Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Poradnik: Jak być bogatym w Gothic II ?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-05-10, 12:25   #1
ProBezi
Chrząszcz

Domyślnie Poradnik: Jak być bogatym w Gothic II ?

Witam wszystkich czytających poradnik. Chciałbym wam przedstawić starą, dla niektórych bardzo znaną, lecz dla niektórych nie sztukę posiadania dużej ilości sztuk złota w Gothic II. Pozwolę sobie Zapisać poradnik w punktach, jeżeli coś będzie nie tak, albo ktoś będzie chciał abym wstawił screeny to proszę śmiało pisać. Jestem również otwarty na wszelką krytykę. Poradnik pisze dla graczy którzy nie grają na kodach, bo kodziarze mogą sobie wpisać odpowiednie komendy. Więc zaczynamy !

1. Jak w każdej grze, zbieramy wszystko, nawet to, co jest mało wartościowe, bo być może po uzbieraniu pewnej ilości małowartościowych rzeczy da się je przekształcić w jedną, przydatną lub wysoko wartościową rzecz.

2. Pamiętaj, aby nie uczyć się za pieniądze nie potrzebnych Ci umiejętności.

3. Przydatne jest też zostanie obywatelem miasta u odpowiedniego mistrza ( nawet jeśli wybierzemy ścieżkę najemnika). Osobiście polecam bycie czeladnikiem u Constantino lub u Harad'a. Zostanie czeladnikiem u pierwszego jest wysoko opłacalne, ponieważ ten skupuje bardzo często spotykane grzyby.(Jeżeli chcemy się uczyć u Constantino radzę nie sprzedawać zebranych roślin, ponieważ można z nich zrobić w przyszłości mikstury, to bardziej się opłaca niż kupienie ich od jakiegoś NPC). Zaś zostanie u tego drugiego jest równie opłacalne. Skupuje bronie, po 100 szt. złota za miecz. Do zrobienia miecza potrzebnym przedmiotem jest surowa stal. Można je między innymi kupić u Braiana (drugiego czeladnika Harad'a) lub na targowisku. Kupno 1 surowej stali to koszt 10 szt. złota.

4. Sprzedawaj bronie, które są słabsze od tej, którą nosisz. Tak samo ze zbrojami i nie nadającymi się do użytku rzeczami.

5. Jeśli nie czujesz się na siłach, nie wdawaj się w bójki, ponieważ gdy polegniesz istnieje szansa że rywal zabierze Ci złoto. Jeżeli już natkniesz się na takiego, który zaczepi Cie sam, staraj się być miłym, jeżeli Ci się nie uda bierz nogi za pas

6. Jeżeli masz możliwość kradzieży zamiast kupna, kradnij ile wlezie

7. Jeżeli masz zabrać komuś pieniądze, nie baw się w świętego i nie płać za cel. np w misji "Mateo i Gritta".

8. Staraj się nie robić misji, w których trzeba płacić dużą ilość złota, być może, że jest to misja która popchnie fabułę na przód.

9. Wiele przydatnych/wartościowych rzeczy znajdziesz w Górniczej Dolinie. np.: w starej wierzy Xardasa.

10. Nie sprzedawaj jedzenia! Jeżeli zabraknie Ci mikstur leczących, a nie będziesz mieć jedzenia, możesz czekać sobie spokojnie na śmierć

11.Jeżeli kończymy grę, naszą fortunę zamieniamy na zestaw zbroi i broni, a także np.: mikstur, strzał, beltów, ponieważ pieniądze nie będą Ci już potrzebne, a dobry ekwipunek tak..

Tak jak już napisałem wcześniej, dla jednych jest to normalny styl gry, dla innych prawdziwy, przydatny poradnik. Mam nadzieje, że pomogłem tym poradnikiem. Życzę miłej gry
RPG
ProBezi jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 12:57   #2
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

Koleś ty tym poradnikiem pomogłeś chyba 2-latkowi .U Constantina jest za 15 mies kopacza 1054 kasy!Zycze powodzenia w czyszczeniu wieży Xardasa w 2 rozdziale.
Nieprzeczytane 15-05-10, 13:12   #3
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Naprawdę nie wiedziałam o tymxD
A tak na serio to przydatny ten poradnik tym co zaczynają grać w gothica jest parę niedociągnięć

Lepiej u harada zostać czeladnikiem w nk można robić prawdziwe cacka i sprzedawać je drogo
RPG
Stalker_wilk jest offline  
Nieprzeczytane 15-05-10, 17:38   #4
Patrol666
Chrząszcz

Domyślnie

Drogi magu alkoholu. Sam oczyściłem starą wieżę Xardasa w drugim rozdziale jakieś 3 godziny temu. Moja postać to czysty łucznik najemnik. Miałem wtedy 42% łuki i 100 zręczności (90 wyuczone +10 z pierścienia obok tej właśnie wieży). Moja postać była na poziomie 19? 20? Po prostu wybiłem część orków wokół zamku nie korzystając z taranu, do Górniczej Doliny przebiłem się przez orków, a w 1 oraz 2 rozdziale wytłukłem większość bestii kręcących się wokół oraz wykonałem chyba wszystkie zadania. Demon zszedł na ok. 10 strzał, a szkielety gobliny nie oparły się mocy mojego rapiera (miecz mistrzowski zdobyłem dopiero w wieży). Ach, zapomniałbym. Demon uderzył mnie w czasie walki 2 razy. Przeżyłem to dzięki pierścieniowi niezwyciężoności (chyba, ten +10 obrony przed wszystkim) oraz zbroi z pancerzy pełzaczy.

Poradnik średni szczerze mówiąc. Tą samą postacią w pierwszym rozdziale zgromadziłem 15 tysięcy sztuk złota niespecjalnie się starając je zdobyć. Jako mistrza wybrałem Bospera. Na skórach zgromadziłem spory majątek. Jeśli ktoś chce tonąć w forsie, to polecam najemnika złodzieja walczącego łukiem.
RPG
Patrol666 jest offline  
Nieprzeczytane 29-05-10, 01:50   #5
Deemo
Krwiopijca

Domyślnie

Jesli ktos chce nie miec zadnych problemow finansowych to tylko Harald.
Bijemy kowala z portu ,robimy u niego w kuzni miecze i sprzedajemy Haraldowi.
Tylko bijemy,nie zabijamy bo kowal z portu to kura ktora znosi zlote jaja.
RPG
Deemo jest offline  
Nieprzeczytane 29-05-10, 09:04   #6
Mroczny_Paladyn

Mroczny_Paladyn awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Deemo Zobacz post
Bijemy kowala z portu ,robimy u niego w kuzni miecze i sprzedajemy Haraldowi.
Wcale nie trzeba wykorzystywać buga, można kupować stal od Benneta. Za każdym razem gdy podejdzie do kowadła ma w ekwipunku 2x surowa stal.

Chyba każdy zna trik z Busterem (kiedy jest się łowcą smoków). W IV rozdziale zleca nam misję z rogami cieniostworów. Sporo płaci za każdy róg, więc warto trochę pobiegać i zabić kilka cieniostworów. Uczciwy i niezły zarobek. Jeżeli ktoś lubi używać bugów to po oddaniu rogów Busterowi może go pobić i mu je zabrać. I tak w kółko.
Za farmą Onara (tam gdzie przebywa myśliwy Grom) żyją 2 trolle. Obok nich można znaleźć rapier. Warto dodać że jest sporo warty więc warto go sprzedać.
Warto dokładnie zwiedzić zamek w Górniczej Dolinie. W kwaterach strażników można znaleźć ciekawe fanty.
Warto oczywiście popłynąć na wyspę na której przechowywane są skarby gildii złodziei.
Ogólnie lepiej sprzedawać wszystko co jest nam niepotrzebne do życia.

Deum De Deo, I am God...

RPG
Mroczny_Paladyn jest offline  
Nieprzeczytane 29-05-10, 17:55   #7
Deemo
Krwiopijca

Domyślnie

A dlaczego uwazasz ze to bug?
Moim zdaniem jedyne co tutaj mozna uwazac za bug to to ze kowal w porcie nie ma broni.
To normalne w grze ze kogos sie bije i okrada.

To po prostu nagroda za odwage.

Po co latac do Onara i czekac na 2 prety,a potem znow wracac do miasta.

U kowala w porcie jest identycznie,tez 2 prety ,tylko masz je za darmo i na miejscu.

Ostatnio edytowane przez Deemo : 29-05-10 o 17:58.
RPG
Deemo jest offline  
Nieprzeczytane 30-05-10, 10:49   #8
Gomez22
Krwiopijca

Gomez22 awatar

Domyślnie

Robicie różne misje dodatkowe np.Względy Cantara donosicie andre i macie złoto
RPG
Gomez22 jest offline  
Nieprzeczytane 08-06-10, 21:56   #9
SirDraX
Chrząszcz

SirDraX awatar

Domyślnie

Poradnik na pewno przydatny dla poczatkujacych fanow Gothic bo dla starych wilkow zdobycie kasy to raczej nie problem. Jednak mimo tego duzy plus za ten poradnik.
RPG
SirDraX jest offline  
Nieprzeczytane 09-06-10, 20:13   #10
xXNekromantaXx
Jaszczur

xXNekromantaXx awatar

Domyślnie

W porcie w mieście są też porozrzucane bryłki rudy które można sprzedać. Poradnik użyteczny ale tylko dla początkujących. Przeszedłem gothica 2 z dodatkiem około 15 razy i nigdy nie miałem problemu ze zdobyciem kasy
RPG
xXNekromantaXx jest offline  
Nieprzeczytane 10-06-10, 08:02   #11
Progeusz
Polna Bestia

Progeusz awatar

Domyślnie

Dopisz do poradnika, że najlepszy jest Bosper... W Nocy Kruka po całym terenie są masowo rozsiane skóry cieniostworów, wilków, wargów, owiec. Zwierząt tych jest jeszcze wiecej. W II rozdziale można już spokojnie zabić każdego potwora, jaki daje skóry. Nie trzeba też chyba mówić, że zdecydowanie najprzyjemniejszy sposób zarabiania - mordowanie potworów

Cytat:
10. Nie sprzedawaj jedzenia! Jeżeli zabraknie Ci mikstur leczących, a nie będziesz mieć jedzenia, możesz czekać sobie spokojnie na śmierć
Sprzedawaj jedzenie. Miksy, Rośliny Lecznicze i Mięsa Kopacza na luzie wystarczą.
Nie sprzedawaj całego jedzenia, bo przydaje się w paru questach, dobrze mieć po jakieś 2-3 sztuki.

Generalnie fajny poradnik
Widać jednak, ze nie grałeś czeladnikiem Bospera, bo wtedy byś go docenił :P Nawet jako total noob w Gothicu nie miałem u niego zadnych problemów.
RPG
Progeusz jest offline  
Nieprzeczytane 10-06-10, 17:12   #12
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

@UP
Ale to jest forum o G2 bez NK i chyba lepszy jest Harad, bo z tego mamy nieskończoną kasę, a u Bospera nic nie zarobimy, kiedy wybijemy wszystkie potwory.
Co do jedzenia, można śmiało sprzedawać, w razie czego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się wrócić do miasta albo najbliższego kupca. Jeśli gdzieś dotarłeś, to pewnie wybijałeś wszystko po drodze, więc jesteś w stanie wrócić bez walki.
Ja jednak i tak nie sprzedaje jedzenia, bo nie potrzebuję więcej kasy ;p

Zarabianie w G2 jest łatwe, trudniejsze jest dokładne czyszczenie z potworów w każdym rozdziale, robienie jak największej liczby questów i mądre planowanie postaci.
RPG
Kravcio jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania