Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Rozwój postaci. Pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-09-09, 20:14   #1
zapm
Krwiopijca

Domyślnie Rozwój postaci. Pytania i odpowiedzi.

Wiele razy już przechodziłem Gothica 2 ale jeszcze nigdy z dodatkiem Noc Kruka, pragnę więc to jako fan tej serii w najbliższym czasie nadrobić.

Słyszałem, że z dodatkiem jest ciekawiej ale i trudniej, wiele razy czytałem artykuł "Bezimienny" o tym jak powinien wyglądać nasz bohater a przyznam się, że nigdy nie doszedłem do takiego poziomu jaki tam jest opisywany. Problemów z przejściem nigdy nie miałem, bo nie jestem typem gracza, który przechodzi tylko te wymagane do dalszego pchnięcia fabuły zadania i na końcu się dziwi czemu spędził dwa dni na zabicie smoka ale takich statystyk:

Postać
Poziom – 43
Magia – krąg 0
Doświadczenie – 474 056
Punkty nauki – 20 (do wykorzystania)

Atrybuty
Siła – 138
Zręczność – 161
Mana – 44
Punkty trafień – 906

Ochrona (bez Oka Innosa)
Broń – 100
Pociski – 100
Smoczy ogień – 70
Magia – 50

Umiejętności
Broń jednoręczna – Wojownik 58%
Broń dwuręczna – Mistrz 88%
Łuki – Strzelec 31%
Kusze – Strzelec 56%

(dodatkowo jeszcze umiejętności i oprawianie zwierzyny), nigdy nie miałem.

Stąd moje pytania, w co na początku gry powinien wydawać swoje punkty, siła może zręczność ?

Jaki powinienem mieć level po przejściu pierwszego rozdziału ?

Kiedy mam pakować punkty w takie rzeczy jak alchemia, kowalstwo, kradzież skradanie, oprawianie zwierząt itp., na początku gry czy dostawić sobie to na później ?

Chcę walczyć bronią dwuręczną bo to jednak są najlepsze bronie w Gothicu, ale na początku chyba żadna porządna broń dwuręczna się nie trafia więc trzeba dawać punkty w jednoręczne, do ilu więc podbić jednoręczne żeby się komfortowo na początku grało i kiedy zacząć trening tymi większymi ostrzami ?

Kusza, Łuk ? Mam wydawać punkty na łuk czy oszczędzać je na mocniejsze kusze ?

Jak zdobywać doświadczenie ? Zawsze staram się spełniać jak najwięcej questów, ale to za mało. Mam chodzić na takie polowanka na zwierzątka ?

Może macie jakieś przydatne rady jak to wy zaczynaliście, że tutaj znaleźliście jakiś dobry mieczyk tutaj pierścień albo coś.

I może na koniec dalibyście screena albo opisalibyście jak to wasza postać wyglądała pod koniec I rozdziału, tzn. jakie umiejętności, siła, zręczność, jaką posiadaliście broń i zbroję, amulety i ile mniej więcej mieliście kasy.
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-09, 20:48   #2
Beliar966
Polna Bestia

Domyślnie

w NK jeśli rzeczywiście pójdziesz najemnikiem/łowcą smoków pakuj w siłę broń dwuręczną i kuszę bo więcej punktów będzie w siłę (kusza wymaga siły) dobrej dwuręcznej broni nie pamiętam na początek ale nieźle sieka Smocza Zguba (ja zdobyłem ją dzięki bugowi więc trochę oszukane ale jednak) amulety i pierścienie w jarkendarze znajdziesz komplet wojownika - +80 do obrony przed bronią, kasy nie pamiętam ile miałem oprawiania zwierzyny się naucz i bądź czeladnikiem u Bospera bo nieźle płaci a zwierzęta to poluj na wilki ewentualnie (jak wypakujesz już dosyć postać to wargi, możesz się pokusić na czarnego trolla ale na początku pokonasz go tylko bugiem a jego skórę sprzedaj Raulowi (nie targuj się bo ci skórę zabierze a nic nie dostaniesz) potem możesz go pobić i skórę do Bospera za 350sz więcej danych nie pamiętam ale smoki padają jak zapałki jeżeli masz Smoczą Zgubę

RPG
Beliar966 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-09, 22:46   #3
zapm
Krwiopijca

Domyślnie

A gdzie znajdę tą Smoczą Zgubę ? I jakbyś mógł powiedzieć na jakim poziomie ukończyłeś pierwszy poziom ?
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-09, 23:05   #4
juserek
Demon

juserek awatar

Domyślnie

(Zajrzyj tutaj)
Smocza Zguba jest w jaskini. Trafisz tam idąc od Czarnego Trolla w stronę Kamiennego Kręgu (tego od Oka Innosa). Będzie gdzieś za krzakami (jaskinia) po prawej stronie. Pokonasz paru Wojowników Cienia i weźmiesz sobie miecz.
A co do rozwoju to w G2 NK faktycznie opłaca się inwestować w siłę, z tej racji, że do kusz jest wymagana właśnie siła.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
juserek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-09, 23:12   #5
Kyle
Golem

Domyślnie

Smocza zguba w NK:
1. W jaskini z 2 panami cienia i kilkoma szkieletami przed Slonecznym Kregiem.
2. U handlarza w zamku w GD.
3. W 4-5 rozdziale u któregoś z kupców Khorinis.

Tylko jeszcze jedno ale... Miecz ten wymaga 140-160 siły, wiec w NK podniesiesz go najwcześniej w czwartym rozdziale. Noszenie go od drugiego rozdziału, to tylko w podstawce.

Jako bron dwuręczną, to polecam pikę bojowa>pikę wodnego kręgu>Tajfun/miecz dwuręczny z rudy (najemnik). A następnie szpon/kolejne ostrza z rudy/konsekrowany miecz paladyński.

Pierwszy poziom kończy się z momentem osiągnięcia poziomu drugiego. :P
Pierwszy rozdział za to, kończy się zazwyczaj na poziomie 10-13, w zależności od desperacji gracza w zdobywaniu expa.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-09-09, 23:18   #6
zapm
Krwiopijca

Domyślnie

No dobra a więc załóżmy, że kończę pierwszy rozdział i mam 12 poziom a więc 120 punktów, jakbyście je wydali ? (10 punktów już chyba odpada bo idzie na naukę oprawiania skór u Bospera).
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-09, 09:34   #7
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Jeśli chcesz grać Łowcą Smoków to pakuj tylko w siłe i Broń Dwuręczną nie pakuj Broni Jednoręcznej jeśli masz grać dwuręczną tylko strata pkt nauki pakuj w siłe do 160 i noś Smoczą Zgube a potem chociaż do 60% w posługiwaniu się Bronią Dwuręczną i z orkami problemu nie będzie i z innymi potworami też nie ja to do 1 rozdziału miałem poziom 16 w podtawce a w NK to pewnie da rade do 1 rozdziału 17 chodź na polowania do lasów jaskiń przeróżnego rodzaju wysp przy dzielnicy portowej questy to podstawa kupuj zwoje np Smoczego Zębacza Ognistego Jaszczura i Cieniostwora nawet nimi pokonaj inne potwory z którymi masz problem.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-09, 15:28   #8
bartool
Czarny Goblin

bartool awatar

Domyślnie

Są dwa sposoby budowania łowcy:
1.Popularniejsza:dajemy w siłe, broń dwuręczna i kusza.Siły radzę nauczyć się tyle aby podnieść smoczą zgóbę i kuszę łowcy smoków.Alchemie możesz sobie darować podobnie kowalstwo(w NK nigdy nie się nie uczyłem i dobrze sobie radziłem), trofea to rogi cieniostworów,krew i łuski ze smoka(skóra i pazóry oraz żądła jak chcesz)
2.Mniej popularny:to łuki i bronie 1h.To walimy tak do 160 zręczności aby podnieść najlepszy łuk oraz broń tago bandyta Betty(jakoś tak).Mistrz strzelania i 1h, trofea to samo co wyżej.A resztę punktów w siły aby z miecza odbierać przeciwniką więcej życia.
RPG
bartool jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-09, 15:43   #9
zapm
Krwiopijca

Domyślnie

Piszecie nie marnuj doświadczenia na bronie jednoręczne pakuj w dwuręczne, tak ale czy w pierwszym i drugim rozdziale trafi się jakaś dobra broń dwuręczna, bo grając w podstawkę w tych pierwszych rozdziałach najlepsze bronie były jednoręczne.
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-09, 16:05   #10
bartool
Czarny Goblin

bartool awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał zapm Zobacz post
Piszecie nie marnuj doświadczenia na bronie jednoręczne pakuj w dwuręczne, tak ale czy w pierwszym i drugim rozdziale trafi się jakaś dobra broń dwuręczna, bo grając w podstawkę w tych pierwszych rozdziałach najlepsze bronie były jednoręczne.
Najemnik może wykuć dobry miecz 2h lub kupić Tajfun.Poszukaj u kupców oni mają teraz więcej dobrej broni.
bartool jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-09, 16:24   #11
CreWs

CreWs awatar

Domyślnie

A czy przypadkiem w G2NK nie jest tak z kuszami, że potrzebna jest siła żeby ją podnieść i zręczność żeby zadawała większe obrażenia?
W G2 z dodatkiem idzie się tylko w walkę wręcz (w ostateczności łuk bo wymaga tylko zręczności). Co do broni 1h czy 2h to każda ma swoje plusy i minusy chociaż chyba bardziej opłaca się mieć broń dwuręczną.
RPG
CreWs jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-09, 21:43   #12
zapm
Krwiopijca

Domyślnie

Jeszcze siła potrzebna do kusz ? Coś czuje, że z NK nie będzie łatwo.
RPG
zapm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania