Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Mieszek pytań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-02-10, 23:22   #1
jsduga
Krwiopijca

jsduga awatar

Domyślnie Mieszek pytań.

Witam. Mam kilka pytań i prosiłbym o radę.Nie chcę zakładać w każdym dziale tematów to tutaj umieszczam.
1.Moja kolejność: Ardea(odbita)->Reddock-> Cape Dun(odbita)->Montera(odbita)-> Okara-> Gotha(odbita z tych szkieletów,orków nie zabijałem,ale jak poszedłem do Shawna, by odbudował Gothę,to gdy na następny dzień tam wróciłem orków nie było, lecz sami buntownicy...no i nie mogę znaleźć Shawna)-> Vengard(odbita)-> Trelis(wypełniam misję i będę odbijał). Tutaj jest moje pytanie. Czy jeśli odbiję Trelis to w innych miastach mnie zaatakują??? A jeśli tak, to czy tylko w Myrthanie,czy Varant i Nordmar też będzie wrogo nastawiony???
2. Jestem mistrzem kusznictwa i broni jednoręcznej.I właśnie nie zadowala mnie jednoręczniak, bo po każdym uderzeniu wróg pada i gdy wstaje, zadaje mi wiele obrażeń. Mam 40 pkt nauki i czy jak zainwestuję dodatkowo w tarczę to się coś zmieni??? Czy może lepszym wyjściem są dwa ostrza???( dwuręczniak mnie nie interesuje).
3. Ardea---Reddock---Cape Dun---Montera---Okara---Gotha---Vengard....co wybrać następnie, by w miarę iść w zgodzie z fabułą i misjami??? Czy może różnicy nie ma???
To tyle by było...Chciałem się dokładnie spytać,bo takowych odpowiedzi nie znalazłem na forum. A przynajmniej nie sprecyzowanych.
Pozdrawiam
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-10, 00:10   #2
Vanterdam
Krwiopijca

Vanterdam awatar

Domyślnie

1.Jeśli odbijesz Trelis to wszyscy orkowie którzy byli do ciebie nastawieni pozytywnie będą od tej pory cię atakować.

2.Jeśli zainwestujesz w tarczę to będziesz tracił mniej wytrzymałości podczas blokowania, jeśli nie przyblokujesz ciosu tarczą to będziesz miał tyle samo odebranych obrażeń co bez tarczy.

3.Najlepiej udać się do Nordmaru i porozmawiać z Xardasem.

RPG
Vanterdam jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-10, 00:35   #3
Teenager
Chrząszcz

Domyślnie

1. Wydaje mi się ze to było tak że jak porozmawiałeś z przywódcą orków w jakim kolwiek mieście to wszyscy Cię atakowali, ale tylko w Myrtanie
3. Zgodnie z Fabułą to do Nordmaru, ale generalnie jest tam trudno, więc najpierw radze Ci przejeść większość misi na terenie Myrtany, czyli np tuszyć do Geldern, Silden i Faring.
RPG
Teenager jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-10, 01:09   #4
Kyle
Golem

Domyślnie

1. Po odbiciu Trelis agresywni będą wszyscy orkowi przywódcy w Myrtanie i Varancie. Nie radzę. W Nordmarze pokojowych orków można policzyć na palcach jednej ręki i jest to grupa walcząca ze szkieletami w grobowcu Snore'a. Shawn powinien siedzieć na orkowym tronie w najwyższej cześci zamku. Po prawej od wejścia na drugi dziedziniec.
2. Tarcza nic tu nie zmieni. Jeśli grasz bez alternatywnego AI, to idź w dwa ostrza-nic nie stracisz. W trybie AAI polecam jednak zaopatrzyć się w tarczę i pozostać przy jednym mieczu. Obalenie niestety już zostanie. Staraj się rozpoczynać sekwencję pchnięciem i kontynuować silnym atakiem. Przy odpowiedniej sile, obalony przeciwnik nie powinien już wstać.
3. Faring i do Xardasa. Jak jesteś na siłach to rób cały Nordmar. Jak nie, to jak najszybciej odnajdź nekromantę, unikając walki, i wracaj na południe. Kamienie przemiany znacznie ułatwiają eksplorację Nordmaru na trudniejszych poziomach gry. Jesteś z buntownikami, więc nie ma się co pchać do Varantu bez rozmowy z Xardasem. Tylko fabułę namieszasz.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-10, 13:19   #5
jsduga
Krwiopijca

jsduga awatar

Domyślnie

1. Czyli chyba najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli powypełniam misje w Trelis i innych miasteczkach Myrthany, ale nie będę odbijał. Potem ruszę do Nordmaru, odnajdę Xardasa i zrobię większość questów tam. Wrócę do Varantu i tam będę zdobywał reputację i jeśli wszędzie już będę miał powyżej 75% zabiorę się za odbijanie reszty miast,począwszy od Myrthany. Ale jak wiadomo, wszystko okaże się w praktyce co za sobą pociągnie fabuła i questy.
2.Czyli chyba zainwestuję w dwa ostrza.
Dziękuję za pomoc
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania