większe obrażenia, no i strzelają prawie jak karabin - bierz kuszę!
Xardin jest offline  
Nieprzeczytane 11-01-11, 20:19   #5
Shiver
Krwiopijca

Domyślnie

Czyli bedac Paladynem nie mam szans nauczyc sie luku na 100%?
Lecz jezeli wybiore kusze to moge sie jej nauczyc w 100% Paladynem jak i Lowca Smokow?

Jezeli tak to nawet dobrze...do Paladyna jakos mi nie pasowal luk hmm...
Tylko ze Lowca raczej sie robi bronie dwureczne bo najlepsze jego bron jednoreczna ma chyba 65 czy 70 obrazen wiec jest owiele gorsza od jednorecznej Paladyna.
RPG
Shiver jest offline  
Nieprzeczytane 11-01-11, 21:33   #6
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shiver Zobacz post
Lecz jezeli wybiore kusze to moge sie jej nauczyc w 100% Paladynem jak i Lowca Smokow?
Tak, chociaż nie jestem w 100% pewny, czu Udar uczy kuszy do 100%, czy tylko do 65... niemniej jednak jest to poziom mistrzowski. W dodatku kusznictwa możesz uczyć się już w Khorinis od strażnika miejskiego - Rugi (jest w tylnej części koszar, do której mało kto zagląda).

Cytat:
Tylko ze Lowca raczej sie robi bronie dwureczne bo najlepsze jego bron jednoreczna ma chyba 65 czy 70 obrazen wiec jest owiele gorsza od jednorecznej Paladyna.
W G2 tylko łowca smoków może zdobyć najsilniejszą broń jednoręczną, jak i dwuręczną. Po przeczytaniu Almanachu w piwnicach Klasztoru możesz wykuć Duże Magiczne Ostrze Na Smoki (110 obrażeń, miecz dwuręczny) i Magiczne Ostrze na Smoki (90 obrażeń, miecz jednoręczny). Obydwa miecze zadają o 10 ptk obrażeń więcej niż dwukrotnie konsekrowane miecze paladyna...
http://www.gothic.phx.pl/gothic2/infopage.php?id=16
Xardin jest offline  
Nieprzeczytane 12-01-11, 16:08   #7
Shiver
Krwiopijca

Domyślnie

O nie wiedzalem ze LS ma lepsza jednoreczna bron od Paladyna....
Ale tak jest jak pokazujesz...tyle ze ten miecz mozna miec w 5 rozdziale a miecz Paladyna juz w 3.Ale to przekonalo mnie bardzo do LS....nigdy ich nei lubilem ze wzgledu ze ich zbroje sa troche gorsze.

A jak to jest z lukami? paladyn nie moze nauczyc sie poslugiwania nimi w 100%?

I moze ktos opisze mi dokladnie jak sie robi build archer/kusznik i co lepiej wedlug niego wybrac.

Ostatnio edytowane przez Shiver : 12-01-11 o 16:10.
RPG
Shiver jest offline  
Nieprzeczytane 12-01-11, 19:54   #8
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Cytat:
.tyle ze ten miecz mozna miec w 5 rozdziale a miecz Paladyna juz w 3.
W 3 rozdziale możesz mieć co najwyżej miecz raz konsekrowany. Po drugiej konsekracji staje się czymś Poza tym łowca smoków może się na bieżąco uczyć wykuwania mieczy z magicznej rudy - zarówno 1h, jak i 2h.

Cytat:
A jak to jest z lukami? paladyn nie moze nauczyc sie poslugiwania nimi w 100%?
Przypomniałem sobie, że jednak może... ale dopiero na Dworze Irdorath :F Wilk będzie cię uczył bez względu na gildię, do której należysz. Problem w tym, że nie możesz wykonać tego zadania z Sekobem i Malakiem... a przynajmniej nie możesz w to angażować Wilka, bo nie będzie chciał z tobą popłynąć na Dwór Irdorath, na którym nauczyłby cię strzelać z łuku...
Cytat:
I moze ktos opisze mi dokladnie jak sie robi build archer/kusznik i co lepiej wedlug niego wybrac.
Daj spokój... bulid w GII... Po prostu z początku ładujesz w zręczność i umiejętność strzelania z kuszy/łuku, przy okazji uczysz się otwierania zamków i skradania (jeśli chcesz być złodziejem). Później możesz ładować w siłę i bronie 1h/2h, bo w GII wszystko kosztuje tylko 5PN (oprócz walki mieczem - tam każdy procent między 30, a 60 kosztuje 2 PN, po czym wraca do normy). Ofc możesz ładować w siłę i zręczność naprzemiennie, ale wtedy z początku będziesz słaby - będziesz zadawał średnie obrażenia i z łuku, jak i z miecza :/
Xardin jest offline  
Nieprzeczytane 12-01-11, 21:24   #9
Shiver
Krwiopijca

Domyślnie

Acha ok .

A co do tego ze luk szybciej strzela to prawda.Ze ma mniejsze obrazenia to tez prawda.

Ale czy prawda to ze luk jest mniej celny? Ale za to ma wiekszy zasieg?
Bo moim zdaniem to jest bujda i ze kusza jak i luk maja taka sama clenosc i zasieg.Co o tym sadzisz?
RPG
Shiver jest offline  
Nieprzeczytane 12-01-11, 22:17   #10
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Cytat:
Ale czy prawda to ze luk jest mniej celny?
To nie zależy od broni, tylko od umiejętności... z początku rzadko będziesz trafiać, a później twoje strzały będą częściej dosięgały celu... ale i tak rzadko
Ale jest pewien trik, chociaż nie jestem do końca pewny czy to trik, czy tylko moje urojenie... nieważne. Po wycelowaniu (wciśnięciu Ctrl) kliknij strzałkę w lewo/prawo, tak, aby bezimienny przechylił głowę w danym kierunku, ale żeby nie zmienił celu (najlepiej, gdy cel jest pojedynczy). Po wystrzeleniu z głową przechyloną strzały częściej trafiają... chyba. Możesz też zmieniać kierunek przechylenia głowy, bo w cały czas po jednej stronie trafiać nie będzie. Ale pamiętaj - być może to tylko moje urojenie
Cytat:
Ale za to ma wiekszy zasieg?
Bo moim zdaniem to jest bujda i ze kusza jak i luk maja taka sama clenosc i zasieg.
Jak już wspomniałem - to zależy od umiejętności. Jednakże zasięg w obydwu przypadkach jest raczej równy, a jeśli nie jest, to różnica nie jest tak znacząca, jak np. w Gothic 3
Xardin jest offline  
Nieprzeczytane 20-01-11, 19:17   #11
wLO11
Chrząszcz

Domyślnie

Nie wiem czy już wybrałeś ale jak chcesz dziką postać to MAG OGNIA tylko kusza albo łuk bez czarów.
RPG
wLO11 jest offline  
Nieprzeczytane 20-01-11, 20:39   #12
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Jak grasz Łowcą Smoków to bierz kusze na końcu gry nawet nazwa kuszy jest dopasowana do profesji a jak Paladynem to łuki. Łuk i kusza mają taką samą prędkość łuki mają chyba o 15 czy 25 pkt obrażeń mniej więc sam wybierz.
RPG
Krz90 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania