Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Play By Forum
Przeładuj stronę Smutas i karawana (Północ)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-05-07, 14:12   #1
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

Smutas
Wędrując w stronę miasta elegancko odziany człowiek idący pieszo musiał wzbudzać zainteresowanie. Nic zatem dziwnego, że gdy tylko kogoś mijał, przyglądano mu sie z zaciekawieniem, ale i wyraźna obawą. W końcu rosły mężczyzna wzbudzał nie tylko ciekawość ale i obawę, a wręcz chwilami strach.

Tym dziwniejsze było to, że ktoś sie do niego odezwał.

-Panie!! - głos był wyraźny i biorąc pod uwagę nielicznych kmiotków na trakcie najpewniej zwracał sie do niego.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 04-05-07, 14:08   #2
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Panie!!! - Ktoś zawołał do Smutasa zbliżającego się do bramy. Ponieważ nie zauważył na drodze nikogo poza kmiotkami, doszedł do wniosku, że to musi być któryś z nich.Poczyniwszy jeszcze krok zatrzymał się. Wielkopańsko wziął sie pod boki i odwracając do tyłu zapytał:
- Czego tam? - Postarał się przy tym, aby wyraźnie dał się w tych dwóch słowach słyszeć nietutejszy akcent, charakterystyczny bardziej dla królewskiego dworu i przebywającej tam arystokracji. Miał okazję kiedyś z nim sie zapoznać, gdy schwytali dla okupu pewnego księcia. Książę był na ich okręcie przez dwa tygodnie i cała załoga nieźle się ubawiła słuchając jego wyszukanej wymowy i dziwnego akcentu. Smutas uznał, że granie cudzoziemca z metropolii wzbudzi chyba największe zainteresowanie.
Odwrócił się spojrzał w kierunku, z którego dobiegł go głos.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 04-05-07 o 14:11.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 04-05-07, 18:35   #3
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

ZA nim wyraźna była spora karawana. Kupiec który nią zarządzał wyglądał na majętnego i zachowywał sie życzliwie.

-nieczęsto możnych na spacerach sie widuje. szczególnie gdy z obcych stron pochodzą. - co prawda udawanie akcentu i wielkopańskości nie bardzo wychodziło barbarzyńcy, jednak kupiec albo tego nie dostrzegł, albo dostrzec nie chciał. - jeśli nie przyniesie to ujmy Twej szlachetności zapraszam. Mnie rozmowa tę nudną trasę umili, a ze Nortis z uprzejmości nie słynie to tym bardziej miło będzie mi słów parę zamienić.

Ostatnio edytowane przez Togashi : 09-05-07 o 10:53.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 11:02   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

SMutas spojrzał na kupca i karawanę. Chrząknął i poprawiając swój cudzoziemski akcent odparł:
- Chętnie skorzystam, dobry człowieku, z twojej gościnności. - Powiedziawszy to wdrapał się na kozioł obok kupca.
- Co za parszywa kraina - powiedział Smutas. - Ni dnia spokoju. A mówili mi, że tu bezpiecznie, więc sam wyruszyłem w drogę do Nortis. Najpierw chcieli mnie obrabować jacyś zbóje, ale udało mi się salwować ucieczką, potem w nocy konia mi ogary pożarły, sam ledwo z życiem uszedłem. - Smutas owinął się płaszczem.
- A wy bezpieczną mieliście drogę? Widzę, że bogata karawana, pewnie z daleka? - Smutas coraz lepiej korzystał z akcentu. - Ćwiczenie czyni mistrza - pomyślał. Ciekawiło go skąd pochodzi kupiec i czym handluje. A jeszcze bardziej był ciekaw z kim w Nortis kupiec był umówiony. Smutas łaknął każdej informacji o mieście. Mimo, że zachowywał się weilkopańsko postanowił być na swój sposób miły dla kupca.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 13:34   #5
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

-A nad wyraz spokojnie - kupiec przyjrzał sie Smutasowi z lekkim uśmieszkiem - jestem Morel. Ze stolicy jadę. Nortis co prawda dziwnym jest miastem, ale handel rozwija sie tu doskonale, zatem często ta trasa podążam. A z czasem to człowiek już wie kiedy i w jakich porach najbezpieczniej.

karawana ciągnęła spokojnie, bez krzty pośpiechu. Kupiec był bardzo spokojny i widać, że był w doskonałym nastroju.
-Już za chwilę będzie widać miasto, a jak tylko nas ujrzą to do samych włości odeskortują, zatem ani zbóje, ani ogary nie są już żadnym zagrożeniem Panie.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 13:39   #6
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Smutas spojrzal za siebie na rząd wozów i eskortujących go zbrojnych. Z tyłu za wozami widać było w kurzu stada jakiś zwierząt. Ale na jednym z wozów przykryte plandekami stały dwie solidne klatki. Smutas przyjrzał się im i zapytał:
- Widzę, że jakiś groźne zwierzęta wieziecie. Będziecie w mieście pokazy jakoweś czynić? Z chęcią bym obejrzał. -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 13:43   #7
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

-A nie... trupą to my nie jesteśmy. ale wiesz Panie jak to jest: zapotrzebowanie na towar jest, to i towar sie znajdzie - kupiec roześmiał sie całkiem jakby opowiedział dowcip. - nietypowe zlecenia to i większy zarobek a w tym mieście sporo takich zleceń, podobnie jak i w stolicy... prawo rynku jest stałe dla wszystkich.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 14:17   #8
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Ot ciekawość, a cóż to za stwory wieziecie? Do oglądania one, czy też do walk na arenie przeznaczone? Strasznie groźne? - Smutas podtrzymywał rozmowę.
- Trochę podróżowałem i widziałem w różnych miastach wiele stworów trzymanych w klatkach ku uciesze gawiedzi, albo takich puszcanych na arenę, gdzie walczyły pomiędzy sobą albo i z ludźmi - Smutas przytrzymał okrywający go płaszcz ręką na której miał pierścień Zakonu. - A nie wiedziałem że w Nortis jest arena, albo pokazy dzikich bestii.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 14:24   #9
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

-A bo i nie ma. przynajmniej z tego co mnie wiadomo. A możni różne dziwne zachcianki mają. Chyba wolałbym nie wiedzieć po co im brzytwa i jaszczury... już sama ich obecność wystarczająco utrudnia drogę.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 14:33   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Brzytwę schwytaliście? - Smutas zdziwił się. - Nie słyszałem, aby ktoś złapał żywcem to zwierzę. Niezłych łowców musicie zatrudniać, że im się udało. No, no... - pokręcił z niedowierzaniem głową.
- Nie wiecie jak daleko do miasta? Pierwszy raz tu jestem i nie znam oklicy. Dziś dojedziemy, czy też będziecie popasać po drodze? - Smutas był trochę rozczarowany małomównością kupca. Wyglądało to, jakby na siłę wyciągał z niego zdania. - Po jakie licho zatem zaprosił mnie do współnej podróży? - zastanawiał się Smutas.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 14:44   #11
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

-ja tam na dziczy sie nie znam, wiem tylko kiedy trzeba uciekać - kupiec roześmiał się. Najwyraźniej był w doskonałym nastroju - a łowcy? cóż, dostali swoje to i brzytwę schwytali. a paskudne to to takie, że nie wiem po co trzymać to cholerstwo żywe. przecież nawet zbliżyć się strach. ja bym tam ubił na miejscu, no ale klient nasz pan.

-a miasto, tak jak wcześniej wspomniałem, niedługo będzie widoczne. Straże pewnie chętnie nas odeskortują zatem już niemal na miejscu jesteśmy.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 07-05-07, 14:55   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Ciekawe po co komu brzytwa w mieście... Chyba żeby teściowej do pokoju wpuścić - zaśmiał się Smutas. - Ale macie rację, takie bestie to najlepiej ubić od razu. Co najwyżej wypchaną można sobie w salonie, ku uciesze gości, postawić. Bo z żywym potworem same kłopoty. Słyszałem o takim mieście, gdzie w palisadzie trzymali czarnego trola. Złapali go jak był mały. Trzymali tam ku uciesze gawiedzi i karmili. Ale jak bydlę dorosło, to i rozwaliło palisadę i pół miasta zdemolowało, zanim je ubili. Że też w Nortis komuś chce się tak ryzykować, i to z brzytwą! - Smutas był tym nieźle zdziwiony.- Powiecie mi coś o Nortis? Nie znam tego miasta, a wyście, jak widzę, bywały w świecie człowiek. - poprosił.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania