Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park
Przeładuj stronę Sesje, MG, etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-08-07, 13:02   #1
Mistrz Kręgu Wody
Czarny Goblin

Mistrz Kręgu Wody awatar

Wink Sesje, MG, etc.

Witam. Jestem Mistrzem Gry o nazwie Xanadu(System wymyślony przeze mnie i moich kumpli) i chciałby by wszyscy Mistrzowie Gier RPG wypowiadali się w tym temacie na temat technik prowadzenia sesji, tworzenia klimatu, preferowanych systemach (albo wymyślonych przez siebie, takie też mile widziane). Zapraszam do wypowiedzi :]

P.S: Proszę moderatorów o przyklejenie tego tematu. Dziękuję
Mistrz Kręgu Wody jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-07, 14:09   #2
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

po co przy kle jac?
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-07, 17:52   #3
Mistrz Kręgu Wody
Czarny Goblin

Mistrz Kręgu Wody awatar

Domyślnie

A po co się przykleja tematy??? Żeby nie zgineły w gąszczu innych, a domyślam się, że MG na naszym forum nie mało...
Mistrz Kręgu Wody jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-07, 19:39   #4
Pompidou
Jaszczur

Pompidou awatar

Domyślnie

Ja opiszę system, nad którym spędziłem trochę czasu, i który porzuciłem, i zapewne do którego jeszcze kiedyś wrócę.

Nazywał się Żulcraft, i prowadzi się w nim postaci z życia wziętę. Typową klasą postaci (bez bonusów i ujemnych stron) był żul, klasami wojowników był policjant i dres, a magami byli Alfons i Menel. Opracowałem sporo umiejętności, których można było się nauczyć (min. sprzątanie, uprawa marihuany, a także ,,broń barowa, miotana, biała i strzelecka"). Ogólnie wzorowałem się na systemie z Fallouta 2, lecz w planach była tylko jedna broń palna (pistolet) - reszta to grabie, przepychaczka, tulipan, rzutki i takie tam. Ogólnie, robiłem ten system nie do grania, tylko do śmiania się później z własnej głupoty.

Ale tak naprawdę, to papierowych erpegów nie lubię ;p
czeka rzeka.
Razem z rzeką czeka las,
All Your Base Are Belong To Us.
RPG
Pompidou jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-07, 20:14   #5
Donovan
Administrator

Donovan awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mistrz Kręgu Wody Zobacz post
A po co się przykleja tematy??? Żeby nie zgineły w gąszczu innych, a domyślam się, że MG na naszym forum nie mało...
Nie ma możliwości by temat został przyklejony.

Podpinamy tematy, które są ważne, nie pierwszy lepszy.
RPG
Donovan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-07, 20:20   #6
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Cytat:
Napisał Donovan Zobacz post

Podpinamy tematy, które są ważne, nie pierwszy lepszy.
albo dlatego ze tworca sobie tak zazyczyl...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-07, 22:16   #7
giks
Krwiopijca

giks awatar

Domyślnie Tak.

Cytat:
Napisał Lord of The Siths Zobacz post
albo dlatego ze tworca sobie tak zazyczyl...
albo, że modzi są na tyle wyrozymiali i mili i nie mają czego przyklejać

Ja nigdy nie męczyłem się z takim czymś ALE mój kolega robił takie coś.
A ja, będąc miłym i pomocnym kumplem, siedziałem u niego na chacie całe dnie i ciągle nażekałem, że to czy coś jest do d00py. W końcu zrezygnował z mojej "pomocy" i po kilu dniach dał nam to cudo. Niestety, nie miałem czasu w to zagrać ale kumple mówili, że dobra robota. Szkoda, że nie wiedziałem o czym to było. A było chyba o prostytu... oszczędze wam paplania.
Ogólnie to życze powodzenia wszystkim, którzy chcą robić takie RPGi.
Nieprzeczytane 22-08-07, 08:57   #8
 xilk
WT

Domyślnie

Techniki prowadzenia sesji:
Tylko skuteczne Jeny pytasz się o coś, jakby to była tajemnica Trzeba wymyślić historię dla drużyny, później trzeba rozłożyć odpowiednio poziom trudności, by zarówno nie przeszli bez problemów, ale też by nie czekała za każdym rogiem pewna śmierć dla nich Poza tym trzeba być elastycznym. Nie może być tak, że jak czegoś nie odkryją na ścianie, to już koniec zadania, trzeba czasem graczom jakoś dopomóc np. zasugerować coś

Tworzenia klimatu:
Jak wspomniałem, trzeba wymyślić najpierw odpowiednią historię, pełną zagadek i niedomówień. Trzeba też pamiętać, że gracze są nieprzewidywalni, bo co z tego, że chciałeś, żeby weszli do karczmy i spytali się tylko o kilka informacji, oni równie dobrze mogą zachcieć zniszczyć ten budynek, jak nie teraz, to w późniejszych etapach gry Trzeba być na takie coś przygotowanym.

Preferowane systemy:
Z kolegami gramy w D&D, ja nie prowadzę, bo to aż tak dobrze mi nie wychodzi Za to prowadziłem kilka sesji w swoim systemie.

Mój system:
Nie dałem mu nazwy, bo miał być bardziej dla zabawy i zabicia czasu, gdy nie było MG, który prowadził sesje D&D. Wzorowałem się na świecie Władcy Pierścieni. Tak więc bohaterowie mogli wybrać rasy dostępne w tym świecie, ale również dodałem rasę gnomów i półorków Na początku nawet fajnie było, później stwierdziłem że system ma parę ograniczeń. Koledzy chcieli, bym wprowadził takie umiejętności, jak w D&D, do czego w końcu nie doszło i nawet dobrze. System upadł, ponieważ nie miałem czasu na wprowadzanie do niego zmian, ale również dlatego, że MG od D&D wrócił i zaczęliśmy znów grać w D&D

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania