Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Fexo, Spykers - Kto mi wypija zapasy?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-10-16, 20:28   #37
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

- Masz kogoś lepszego na te zlecenie? Musimy znać szczegóły, bo musimy wziąć pod uwagę każdą opcję. Jeśli mamy mieć jedynie strzępek informacji, to już możemy zakończyć sprawę. Powiedz jeszcze kiedy ten ktoś zorientował się w twoim magazynie, w sensie od kiedy zacząłeś dorabiać na boku i od kiedy zauważyłeś ubywanie butelek?
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 20:38   #38
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-To ja pójdę na dół zobaczyć co się tam dzieje. - Odrzekł Fexo i powoli wstał od stołu i ruszył korytarzem do schodów aby dostać się na dolną część karczmy. Po drodze bacznie przyglądał się wszystkim postaciom siedzącym w boksach.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 20:45   #39
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Spykers

[Nie oczekuj że karczmarz ci da wszystkie informacje potrzebne do rozwiązania problemu, bo wtedy sam by na to wpadł, prawda? Powiedział ile mógł.]

- Butelki zaczęły mi znikać jakiś miesiąc temu. - wyjaśnia karczmarz. - A o moich klientach i wspólniku nic nie powiem. Ja gwarantowałem im dyskrecje. a jak komukolwiek o nich powiem, to równie dobrze od razu sam się mogę powiesić.

Fexo

Stoisz u szczytu schodów. Pod tobą roztacza się widok na cała salę. Za czym się rozglądasz? Bo w boksach nie zauważyłeś nikogo nowego.
Zbliża się do ciebie kelnerka z taca na której stoi kufel piwa i talerz z jedzeniem.
- Oto zamówione jedzenie. Proszę do stołu. Należy się 6 sztuk złota za wszystko. - mówi do ciebie.

[taka prosba do was. Nie piszcie że cos robicie, bo może byc tak, że ja zaplanowałem po drodze dla was cos jeszcze. najlepiej piszcie, że macie zamiar zrobic to i to, a wtedy ja odpiszę że to zrobiliście z takim i takim wynikiem, albo że mimo iż mieliście taki zamiar to i to wam przeszkodziło.]

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 14-10-16 o 20:49.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 20:51   #40
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-Mogę zamienić z tobą kilka słów odnośnie twojego szefa? - Fexo podszedł do stołu i wskazał gestem ręki aby kelnerka się dosiadła, położył tam też należną zapłatę - Wydaje mi się, że nie bardzo chce z nami współpracować, a skoro u niego pracujesz to może usłyszałaś to i owo. Opowiedz mi coś o nim.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 20:58   #41
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Niestety tpo ci sie nie udało. kelnerka po odezwa niu sie do ciebie ruszyła tam gdzie was posadziła i postawiła tacę na stole. Spojrzała na ciebie zdziwiona ze nie idziesz za nią.

[Nie wiesz czy ona by poszła za tobą. Pisz że masz zamiar tak zrobic z nie że tak własnie robisz. Ja ci zawsze odpisze czy twój zamiar sie powiódł czy nie.]

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 21:02   #42
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

[Poprzedni post napisałem jeszcze przed przeczytaniem Twojego dopisku więc to drobny błąd z mojej strony bo za szybko odpisuję ]

Fexo widząc, że nic z tego nie wyszło postanowił wstać, zabrać pieniądze i udać się za kelnerką. Dzięki temu drobnemu spacerowi wpadło mu do głowy kilka przydatnych pytań jakie może zadać gospodarzowi.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 21:02   #43
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

- No dobra, rozumiem. Powiedz mi zatem więcej o zabezpieczeniu drzwi. Masz klucz? Jeden, dwa? Co z pieczęciami?
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 21:17   #44
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Trzy osobne zamki, kazdy wykonany przez innego ślusarza z kontynentu, sami najlepsi je robili. I zaden nie wiedział dla kogo i po co robi zamek. Pieczęcie lakowe, na kolczasty podkład, aby nie dało sie ich bez uszkodzenia odczepić. Do tego sam jeszcze zrobiłem śladołap, czyli dywan przed drzwiami i pod nim rozsypane jagody. jak ktos by stana na dywanie, to zgniecie owoce i ja bym wiedział, ze ktos przy drzwiach był. A tu ani śladu. jakby bogowie nie odeszli, to bym uznał, ze to magia. Ale gdyby nawet, to kto by po kilkaset złotych monet tracił takie zaklęcia??? - karczmarz rozejrzał się. - Musze już iść, interesy czekają. - wstał i ruszył w strone schodów.

Teraz macie chwile czasu aby obaj zastanowić się co wiecie i gdzie oraz jak szukać dalszych wiadomości. Ewentualnie, gdybyście nie zauważyli wskazówek, które wam podałem, za złoto przypomni wam kelnerka.
W zależności od tego co teraz ustalicie będzie rozwijać się dalsza akcja.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 21:23   #45
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

Fexo dosiadł się z jedzeniem i piwem to swojego towarzysza i zamyślając się spojrzał w jego stronę.
-Więc co o tym myślisz? - Jaszczuroczłek wziął do ust kawałek jedzenia które sobie zamówił - Jeżeli to faktycznie jest złodziej to mamy tutaj do czynienia z mistrzem tego fachu. Jednak wydaje mi się, że musi być tam jeszcze jakieś inne wejście. Co o tym myślisz?

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 21:56   #46
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

- Podsumujmy: ten koleś z początku tylko oszukiwał ludzi dla zysku, tak w sumie to powinniśmy to zgłosić straży, ale teraz role się odwrocily. Zaczął cichą dystrybucję drogiej wódki. Nic nie wiemy o sponsorze. Dalej: jakiś miesiąc temu zauważył ubytki tej drogiej wodki dlatego teraz ogłoszenie po raz pierwszy jest poważne. I tak jesteśmy tu my.
Eddær przez cały ten czas mówił szeptem.
- Nic nie wiemy o sponsorze i nic nie wiemy o klientach, którzy tak bardzo lubią ten trunek. Dalej: zabezpieczenia. Solidne mury, drzwi zabezpieczone lepiej niż skarbiec króla. Trzy zamki, trzy klucze. Zawsze można pporobić. Pieczęcie juz trudniej, ale nie znamy szczegółów. Jest jeszcze dywan, który można ściągnąć. Do podejrzanych wędrują: wspólnik, klienci, obsługa, karczmarz oraz niezidentyfikowany złodziej, który może być wśród nas. Musimy się rozdzielić, poweszyc, poszerzyć znajomości.

Eddær postanowił sprawdzić najpierw sprawdzić gdzie dokładnie znajduje się piwnica oraz jakie pomieszczenie znajduje się nad nią.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 22:05   #47
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-W takim razie ja spróbuję jeszcze raz porozmawiać z karczmarzem i przekonać go żeby ten pozwolił mi wejść do piwnicy. Być może znajdę tam coś co pozwoli nam wpaść na jakikolwiek trop w tej sprawie. - Fexo postanowił powoli skierować się do gospodarza lecz przed udaniem się tam dodał jeszcze - Jeżeli nie przekonam karczmarza to postaram się porozmawiać z obsługą

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 22:11   #48
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Ruszacie w kierunku schodów. Gdy zeszliście na dół drogę zastąpiła wam rudowłosa piękność.
- Który da mi buziaka? - zapytała melodyjnym głosem rozkładając ramiona.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania