Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Smutas - list gończy za Varan`de Erta

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-04-16, 09:00   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Smutas - list gończy za Varan`de Erta

Cytat:
Poszukiwany żywy

[Imię] Varan`de Erta
[Rasa] Asasyn
[Ranga] 5

[Siła] - 70
[Zręczność] - 150
[Wytrzymałość] - 80
[Intelekt] - 50
[Charyzma] - 50

[Punkty życia] - 360

[Bronie jednoręczne] - 70%

[Umiejętności] - Skradanie i ukrywanie V, Wypatrywanie II, Zastawianie pułapek, Wabienie, Zwinne dłonie V, Otwieranie zamków III, Ogłuszenie, Poprawiona walka dwoma ostrzami, Młynek, Unik IV

[Bronie] - Zatrute żądło, Zatrute żądło
[Pancerze] - Kolczuga gońca leśnego
[Ekwipunek] - Eliksir leczniczy x1, Gruby mieszek złota(około 100 sztuk złota), Sznur x3

Opis przestępcy:
Cytat:
Dowódca straży miejskiej w Archolos ogłosił, iż Asasyn, który zajmuje się zabójstwami na zlecenie zostaje z dniem dzisiejszym wrogiem publicznym i oferuje każdemu śmiałkowi nagrodę za złapanie przestępcy. Jednak warunek jest jeden, aby był on złapany tylko i wyłącznie żywy. Za martwego nie ma nagrody, ponieważ wówczas jest bez wartości trupem. Wiadomo o nim, że swoje zlecenia przyjmuje najczęściej w cichych miejscach, choć, jak powiada przysłowie "najciemniej pod latarnią", zatem spodziewać można się wszystkiego.
Dba o to, by zlecenie było trudne, aby nagroda nie była byle jaka.

Jest niezwykle ostrożny w swoim zawodzie. Nie jest naiwny, ni głupi. To, że działa w mieście portowym - Archolos i nadal nie zmienił miejsca swojego pobytu, mówi o nim, iż jest bardzo doświadczony w tym co robi. Potrafi zatem się kamuflować oraz wie kiedy się wycofać.

Według zeznań niektórych obywateli sporządzono rysopis Asasyna. Ponoć nosi on białą kolczugę gońca leśnego, twarz pokrytą ma kapturem, z którego widać opadające blond włosy. Jego wzrost jest przeciętny, za to gibkość ciała ponad przeciętna.
Jednak można się domyśleć, iż często zmienia ubiór, wygląd twarzy - być może stosuje barwniki, skraca włosy i zapuszcza brodę oraz, zależenie od zlecenia, przybiera postać całkiem innego człowieka - żołdaka, zamożnego obywatela, pucybuta czy kupca.

Niedawno złapano osobę podejrzaną o korzystanie z usług Varana, lecz pozostaje ona niezłomna w zeznaniach. Gubernator udzielił pozwolenia przesłuchania go każdemu kto postanowi zaangażować się w pościgu.
Nagroda: 750 sztuk złota

Stoję przed tablicą z listami gończymi i rozglądam się czy w pobliżu nie ma któregoś ze strażników miejskich, bo chciałbym z nim porozmawiać.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 18:08   #2
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Śledzisz wzrokiem okolicę i przechodniów, kryjących głowy przed obficie padającym deszczem. Spoglądasz na dół i zapatrujesz się przez dłuższą chwilę na krople, tańcząńce na brukowej kostce. Oczy uciekają jednak na nieopodal biegnącą postać. Dostrzegasz, że to strażnik miejski, skrył się pod pierwszym lepszym daszkiem.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 18:11   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Ruszam w jego stronę, podchodzę i łapię za dłoń ściskając serdecznie.
- Witaj przyjacielu! Wszędzie szukam strażnika i jak widzę szczęście mi dopisało! Nawet nie wiesz jak się cieszę! - wołam paląc głupa ile wlezie i potrząsając jego prawicą.
- Czy zechciałbyś mi odpowiedzieć na jedno pytanie? - rzucam od niechcenia patrząc z góry na sięgającego mi do ramienia strażnika.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 18:29   #4
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

-Przyjacielu? Od kiedy nimi jesteśmy? - trafiłeś na bardzo zasadniczego strażnika.
Widać po nim niezadowolenie, ale nie jesteś w stanie dostrzec, czy to przez pogodę, coś innego, czy po prostu taki charakter.
-Mów dalej obywatelu, o co chodzi? - odezwał się znowu, wyrywając swą dłoń z uścisku.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 18:33   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Ależ jako porządny obywatel jestem przyjacielem każdego strażnika! W końcu to dzięki wam mamy porządek w mieście! - zagaduję. - Właśnie przeczytałem na tym liście gończym że można przesłuchać świadka, który ostatnio chciał wynająć zawodowego zabójcę, który jest poszukiwany. Powiedz mi gdzie mam się udać aby porozmawiać ze świadkiem? -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 18:48   #6
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Mówienie o nim i jego zawodzie w samych superlatywach wzbudził u niego jeszcze większy sceptyzm.
-Odrobinę szacunku obywatelu, nie jesteśmy na "ty" - niespodobała mu się twoja bezpośredniość.
Spojrzał na kartkę i pogłaskał się po małym wąsie.
-Musi pan iść do miejskiego aresztu, tam go trzymają - oddał list - Jednak z tego co wiem, to jest niezłomny - dodał.
Deszcz powoli ustępował.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 18:52   #7
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Co za kutas.- myślę sobie.
-Dziękuję serdecznie! - wołam i łapię strażnika w braterski uścisk. - Dzieki za poradę! - przy okazji korzystając ze swoich umiejętności zręcznych dłoni sprawdzam czy nie da się czegoś ukraść temu pieprzonemu służbiście (oby oparszywiał). Potem zamierzam ruszyć w kierunku aresztu.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 19:03   #8
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Udaje ci się bez problemu przeszukać kieszenie strażnika w momencie uścisku, ale niestety nie ma on nic cennego - i zapewne na służbę nigdy nie zabiera.
-Pan obywatel, psia jego mać - słyszysz za sobą marudzenie wyraźnie poirytowanego strażnika.

Po krótkiej wędrówce docierasz do budynku wyłożonego piękną cegłą. Zza niego przedziera się słońce. Do wejścia prowadzą schody, pilnowane przez dwóch służbistów, stojących między filarami.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 19:06   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Co za pech, tak szybko tu doszedłem, że nie zdążyłem spróbować okraść kogoś na ulicy. - pomyslałem sobie.
Podchodzę do strażników.
- Tych gołodupców nawet nie ma co próbować okradać. - przemyka mi przez głowę.
- Podobno można tu przesłuchać podejrzanego o wynajęcie mordercy. - odzywam się z szerokim uśmiechem. - Gdzie mam się udać aby porozmawiać z tym człowiekiem? - pytam.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 19:16   #10
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Zawód ogarniający cię, ponieważ nie zdołałeś nikogo okraść po drodze, zwycięża rozum. Rozumiesz, że w szklaną pogodę niewielu kręci się po ulicach miasta.

Strażnicy spojrzeli na siebie, aż w końcu jeden - ten po twojej prawej odwraca się na pięcie i zaprasza gestem za sobą.
Idziecie w głąb korytarza. Mijasz wszystkie cele, lecz strażnik nie przestaje iść ani na moment. W końcu docieracie do biura zarządcy aresztu.
Strażnik wyjaśnia po co tu jesteś i wraca na zewnątrz.
-Kolejny śmiałek? - zagadał zarządca - Świetnie, potrzebujemy bystrych detektywów. Czy chciałbyś o coś zapytać, nim zaprowadzę cię do celi więźnia?
Widzisz, że różni się on od wszystkich strażników. Jego głos nie jest sztywny, ni poważny, a sympatyczny, a sam człowiek skory do rozmowy.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 19:20   #11
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Chciałbym wynająć izbę tortur na to przesłuchanie. Gwarantuję, że oddam go prawie nienaruszonego. Ile to będzie mnie kosztowało? - pytam grzecznie. Przyglądam się swojemu rozmówcy zastanawiając się czy ma on coś w kieszeniach wartego fatygi.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-04-16, 19:29   #12
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

-A czy myślisz, że nie próbowaliśmy nawet najgorszych tortur? To jest facet, który nie łamie ot tak swoich zasad, ale i tak podejrzewam, że musi mieć jakiś warunek, którego my, strażnicy nie możemy spełnić, a może ktoś inny. Może wtedy coś wyśpiewa?
Zauważasz na jego palcu złoty pierścień, który kłuje cię w oczy przez resztę rozmowy.
-Zatem tortury z góry odpadają - mówi - Możesz wejść jako gość, albo mam dla ciebie inną propozycję... - zamyślił się na chwilę.
RPG
Spykers jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania