Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę TES V: SKYRIM

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-03-11, 01:00   #1
xeroloth

xeroloth awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do xeroloth
Domyślnie TES V: SKYRIM

Witam wszystkich, dziś chciałbym poruszyć temat najnowszej produkcji Bethesdy jaką jest piąta część "TES'a". Od siebie na wstępie dodam, że gra zapowiada się wspaniale, a oficjalny trailer zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jeśli twórcy się popiszą to szykuje nam się jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) gra w historii.

A co wy myślicie? Jaką grę chcielibyście zobaczyć? Jakie aspekty z poprzedniczek chętnie widzielibyście w mroźnym Skyrim? A co chcielibyście zlikwidować? Zapraszam do dyskusji

Oficjalny Trailer TES V: Skyrim

Skyrim
Forum Skyrim

*
Najlepszy Gladiator ŚP *
Najlepszy Sędzia Gladiatorów ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP *
* Kowal Podziemia *
RPG
xeroloth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 01:19   #2
Alembik_Vina
Golem

Alembik_Vina awatar

Domyślnie

11.11.2011.

O ile nie nastąpi koniec świata. Nigdy nie wiadomo...

Ja bym chciał, aby w Skyrim można się było cieszyć wolną wolą. Tzn, żeby pojawiły się rozliczne rozrywki. Np. burdele, areny i takie tam.
Zawsze w Morku miałem ochotę oderwać się od głównej fabuły... Wyluzować. Dobrze by było, by gra stwarzała ku temu możliwości. Nie tylko machanie mieczem, ale też hazard, albo pojedynki w chlaniu. Takie różne.

Mogli by też dodać więcej książek o historii krain. Zwłaszcza takich jajcarskich i dziwacznych. Ogólnie to dobrze by było, aby ta gra wywracała mózg na lewą stronę. Ale nie liczę na zbyt wiele. Bardziej zachwyceni będą fani nordów.

Aha. I mam nadzieję, że można będzie pomagać smokom i że owe istoty będą jakieś nieprzeciętnie dopracowane. Że np, będą w dzień patrolować z wysoka rewir, a na noc wracać do młodych i takie tam i takie tam...
Alembik_Vina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 10:13   #3
Diegost
Polna Bestia

Diegost awatar

Domyślnie

Po przejściu Obliviona, liczę na o wiele więcej niż serwował nam poprzednik. Tak jak napisał Alembik gra powinna być bardzo otwarta i bardzo rozbudowana. Pojedynki na picie trunków czy bijatyki w karczmach to powinna być norma, nic nowego. Świat przede wszystkim powinien być otwarty na dużo możliwości. Jeśli chodzi o fabułę no cóż, smoki to trudny wybór, bo autorzy muszą je pokazać w jak najlepszy sposób.
Inaczej z głównej osi fabularnej będzie klapa. No i na koniec, czego mi bardzo brakowało w IV części ... masa zadań pobocznych

PS: Alembik, koniec świata został przesunięty na 2116 rok, więc gra powinna zdążyć wyjść

Królestwo Innosa - Rzemieślnik
RPG
Diegost jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 12:29   #4
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Diegost Zobacz post
No i na koniec, czego mi bardzo brakowało w IV części ... masa zadań pobocznych
Ty grałeś w Obliviona? Bo tam questy to w zasadzie 95 % zadania poboczne. Chyba, że Ty gildie traktował, jako zadania główne. Obek dla mnie był kozacki, ale to, co prezentuje obecnie Skyrim.. To po prostu miazga. Liczę, że będzie tak jak Obek, plus jeszcze ciekawsza fabuła i może w bardziej ciekawy sposób ukazana, przedstawiona, bo niektórzy na tę w TES IV narzekali
Walka z tego co wiem, jest inna od tej w Obku. Sposób poruszania się, tzn. animacja też o ile się nie mylę dopracowali. I pewnie jeszcze znajdzie się trochę rzeczy, ale póki co nie jestem w stanie sobie ich przypomnieć, a część jeszcze na pewno zostanie do premiery opublikowana. No i muzyka. To co było w trailerze... cudo! Ja w ciemno kupię oryginał

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 12:49   #5
Diegost
Polna Bestia

Diegost awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Maniaks Zobacz post
Ty grałeś w Obliviona? Bo tam questy to w zasadzie 95 % zadania poboczne. Chyba, że Ty gildie traktował, jako zadania główne.
Te zadania z Gildii to nie zadania poboczne ...
Chodzi mi o prawdziwe takie zadania, gdzie przypadkowi obywatele miast potrzebują pomocy. Jeśli chodzi o procenty zadań pobocznych, no cóż ... 95 % to chyba dobra odpowiedź, tylko że z 40 % jak nie więcej to będą zadania z Gildii, które ciężko moim zdaniem dodać do z. pobocznych, bo jak ich nie przejść ??

RPG
Diegost jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 16:44   #6
Thorus3000
Chrząszcz

Thorus3000 awatar

Domyślnie

Jeżeli się ukaże, to IMO będzie to gra lepsza od Morrowind, a co do TES to nie lada wyczyn. Morrowind to (dalej IMO) najlepsza gra z serii TES.
RPG
Thorus3000 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 18:22   #7
Olivander
Jaszczur

Olivander awatar

Domyślnie

Cytat:
Ty grałeś w Obliviona? Bo tam questy to w zasadzie 95 % zadania poboczne. Chyba, że Ty gildie traktował, jako zadania główne.
Cytat:
Te zadania z Gildii to nie zadania poboczne ...
To są zadania poboczne.

Cytat:
Chodzi mi o prawdziwe takie zadania, gdzie przypadkowi obywatele miast potrzebują pomocy.
"Dzielny wojowniku, naszą wioskę zaatakowały złe trolle! Pomóż nam, to damy ci 50 sztuk złota!"
Tfu!

Cytat:
Obek dla mnie był kozacki [...] bo niektórzy na tę w TES IV narzekali
Żartujesz? Żeby konkretnie wcisnąć się w obka trzeba było zassać ze trzy mody na grafikę, i jeszcze kilka na dynamikę. Nie mówiąc już o błędach typu "nabijam 79 skill biegania, i mogę biegać identycznie do przodu i do tyłu". Nie powiem, miło było spojrzeć wtedy na lepszą grafikę, ale TES IV nie był AŻ TAK dobry.

Cytat:
Ja w ciemno kupię oryginał
O to to to!
RPG
Olivander jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 18:40   #8
xeroloth

xeroloth awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do xeroloth
Domyślnie

Zgadzam się z Maniaksem. Walka w tym filmiku prezentuje się niezwykle dynamicznie, tego zdecydowanie brakowało w Oblivionie. Muzyka - bajka Strasznie klimatyczna, słysząc ją od razu skojarzyły mi się góry.

Ja w ciemno nie kupię. Najpierw spojrzę na wymagania

*
Najlepszy Gladiator ŚP *
Najlepszy Sędzia Gladiatorów ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP *
* Kowal Podziemia *
RPG
xeroloth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 19:28   #9
Diegost
Polna Bestia

Diegost awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Olivander Zobacz post
To są zadania poboczne.
Co prawda to prawda, ale na moim miejscu nie zaliczał bym ich do zadań pobocznych, bo sam wątek był po prostu za krótki ...

Cytat:
"Dzielny wojowniku, naszą wioskę zaatakowały złe trolle! Pomóż nam, to damy ci 50 sztuk złota!"
Tfu!
O nie, nie !!! Po pierwsze więcej kasy A tak na serio, no cóż takie zadania dobrze jak by były, zawsze to można trochę więcej pobaraszkować w grze. Osobiście w Oblivionie "szukałem" zadań do zrobienia w miastach, bo trzy czy dwa to chyba za mało jak na miasto, gdzie żyje kilkadziesiąt mieszkańców ...

Cytat:
Żartujesz? Żeby konkretnie wcisnąć się w obka trzeba było zassać ze trzy mody na grafikę, i jeszcze kilka na dynamikę. Nie mówiąc już o błędach typu "nabijam 79 skill biegania, i mogę biegać identycznie do przodu i do tyłu". Nie powiem, miło było spojrzeć wtedy na lepszą grafikę, ale TES IV nie był AŻ TAK dobry.
Popieram

RPG
Diegost jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 19:51   #10
Satos

Domyślnie

Cytat:
Żartujesz? Żeby konkretnie wcisnąć się w obka trzeba było zassać ze trzy mody na grafikę, i jeszcze kilka na dynamikę.
Ja tam się "wcisnąłem" bez żadnych modów i innych paści. Bo z Morrowindem i Obkiem jest tak, że to czego brakowało w Morku dodali, ale dodali też rzeczy które wyszły jak wyszły. Masz do czynienia z cechami, które przeważają w obu grach, mi osobiście bardziej podoba się Oblivion, ze względu na to że mogę grać czystym magiem i zostanie szefem jakiejś gildii jest stokroć bardziej epickie, może to mało ale dla mnie wystarczająco.

Ze Skyrim będzie podobnie, już mamy nowe wymysły i cuda. Jestem całkowicie spokojny o pomysły Bethesdy, bo chyba nic gorszego niż lvl scalling nie może być. Jednakże mam pewne obawy że za sprawą konsol i trendu na "kasę", zrobią grę dla idiotów, jak już to się objawiło w obku kompasem, szybką podróżą i wieloma uproszczeniami, których tam być nie powinno.

Poczekamy, zobaczymy.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 20:19   #11
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

bruma mi sie bardzo podobala wiec cale skyrim bedzie mega.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-11, 20:51   #12
DarthBeowulf
Polna Bestia

DarthBeowulf awatar

Domyślnie

Jak wielu wie klimat w Morrowind'zie i w Oblivion'ie bardzo się różnił. W Morrowind'zie panował magiczny i surowy klimat, natomiast w Oblivion'ie średniowieczny. Chciałbym, aby klimat w Skyrim był jakby połączeniem tych, które panowały w poprzednich dwóch The Elder Scrolls. Aby wciąż był średniowieczny, ale żeby powrócić też do tej surowości i klimatu typowo fantasy.

Ogólnie po przeczytaniu tego co Skyrim będzie oferować jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Nie oczekuję już nawet aby świat dorównywał wielkością temu w Morrowindzie, ale żeby był taki jak w Oblivionie, czyli nie tak ogromny jak w trójce, ale żeby był duży.

"- Dlaczego nie umierasz ?!
- Bo pod maską kryje się jeszcze idea, a idee nie umierają..."

Ostatnio edytowane przez DarthBeowulf : 29-03-11 o 20:54.
RPG
DarthBeowulf jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania