Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Budowle i ruiny w gothic i gothic 2

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-11-05, 12:01   #1
chrząszcz
Skazaniec

Wink

Piszcie jakie budowle was zaciekawiły w gothic i gothic2.
Ja zaczne, zawsze ciekawiło mnie jakie było przeznaczenie ruin cytadeli gdzie na szczycie wieży lezał almanach i kto w niej mieszkał..Moim zdaniem (gothic 1)stał tam jakiś zamek wielkiego maga,ponieważ znajduje się na najwyższym szczcycie w górniczej dolinie.
RPG
chrząszcz jest offline  
Nieprzeczytane 22-11-05, 13:29   #2
Solonar
Zbanowany

Domyślnie

Mnie najbardziej ciekawiła Wieża mgieł i Świątynia Śniącego. To znaczy nie jako budynek, że super komnaty itp. tylko historia tej świątyni i samego śniącego Poza tym cmentarz orków był fajny. Te mumie orkowie którzy wsykakują niewiadomo skąd i opętany Lukor :P W gothicu 2 nie ma żadnych ciekawych podziemi nie licząc świątyni adanosa i Irdorath Ale Irdorath to nie to samo co świątynia śniącego. Śniący miał swój styl a Smok-nieumarły czy jak mu tam już nie
RPG
Solonar jest offline  
Nieprzeczytane 22-11-05, 14:56   #3
kopernik
Czarny Goblin

kopernik awatar

Domyślnie

Najbardziej fascynowal mnie klasztor Zmiennoksztaltnych,I ogolnie dawny wyglad Khorinis,tj.jak to wygladalo np.za czasow sprzed bariery.

Swoja droga,ciekawie bylo by zagrac w alfe lub bete gothica I i zobaczyc jak to mialo wygladac,ktore budowle staly,ktore nie,i czy te ktore stoja bez celu w I nie mialy w becie lub alfie jakiegos znaczenia.Nie wie ktos,skad dostac wczesna wersje I,nawet w postaci demo?Nie uwazam tego za duzy OT,po prostu taka wersja moze nieco wyjasnic :>

RPG
kopernik jest offline  
Nieprzeczytane 22-11-05, 15:43   #4
Werewolf

Werewolf awatar

Domyślnie

Najsampierw jak grałem w gothica 2 to nie wiedziałem poco są te budyneczki w których - jak sie okazało - magowie wody zrobili sobie piaskownice. To takie ciekawe było; bo stoja sobie takie budynki niby to z imperium inków i niczemu nie słuza..... a tu niespodzianka w dodatku
RPG
Werewolf jest offline  
Nieprzeczytane 22-11-05, 21:40   #5
Peter Mistyk
Czarny Goblin

Domyślnie

Przede wszystkim zafascynowała mnie kamienna forteca, którą przemierzaliśmy z Lesterem w poszukiwaniu kamieni ogniskujących. Wtedy jeszcze jakoś się trzymała i wyglądała fantastycznie. Po rozgoszczeniu się kamiennego smoka straciła nieco ze swojej świetności...

Ale teraz trochę o klimacie tej budowli. Otoczona skałami, ozdobiona płaskorzeźbami i posągami forteca zrobiła na mnie niezłe wrażenie. Szczególnie jeśli patrzymy na nią w chmurny dzień. Aż ciarki chodzą po plecach... Nie powiem, że chciałbym tam mieszkać, ale człowiek na szczycie jej wież czuje się panem świata!

Równie mrocznie i tajemniczo wygląda wieża Xardasa górująca nad terytorium orków. Tam dopiero możemy czuć się bezpiecznie. Nekromanta stworzył wspaniałe miejsce do swoich badań.

Jest wiele sposobów na zabicie czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić...
Albert Einstein

Jedno wszakże jest pewne... Jeszcze się spotkamy.
RPG
Peter Mistyk jest offline  
Nieprzeczytane 22-11-05, 21:50   #6
de Zoo
Czarny Goblin

de Zoo awatar

Domyślnie

Tak, ale o tych budowlach wiemy więcej niż o na przykład wieży ze szkieletami nad wybrzeżem morza (tam gdzie są ogniste jaszczurki). Można się tam dostać na dwa sposoby: od wybrzeża i od klifu czyli samej wieży. Korytarze ciągnące się pod nią i kościeje w środku dodają uroku całej grze.
Tak ogólnie uważam, że Gothic 1 jest o wiele lepiej dopracowany od dwójki pod tym względem.
Nieprzeczytane 24-11-05, 16:42   #7
chrząszcz
Skazaniec

Cool

Cytat:
Originally posted by kopernik@22-11-2005, 16:33
Najbardziej fascynowal mnie klasztor Zmiennoksztaltnych,I ogolnie dawny wyglad Khorinis,tj.jak to wygladalo np.za czasow sprzed bariery.

Swoja droga,ciekawie bylo by zagrac w alfe lub bete gothica I i zobaczyc jak to mialo wygladac,ktore budowle staly,ktore nie,i czy te ktore stoja bez celu w I nie mialy w becie lub alfie jakiegos znaczenia.Nie wie ktos,skad dostac wczesna wersje I,nawet w postaci demo?Nie uwazam tego za duzy OT,po prostu taka wersja moze nieco wyjasnic :>
256090
Swoją drogą też to jest bardzo ciekawa sprawa jak wyglądało korinis przed upadkieb bariery, także zamek w górniczej dolinie:na początku miał dwie wieże a z niewykaśnionych przyczyn ta wieża zawaliłą się???/
Sczególnie zaciekawił mnie jeden motyw,podczas rozmowy z bandytami w kanałach dowiadujesz się że jest tam jedna skrzynka o której mówili że zamknoł ją człowiek ktorego zrzucili do kolonii.Moim zdaniem to był rączka....
RPG
chrząszcz jest offline  
Nieprzeczytane 24-11-05, 19:01   #8
King Raptor
Krwiopijca

Domyślnie

Najciekawszym miejscem jest Swiatynia Sniącego - panuje tam niesamowity klimat, któego nie da sie opisać w słowach : P Jestem ciekaw jak to wygladała Górnicza Dolina i co sie tam działo gdy budowano Swiątynie Śnieącego i go przywoływano. Niestety w gothic'u II nie ma takich tajemniczych budowli. Pod tym względem Gothic II nie może równać się gothic I
RPG
King Raptor jest offline  
Nieprzeczytane 24-11-05, 20:44   #9
Elvin
Krwiopijca

Wink

W gothic 1 najciekawszym i najładniejszym miejscem (budynkiem) jest klasztor miejsce tajemnicze i z pewnością posiadającą fantastyczną historię. Panuje tam miła atmosfera (z wyjątkiem trola).
RPG
Elvin jest offline  
Nieprzeczytane 25-11-05, 16:22   #10
Werewolf

Werewolf awatar

Domyślnie

Co do ciekawych miejsc: To takim miejscem jest obóz bandytów niedaleko farmy onara. Przeciez bandyci nie mieszkali tam od zawsze. Wydaje mi sie ze były to posiadłosci właścicieli ziemskich kontrolujących kopalnie rudy. Sa tam dwie kopalnie w okolicy.
RPG
Werewolf jest offline  
Nieprzeczytane 25-11-05, 20:04   #11
Adanos
Polna Bestia

Domyślnie

Mnie zainteresowała no np. Ta piramida budowniczych w G2 ale w NK się wszystko wyjaśniło... Co do innych to np. Cytadela.. To jest chyba najbardziej tajemniczy budynek. Chciałbym też wiedzieć co zrobił Bezimiennymienny ze trafił do GD
Nieprzeczytane 25-11-05, 23:05   #12
Dou'Xian
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Dou'Xian
Domyślnie

Mnie najbardziej zainteresowała Świątynia Adanosa zbudowana przez Budowniczych. Klimat jaki w sobie ma jest bardzo dobry i fakt, że świątynia boga równowagi została zbeszczeszona przez sługę ciemności. Ogółem mówiąc, cała kultura Budowniczych jest bardzo interesująca, w końcu z tego co widać na mapie ich miasto było większe od Khorinis kilka razy, to musiałabyć prawdziwe metropolia. Aż szkoda że nie można jej dokładniej poznać.
RPG
Dou'Xian jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania