Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Gothic 4 Amulet Śniącego

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 25-09-10, 20:05   #1
xaradus
Krwiopijca

Domyślnie Gothic 4 Amulet Śniącego

Yo !

"Śniący został... wygnany". Z tego zdania możemy wywnioskować, że Śniący wciąż żyje. Wystarczy znowu go przywołać, by wrócił. Do tej pory w świecie Gothic'a, znalazł się jedynie w pierwszej części. Pojawiła się więc szansa i promień nadziei na jego wielki powrót.
Podczas wakacji roku '08 Spellbound wraz z JoWood i World of Gothic ogłosiło konkurs na najlepsze wykonanie Amuletu Śniącego. Wygrana praca znajdzie swe odwzorowanie w grze...

Już po wszystkim. Mamy najlepszy amulet.

Jednak wciąż brak nam odpowiedzi na pytanie: po co? Wątpię, ażeby było to robione tylko i wyłącznie dla zabawy. Za tym musi kryć jakaś tajemnica, może nawet wątek głównej fabuły. Jakby, tego było mało w Arcania a Gothic Tale ma wystąpić jakaś tajemnicza i zła moc. Jej siła przewyższa nawet potęgę Innosa i Beliara. Czyżby była to mowa o Śniącym? Informacje na ten temat wciąż są jednak tajemnicą. Po zebraniu wiadomości w jedną całość, możemy dojść do wniosku, że coś jest na rzeczy, np: powrót Śniącego. Oczywiście, jest jeszcze inna opcja. Nasz stary Bezimienny, który został opętany przez złe moce, znajduje amulet, o którym nic nie wiem. Ciekawość wygrywa i nasz bohater wkłada go. Nagle jego głowę spowiła pustka i w ciągu następnych kilku minut, tok rozumowania zmienia kierunek o 180 stopni. Ogarnęła go zła moc Śniącego, która drzemała w artefakcie. Teraz Rhobar III jest posłuszny jedynie swojemu nowemu panu, a jego dusza odeszła w otchłań...

Czy elementem głównej fabuły będzie zniszczenie amuletu i uratowanie naszego starego znajomego? Nie wiemy...

Powróćmy raz jeszcze na chwilkę do Amuletu Śniącego, którego autorem jest jogurd. Sam amulet możemy oglądać tutaj. Wygląda całkiem nieźle. Kilka dopracowań i może wskakiwać do gry. Teraz czekamy już tylko na dalsze informacje na ten tematu.

Znalazłem tą wiadomość w necie, według was powróci Śniący ? Zaciekawiło mnie też coś w tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=XoguZ...eature=related
Czas 0:46
Bezi coś mówi a Amulecie, może chodzi o Amulet Śniącego ? co sądzicie
RPG
xaradus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-10, 20:39   #2
Bezimienny24
Jaszczur

Bezimienny24 awatar

Domyślnie

Też myślę że chodzi o Amulet Śniącego. Śniący pragnie władzy,zniszczenia,totalnej zagłady wszystkich żywych istot. Król ma władzę dlatego Śniący opętał go aby podporządkować sobie wszystkie kraje. Król podbije cały świat. Kiedy to zrobi Śniący przybędzie i zawładnie tym jednym wielkim państwem.
RPG
Bezimienny24 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-10, 20:49   #3
xaradus
Krwiopijca

Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=IQI0y...eature=related
0:44 Sec
Bezi zamienia się w demona, coraz mnie bardziej ciekawi ten amulet, no bo ponieważ Śniący był demonem, dzięki temu amuletowi Bezi mógł się zamieniać w Demona
RPG
xaradus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-10-10, 19:17   #4
Zavisza
Polna Bestia

Zavisza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał xaradus Zobacz post
http://www.youtube.com/watch?v=IQI0y...eature=related
0:44 Sec
Bezi zamienia się w demona, coraz mnie bardziej ciekawi ten amulet, no bo ponieważ Śniący był demonem, dzięki temu amuletowi Bezi mógł się zamieniać w Demona
Nie wiedziałem, że przemiana w demona polega na materializowaniu się i znikaniu demona z pół metra wyżej w powietrzu od króla. Fajnie! XD Król sobie stoi w najlepsze i krzyczy a demon sobie wisi w powietrzu jak oddzielne ciało. Już druga osoba dochodzi do tego błędnego wniosku. Ja stawiałbym (co jest pewniejsze) na to, że Śniący wbrew woli Rhobara (przecież król krzyczy) chce wysłać arcydemona za pośrednictwem amuletu do świata ludzi.

W innym temacie napisałem:

Cytat:
Móc, nie znaczy musieć.
Ja odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że Rhobar III przywołał Arcydemona (Który ma krzywy ryj i nie pasuje klimatem do świata Gothic...), a raczej Śniący przywołał (czy też wysłał) go za pośrednictwem króla. Nie widać w tym trailerze przemiany, tylko jakby znikający i pojawiający się kształt demona, w czasie gdy Król stoi i nie znika. Demon zresztą pojawia się z metr, dwa wyżej niż stoi król.
RPG
Zavisza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 13:20   #5
kosa89
Polna Bestia

kosa89 awatar

Domyślnie

Śniący jako główny boss to byłaby nie lada gratka. Taka powtórka z rozrywki :P
RPG
kosa89 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-10, 17:19   #6
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Ja mam pytanie skąd ten artefakt się wziął i moc Śniącego w nim i jak go Król znalazł.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-11, 20:51   #7
Miliiten
Krwiopijca

Domyślnie

Śniący pewnie chciał się zemścić na ludziach i zawładnąć światem i urządzić tam swoje królestwo,pewnie wiedział że jedyny kto może podbić cały świat to bezimeinny, więc podstępem dał mu amulet w którym był zaklęt.przy okazji zemścił się na bezimiennym za to że go wygnał.
RPG
Miliiten jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-11, 15:45   #8
Cuś
Polna Bestia

Cuś awatar

Domyślnie

Śniący chciałby przybyć z powrotem do tego świata, lecz nie może. (tak przypuszczam) . Jednak jest sposób, aby chociaż mógł kierować jakimś pionkiem w tym świecie. Daje jakiemuś swojemu słudze amulet, aby tamten sprawił, żeby znalazł się on w rękach Beziego. Po woli poprzez działanie amuletu Śniący zawładnął umysłem króla.
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania