Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Fanowski dubbing

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-09-09, 19:41   #13
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

A myślisz, że piraci ściągają tylko Risen? Ściągają co się da. Jeśłi Risen ma ściągnąć 70% graczu, to strzelam że tyle samo ściągnie ot choćby Arcanię. I oni jakoś zdubbingowali swoją grę, nie patrząc na piratów. Piraci byli, są i będą. Niestety, taka jest rzeczywistość (przynajmniej polska).

Odnośnie fanów i dubbingu, to nie mówię o 15- czy 17- latkach. Przecież może się za to zabrać ktoś odrobinkę starszy.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 01-10-09, 23:27   #14
sadam1988
Chrząszcz

Domyślnie

Typowe polskie myślenie... ktoś chce wyjśc z inicjatywą to najlepiej go zgnoić i zbutować prawda? Jeśli ktos nie chce dubbingu to niech gra w wersje kinową a jeśli jacyś fani podłożą głosy to chwała im za to. Nikt nikomu nie będzie przecież na siłe instalował na dysk dubbingu. Co to wogóle za argument że JA nie chce, to że TY nie chcesz to nie znaczy że ktoś inny nie chce.
Jak już powiedziałem ktoś chce od siebie z dobrej woli zrobić dubbing to niech robi i co tu komu do tego!!!!
Pomijam oczywiście sprawy organizacyjne itp. bo to "oczywista oczywistość" że takie przedsięwzięcie to trudna sprawa
RPG
sadam1988 jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 00:01   #15
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

Dokładnie. I dlatego założyłem temat. Być może znajdzie się ktoś, kto może przyczynić się do realizacji jakże potrzebnego projektu.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 07:02   #16
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Ach, Panie Sadamie! Takie mocne, i jakże nieprawdziwe słowa!

Prawda jest taka, jaką zdążyłem przez długi okres czasu mego bytowania w Sieci dostrzec: olbrzymia, przygniatająca większość podobnych inicjatyw, które mają jedyne szanse - w dodatku częściowe - na spełnienie, jeśli zabiera się za działanie grupa ludzi naprawdę znających się na rzeczy. Zaprawdę, moi Panowie bez urazy, same chęci i spontaniczne założenie tematu nie wystarcza. Bo, stara prawda, chęci uchodzą bardzo szybko.

Cóż, czym poprę swe słowa? Ano, Panowie najdrożsi, tym, że ten projekt tutaj zaprezentowany z ludźmi, wyrażającymi chęci do pracy - nigdy pod tym Bożym niebem nie zostanie ukończony.

Tymi smutnymi, niestety, słowami...
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 18:10   #17
sadam1988
Chrząszcz

Domyślnie

Wcale nie mówie, że ci ludzie, którzy tu się być może zadeklarują, ten projekt ukończą. Może nawet wogóle nie zaczną. Mam na myśli tylko to, że jesli ktoś chce coć robić a nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj. Tyle....
RPG
sadam1988 jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 20:07   #18
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

@sadam1988
Nie miej żalu do sz. p. Kel'Thuzada. On poprostu do wszystkiego podchodzi w sposób sceptyczny, a może nawet pesymistyczny.

Jak dotąd niestety nikt nie zgłosił chęci zrobienia drugiego kroku w stronę dubbingu.

@Kel'Thuzad
Co pan teraz powie na temat "polskich dialogów zamiast 'superowych' oryginalnych głosów?" Bo doczytałem się w jednej z pańskich wypowiedzi, że nie jest pan zachsycony owymi dialogami.

Ostatnio edytowane przez juserek : 02-10-09 o 20:08. Powód: Jakiś na pewno był...
RPG
juserek jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 20:50   #19
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Proszę Pana, przyjacielu: ja podchodzę do wszystkiego rozsądnie, myśląc racjonalnie.

Odnośnie mojego obecnego zdania o polskim dubbing. Smucę się nad faktem, że firmie Cenega jednak nie udało się przedsięwziąć pełnej polonizacji - jednak jest to fakt dokonany i nieodwołalny. Pozostaje mi pogodzić się z tym, co dostanę.
Odnośnie "fanowskiego" projektu: nadal jestem stanowczo przeciwny. Pisałem już, z jakich powodów. Dodam tylko, że najprawdopodobniej odniesie to efekt bynajmniej dopuszczający, a więc nie przewyższającym podkładu głosowego w języku angielskim. Nie chcę, mój Panie, niszczyć dla siebie gry jeszcze bardziej.

Chyba, że ktoś sfinansuje profesjonalnych aktorów, zawodowe studio oraz zdobędzie pozwolenie wydawcy Deep Silver... Mógłbym się przychylić do takiego pomysłu.

Pozdrawiam i zdrowia życzę!

Ostatnio edytowane przez Kel'Thuzad : 02-10-09 o 20:52.
RPG
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 21:25   #20
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
[...]Odnośnie "fanowskiego" projektu: nadal jestem stanowczo przeciwny.[...] Nie chcę, mój Panie, niszczyć dla siebie gry jeszcze bardziej.
Nie rozumiem Twojego stanowczego sprzeciwu w tej sprawie. Nie rozumiem również dlaczego upierasz się przy stwierdzeniu, że zepsujesz sobie jeszcze bardziej grę...

Przecież jak już ktoś wyżej pisał- nikt Cię nie zmusza do instalowania owej polonizacji, zakładając że powstanie... Tym samym nie ma mowy o psuciu sobie gry.

Jeżeli znaleźliby się jacyś fascynaci gotowi się tego podjąć- ja to popieram. Niech robią, niech wyjdzie z tego skrajna kaszanka... i co z tego?
Przynajmniej ktoś coś zrobi, a czy z owoców tej pracy skorzystam...?
To już indywidualna sprawa każdego...
RPG
Skellen jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 21:47   #21
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Mój Panie drogi, zostałem zapytany co ja myślę o tym pomyśle i dlaczego ja nie skorzystam z owej modyfikacji, jeśli w ogóle wejdzie ona we wczesne fazy planowania. Dlategoż napisałem.

Napisałem o sobie, a nie innych i co oni mogą uważać. Tutaj, mój przyjacielu, leży różnica.

Pozdrawiam!
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 02-10-09, 22:44   #22
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Mój Panie drogi, zostałem zapytany co ja myślę o tym pomyśle i dlaczego ja nie skorzystam z owej modyfikacji, jeśli w ogóle wejdzie ona we wczesne fazy planowania. Dlategoż napisałem.
Wcześniej pisałeś, że nie chcesz jeszcze bardziej niszczyć gry, co jednoznacznie sugeruję, iż patch polonizacyjny (gdyby powstał) zainstalowałbyś (nawet wbrew sobie) w związku z czym, aby uniknąć dodatkowej degradacji gry nie życzysz sobie takiej inicjatywy...
Teraz piszesz: i dlatego ja nie skorzystam z owej modyfikacji...Sam sobie przeczysz... to raz. Dwa- skoro nie skorzystasz, to po co tak kategorycznie wyrażona opinia? Tylko dlatego, by po prostu ją wyrazić?

Cytat:
Napisałem o sobie, a nie innych i co oni mogą uważać. Tutaj, mój przyjacielu, leży różnica.

I chwała Ci za to. Brakowałoby jeszcze tego, żebyś wyrażał opinie za innych...
RPG
Skellen jest offline  
Nieprzeczytane 03-10-09, 00:04   #23
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Pan mię nie zrozumiał - przepraszam za, jak widać, niezbyt jasne wyrażanie swej myśli.

Wszystkie moje zarzuty i przewidywania pisałem jako powody, przez które na pewno nie pobiorę takiej modyfikacji. Podsumowując to słowami:
Cytat:
Nie chcę, mój Panie, niszczyć dla siebie gry jeszcze bardziej.
Albowiem jednak "ściągając" tę hipotetyczną modyfikację zniszczyłbym sobie najprawdopodobniej rozgrywkę - zdaniem warunkowym się to nazywa.
Brzmią one w kontekście wypowiedzi, przynajmniej według mnie, zupełnie jasno. Może Pan jednak nad interpretował to zdanie?

Zdrowia życzę! Pozdrawiam!
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 03-10-09, 08:53   #24
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

No cóż, może i miało być to zdanie warunkowe i wynikać miało to z kontekstu, ale według mnie nie było to wcale jednoznaczne. Stąd moje uwagi pod adresem Twoich wypowiedzi.
No, ale teraz oświeciłeś mnie jednoznacznie i ostatecznie, koniec więc z błądzeniem we mgle...

Również życzę zdrówka!

Pozdrawiam
RPG
Skellen jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania