Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Ukryte Miejsca ( Bonus Exp )

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-05-12, 20:20   #1
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie Ukryte Miejsca ( Bonus Exp )

Poniektórzy wiedza ze w G3 jest kilka można to nazwać ukrytych miejsc z expem ( exp w tym wypadku oznacza ze jest tam coś co można zabić )

Informacje te mogą się przydać tym którzy podobnie jak ja planuje wbić 100 lvl

Jeśli ktoś zna jakieś których ja tu nie wymieniłem to proszę wpisać.
Nie wpisywać miejsc oczywistych typu jaskinia z ogram i tarcza rycerza na drodze z montery do trelis czy ruiny ze szkieletami z skrzynia od questa gdzie jest guru :P Wpisywać miejsca nietypowe :P

[ Podobnego tematu nie znalazłem wiec zakładam ze takowego nie ma lub jestem ślepy bądź ewentualnie został napisany w innym dziale ]

Mapa z zaznaczonymi miejscami > http://ifotos.pl/zobacz/Gothic3my_rwxeqee.JPG/

MYRTANA:

1.Góry oddzielające Cap Dun od drogi do montery - na nie można wejść i znaleźć tam kilka roślin w tym ognista jagodę oraz kilka ścierwojadów krwiopijców cieniostwora i bizona lub nosorożca ( łącznie ponad 1000 expa wychodzi )

Wejscie znajduje się za iomarem na skrzyżowaniu dróg na ledwo patrz widzimy małe wzniesienie na nie włazimy zabijamy bizona bądź nosorożca i dalej to już trzeba sobie poskakać i połazić :P

2.Góry naprzeciwko wejścia do jaskini z 3 cieniostworami na drodze do montery to ta jaskinia gdzie jest jedna z ciężkich skrzyń - tam tez można się dostać jest tam kilka nieprzydatnych roślin i masa goblinów w tym 2 szamanów oraz dziki i rozpruwacze ( ponad 1000 expa wychodzi łącznie )

Wejść tam mozna wskakujac na wystajaca pułke skalna jest ona na drodze tuz przed jaskinia patrząc na prawo widać ze wystaje połka skalna tuz przed nią mamy kufer na nią można wskoczyć i dalej to już prosta sprawa :P

3.Drugi poziom wodospadu na drodze z trelis do geldern to ten wodospad patrzac na lewo od obozu druida torna - tam sie mozna dostac jest tam 5 krokodyli troche roslin w tym szczaw krolewski i kufery oraz 2 metalowe kufry ( wychodzi 1000 expa )

Wejść można on jaskini w pobliżu nemory idąc droga od trelis do geldern trafiamy na drewniany most tuz przed obozem druida tu mamy drogę która prowadzi w lewo idziemy nią i dochodzimy do jaskini z golemami widać ze są tam skarpy z których można się ześliznąć na 2 poziom tego wodospadu można nawet na 3 ale tam już nic niema

4. Masyw górski na lewo od geldern od opuszczonej kopalni aż po nieznane krainy - tam również można wejść znajdziemy tam 4 krwiopijców masę roślin w tym ognista jagodę dragoty i szczawie królewskie no i oczywiście smoka oraz ciężka skrzynie i kupę złota idąc dalej natrafimy na kilka roślin i idziemy w kierunku portalu z kamienia do nieznanych krainy przechodzi za portal da sie poprzez góry i idziemy na góry z przecwinej strony tam mamy jeszcze 4 rozpruwacze i 3 zębacze ( łącznie ponad 2000 expa wychodzi )

Wejście najlepiej od opuszczonej kopalni gdzie kopie brat assasyna z geldern stojąc przed kopalnia patrzymy na lewo i widzimy jak by wejście pod górkę to włazimy i po kolei zahaczamy krwiopijców kwiatki smoka kwiatki drogę do nieznanych krain i na koniec zębacze i rozpruwacze

5.Góry nad obozowiskiem druida porgana - tam tez można wbić znajdziemy tam amulet + 20 wytrzymałości dragrot 2 gargulce i trochę złota i kosztowności oraz metalowy kufer który w rzeczywistości jest solidnym metalowym kufrem który nie występuje na liście która możemy znaleźć na forum mam co do niego absolutna pewność udało mi się wylosować zwoj armi ciemność i sztabkę czystej magicznej rudy ( łącznie 400 expa i sporo wartościowych rzeczy )

Wejść można na 2 sposoby albo od strony wejścia do doliny druidów przed wejściem mamy cieniostwora i dalej polkę skalna na która możemy wejść albo od strony jaskini z buntownikiem charlsem od tej strony trafimy na amulet wytrzymałości potem slizg w doł i trochę wspinaczki i na trafimy na gargulce i skrzynie ze skarbem

6. Masyw górski oddzielający geldern od konca jeziora przy silden - tam tez można wejść mimo ze niema tam ani krzty expa wspominam o tym miejscu gdyż można tam znaleźć sporo roślin w tym ziele królewskie i dragrota

Wejść tam możemy na kilka sposób najłatwiej jest przez półkę skalna tuz przed wejściem do geldern idąc droga od trelis do geldern po minięcie obozu druida torna patrzymy na prawo i już widzimy omawiane góry włazimy tam i zaczynamy zbieranie rośliny natrafimy tez tam na zwykły kufer z kilkoma śmieciami nie wartymi więcej niż 100 golda.

Wiem ze 5400 expa to może nic ale boli jak tyle braknie a może miejsc jest więcej sam pracuje nad znalezieniem kolejnych znajdę to oczywiście dopisze.
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.

Ostatnio edytowane przez Tizgar : 21-05-12 o 22:58.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-05-12, 22:13   #2
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

No i przy smoku w Geldern są 2 miejsca. Jedno jaki trochę poskaczesz od smoka na północ za skałą oddzielającą Myrthane, a nieznane krainy na półki skalne można spotkać 3 zębacze i 4 rozpruwacze tylko musisz wyjść trochę poza teren nieznanych krain. Drugie miejsce to blisko tych krokodyli można znaleźć 3 krwiopijcy. Czyli masz już 2 nowe miejsca z 1400 exp. Jak coś nie jasno wyjaśniłem napisz napisze dokładnie gdzie.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-12, 03:56   #3
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Dzięki za info oczywiście sprawdzone i wszystko się zgadza poza tym ze jest 4 krwiopijców zamiast 3 ująłem to w jeden masyw górski zamiast w 2 miejsca bo w sumie można to zaliczyć wszystko przy okazji smoka

No i uzbierało się już 5000 expa

Dodano nowe miejsce patrz post 1

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-12, 09:15   #4
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Sorka mój błąd, ale dobrze, że sprawdziłeś to miejsce. Kolejne miejsce to jaskinia haran ho, a w zasadzie jego wzgórza. Więc jak jesteśmy przed wejściem do jaskini haran ho to wspinamy się na wzgórza tak, aby dostać się na pnie nad wejściem do jaskini i idziemy w stronę gór tam gdzie leży katana (chodzi tylko o kierunek naszej trasy). Trzymamy się blisko półki skalnej i jeżeli dobrze szukamy znajdziemy 2 jaskinie. W jednej z nich są ogry chyba 3 czy 4 i dużo fajnych rzeczy łuk, trucizna, jeżeli dobrze pamiętam to mikstura przemiany w lwa czy szablozęba. No i 2 jaskinia to chyba były krwiopijce, ale dokładnie nie pamiętam. Znalezienie jej jest cięższe, ale trzymamy się półki skalnej ciągle i w końcu ją znajdziemy jeżeli nie uda się to musicie jakoś trochę zboczyć w drogi, ale na bank ją znajdziecie. W obu jaskiniach też mogą być chrząszcze czy węże. Więc wzbogacamy się o kolejne (mowa o minimalnym exp'ie) 1200.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-12, 14:26   #5
Gallanomen
Polna Bestia

Gallanomen awatar

Domyślnie

Nie wiem jak bardzo jesteś obeznany w Gothicu i czy chodziłeś wszędzie, ale mogę podać Ci kilka miejscówek, o których sam nie wiedziałem do póki moja ciekawość nie zaczęła mnie zżerać. Otóż idąc dłuższą drogą do Montery zanim dojdziemy do Druida to skręcamy na przełaj w lewo i mamy cieniostwora. Dochodzimy do końca i zeskakujemy do wody. Dopływamy do najbliższego brzegu z prawej strony i mamy kamienny krąg + 3 lub 4 gargulce. Dalej idąc mamy trolle oraz Potwory.
Kolejną miejscówka, jest podczas misji w mieście Bakaresh gdy idziemy po "Raport z północy" - misja dla Silvia- do Akrabora, ale ma on problem z koczownikami. Zabijamy koczowników i idziemy dalej. Natrafiamy po drodze na topielce i idziemy ciągle dalej. Trafiamy w końcu na polanę z wieloma drzewami. Idąc w lewo mamy same topielce po drodze i dotrzemy do jaskini gdzie ukryty jest pod drzewem Kamień Druidów przemiany w Topielca. Idąc w prawo znów mamy dużą ilość topielców, a zapuszczając się dalej natrafimy na obóz orków z szamanem. Po drodze do orków jest też jakaś jaskinia, do której warto zajrzeć.

Podaję takie przykłady bo nie wiem czy też chodzisz wszędzie, mam nadzieję, że pomogłem, a jak nie to na pewno coś mi się przypomni, bo znowu gram, ale z patchami i QP i wgranymi do tego modami ofc.

Uczeń Diegonzalesa

Ostatnio edytowane przez Gallanomen : 21-05-12 o 12:51.
RPG
Gallanomen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-12, 18:18   #6
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Mnie nie pomogłeś ale innym być może bo nie jest to temat tylko dla mnie a dla innych

Te miejsca są mi znane ponieważ kamien topielca potrzeba do questa z questa packa wiec zawsze tam idę obóz ów orków tam jest ciężka skrzynia z bronią a ja tego nie odpuszczam krąg i gargulce tez znam ponieważ są tam aż 3 dragroty oraz komplet innych roslin i stara skrzynia z magia tego tez nie odpuszczam

Szukamy tu bardziej miejsc które są nie typowe te które ty wymieniłeś na nie trafiamy poprostu jeśli jesteśmy ciekawscy ponieważ prowadza do niech drogi które są bardzo widoczne na te które ja wymieniłem trafimy przez upór lub przypadek ponieważ idąc droga nikt nie zwraca uwagi ze wystaje jakas polka skalna i ze tam można wejść bo coś tam jest :P

Krz oblukam to jak będę na pustyni czyli dopiero po nordmarze do którego jeszcze trochę dopiero 42 lvl ma a jeszcze 1/3 myrtany mi zostały do oczyszczenia z expa zanim pójdę na nordmar jak rzeczywiście jest tam ciężko sie dostać i jest nietypowo to oczywiście dodam do listy z najdokładniejszym opisem

Ostatnio edytowane przez Tizgar : 20-05-12 o 18:22.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-12, 19:29   #7
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

No ja o tym obozie, topielcach, i z tym kręgiem to też wiedziałem. Można tam dojść od strony świątyni z trelis tylko z początku są 3 ogry potem 2 czy 3 potwory potem chyba nawet 5 gargulców. No wracając do tematu to idąc również dłuższą drogą do montery gdzie jest ten cieniostwór to wchodzimy na pagórek nad nim rozglądamy się i widzimy 2 gargulce i trochę gratów, a i trochę dalej na tej samej górce na przejściu stromym leży zardzewiały miecz to taka mała informacja dla tych którzy lubią mieć 8 sztuk złota więcej :P
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-12, 04:22   #8
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

No miecza tam nie było ale jest amulet i solidny metalowy kufer ! sprawdzone i dodane wraz z nowym miejsce mimo ze bez expa ale z good roślinkami dzięki za info.

Góry nad haran ho sprawdza jak będę w varancie trochę to czasu zajmie stad jeszcze nie dopisałem

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-12, 10:42   #9
GunMeat
Czarny Goblin

GunMeat awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gallanomen
... a zapuszczając się dalej natrafimy na obóz orków z szamanem. Po drodze do orków jest też jakaś jaskinia, do której warto zajrzeć....
Darzę to miejsce sentymentem, gdyż jest to jedna z ostatnich lokacji jakie odkryłem.
Z tym, że ja tam trafiłem płynąc od strony Bakareshu.

Ciekawe co właściwie robią tam orkowie?
Spodziewałbym się raczej obozowiska piratów lub bandytów.

.................

Co do nabicia 100 poziomu, to obawiam się, że szanse Tizgara są marne.
Bo co to jest 5000 expa po przekroczeniu 90-tki?
Ja bym bardziej liczył na odradzanie się zwierząt.
Cierpliwie przesypiając całe tygodnie może doczekamy się odnowienia stad?
Tak czy owak - temat jest ciekawy.

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-12, 12:42   #10
Gallanomen
Polna Bestia

Gallanomen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał GunMeat Zobacz post
Darzę to miejsce sentymentem, gdyż jest to jedna z ostatnich lokacji jakie odkryłem.
Z tym, że ja tam trafiłem płynąc od strony Bakareshu.

Ciekawe co właściwie robią tam orkowie?
Spodziewałbym się raczej obozowiska piratów lub bandytów.

To miejsce też było jednym z ostatnich jakie odkryłem i tak samo jak Ty spodziewałem się tam bardziej jakiś koczowników, bandytów ew piratów, ale nie orków

Jest też ciekawostka jedna, a mianowicie jak wejdziemy do jeziora od strony Lago i będziemy płynąć w prawą bądź lewą strone - teraz już za bardzo nie pamiętam- to natrafimy w skale na jaskinię, do której można wpłynąć. Za pierwszym razem nic tam nie ma, ale bardzo możliwe, że jak ktoś gra z QP + mody to coś tam może się znajdować, ponieważ jest to bardzo dobra kitra.

Kolejna sprawa gdy zejdziemy na plażę pod Ardeą - najlepiej od strony chaty gdzie znajduję się Lester na początku- idziemy wzdłuż niej w stronę Vengardu. Po pewnym czasie po lewej stronie powinna być jaskinia, w której są gobliny i bodajże 2 ogry.

Uczeń Diegonzalesa

Ostatnio edytowane przez Gallanomen : 21-05-12 o 12:49.
RPG
Gallanomen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-12, 17:54   #11
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

A dalej jest jaskinia z ognistymi jaszczurami tez mało kto tam chodzi ale jest to miejsce oczywiste ponieważ prowadzi tam prosta droga ale komu się tam chce iść lepiej skończyć grę na 50 lvl żenada < ups trochę mnie poniosło >

W tej podwodnej jaskini nawet z qp nic niema jest ona pusta niewarta jest wspomnienia ponieważ niema tam nawet żadnej roślinki

Ja się nie podam wiem ze myrtane opuszczę mając minimum 55+ lvl to jest dużo zważywszy ze dla niektóry taki lvl jest nieosiągalny nawet po skończeniu gry

Niemcy bez qp i cm-a na 1.72 wbili 97 lvl nie tylko ja staram się wbić ten 100 lvl jest jeszcze kilku zapaleńców którzy planują to zrobić

Czekam dalej na nowe miejsca przydatne dla mnie jak i zwykłe dość popularne miejsce które opisuje kolega wyżej takie przydadzą się tez innym

Szkoda ze rzadko ktoś tam idzie czyste lenistwo

Wiesz GunMeat te 5000 expa ma bardziej strategiczne znaczenie jeśli braknie nam tyle np do 98 lvl to może bolec a tak to wiemy ze możemy je jeszcze zdobyć, bardziej tak odbieram przydatność tych miejsc inni je odwiedza dla dragrotów grunt ze wiele osób z tego skorzysta tak myślę

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-12, 19:20   #12
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Napisał Tizgar:
No miecza tam nie było ale jest amulet i solidny metalowy kufer ! sprawdzone i dodane wraz z nowym miejsce mimo ze bez expa ale z good roślinkami dzięki za info.

Góry nad haran ho sprawdza jak będę w varancie trochę to czasu zajmie stad jeszcze nie dopisałem

No jak bez exp jak 400 za gargulce. Jeśli chodzi o te miejsce z druidem Porgana. Gdzie tam są 2 dragoty ja tam zawsze zachodzę i ich nie widziałem? Byś napisał gdzie one są przy tych 2 gargulcach? Miecz jest tylko może ja nie potrafię nakierować na niego :P
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania