Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modyfikacje > Czas Zapłaty
Przeładuj stronę Czas Zapłaty - Informacje ogólne

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 11-02-08, 23:43   #1
Vhailor

Domyślnie Czas Zapłaty - Informacje ogólne

Informacje Ogólne:

Czas zapłaty to mod w którym wcielamy się w Ricka, jednego z rozbitków dla których ten ląd który ich uratował, stał się ich przekleństwem. Mod będzie opowiadał niemal, ze całkowicie nową fabułę, ale na starym terenie. Mówię niemal gdyż będa powiazania ze stara (będziemy mogli natknąc się nawet na Bezimiennego).
W modzie nie mamy zamiaru wprowadzac wyraźnych podziałów na dobrych i złych.
Będa 3 frakcje, a każda chce przeżyć kosztem drugiej. Nawet my, dlatego trzeba będzie wyeliminować pozostałe frakcje.

Wstep do fabuły prezentuje się nastepująco:
Cytat:
Po morzach Myrtany pływała silna, odważna, liczna oraz przede wszystkim dumna grupa piratów. Po zniszczeniu przez orków ludzkiej floty piraci byli na tyle silni i odważni, że zaczęli napadać na orkowe statki. Jednak tak potężną grupę jakimi byli piraci potrafi zniszczyć jeden dzień, jedna noc, jedna chwila. Chwila straszliwej burzy która była w stanie zniszczyć całą flotę piracką. Jednak czwórka śmiałków przetrwała szalejący żywioł i dotarli do koloni karnej w Khorinis gdzie przyjdzie im walczyć o przetrwanie nie ze zwierzętami, morzem czy nawet orkami, ale z czymś o wiele niebezpieczniejszym - z ludźmi
Po za wciągającą fabuła, mod oferowac będzie między innymi:
* Miecz Runiczny;
* Miecze oburęczne(duale);
* Recepty;
* Mozliwość zaawansowanej zmiany wyglądu bohatera(fryzura, kolor włosów, tatuaże oraz zarost);
* Kilka znajomych postaci z GII i NK;
* Złożone i nowatorskie systemy zdarzeń (np. polowania, ataki na obóz, zawody);
* Nowe zbroje i oręż;
* Niektóre postacie z GI dostaną nowe funkcje;
* Zwiększony stopień trudności gry;
* Zbalansowana rozgrywka
* Potwory ktore odradzają sie w przeciągu kilku dni od śmierci(respawn);
* I wiele innych niespodzianek.

Screeny

Miecz Runiczny - http://youtube.com/watch?v=XxQWrv4vpJI

Wieki temu, w czasach gdy świat stanowił jeden, olbrzymi kontynent, Adanos, Innos i Beliar w obawie przed pradawnymi bóstwami z zaświatów stworzyli broń niezwyciężoną. Miecz władający ogniem, wodą i powietrzem. Jednak wojna z pradawnymi nigdy nie nadeszła, a Beliar za wszelką cenę postanowił posiąść święty miecz.
Gdy Innos dowiedział się o plugawych zamiarach brata, postanowił wraz z Adanosem pozbawić broń całej swej mocy i ukryć ją w miejscu z którego nie prowadzi żadna droga odwrotu...
Energia wyzwolona z miecza rozprysła się po całym świecie tworząc bryłki, przez ludzi nazwane czarną rudą.
Legenda głosi, że gdy ruda na nowo połączy się z bronią ta odzyska swą dawną moc...

Koniec bajdurzenia, czas na szczegóły. Miecz runiczny to najpotężniejsza broń jaką przyjdzie nam władać w Czasie Zapłaty i generalnie wszystkich znanych i nieznanych modyfikacjach. Sam miecz jest niczego sobie wyglądającym brzeszczotem o przeciętnych możliwościach. Jednak z czasem staje się on niezwyciężoną bronią, a to za sprawą czarnej rudy. Im więcej jej zbierzemy tym miecz będzie zadawał większe obrażenia. Niby banalne, ale tu właśnie pojawia się największa innowacja w stosunku do broni z innych modów i zwykłych "gothiców". Miecz runiczny jak sama jego nazwa wskazuje potrafi czerpać moc z run magii używanych dotąd tylko przez magów.

Oto kilka przykładów możliwości tejże broni:
- Idziemy sobie ciemnym korytarzem, za przeproszeniem g**** widać i mamy do wyboru wyciągnąć pochodnię i schować oręż, czy może zostawić broń w łapsku narażając się na ciemności. W czasie zapłaty nie ma takiego problemu. Po prostu wpychamy w miecz runę światła i zaczyna on oświetlać teren po którym stąpamy.
- Atakuje nas krwiożercza bestia, a my spokojnie wpupczamy do miecza runę kuli ognia. Nasza broń zaczyna płonąć i po kilku uderzeniach potworek się fajczy.
- Inna sprawa gdy atakuje nas stado wygłodniałych potworków, wtedy najlepiej sprawdza się runa ognistego deszczu,
- jesteśmy na skraju przepaści i atakuje nas Ork pakujemy do miecza pięść wichru i jednym uderzeniem zmiatamy go z urwiska.

Screeny

http://images12.fotosik.pl/73/42fe86c60ab8a493m.jpg
http://images11.fotosik.pl/72/01cce129f51b311am.jpg
http://images11.fotosik.pl/72/918c3a865ce945eem.jpg

Duale - http://youtube.com/watch?v=Us1BgEpUIms

Udało się wprowadzić tą umiejetność bez jakichkolwiek uchybień typu Wyłączenie możliwości walki mieczami jednorecznymi itp. Dodam jeszcze ze jesteśmy prawdopodobnie pierwszym studiem któremu w pełni udało się dodać walkę mieczami oburęcznymi (Wow!) obecnie pracujemy nad poprawianiem ostatnich bugów, pozatym brakuje jeszcze kilku animacji, ale są one ciągle tworzone i ulepszane, kiedy już ukończymy prace nad tym systemem, napewno pokażemy jakiś klip przedstawiający walkę tym sposobem.

Czas Zapłaty - Prolog
Jakiś czas temu ukazał się Prolog pokazujący wydarzenia z przed rozpoczęcia moda. Ukazuje on atak starego Obozu na NO w którym także ty możesz wziąść udział!

Download
Wersja Full Wypas (Z dubbingiem 19,6 MB ) - CLICK!
Wersja Light (bez dubbingu 14,6 MB ) - CLICK!

W topicu tym będą się pojawiały oficjalne informacje o modzie. Bądzcie czujni, nowe wiadomości już wkrótce ^^

Ostatnio edytowane przez Vhailor : 11-02-08 o 23:55.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-08, 12:19   #2
Robinho12_2007
Chrząszcz

Robinho12_2007 awatar

Domyślnie

jaką trzeba mieć zainstalowaną wersję Gothica? I czy II
Robinho12_2007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-08, 12:55   #3
orcwarrior

Domyślnie

Cytat:
Napisał Robinho12_2007 Zobacz post
jaką trzeba mieć zainstalowaną wersję Gothica? I czy II
Gothic 1, Playerkit można sciągnąć podczas instalacji.
RPG
orcwarrior jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-08, 19:53   #4
xeroloth

Domyślnie

Mod zapowiada się, ehm powiem krótko: Fenomenalnie!!! Świetne screnny no i walka dwoma broniami! Na pewno zagram. Życzę powodzenia i czekam na premierę
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-08, 22:27   #5
Makashi

Makashi awatar

Skąd: Kaplica mojego Pana, Jezusa Chrystusa, Zbawcy Europy
Wyślij wiadomość przez AIM do Makashi
Domyślnie

Co mogę powiedzieć? Mod prezentuje się fenomenalnie, choć mam zastrzeżenia co do prologu :P Życzę owocnej pracy, bo w moda zagrałbym jak najszybciej...

[Sucharmistrz][Sługa Klasztoro][Oni-chan]
RPG
Makashi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-08, 08:52   #6
Artius
Pan Cienia

Artius awatar

Domyślnie

Ciekawie się zapowiada.
Mam nadzieję, że zrobicie też coś fajnego dla magów.
Np: szybsze rzucanie czarów jak w Diccuricu, no i oczywiście trochę je podładować, a nie tak, żeby dopiero od 3-go kręgu magia się do walki (nie tylko przeciwko ścierwojadom) się nadawała.

Powodzenia i przyjemnej roboty.

Ostatnio edytowane przez Artius : 13-02-08 o 08:54.
RPG
Artius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-08, 14:17   #7
Dollar
Chrząszcz

Domyślnie

Mod się wspaniale zapowiada, szczególnie Miecz Runiczny i duale. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie na niego długo czekać

PS. Zna ktoś już może datę premiery?
RPG
Dollar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-08, 18:53   #8
Darkszaj
Chrząszcz

Domyślnie

Fajnie sie zapowiada ale mam pytanie co trzeba sciagnac my muc grac na jaki kolwiek dodatek. Mam zainstalowanego G1 i chyba trzeba do tego jakis program jak ktos moze mi podac strone z kturej mozna go sciagnac bede bardzo wdzieczny
RPG
Darkszaj jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-08, 15:03   #9
Robinho12_2007
Chrząszcz

Robinho12_2007 awatar

Domyślnie

Mam pytanie bo jak zainstalowałem prolog to gdy chcę uruchomić z skrótu na pulpicie utworzonego podczas instalacji to pokazuje się komunikat "C:// .... (ścieżka pliku)/Gothic starter.exe nie jest odpowiednią aplikacją dla Win32"
Mam więc pytanie co zrobiłem źle?
Robinho12_2007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-08, 16:05   #10
xeroloth

Domyślnie

Darkszaj:
Do odpalenia jakich kolwiek modyfikacji do G1 lub G2:NK będzie Ci potrzebny program Player Kit. Ściągnąć możesz go chociażby z naszego GS'a.

http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=001 - tutaj znajdziesz ten program
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-08, 18:02   #11
Darkszaj
Chrząszcz

Domyślnie

ok dzieki juz gralem w ten dodatek ale wiecie moze co trzeba zrobic w momecie gdy zabije sie Gorna ?
RPG
Darkszaj jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-08, 19:43   #12
Sam Ogrodnik
Polna Bestia

Sam Ogrodnik awatar

Domyślnie

Właściwie Orc nie pomyślał chyba o takiej ewentualności XDDD
Gorn powinien Cię zabić. Potem pokazują się creditsy.
RPG
Sam Ogrodnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania