Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Zmierzch ludzkości: Długa droga do domu - GPP4, Mika, Pheasant

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-05-18, 11:40   #1
Ancoron
Skazany

Domyślnie Zmierzch ludzkości: Długa droga do domu - GPP4, Mika, Pheasant

Postnuklearna Polska, to nawet brzmi zabawnie, lecz niestety jest to szczera prawda. Świat jest zdegenerowany, wiatr nosi ze sobą promieniowanie, a śmierć czycha na każdym zakręcie. Mutanty nie są największym problemem dla garstki ocalałych, tak naprawdę najbardziej zagrażają oni sobie nawzajem, bowiem tylko ludzie są w stanie zabić za świerzaka, gdy bestie robią to wyłącznie dla przetrwania. Los postawił na swej drodze trójkę wędrowców, jedną kobietę i dwóch mężczyzn. Są nieufni wobec siebie i nic dziwnego, lecz zgodnie zmierzają w tym samym kierunku, ku morzu. Przełamanie lodów jest dosyć proste, pieką szczury nad ogniskiem z gumowych opon, a smród przy okazji odgania komary, walić to, że przy okazji ściąga wszystko inne z daleka.
Jest wieczór, niemal zupełnie ciemno, teraz zwłaszcza, gdy niebo jest często niemal całkowicie przysłonięte oparami i czarnymi chmurami, wędrówka po zmroku jest czymś skrajnie ryzykownym i pozbawionym perspektyw na przeżycie. Gdzieś w oddali wyje pies, przez krótki moment, bowiem po chwili słychać jego pisk, a zaraz po nim ciszę.

[W pierwszych postach przedstawcie odrobinę swoje postacie (jak macie jakieś grafiki wizualizujące je, to możecie wstawić) i opiszcie co mają, możecie przy okazji zacząć rozmowę]

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 07-05-18 o 16:02.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-18, 12:11   #2
 Pheasant
Rasowa prostytutka

Pheasant awatar

Domyślnie

Zmęczona długą wędrówką przykucam po słowiańsku, przy okazji poprawiając wżynające się w sporych rozmiarów tyłek legginsy w panterkę. Do tych dwóch szowinistycznych świń pałętających się przy mnie od jakiegoś czasu nawet nie zamierzam się odzywać, nie ma opcji. Pewnie tylko czekają, żeby zaliczyć tak seksowną partię jak ja, nie będę im nic ułatwiać. Długimi, odrobinę zakrzywionymi, różowymi tipsami lekko drapię się pod fałdką tłuszczu na boku, po czym z przyzwyczajenia sięgam do białej podróbki Obaga, szukając papierosów. Niestety, znajduje się w niej tylko parę naklejek na świeżaki, różowy lakier do paznokci, klej do sztucznych rzęs, pudełko tamponów superplus (nigdy nie wiadomo, kiedy ciotka w odwiedziny przyjdzie), Nokia 3310, nożyczki do manicure, oraz mój najlepszy przyjaciel - pilnik do paznokci! Tytoniu jednak ani śladu, ostatnią paczkę wypaliłam kilka dni temu.
RPG
Pheasant jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-18, 18:21   #3
 Mika 123
Towarzysz

Mika 123 awatar

Domyślnie

Ech, ciężkie czasy nastały - tekst wciąż aktualny. Ludzie niezależnie od sytuacji tak mówili, choćby było dobrze, no ale może być lepiej. W sumie racja. Lepiej by było gdyby nasze palenisko tak nie śmierdziało. Ale przynajmniej nie jestem sam. Przy ognisku przykucnęła sobie jakaś kobieta. Mimo, że jakiś czas już ze sobą wędrujemy, mało o niej wiem. Oceniając tę książkę po okładce, mógłbym ją podsumować w dwóch słowach - różowa laska, jak to jeszcze przed apokalipsą mówiła młodzież. Taka subkultura.
Przeczesuję palcami swoje ciemnobrązowe włosy odgarniając grzywkę z czoła. Wpatruję się przy tym w ognisko, nad którym pieką się szczury. Trza w końcu coś jeść, by przetrwać. Swoją drogą na rozpalenie ognia zużyłem sporą część moich zapałek z pudełka, które noszę w kieszeni spodni. W wewnętrznej kieszeni kurtki chowam spory nóż, którego nie zawaham się użyć do obrony. Gdzieś tam można też znaleźć Samsunga, który mimo iż na razie jest bezużyteczny, to jest to pamiątka po tych dawnych czasach.

Moje opowiadania:
- Gothic Przeznaczenie
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-18, 17:00   #4
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Wygląd postaci

"Panie Wszechmogący, Ty, Który Niesiesz Światło, Zbawco nasz i świata doczesnego, Wyzwolicielu z Okowów, dzięki Ci za ten posiłek. Ty nas żywić nie przestajesz, pobłogosław, co nam dajesz. Ave." - kończę modlitwę w swoich myślach.
Ostatnie dni dały mi się we znaki, ale mój Pan nie przestaje nade mną czuwać. Tam, gdzie aroganccy bluźniercy obrócili się w proch bądź przeistoczyli w bezrozumne monstra, mnie nic się nie stało. Mistrz nagrodził Swego uniżonego sługę, ocalając go od śmierci.
Żyję, ponieważ jako jedyny zdołałem przejrzeć na oczy.
Z rezerwą spoglądam na kobietę oraz młodego chłopaka, którzy dzielą wraz ze mną ciepło ogniska. Brutalność świata może i splotła nasze losy, ale nie oznacza to od razu, że im ufam. Czas pokaże, czy okażą się wartościowymi sojusznikami.
Zatknięty za pasek pistolet zaczyna mnie nieco uwierać w udo, więc zmieniam pozycję siadu. Stary, ale niezawodny PM - zakupiony kilka lat temu na bazarze w Rosji. W magazynku 8 naboi, w prawej kieszeni spodni 12. Do tego plecak, którego zawartość stanowią: puszka czerwonej farby, czarny kot (mój towarzysz - Mefi), płaszcz zimowy. A, no i zapałki.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-18, 21:35   #5
 Pheasant
Rasowa prostytutka

Pheasant awatar

Domyślnie

W końcu dzieje się to, co nieuniknione - mój tyłek przeważa lekko obwisły biust i sprawia, że tracę równowagę, co owocuje głośnym "pfrt" wydającym się z pomiędzy moich ud, przy dość bolesnym lądowaniu na ziemi. Aby zachować twarz przed kompanami warczę:
-No, na co się kurwa gapicie? Marlenka ma swoje humorki i czasem wydaje różne dźwięki.
Zadowolona ze skróconego, ale mądrego wytłumaczenia fizjologii waginy, rozsiadam się wygodniej na ziemi.
-Masz któryś fajki?
RPG
Pheasant jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-18, 22:14   #6
 Mika 123
Towarzysz

Mika 123 awatar

Domyślnie

Siedzę sobie spokojnie i próbuję kontemplować swoje życie. Coś bym nawet zaczął gdyby nie dziwny dźwięk wydobywający się od strony mojej towarzyszki. Zanim jednak zdążyłem odruchowo odwrócić swoje spojrzenie w tamtą stronę, laska zawarczała na nas jakby ją chcica podczas okresu złapała. No nieźle. Pierwsze jej słowa odkąd zapaliliśmy ognisko. Potem pytanie o fajki. Przeszukuję kieszenie, ale nie, nie mam.
- No słuchaj, przykro mi ale nie posiadam - mówię. - Może nasz kompan ma i się podzieli.

Moje opowiadania:
- Gothic Przeznaczenie
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-18, 15:12   #7
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Spoglądam na te nędzne gnidy z wyższością. Niewolnicy nałogów, cuchnące prymitywy. Mój Panie, powiedz tylko słowo, a z radością nawrócę ich na właściwą ścieżkę.
- Dym papierosowy szkodzi na cerę i cebulki włosów. - ucinam groźnie ich dysputę. - Jeżeli którekolwiek z was spróbuje zapalić przy mnie to ścierwo, nie daruję.
Postanawiam doglądnąć, czy szczur już się dopiekł. Marnowanie czasu na pogawędki z zasiadającym naprzeciwko mnie pospólstwem jest poniżej mojej godności.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-18, 15:17   #8
Ancoron
Skazany

Domyślnie

GPP4: Strawa wygląda na zdatną do spożycia, choć do tego, by była smaczna i przyjemna dla podniebienia jest daleko, zresztą to jest niemożliwa, zważywszy na pochodzenie mięsa. Trzeba przyznać, iż z wierzchu jest już spalone, więc zapewne w środku prezentuje miękkie upieczenie, no i nawet nieźle pachnie, nie wspominając o tym, iż głód ściska ci żołądek.
Niebo jest ciemne, lecz na oko dochodzi świt i kwestią czasu jest to, aż się przejaśni i będzie można ruszyć w dalszą drogę. Najbardziej przerażająca jest cisza, tak niecodzienna i przerażająca.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-18, 18:47   #9
 Mika 123
Towarzysz

Mika 123 awatar

Domyślnie

- Coś w tym jest - przyznaję. - Ale to właśnie dzięki papierosom wiele razy udało mi się uspokoić, gdy było źle.
Patrzę na piekące się szczury. Zawsze coś. Odchylam lekko poły kurtki i łapię się delikatnie przez bluzkę za krzyż zwisający z łańcuszka na mojej szyi. Pamiątka z Dawnych Dni. Byłem wtedy całkiem religijny, ale... to wszystko co się stało jakoś osłabiło moją wiarę w Miłosierdzie Boże. Nie porzuciłem wiary w Boga, lecz zaprzestałem wielu praktyk takich jak modlitwa, czy poszczenie. Chociaż w sumie, to mimowolnie poszczę. Trzeba jednak przyznać, że żyję i to może jest znak. Może...
Puszczam medalik i patrzę na swego towarzysza, czekając co odpowie na moje słowa. Widzę jest to zapalony przeciwnik palenia. Pewnie alkoholu też. Ech, chyba jakiś aspołeczny facet. Ktokolwiek go w ogóle w szkole lubił?

Moje opowiadania:
- Gothic Przeznaczenie
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-18, 20:19   #10
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Ignoruję ignoranckiego ignoranta i ostrożnie zdejmuję patyk znad ogniska, wraz z nabitym na jego czubku nadwęglonym gryzoniem. Posiłek nie będzie sycący ani zbyt smaczny, ale zdarzało mi się bywać w cięższych sytuacjach. Powoli przysuwam jadło do ust, dmucham, po czym wreszcie spożywam niewielki kawałek mięsa. Nie zapominam w tym o swoim towarzyszu; odrywam kolejny, nieco większy kawał, a następnie kładę go obok na wpół otwartego plecaka.
- Mefisto. - szepcę. - Kolacja.
GPP4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-05-18, 10:08   #11
Ancoron
Skazany

Domyślnie

Cza gna nieubłaganie wokół trójki śmiałków, którzy najwyraźniej nie chcą, bądź nie potrafią się między sobą dogadać.
Mefisto siedzi spokojnie, wyleguje w blasku powoli dogasającego ognia z opony, przynajmniej do czasu, bowiem uwagę grupki przykuwa fakt, iż nagle kładzie uszy po głowie, jeży sierść i chowa z powrotem do plecaka, złowróżbnie sycząc
Nastaje świt, a ludzie słyszą odległe łopotanie, a zaraz po nim... strzały?
Blask dnia oświetla polską drogę, wielokrotnie łataną i w dość marnym stanie, rozjeżdżaną dawniej przez liczne pojazdy, aż obecnie stopy bolą od poruszania się po niej, co gorsza powoli zaczyna się sypać, a jak wiadomo rząd niezbyt chętnie wyciągał kasę na takie rzeczy, więc śmiało można podejrzewać, iż od dawna nie była odrestaurowana.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-05-18, 02:50   #12
 Pheasant
Rasowa prostytutka

Pheasant awatar

Domyślnie

Skoro żaden z tych idiotów nie ma papierosów, to czas ruszyć seksowną dupeczkę i jakieś znaleźć. Mój nałóg ostro zaczyna dawać się we znaki, już czuję, jak nerwowo podryguje mi stopa.
-No, skarbeczki - mruczę zalotnie pod nosem. Lubię flirtować, po czym łamać serca nic nie wartych śmieci płci męskiej - czas się podnieść i iść dalej. Może zrzucicie po drodze parę kilogramów.
Szczurów nie tknęłam, ani tknąć nie zamierzam. Jadam tylko wytworne kebaby. Ciężko oddychając rozprostowuję nogi i wstaję, czekając na ruch moich bezwartościowych kompanów.
RPG
Pheasant jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania