Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę U kogo opłaca się być czeladnikiem w khorinis

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-03-06, 19:01   #1
Paladyn Aro
Chrząszcz

Domyślnie

Moim zdaniem czeladnikiem najlepiej być u Bospera ponieważ (cennik skór) :
- skóra wilka (10 złota)
- skóra warga (coś ok.25 złota)
- skóra cieniostwora (250 złota)
- skóra trolla (500 złota)
Innych cenników mistrzów wam nie wypisze bo ich nie pamiętam, ale radze być u Bospera lub u Harada. Ja byłem u Bospera i miałem w ciągu 5 dni 10 000 złota. Wiem jeszcze jaki cennik ma Harad (nie dokładnie):
- samodz. wykuty miecz (100 złota)
Niestety o Haradzie wiem tylko tyle, piście jeśli znacie go dokładniej.

PS:Jeśli pomyliłem cennik to przepraszam.
Nieprzeczytane 20-03-06, 19:08   #2
Dawido##,,ogień"
Skazaniec

Domyślnie

U Harada jest coś koło 1/3 wartości miecza.Wraz ze wzrostem umiejętności kucia dostajemy o 50 zł więcej na każdej broni.Chyba
A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara. I zobaczył Adanos, że prysła równowaga między ładem a chaosem i zaklął Innosa, by ten odebrał człowiekowi swą boską moc. A Innos w swej mądrości tak uczynił. Ale Adanos obawiał się, że pewnego dnia bestia powróci na Ziemię. Dlatego uprosił Innosa, by ten zostawił część swojej mocy na Ziemi, aby pewnego dnia przywrócić ją człowiekowi. A Innos w swej mądrości tak uczynił.
RPG
Dawido##,,ogień" jest offline  
Nieprzeczytane 20-03-06, 19:39   #3
Robcio
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Robcio
Domyślnie

Według mnie najlepiej być czeladnikiem u alchemika Constantina. On jako jedeny poza zakonem Magów Ognia może nas nauczyć wytwarzać mikstur siły, żręczności itp.
RPG
Robcio jest offline  
Nieprzeczytane 20-03-06, 20:00   #4
rafcik
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do rafcik
Domyślnie

U Constantina jest najgorzej, za grzyby płaci mało(poza tym i tak je zjadamy w celu zwiększenia sobie MP), a warzenia mikstur i tak nas nauczy jeśli wcześniej nauczyliśmy się robić jakąkolwiek miksturę u kogoś innego (np. u Ignaza lub Sagitty).
Nieprzeczytane 20-03-06, 20:22   #5
Robcio
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Robcio
Domyślnie

Ale Ignaz uczy tylko podstawowych mikstur takich jak szybkość, odnowienie życia, odnowienie many( nie pamiętam nazw mikstur). Fakt: Sagitta też nas uczyy alchemi, ale nie może nas nauczy ć przyżądzać miksture siły no i trza się wybrać na koniec świata po słoneczny aloes....tylko Constantino uczy przyrządzać wszytkie mikstury poza zakonem MAgów Ognia.
RPG
Robcio jest offline  
Nieprzeczytane 20-03-06, 20:36   #6
RoTTeN
Krwiopijca

RoTTeN awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do RoTTeN
Domyślnie

jezeli chcesz zostac dobrym wojownikiem to wartaloby byc czeladnikiem u Harada jak chcesz byc lowaca i niezle sie oblowic to u bospera zostan czeladnikiem a jak chcesz byc magiem to lepiej u constantina malo placi za grzyby ale robisz niezle mikstury na ktorych mozna sie oblowic
RPG
RoTTeN jest offline  
Nieprzeczytane 20-03-06, 20:45   #7
Honard
Krwiopijca

Domyślnie

Uczciwym graczom polecam Bospera... Chaterzy i tak wybiora Harada, i beda korzystac z bugów by się szybko wzbogacić. W każdym razie nie polecam korzystania z bugów ponieważ to psuje zabawe z gry, np. gdy w I rozdziale jeszcze nie będąc jeszcze w żadnej z gildii mamy 12k... itp. wtedy stać nas na wszystko co aktulanie można kupić, wtedy gra się jakoś tak... inaczej.

@up@ jeśli znasz podstawy alchemii i tak możesz sie uczyc u Constatina nawet będąc czeladnikiem u Harada.
RPG
Honard jest offline  
Nieprzeczytane 20-03-06, 21:54   #8
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Głupi temat .
U Harada najłatwiej się dorobić, bo Bennet ma nieskończonę liczbę prętów. Honard, jeśli uważasz latanie do Benneta po pręty i wykuwanie za cziterstwo, to mamy chyba bardzo różne poglądy. Przecież mozna wykuwac i sprzedawać miecze nie będąc czeladnikiem Harada w ten sam sposób, tylko mniej zarabiamy.
Robcio: wystarczy, że nauczysz się JEDNEJ mikstury (dajmy na to u Ignaza), to jak pójdziesz wtedy do Constantina, to nauczy Cię WSZYSTKICH mikstur, nawet, jeśli nie jesteśmy jego czeladnikiem. Zgadzam się, że nie warto być jego czeladnikiem.
RoTTen: Właśnie kiedy jesteś najemnikiem/Łowcą Smoków, to wręcz POWINIENEŚ zostać czeladnikiem Harada. Jeśli jesteś Paladynem też powinienes wybrać Harada, Magiem obojętnie, ale Constantina się nie opłaca, a u Harada najwięcej dorobisz. W końcu nie masz nieskończoności futer w grze, a kując, musisz poświęcic więcej czasu, ale więcej zarabiasz.
Dawido##"ogień": Harad kupuje u nas samodz. wykute miecze za ceną 100 szt. zł (w G2, bo w NK za ok. 300 szt, zł), co jest normalną ceną miecza, a nie 1/3. Nawet więcej, bo zwykli kupcy kupują je za 30 szt. zł, a Harad za 100. I Harad zawsze płaci tyle samo, a nie stopniowo więcej.
U Bospera nigdy nie lubiłem być czeladnikiem, byłem tylko raz, i to wcale nie jest takie dochodowe, u Harada bardziej, zresztą skóry na nic Wam się nie przydadzą, a w kowalstwie możecie nosić miecze wykute przez Was. I Bosper nic nas nie uczy oprócz skór.
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Nieprzeczytane 20-03-06, 22:12   #9
K4M!l
Zbanowany

Wyślij wiadomość przez AIM do K4M!l
Domyślnie

Ja najbardziej lubie Bospera bo jak sie poluje z łukiem na wilki to jest taki swietny klimat ( teraz poluje na Orkowie w 4 rozdziale )
RPG
K4M!l jest offline  
Nieprzeczytane 21-03-06, 14:32   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Robcio@20-03-2006, 19:40
Według mnie najlepiej być czeladnikiem u alchemika Constantina. On jako jedeny poza zakonem Magów Ognia może nas nauczyć wytwarzać mikstur siły, żręczności itp.
I tak i tak możesz się ich od niego nauczyć. Grałem pracując dla wszystkich i uważam, że nazyskowniejsza jest praca dla Bospera. U niego zdobędzie sie relatywnie najwięcej kasy za skóry, więcej niż za kucie mieczy czy zioła.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 21-03-06, 14:48   #11
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Smutas: U Harada mozna zarobić więcej, bo skóry się w końcu skończą, a prętów jest nieskończoność, chociaż niektórzy uważają to za cheaterstwo (to by było, gdybym wpisał sobie kod na kase, a tak sobie legalnie idę do Benneta po pręty, płacę za nie, jak uczciwy człowiek, wracam do Khorinis i cały dzień kuje miecze, żeby zarobić. Pieniądze uczciwie zarobione). Tak więc w G2 Harad płaci najlepiej a w NK, to już bez porównania, za najlepszy miecz, którego nas uczy (El Bastardo) płaci kilkaset sztuk złota (dokładnie nie pamiętam, koło 800 chyba).
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Nieprzeczytane 21-03-06, 18:29   #12
Ohayo
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Ohayo
Domyślnie

Magiem zawsze wybieram constantina, mikstury many sie przydają a dużo kosztują (jak bierzesz większa ilośc), więc lepiej sobie samemu zrobić, jak nie chcesz tracić zbyt dużo NP to dobrze jest być czeladnikiem u bospera (poświęcasz tylko 5 Pn na śćąganie skór) jak jednak wolisz wydac więcej pn i dużo zarabiać to najlepiej iść do Harada, Benet ma nieskończąną ilość surowej stali, wystraszy wyść z okna handlowego, zagadać jeszcze raz i mamy surową stal
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania