Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Porady do Gothic 3

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-10-06, 11:46   #1
phoenix73
Chrząszcz

Domyślnie Porady do Gothic 3

Temat sluzy do dawania porad innym graczom; ciekawe miejsca, dobry ekwipunek, przydatna umiejetnosc itp.
Temat nie sluzy do uzyskiwania pomocy przy zadaniach etc.
(dop. Rabi)

Moja porada (bo poczatki bywaja ciezkie ) to drugie miasto w przeciwienstwie do maga ognia z jaskini rebeliantow tam alchemia zajmuje sie gosc od magii beliara jesli ktos zamierza jak ja osiagnac tam reputacje 75% dostac sie do szefa orkow po pozwolenie na widzenie sie z paladynem a potem wraz z owym paladynem wyciac orkow i wyzwolic miasto powinien wiedziec ze z calej ekipy najemnikow sluzacych orkom w walce nie wazmie udzialu jedynie gosc od zlodziejstwa reszta bohatersko polegnie wiec jesli czegos potrzebujesz od np owego alchemika (np zwoj z tworzeniem trucizny bardzo przydatny do zatruwania ostrza miecza ) zrob to przed atakiem btw jest sporo kaski jak na poczatek za bron poleglych

Ostatnio edytowane przez Rabittous : 27-06-07 o 14:07.
RPG
phoenix73 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-10-06, 17:34   #2
Draug
Chrząszcz

Domyślnie

Warto nauczyc sie u jakiegos kowala umiejetnosci ostrzenia broni, nie ma zadnych wymagan i jest tania, za to mozna niezle polepszyc za darmo statsy broni i zwiekszyc jej wartosc.
RPG
Draug jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-06, 15:32   #3
nezza
Krwiopijca

Domyślnie

Witam,

Nie jestem na takim etapie gry jak niektorzy z Was, ale wskazowki ktore zamieszczam ponizej moga byc pomocne poczatkujacym:

1. zainwestowac w skalpowanie zwierzyny (szkoda marnowac taki surowiec), i luk
2. kowalstwo jest tez oczywiste ale nie ma sensu na poczatku przesadzac podsawowa umiejetnosc wykuwania mieczy i mieczy dwurecznych w zupelnosci wystarcza, na produkcji mieczy dwurecznych mozna duzo zarobic.
3. Zabicie krwiopijcy jest proste: strzelamy z luku z odpowiednio dalekiej odleglosci tak jak pole widzenia nam pozwala, jak macie strzalke celujaca to sie nie przejmujcie, ze strzala nie dolatuje do celu robcie strzalke nad cel odpowiedniwysoko a traficie (brawa dla programistow za realne odwzorowanie fizyki) za nim cel do was podleci bedzie martwy, tak samo mozna robic z wszystkimi zwierzetami.
4.Warto kupic ognisty miecz za 1000. i lekki pancerz rebelianta za 5000
5. To jest wazne bardzo zainwestujcie w zaawansowane otwieranie skrzyn, jak ta umiejetnosc macie to nie bedziecie sie musieli wracac zeby otworzyc skrzynie w pozniejszym etapie gry.

pozdrawiam
RPG
nezza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-06, 00:14   #4
5hogun
Polna Bestia

Domyślnie

Ponoć knock-down działa w ten sposób, że jest uzalezniony od poziomu umiejętności złodziejskich. Im wyższe tym większa szansa na powodzenie z trudniejszym npcem...ale tego do końca to jeszcze chyba nikt nie wie, musisz sam popróbować...

robi się to tak;
- zakradasz się od tyłu do npca
- wyciągasz jakąś tępą broń
- ciągle w trybie skradania wykonaj mocny atak (przytrzymanie lpm)

Jak sie uda ofiara pada zemdlona, można oczywiscie wtedy przetrzepać kieszonki. Jak wstanie nie bedzie pamiętać co sie stało i nie będzie z tego powodu wrogo do ciebie nastawiona (chociaż napiasik z imieniem się zmieni z białego na żółty).
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-06, 12:59   #5
5hogun
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
  Thx 5hogun knockdown rzeczywiscie działa biggrin.gif

odpowiedz na jeszcze jedno pytanko to cie ozłoce xD

Gdzie znadują się Ruiny w Których musze znaleźć Artefact dla Orka w Geldern (Mam 74 Respektu i musze Ten quest wykonac!!Bardzo Pilne!!)

P.S I jak Działają Ci Ogniste strzały ??
No to mnie ozłocisz Ruiny te znajdują się na wzgórzu na północy, niemal pod ostatnimi wodospadami. Jak tam dotzreć?
Wyjdź z Geldern północną bramą, podążaj scieżką az dojdziesz do rzeki. Idz wzdłuż rzeki w kierunku pólnocnym, po drodze powinieneś niedaleko bzregu spotkać trójkę rebeliantów piłujących dzrewa. Miń ich i idz dalej wzdłuż rzeki, aż po lewej stronie zobaczysz dwa Monstery (takie dinusie małe), za nimi 3 trolle. Miń ich i tzrymając sięlewej strony góry obejdź krawęx tak aby wejść na jej szczyt, tam są ruiny, w których znajduje sie artefakt shadow scepter.
Pinuje go czworka cieniostworków ale to pikuś co widac na zalączonym obrazku;

tak mniej więcej ta miejscówka wygląda;
l

no i najważniejsze czyli mapka;

btw mogli by dac nieco lepsze skazówki gdzie one sie znajduja, ale i tak lepiej sie pomeczyc i poszukać niz jak np. w obku podążąć za stzralka jak posznurku...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-10-06, 10:14   #6
nezza
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Diego15@26-10-2006, 19:16
1. Mam w ekwipunku pelno broni z napisem "worse" znaczy to chyba ze sa uszkodzone i zadaja dwa razy mniej obrazen wie ktos jak mozna je naprawic albo kto naprawia takie bronie ?
2. Jak mozna wykuc swoja bron ? Wiem ze sa potrzebne trzy przedmioty jeden z nich to mlot kowalski, a reszta ?
3. Kto mnie nauczy poslugiwanie sie dwoma jednorecznymi broniami ?
422400
1. worn - po angielsku znaczy zuzyty, czyli bron zuzyta
2. najpierw naucz sie umiejetnosci u kowala, kup mlot kow., recepture na dany rodzaj mieczu no i oczywiscie musisz miec sklaniki potrzebne do wykonania.
3. jeszcze nie doszedlem do tego etapu gry ale wnioskuje po ludziach z poludnia, ktorzy nosza przy sobie podwojne zatrute miecze, ze nauczyc sie mozna tej specjalizacji na poludniu

pozdrawiam
__________________________________________________ ___________________________
Witam,

Skoro wielu z was narzeka tak tego dzika to dam wam rade jak go w miare latwo pokonac (mialem na sobie lekka zbroje rebelianta, ognisty miecz i poziom bohatera ok 15) zadajemu mu dwa ciosy i cofamy sie i znowu dwa i po bolu, ja tak robilem i na 10 razy jeden mi nie wychodil.
Co do pelzaczy, gargulcow i innych tam, latwo ich zabijac kierujac przeciwnika na sciane tak aby nie mial mozliwosci cofniecia sie (tez tak bylo w gothic 1 i 2) nie ma problemu.

a to fotka gargulca

http://img224.imageshack.us/my.php?i...argulecyd1.png
RPG
nezza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-06, 19:18   #7
Shinigami SSJ3
Chrząszcz

Domyślnie

Jak odbić Montere z rąk orków z pomocą rebelii. Zadanie jest dość proste. Wykonujemy wszystkie zadania dla obozów rebeliantów wokoło Montery. Kiedy otrzymujemy zadanie zabicia Vareka idziemy do zamku. Atakujemy go i powalamy na ziemię. Należy tak to zrobić by nie stać w pobliżu innych orków. Kiedy ten leży na ziemi rzucamy zaklecie mgły przez co orkowie nas nie widzą. Jeśli będą stali zbyt blisko to plan nawali. Potem zabijamy Vareka który leży na ziemi. Orkowie się wkurzą ale nie mogą nas zaatakować bo nas nie widzą. Po ubiciu Vareka natychmiast teleportujemy się za pomocą tamburyna do Montery (tak do Montery) orkowie przy wejściu nas zaatakują wiec ubijamy ich i wbiegamy do miasta a tam już impreza na całego zarówno rebelianci jak i niewolnicy walczą z orkami więc się przyłączamy do zabawy.

Wie ktoś w końcu gdize jest ta jaskinia ze stere wolf koło montery?? bo nei moge tego questa zaliczyć.
RPG
Shinigami SSJ3 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-03-07, 16:52   #8
ladder
Krwiopijca

ladder awatar

Domyślnie

Mam sposub na szybsze zebranie ognistych pucharów. Otóż miałem takie coś że kiedy byłem w nemorze nigdzie nie znalazlem kamienia teleportacyjnego wiec poszedlem pobic maga ognia tory tam jest. Pobiłem go zabralem kamien i przy okazji ognisty puchar ktory miał potem żucicłem na niego "skleroze" zrobilem dla niego questa i... dal mi drugi puchar mysle ze ten sposub sprawdzi sie na inych osobach np wenzel markus ale nie jestem pewny
RPG
ladder jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-07, 13:51   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Aby poparcie rosło po równo, trzeba robić zadania dla obu stron. Ja najpierw pobrałem zlecenia a potem wykończyłem dwa miasta orkó i dwa obozy buntowników. Więcej na początku nie można, bo strony śmiertelnie się obrażą...
Chyba, że potem sami pozmieniamy sobie nastawienia do siebie przywódców miast i buntowników.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-07, 17:04   #10
Zdzitu
Polna Bestia

Zdzitu awatar

Domyślnie

Ja dam pewnego tricka. Jesli macie problem w cape dun w jaskini gdzie jest smok to ztajemy na gorze na deskach. Gdy widzimy smoka pod soba namierzamy go lukiem i strzelamy do skutku. Nie martwcie sie on bedzie z pokora otrzymywal strzaly az zginie.

RPG
Zdzitu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-07, 13:44   #11
...LeonidaS...
Polna Bestia

...LeonidaS... awatar

Domyślnie

To ja bym radził zaraz na początku gry nauczyc się ostrzenie broni(jak ktos juz wczesniej powiedzial ) i umiejętności zbierania złóż. Wprawdzie ta druga nie jest na początku potrzebna , ale jeśli trafisz do Nordmaru bedzie bardzo przydatna , a wtedy na kazdy poziom bedzie trzeba wiecej sie napracowac , tak więc będzie bardziej "szkoda " 5 ptk nauki. Zresztą jak chcesz byc kowalem to przydatne to jest nawet na początku gry( no w okarze mozna wyzbierac zelazo). Radziłbym też nauczyc się kucia miecza półtoraręcznego , poniewaz samodzielnie wykuty jest na początku gry jedną z lepszych broni. I radziłbym też 15 - 25 ptk nauki na początku przeznaczyc na puntky zycia.

!!!CZEKA NAS CHWAŁA!!!
RPG
...LeonidaS... jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-08-07, 01:10   #12
Cynamon
Krwiopijca

Cynamon awatar

Domyślnie

A ja radzę każdemu magowi nauczenie się warzenia napojów many i cierpliwego zbierania wszystkiego ziela oraz kupowanie fiolek i owego ziela u alchemików. Przydadzą się... podobnie jak Szybka nauka, która niedługo zwróci się z nawiązką.
No i jeszcze jedno:
Cytat:
Temat nie sluzy do uzyskiwania pomocy przy zadaniach etc.
Prawda?
RPG
Cynamon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania