Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Arcania Gothic Tale - FAKTY

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 11-09-08, 07:28   #1
Ksardax
Czarny Goblin

Ksardax awatar

Domyślnie Arcania Gothic Tale - FAKTY

Podstawowe Informacje

- Arcania a Gothic Tale / Gothic 4 tworzony jest przez studio Spellbound, a wydawcą JoWood.
- Jest już tylko jeden tytuł gry Arcania a Gothic Tale, ale można używać zwrotów: Gothic 4, G4, Gothic Arcania.
- Budżet na produkcję Gothic 4 wynosi 3.485.900 Euro.
- Gra zostanie wydana również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, no i oczywiście w Europie.
- Gothic Arcania ma wyjść w zimę 2009 roku (dodam od siebie, że w lutym), ale premiery zawsze się odkładają.

Fabuła

- W grze wcielamy się w całkowicie nową postać, stary Bezimienny jest królem, który to prowadzi podboje i dochodzi aż do południowych wysp, jednak nasz stary "przyjaciel" jest opętany przez złe moce. My będziemy mieli do wyboru: stanąć przeciwko złemu królowi, lub dołączyć do niego.
- Akcja Gothic 4 rozgrywa się 10 lat po zakończeniu Gothic'a 3.
- W grze odwiedzimy cztery różne wyspy, każda z nich posida swój unikatowy klimat, jak i "świat".
- Pojawią się nasi starzy znajomi z poprzednich części, jednak nie wiadomo jaki będą mieli oni wpływ na naszą postać i fabułę.
- Wróci podział na rozdziały, ale nie jest to ani potwierdzone, ani zaprzeczone.
- Akcja gry rozpocznie się w gospodzie "gespaltenen Jungfrau", gdzie nasz główny bohater spotyka tajemniczego Murdra.

Świat Gry

- Doświadczymy dnia i nocy, tak jak to miało w poprzednich częściach.
- Spotkamy potwory bestie z wcześniejszych części (na pewno: Krwiopijce, Błotne Węże, Pełzacze, Polne Bestie), jednak zostanie odświeżony ich wygląd.
- Całkiem możliwe, że dosiądziemy konia, stoi to jednak pod znakiem zapytania, bo twórcy rozważają wszystkie możliwe środki transportu.
- Świat gry ma być stosunkowo duży, ale nie większy niż w Gothic 3, a nie mniejszy niż w Gothic 2, ujrzymy zarówno małe jak i duże miasta.
- W grze wystąpią unikatowe bestie takie jak: Czarny Troll, a także przywódcy np: Przywódca Stada Zębaczy.
- Nie jest to pewne, ale jest taka plotka, chociaż w wywiadzie z EDL'em odpowiedź była jednoznaczna "to jest sekret", no ale może oprócz ludzi i orków zobaczymy zupełnie nowe rasy np: elfy.
- Podróżowanie między wyspami będzie odbywało się głównie przy pomocy: teleportu, statków, ale jak mówi Spellbound możliwe jest coś jeszcze.
- Prawdopodobnie wystąpią nowi Bogowie, czyli oprócz Innosa, Adanosa, Beliara zobaczymy kogoś nowego.
- Podczas gry dowiemy się nieco o "Niezbadanych krainach", ale ich nie zobaczymy. Ponadto, zostanie wyjaśniona historia niektórych rzeczy z poprzednich części, jednak nie będzie to historia życia Bezimiennego.
- Bariera będzie podobna do tej z Gothic 1, jednak trzeba będzie tam wejść, a nie wyjść. Nie będzie to głównym wątkiem.
- Możliwe, że na drzewach będą rosły owoce, więc na każdej wyspie spotkalibyśmy coś innego, np: jabłka, banany, pomarańcze, a może twórcy wymyślą swoje owoce.
- Nie będziemy mogli zmieniać swojego wyglądu, chodzi nam o twarz. Będą zadania gdzie trzeba będzie się przebrać, pewnie chodzi o zmianie ubioru.
- Pod znakiem zapytania stoi wystąpienie magicznej rudy w Gothic 4.
- Zostanie zaprezentowany nam zupełnie nowy ekwipunek.
- Arcania a Gothic Tale będzie oferował świetne oświetlenie i cienie które będą się zmieniały z każdą godziną dnia, jak i nocy.
- Pogoda będzie miała wyraźny wpływ na otoczenie np: gdy pada deszcz strażnicy schowają się w domu, podobnie będzie z innymi ludźmi, ponadto: możliwe że gdy wejdziemy w błoto nasze ubranie się "ubrudzi".
- Znamy nazwy trzech miast występujących w Gothic 4, jak powiadają mają to być jedne z dużych miast: Thorniara, Setarrif oraz Stewark
- Na pewno spotkamy znanego nam już z poprzednich części Lestera.

Umiejętności

- Zostanie ulepszony system umiejętności i sterowania, będzie też opcja z możliwością sterowania, tak jak to miało miejsce w poprzednich częściach.
- Prawdopodobnie będzie możliwość wspinaczki na drzewa.
- W Gothic'u 4 wystąpi pasek wytrzymałości taki sam wystąpił w Gothic 3.
- Całkiem możliwe że po zjedzeniu, wypiciu "czegoś" lub mieszaniu pokarmu, lub innych produktów będziemy mieli przed monitorem nie wyraźny obraz, a bohatera będzie brało na wymioty.
- Będzie nowy system obrażeń, np: uderzymy kogoś w rękę, to będzie to widoczne np: osoba poszkodowana nie będzie mogła w pełni używać tej ręki i będzie miała problemy zdrowotne, ponadto mają pojawić się rany.
- Gdy walczymy jakąś bronią, to podczas jej użytkowania doskonalimy się w jej obsługiwaniu, dzięki czemu bohater walczy o wiele lepiej i zadaje większe obrażenia.
- Powróci wspinaczka na wszelkie obiekty, wcześniej pisaliśmy o wspinaniu się na drzewa jednak to jeszcze nie jest pewne.

Arcania i sprzęt

- Grafika gry będzie wspierana przez DirectX 10.
- Gra wyjdzie napewno na PC, możliwe jest też wersja na PS3 i XBOX 360
- Oprawa audio ma być równie piękna dla uszu, jak ta w którą wsłuchiwaliśmy się w poprzednich częściach.
- Potwierdzono podział grafiki na bardziej żywą i ciemną,

Traktujcie to jako pewny w 100% news. źródło: gothic4.com.pl. Thx.

Ostatnio edytowane przez Ksardax : 11-09-08 o 18:17.
RPG
Ksardax jest offline  
Nieprzeczytane 11-09-08, 21:25   #2
kazzam
Chrząszcz

Domyślnie

wszyscy mówią że to będzie gówno nie gra a ja sądze wręcz przeciwnie. dla mnie gothic skończył się na wypłynięciu do myrthany a g3 którego z powodów słabego kompa przechodziłem 3 miechy(ciągle cieło lub zatrzymywało na 3-4min :/) jest tylko opowieścią o dalszych losach bezimiennego a nie historią.nie powiem wole styl walki z G3.wole tamten świat.choć tęsknie za górniczą doliną.ale g1 i G2 miały swój urok który nigdy nie przeminie.

a wracając do tematu.
Gothic IV:arcania a gothic tale (tak wole pisać tą nazwe :]) zapowiada się bardzo dobrze i widać ze przywrócą żeczy które poprawią nam gre ale i dadzą wiele nowości...

Ostatnio edytowane przez kazzam : 11-09-08 o 21:28.
RPG
kazzam jest offline  
Nieprzeczytane 11-09-08, 21:27   #3
kazzam
Chrząszcz

Domyślnie

wszyscy mówią że to będzie gówno nie gra a ja sądze wręcz przeciwnie. dla mnie gothic skończył się na wypłynięciu do myrthany a g3 którego z powodów słabego kompa przechodziłem 3 miechy(ciągle cieło lub zatrzymywało na 3-4min :/) jest tylko opowieścią o dalszych losach bezimiennego a nie historią.nie powiem wole styl walki z G3.wole tamten świat.choć tęsknie za górniczą doliną.ale g1 i G2 miały swój urok który nigdy nie przeminie.

a wracając do tematu.
Gothic IV:arcania a gothic tale (tak wole pisać tą nazwe :]) zapowiada się bardzo dobrze i widać ze przywrócą żeczy które poprawią nam gre ale i dadzą wiele nowości...
RPG
kazzam jest offline  
Nieprzeczytane 12-09-08, 19:59   #4
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Odnoszę pewne wrażenie że,twórcy Arcani wzorują się na drugiej cześci Gothic'a.Jak dla mnie to dobra wiadomość by była,bo dwójka z dodatkiem ,,Noc Kruka" jest moją ulubioną cześcią serii gothic.Ale szczerze mówiąc bardziej ciekawi mnie dodatek do trójki.
RPG
Skyrim jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-08, 11:41   #5
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

skoro to temat fakty to dam coś od siebie. znaczy od gram pl
http://www.gram.pl/news_8gzgHei5_Arc...ormacj e.html
http://www.gram.pl/art_8A7jHu3_Arcan...zapowiedz.html
RPG
Xanas jest offline  
Nieprzeczytane 13-09-08, 12:25   #6
Ksardax
Czarny Goblin

Ksardax awatar

Domyślnie

Na deser screen tawerny w południowym Stewark. Napewno klimat będzie bardziej mroczny.

EDL nie wspominał o wymaganiach ani słowa, więc nie zostały jeszcze podane.
Nieprzeczytane 14-09-08, 10:16   #7
Cyrkluś
Polna Bestia

Cyrkluś awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Cyrkluś
Domyślnie

Niemożliwe by Bezimienny był opętany, tylko on mógł się oprzeć złej mocy szponu Beliara, był wybrańcem bogów. GIV (albo jak kto woli Arcania A Gothic Tale) będzie ciut lepsza od G3, mam nadzieję że zrobią inny system walki, i że nie będzie błędów graficznych. Ale tam... Gothic którego nie robi PB to gówno.
Cyrkluś jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-08, 12:48   #8
thend
Polna Bestia

thend awatar

Domyślnie

Jeśli ma być nowa rasa, to najbardziej kojarzą mi się minotaury i krasnoludy. Najbardziej pasują do klimatu gothica. Co do reszty... Wspinanie na drzewa? w G2NK raz udało mi się na jedno wspiąć. Tej satysfakcji nigdy nie zapomnę... A inne sprawy przemilczę, bo nie wiem co na ich temat powiedzieć.
Nieprzeczytane 14-09-08, 15:07   #9
kazzam
Chrząszcz

Domyślnie

co wy mówicie będzie dobrze.a biezi mógł dać sie opentać np. w g2 poszukiwacze próbują zawładnąć jego umysłem więc gania do pyrka i prosi lub kupuje mikstóry leczące z opętania... gdyby pyrokar mu ich niedawał to bezi by juz zarżnoł z polowe khorinis... raczej niebędzie mozliwości by pomóc mu się wyleczyć a szkoda,bo bezi zawsze kojarzył mi sie z luzakiem ale i wojownikiem o wielkiej sile który mógł w razie potrzeby liczyć na przyjaciół którycxh zdobywał równie łatwo co wrogów...

edit:minotaury to nie rasa...i niepasują do gothica.krasnaludy...jakoś niewyobrażam sobie "nowego beziego" zwiedzającego podziemne tunele i miasta.już prędzej elfy.lesne "stworzenia" starsze od ludzi,mądzejsze i piękniejsze one by pasowały.chociaż kto wie moze wymyślą nową rase...w końcu orki to też należą do rasy zielonoskórych jak gobliny,trole czy ogry a tu je wyodrębnili i dali własną kultóre i język...

Ostatnio edytowane przez kazzam : 14-09-08 o 15:19.
RPG
kazzam jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-08, 21:02   #10
Xanas
Czarny Goblin

Xanas awatar

Domyślnie

minotarzy to nie rasa? proszę cię. Chyba nie czytałes np. serii dragonlance ale tam to jest rasa. Równie dobrze mógłbyś orów do zwierząt porównać.

A krasnoludy?elfowie? prosze was... czy wy chcecie tu drugiego władce pierścieni? po jednej stronie ludzie,elfowie i krasnoludy a po drugiej orkowie i gobliny? zaleciało tolkienem

aha kazzam proszę wrzuć swoje posty do worda bo orty rbiją mnie po oczach

Ostatnio edytowane przez Xanas : 15-09-08 o 22:42.
RPG
Xanas jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-08, 21:13   #11
kazzam
Chrząszcz

Domyślnie

dragoblance ?? co to poprosze o tytuły chętnie przeczytam.niemam worda bo brat skasował i nic chwilowo na błędy nie poradze :].minotaury to bardziej potwory atakujące wszystko co sie rusza jak dla mnie.dlatego jeśli podasz mi te tytuły ksiażek to moze zmienie zdanie.jest pewne że nowa rasa będzie ale nie minotaury bo niepasują.krasnaludy raczej też nie choc kto wie czy drógi wiedzmin sie z tego niezrobi... elfy pasują najbardziej,nawet pasóją biorąc pod ówage to że juz druidzi byli...ale jak dla mnie wszystko jest mozliwe
RPG
kazzam jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-08, 21:36   #12
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Kazzam a co mają druid do elfa,oprócz tego że pochodzą od kultury celtyckiej.Jak byś czytał mitologie grecką to wiedziałbyś że minotaur to człowiek obdarzony klątwą która powoduje że dany człowiek posiada głowę byka,czyli krótko mówiąc minotaur to nie potwór tylko człowiek z głową byka.Co do elfa i krasnoluda,według mnie nie pasuje to w ogóle do klimatu gry,Gothic to nie ,,Władca Pierścieni".Lepiej żeby Spellbound udoskonaliło stare rasy,takie jak:Gobliny,Ogry,Orkowie,Jaszczury,Sharty,Trolle.
RPG
Skyrim jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania