Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę The Best Fantasy Book

Zobacz wyniki ankiety: The Best Book Of Forum Gothic2 Is:
9 100.00%
Głosujących: 9. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-01-04, 00:23   #1
Nero
Chrząszcz

Domyślnie The Best Fantasy Book

Ja tu ankiete z nudów robie:]...która seria ksiązek Fantasy podoba ci sie najnbardzie..odpowiedz uzasadniamy:].ja nie glosuje bo raz morzna a wszstkie są cooool:]
Nieprzeczytane 17-01-04, 00:33   #2
Ashar
Zębacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Ashar
Domyślnie

eeee....wsytd sie przyznać ale czytałem tylko Harrego z tych wymienionych wyzej..........
ale zamierzam to naprawić i w najbliższym czasie przeczytać Władce Pierścieni
Hey, Teacher, leave us kids alone!

The Twin Blades of Azzinoth
Frostmourne,The Blade of Arthas
RPG
Ashar jest offline  
Nieprzeczytane 17-01-04, 02:19   #3
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Hm... Zaglosowalam na Wladce Pierscieni, ale przyznam, ze serie o Wiedzminie tez bardzo lubie.

Dlaczego Wladca...? Bogactwo swiata, niesamowita drobiazgowosc w odtwarzaniu szczegolow, zwlaszcza z perspektywy czasu [legendy, historia, chornologia, dynastie], znakomite przygotowanie jezykowe zarowno w kwestiach jezykoznwaczych, jak i warsztatu pisarskiego, ogromny rozmach tekstu, poza tym Tolkien to jak dla mnie po prostu bardzo dobry opowiadacz. Moze i ciezko sie w niego wgryzc tak z marszu, ale jak sie juz raz wgryzc, to dobry efekt murowany.
Sapkowskiego lubie za dowcip, za swietny warsztat pisarski, czyniacy jego teksty zabawnymi z jednej strony, a glebszymi i sklaniajacymi do zamyslenia z drugiej oraz za pomyslowosc [niby wzoruje sie na czyms, co gdzies tam juz bylo, ale czerpie z najlepszych zrodel i - co najwazniejsze - umie to genialne zaadaptowac na grunt rodzimy]. Facet niesamowicie operuje polszczyzna, wyzyskujac nie tylko wspolczesna, ale i staropolska jej odmiane, a robi to tak lekko i z gracja, ze wciagal mnie z miejsca i w butach.
Natomiast Harry'ego P. jakos ciezko mi zestawic z tekstami na miare Tolkiena czy Sapkowskiego. Jak dla mnie - ksiazka jest dosc oczywista i jednostronna, nie ma sie nad czym zastanawiac, co przemyslec, postacie sa ksztaltowane w sposob dosc jasny i prosty, dla bardziej wymagajacego czytelnika - niestety moga byc zbyt malo skomplikowane, przez co calkiem przewidywalne i w ktoryms momemcie przestaja zaskakiwac. Podobnie jest z fabula, a i swiat byl dla mnie zbyt malo skomplikowany, zbyt powierzchowny, mial zbyt malo warstw. Milo i szybko sie to czytalo, ale - jak dla mnie - nic poza tym. A chyba powinno byc cos wiecej... Ksiazka powinna cos po sobie zostawic: powod do zastanowienia, usmiech na twarzy na wspomnienie humoru, podziw dla kreacji swiata, niedosyt i oczekiwanie na kolejne czesci...

Zabraklo mi tu natomiast kilku bardzo istotnych dla tego gatunku serii, np.: Serii o Amebrze autorstwa Rogera Zelaznego, Opowiesci z Narnii Clive'a Staplesa Lewisa, opowiesci o Kane piora Karla E. Wagnera czy wreszcie chociazby klasycznej juz serii o Conanie.
Nieprzeczytane 17-01-04, 07:19   #4
edi0
Chrząszcz

Domyślnie

Czytałem Władcę (wszystkie) i Harrego. Każda z nich jest ciekawa ale Władca jest po prostu RULEZ :!: :!: :!: :!:
Nieprzeczytane 17-01-04, 11:00   #5
Lowc@
Demon

Domyślnie

Władca rządzi! Czemu? Duuuużo ras, fajny świat, a przedewszystkim Legolas i, że jes ta książka inna niż jacyś Krzyżacy.
Poza tym Władca jest nudny i wogóle :P. Terry P. Rlz

http://drdolar.boo.pl <- that's it!

Ostatnio edytowane przez Lowc@ : 04-03-07 o 15:18.
RPG
Lowc@ jest offline  
Nieprzeczytane 17-01-04, 15:19   #6
Melkor
Jaszczur

Domyślnie

Wybacz, ale obecnosc Harry"ego Pottera mnie smieszy. Jest to typowa ksiazka dla dzieci i dostaje ataku smiechu jak w kolejnej gazecie czytam, ze wlasnie dzieki tej ksiazce dzieci sie nawrocily i zaczely czytac ksiazki. Ja osobiscie nie uznjae tego za fantastyke- nawet ksiazki z Forgotten Realms sa lepsze od "dziela" pani Rowling. I przy tej ksiazce ja odczulem wrazenie, ze pani Rowling robi ze mnie idiote. Ja wiedzialem po przeczytaniu 1/4 ksiazki co sie stanie na koniec. I czytalem wszystkie ksiazki chorego portfela, ktore sie do dzisiaj ukazaly- jakby ktos mi chcial zarzucic, ze gadam, ale nie czytalem.

Natomiast w Wiedzminie mamy do czynienia ze swiatem ciekawym, przy czym czytajac Wiedzmina czasem trza wysilic te szare komorki.

O Tolkienie nie bede w ogole wspominal. Uwazam ze nie przeczytanie tej ksiazki, a wypowiadanie sie tematy fantastyki jest, krotko mowiac, kretynizmem.

I zgadzam sie z Mjoker, ze w ankiecie zabraklo kilku fundamentalnych dziel dla tego gatunku.
No matter how he tried,
he could not break free.
And the worms ate into his brain...
RPG
Melkor jest offline  
Nieprzeczytane 17-01-04, 16:37   #7
Nero
Chrząszcz

Domyślnie :]

harry pottter...zamiescilem w ankiecie poniewaz od niej zaczela sie pzrygoda z ksiazkami fantasy:P(wiem iwem harry to nie fantasy:])...przeczytalem cala serie w 5 dni potem wladce w 3 tygodnie i hobita w tydzien:PP....wiedzmina czytalem jka by powiedziec od srodka...nie ten tom i mieszkam w Hole Słupsk gdzie dostanietakiej ksiazki z cudem graniczy:0.......okej nastepnym razme dam komara barbariana:P......mjoker a innych nie czytalem.....kurcze do biblioteki zapieniczam:]
Nieprzeczytane 17-01-04, 20:16   #8
GOTH*

Wyślij wiadomość przez AIM do GOTH*
Domyślnie

według mnie ankieta jest kompletnie spalona. nie rozumiem co znaczy jej tytuł: "The Best Fantasy Book of Gothic 2..." :?: co te ksiazki maja do Gothica :?: poza tym te trzy rodzaje ksiazek to nie tylko całe fantasy (no wlasnie - Harry Potter to nie fantasy...), brakuje wlasnie czegos w stylu Conana i innych - moze mniej znanych ale tez dobrych - klasyk tego gatunku powiesci.
jesli juz mialbym wybierac cos z przedstawionego zestawu to zdecydowanie wybrałbym Ringa (czyli Władce Pierscionków :wink: ). przede wszystkim jednymi z najlepszych atutów powiesci jest długa i wciagajaca fabuła, niezwykły styl w jakim Tolkien opisuje dzieje dziejace sie w Srodziemiu i ten ciepły, rodzimy klimat, jaki stworzył, ktory najbardziej widac w charakterystyce i srodowisku Hobbitów . i tak jak juz kiedys pisałem historia "Władcy Pierscieni" jest jak najbardziej podobna do współczesnych czasów, nie tylko tych, w których zyjemy, ale rowniez do całej historii ludzkosci. Walka Dobra ze Złem - to codzienność. Dobro czy Zło? - przed wyborem stajemy kazdego dnia. Ring ma wiele roznych atutów, o ktorych najlepiej jest sie przekonac samemu przeczytajac wszystkie trzy czesci - od deski do deski .

jesli chodzi o Harry'ego Pottera to pomimo przeczytania 4 czesci nie jestem zbytnio zachwycony. Dla mnie nie przypomina to fantasy tylko bardzo prawdopodobna wspolczesna bajke. nie ma zbyt ciekawej, wciagajacej fabuły...
a z twórczoscia Sapkowskiego poki co sie nie zetknalem, chociaz moze kiedys w przyszłosci bede miał okazje w koncu sie zapoznac...

!!! Czytaj Prasę Alternatywną !!!
!!! Wspieraj Scenę Niezależną !!!
RPG
GOTH* jest offline  
Nieprzeczytane 24-01-04, 13:16   #9
Pixu
Skazaniec

Domyślnie

Harry P. nie zalicza się do fantastyki.Władca jest super, ale taki trochę...płytki.Wiedźmin jest najlepszy.
RPG
Pixu jest offline  
Nieprzeczytane 24-01-04, 13:38   #10
Macus

Macus awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Macus
Domyślnie

Wybrałem Lorda of ringa(na dobra sprawedopiero zaczynam przygodęz ksiązkami fantasy)

A tak z innej beczki, skończylem lorda i poszlem do biblioteki po wiedźmina a tu lipa, nie ma! Ludzie , nudzi mi sie bez książki.....
Nieprzeczytane 24-01-04, 18:59   #11
Karras
Krwiopijca

Domyślnie

Najlepsza jest seria o wiedźminie. Jest ona oryginalna, są tam ciekawi bohaterowie. Ogólnie fabuła jest wciągająca, a niektóre teksty są lepsze niż w G1 czy w G2.
RPG
Karras jest offline  
Nieprzeczytane 25-01-04, 14:51   #12
kein0

kein0 awatar

Domyślnie

ludzie czytałem dużo fantastyki i się interesuje d&d a w szczególności światem Forgotten realms i najlepszą sagą nie ksiąką jest trylogia doliny lodowego wichru polecma gorąco Salvatore wciąga, no na drugim miejscu władca i hobbit a sapka nie czytałem, potem trylogia mrocznego elfa też salvatore-a no imoże ten wiedźmin nie wiem nie czyteł ale go tak chwalą to niech będzie
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania