Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Spellbound pracuje nad Gothic IV

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 31-08-07, 19:14   #85
Drizzt Do'Urden
Czarny Goblin

Drizzt Do'Urden awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Drizzt Do'Urden Wyślij wiadomość przez Skype™ do Drizzt Do'Urden
Domyślnie

Tak sądzisz Twardy? Przyjrzyj się szczegółom i bajerom jakie wprowadził Ubi$oft. Podobnie może być z Gothicem Pewnie będzie można zdobyć miecz obrażenia + 20, który dodatkowo zadaje obrażenia od ognia, mrozu i jeszcze ogłusza.... no i jeszcze dodatkowy damage na nieumrałych. Będziemy zwiedzać podwodne miasto, które zostało zatopione przez Adanosa. Przy każdym ataku będzie sie pojawiał błysk nie wiadomo skad, a tak właśnie było w Herozie. Przyjryj sie szczegółom. Mówię Ci, a skoro mówię to powiadam

----Nie karmić trolla !!!-----
Nigdy nie kłóc się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy

RPG
Drizzt Do'Urden jest offline  
Nieprzeczytane 31-08-07, 19:19   #86
Wulf
Demon

Wulf awatar

Domyślnie

Drizzt moim zdaniem Ubisoft to firma na tyle już skomercjalizowana, że nie ma jej co porównywać do świeżego, można użyć również słowa prawiczego, Spellbound ;p

brat Wallesa ; FZK ; Miłujmy się!
RPG
Wulf jest offline  
Nieprzeczytane 05-09-07, 22:20   #87
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Zgadzam sie z wypowiedzią iż Gothic to przed wszystkim świat a bezimienny jest częścią tego świata co do osób które chciały by zagrać kimś innym to rozumiem ich bo przecież nie każdemu może się podobać patent z amnezją i ciągłe powracające od zera do bohatera tą sama postacią i jeśli kolejna część niekoniecznie 4 miało by się grac kimś innym niż bezimiennym chciałbym aby to był ktoś spokrewniony (zpowinowacony ewntualnie) z bezimiennym np jego syn albo córka ale żeby to sie dział powiedzmy ok 20 lat po wydążeniach z 3 Natomiast jeśli 4 ma być jak by to sugerował rzekomy podtytuł prqelem to bohater kierowany przez nas nie musiał by być wcale bezimienny chociaż poznać historie bezimiennego przed tym wszystkim to intrygujące ba preqel wcale nie musi oznacza iż poznamy losy bezimiennego czy to że będziemy grali po tej dobrej stronie możemy poznać np nieznane kulisy dotyczące śniącego . ktoś pytał czemu nowy Gothic ma mieć nume4 a no dlatego iż po 3 mamy 4 . Ja z pewnością zagram w 4 hoc by z ciekawość hoc nowy nie bedzie wydany przez PB to należy mu się szansa
opisywany Heros of Might & Magic 4 ja słusznie ktoś wspomniał nie był entuzjastycznie przyjęty przez starych fanów tej gry ale za to następna część była bardzo dobrze odebrana przez grono nowych (tych którzy grali od 4 ) jaki i starych fanów więc nie skazujcie "nasciturusa" na śmierć przed narodzinami

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 05-09-07 o 22:24.
RPG
syn VARANTU jest offline  
Nieprzeczytane 08-09-07, 19:16   #88
Xar91
Zębacz

Xar91 awatar

Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=BA4lf...2FFilmy%2Ehtml

Kiedys ktos wspominal,ze grafika ma byc bardziej sysunkowa-wydaje mi sie,ze moze to byc cos takiego,ponoc dobrze zoptymalizowana nie wymaga wcale super kompa
Krwi jest malo,oddawajcie ją!!Co wam szkodzi podzielic sie czyms,co sie wam i tak zregeneruje, a komus mozecie uratowac zycie.To jest bezpieczne i dostajecie nawet czekolade.Szczegolnie podczas wakacji jej brakuje(głownie B+).Wiec jesli mozecie,to oddawajcie...
http://www.pck.org.pl/hdk_zost.php
RPG
Xar91 jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-07, 21:05   #89
DoneR
Kąsacz

Domyślnie

Nowa gra PB ma być rysunkowa. I raczej nie powinno się porónywać gier z wcześniej renderowanymi scenkami.
RPG
DoneR jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-07, 21:05   #90
Burratos
Jaszczur

Burratos awatar

Wyślij wiadomość przez MSN do Burratos Wyślij wiadomość przez Skype™ do Burratos
Domyślnie

No to wiemy kiedy morzemy się spodziewac G4:
Cytat:
Mglista premiera Gothic 4

W rozmowie przeprowadzonej między austriackim magazynem derStandard.at, a szefem zarządu JoWooD Dr. Albertem Seidl’em, padła bardzo nieprecyzyjna data premiery Gothic 4. Nowa gra, realizowana przez studio Spellbound ma ukazać się w 2009 roku.

W rozmowie poruszony został również temat Gothica na platformy mobilne. Data premiery obwieszczona wcześniej na przyszły rok jest nadal aktualna.

Ostatnio edytowane przez Burratos : 13-09-07 o 22:07.
RPG
Burratos jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-07, 21:57   #91
Gothic-piotrek573
Krwiopijca

Gothic-piotrek573 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Gothic-piotrek573
Domyślnie

a ja tam sie troche zgadzam z Twardzielem. Może to i dobrze ,ze to nowa firma ale ja bym sie trchę bał o to co zrobi JoWood. Oni moim zdaniem są bardziej nastawieni na zysk niż na zadowolenie graczy (było to już widać w G3 poprzez napiete terminy które uniemozliwiły dokładne przetestowanie). A co do gier od Spell-ów to ja miałem okazje grać w desperados i mimo ,że gra czasy swietności ma już dawno za sobą i nie zachwyca dziś jakimiś bajerami to ja np. w wolnym czasie chętnie właczyłbym se tą gierke. Niegralem w chicago ale podobno to był niewypoał. Ja bym się nie martwił i poczekał na więcej informacji (mam tylko nadzieje ,ze ukarzą sie przed E3 albo GC). A fajny ten filmik Xar91. Grafika niezła nie wiem tylko czemu mówisz ,że rysunkowa. Gdyby popracował nad tym silnikiem szczegulnie refleksami światlnymi na skórze to będzie pełen ładnie. Ciekawy jestem tylko jaki by był efekt gdyby ta piosenkarka była np bokserką albo biegaczka (długie dystansy), chodzi mi o rumieńce i wyraz zmęczenia na twarzy bo ta na filmiku to wygladało troche tak jakby to była maska pomalowana tą samą farbą.
RPG
Gothic-piotrek573 jest offline  
Nieprzeczytane 17-09-07, 04:09   #92
nocny kretoszczur
Krwiopijca

Domyślnie

Bardziej rysunkowa grafika? Kolejne anime?
Gothic to jedyny RPG w który chciało mi się grać, dzięki grafice właśnie. Już coś czuję że Gothic4 nie będzie dla mnie Gothikiem tylko kolejną grą RPG, w którą już nie zagram.

Nie wierzę że inni ludzie zrobią grę w takim samym klimacie. Każdy ma swój styl. Próby kopiowania stylu zazwyczaj kończą się klęską w każdej twórczości...

Teraz właśnie gram w Gothic3. Zraziłem się na początku opiniami fanów, a przede wszystkim nie miałem dobrego kompa, aby grać zaraz po premierze G3
Nie wszystko w G3 jest tak całkiem zwalone i niektóre elementy z G3 mogą, a nawet powinny znaleźć się w G4.

Napiszę o co się obawiam najbardziej, że zostanie zmienione lub usunięte w G4 w stosunku do tego co było wcześniej, może nawet przez opinie niektórych fanów zawiedzionych G3.

Kształt terenu.

Chyba jestem jedynym kolesiem który po odpaleniu G1 zaczął w niego grać tylko dlatego że spodobał mu się kształt terenu Kolejne elementy które mnie przytrzymały na początku przy G1 to widok za pleców postaci, możliwość wejścia na skałę, na którą nie było żadnej potrzeby wchodzić (czyli po prostu swoboda) i oczywiście Diego. A później to już mi się wszystko zaczęło podobać z klimatem na czele . W tym samym czasie na przykład nie przemogłem się jakoś do Neverwinter Nigths.
Wracając do ukształtowania terenu to nie zawiodłem się w tym elemencie także w G2 i teraz w G3 też się nie zawodzę... We wszystkich Gothicach widać że ktoś nad tym pracował. Każdy "metr" jest ciekawy. Obawiam się że w G4 nowi twórcy potraktują to po macoszemu... Chociaż oczywiście sytuację pewnie uratuje po prostu fakt że akcja będzie się rozgrywać w tych samych miejscach co G1, G2 i G3, więc zwyczajnie będą je musieli skopiować, tylko siatka 3D będzie składać się z większej ilości trójkątów. Oby na nowych obszarach postarali się utrzymać bogaty charakter terenów...

Klimat.
Jak dla mnie Gothic3 trzyma klimat poprzednich części. Nie jest dokładnie to ten sam klimat, ale nadal to jest Gothic. G1, G2 i G3 to jedyne gry RPG, które nie przypominają paczki cukierków dla dzieci i to nawet z obecną bardziej "słoneczną" grafiką w G3... To że gra nie wygląda jak po zagładzie nuklearnej nie znaczy że jest pozbawiona klimatu. Ileż można zresztą robić gier z postapokaliptyczną atmosferą, która w wielu grach i tak wygląda jak paczka cukierków, lub plastikowe smoki z pólek z zabawkami dla dzieci... Ja w G3 widzę po prostu średniowiecze. Nie przeczę że w G1 była najlepsza atmosfera; aż człek obawiał się wychylać ze Starego Obozu . W G2 też było kilka takich miejsc do których strach było wchodzić. W G3 trochę tego brakuje. Jednak atmosfera G3 ma też swój urok. Jest ładne, naturalne światło dnia, a pomimo tego nie przypomina to paczki cukierków
Chociaż podoba mi się ponura atmosfera G1 i G2, to nie chciałbym aby nowi twórcy na siłę szukali klimatu apokalipsy w G4. Jeżeli twórcy G4 pójdą w takim kierunku, a zostanie to połączone z rysunkową grafiką w stylu anime, to będzie największa porażka Gothica...

Żyjący świat
Można to w sumie zaliczyć jako element klimatu gry, ale potraktuję osobno. Żyjący świat to była największa zaleta i siła G1, a także G2. Niestety to co było siłą G1 i jeszcze G2, to teraz w G3 jest już przeżytkiem. Pod tym względem PB nie zrobiła nic nowego. Nie rozwinęli tego co było jednym z największych atutów Gothica i powinno pozostać największym atutem. Chciałbym aby w G4 zostało to rozbudowane.

Miasta
Dla mnie miasta w G3 nie są takie same - są po prostu naturalne. Jeśli nowi twórcy zwrócą uwagę na głosy niektórych fanów, że miasta w G3 są takie same, że chaty nie ciekawe i podobne do siebie, to już się boję jak te miasta będą wyglądać w G4... Każdy wieśniak i zwykły obywatel w G4 będzie miał inną chatę, jakby architekci i projektanci wnętrz mu ją zaprojektowali... Dawniej zwykli ludzie budowali bardzo podobne chaty.

System walki.
Niektóre elementy systemu walki w G3 też są ok - szczególnie podoba mi się możliwość dynamicznej zmiany przeciwnika podczas samej walki. Zgodzę się natomiast że bezsensowne klikanie nie jest rewelacyjne. Przede wszystkim jednak zwalona jest inteligencja przeciwników i wyważenie ich umiejętności, co rzutuje negatywnie na cały system walki.
Dlatego chciałbym aby w G4 połączono elementy systemu walki z G1, G2 i G3. Do tego jakieś ulepszenia. Chyba że od podstaw stworzono by taki system, który naprawdę byłby dobry.
Sposób strzelania z łuku taki jak w G3 - podoba mi się.

Sterowanie
Kolejna sprawa na którą wielu narzekało w G3 to sterowanie - w sumie ja zawsze grałem w G1 i G2 w podobny sposób jak się gra teraz w G3 (w G1 i G2 zawsze zmieniałem sobie ustawienie sterowania)... Jedyna różnica jest w sterowaniu podczas walki, bo sam system walki jest inny.

Bezi
Oczywiście najlepiej aby to nim się grało w G4. Oczywiście trudno coś nowego wymyślić dla niego. Mógłby być nowy bohater, a Bezi byłby legendą o której śpiewali by bardowie

Fabuła
Jeśli byłby nowy bohater, to fabuła oczywiście również powinna być nowa. Może niektóre zadania nawiązywałyby do dawnych dziejów Bezimiennego? Najlepszą fabułę miał G1, ale także dlatego że dopiero poznawało się świat. Na początku nie było tego wrażenia, że mamy coś ratować i wszystko już jest wytyczone. Człek mógł czuć się nieco zagubiony. Trudno było zastosować podobny manewr niepewności w G2 i G3.

Potwory
W Gothicach potwory mają styl. Oby nowi twórcy nie zrobili w G4 potworków jak z koszmarów pięciolatka... Pełno takich w różnych grach...
Nieprzeczytane 18-09-07, 14:46   #93
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie

Grałem w kilka gier Spellbounda i tylko jedna mi się spodobała, a mianowicie był to Desperados. Sadzę niestety że to już koniec historii Gothic'a, razem z PB odejdzie cały klimat gry i wszystko co najlepsze było w Gothic'u.
RPG
Webster jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-07, 15:03   #94
Gothic-piotrek573
Krwiopijca

Gothic-piotrek573 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Gothic-piotrek573
Domyślnie

Nocny kretoszczur zgadzam się z tobą w 98% ale ta cała lista to moim zadniem tylko pobożne życzenia graczy które niegdy się nie spełniam. Grafika zgadzam się z tobą a nawet więcej bo moim mażeniem było by zastosowanie DirectX 11 ( o ile zdąrzą taki zrobić,), fotorealistyczna ze szczegulnym nacskiem na refleksy i cienie,. A więc grafikae już opisałem tylko ,że za powiedzmy te 4-5 lat wiekszość graczy będzie posiadać już monitory o przekoątnej większej niż 17 bądz 19 cali co wiąże się z wyższą rozdzielczością. I tu zaczynają się schody No bo ,żeby taką grafike odpalić w rozdzielczości dajmy na to HD potrzebowalibyśmy karty graficznej o mocy obliczeniowej znacznioe przekraczającej 6 teraflopa (następna generacja GeForc ma posiadać moc 1 teraflopa) i pamiecią GDDR5 bądz 6 taktowanej zegarem 5 GHz i pojemności 6-8 GB.

System waqlki też ok zgadzam się z tobą w 102%. Połączyć to wszystko i dorzucić system walki z eragona i wiedzmian (grałem w demo eragona i zachwyciły mnie możliwości tych wszystkich combosów).

Miasta- domki powinny się od siebie różnić. Nie mają odbiegać od siebie stylistycznie ale mają być poprostu rużne. Bo co ta za przyjemność jeśli w każdej chacie na wprost wisi ster ze starku i są "obite" takimi samymi teksturami.

Teren-trafiłeś w sedno. Tak powinno być tylko ,ze z małymi modyfikacjami tak aby to wszystko tworzyło spójną całość. Efekt końcowy= 3x większy świat nież w G3

A jeśli ten klimat to cos takiego połączenie G1 i wiedzmina. Mroczny świat ale za razem na pierwszy żut oka niepozorny i niewinny. Tak abyśm dopiero z biegiem wydarzeń poznawali pawdę.
A zapomniał bym ,zeby tę grę odpalić w takim stanie jaki opisalismy to oprucz tej kary graficznej potzreba by MINIMUM 16GM pamięci DDRAM3 bądz 4 z timingiem na poziomie 4 no i oczywiście procesora dajmy na to 16 rdzeniowego najlepiej 128bitowego z FSB 4GHz i rdzeniem na poziomie 5.3 GHz i dobry dysk SSD tak ,żeby tekstury się szybko wczytywąły a nie tak jak w G3. No i oczywiscie płyta głó. która to wszystko stabilnie utrzyma.
Nieprzeczytane 19-09-07, 10:45   #95
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

W końcu nową grę będą tworzyć zawodowcy a nie amatorzy. Na pewno zostanie utrzymany dotychczasowy klimat, choćby dlatego, że się po prostu sprawdził. Najwyżej nowa ekipa doda swoje najciekawsze pomysły co tylko powinno uatrakcyjnić sama grę. Nie bylbym az takim pesymista.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-07, 14:18   #96
nocny kretoszczur
Krwiopijca

Domyślnie

Gothic-piotrek573 - no ok, może same chaty mogłyby trochę bardziej różnić się między sobą. W PB zapewne chcieli zaoszczędzić miejsca na płytce i później na twardzielu (o kilka modeli mniej). To chyba jedyny element kompa o który się zatroszczyli robiąc G3, ale akurat tutaj nie powinni byli oszczędzać, bo miejsce na twardzielu to jeszcze da się wygospodarować. Przez tę oszczędność również wokale są uboższe niż mogły by być...

Smutas - styl jest czymś indywidualnym i naturalnym. To tak jak ze stylem pisma. Nieźle trzeba się przyłożyć aby kogoś dobrze podrobić i zachować naturalność. Goście z PB stworzyli Gothica i nadali mu styl, więc nazywanie ich amatorami jest trochę nie w porządku. Można by ich tak nazwać gdyby G1 okazał się niewypałem, a co za tym idzie nigdy nie powstał G2, ani G3...
Nie wiem wiele o nowym projekcie PB, ale jeśli to będzie RPG podobny do Gothica, to obawiam się że ten projekt może być ciekawszy niż Gothic4 zrobiony przez nową ekipę... Nawet jeśli nowa gra PB będzie zawierać więcej bugów
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania