Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubiony Czar [w Nocy Kruka]

Zobacz wyniki ankiety: Jaki jest Twój Ulubiony Czar w Nocy Kruka ? [Kolejność ustawiona wg. Kręgów]
Korzeń 11 1.65%
Lodowa lanca 109 16.39%
Wir 16 2.41%
Kradzież energii 28 4.21%
Gejzer 38 5.71%
Grom 65 9.77%
Szał Beliara 82 12.33%
Stworzenie Strażnika 25 3.76%
Wodna Pięść 27 4.06%
Rój Owadów 17 2.56%
Stworzenie Zombie 41 6.17%
Krzyk Umarłych 206 30.98%
Głosujących: 665. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-09-12, 23:33   #241
Orbus
Cieniostwór

Domyślnie

Lodowa Lanca.

Jest to naprawdę dobry czar, można go wyuczyć się już w 2 rozdziale, a ma naprawdę dobre obrażenia. Jeśli się uprzemy, to możemy go nawet do 5 rodziału używać i ciągle się przydaje.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-12, 21:15   #242
gregi120
Chrząszcz

Domyślnie

Zagłosowałem na Krzyk Umarłych ponieważ jest to bardzo skuteczny czar i do tego klimatyczna czaszka Wadą jego jest koszt many ale to można pominąć
RPG
gregi120 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-12, 05:07   #243
mattd1985
Jaszczur

mattd1985 awatar

Domyślnie

Głos na Lodową lance. Można dość szybko opanować ten czar, zadaje niezłe obrażenia i nie zżera dużo many. Poza tym magia Adanosa najbardziej przypadła mi do gustu.
RPG
mattd1985 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-12, 13:16   #244
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie

Stworzenie Zombie i Lodowa Lanca. Oba zaklęcia nie wymagają za dużo many za to są niezwykle przydatne. Zombie chociaż niezbyt wytrzymałe to jednak niezwykle silne i idealne do walki przeciw Poszukiwaczom, Smokom i silniejszym potworom. Lodowa Lanca z kolei to zaklęcie, który niskim nakładem many potrafi urządzić naprawdę duże szkody.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-12, 14:20   #245
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Zgadzam się z kolegą wyżej stworzenie zombie to naprawdę świetny czar. Ja z tym czarem mogłem pokonać każdego smoka nie było który by się oparł. Na orków może nie jest dobry, ale była sytuacja gdzie 3 zombii powaliło mi 2 wojowników i jednego elitę. Każdy kto bawi się w nekromantę powinien mieć ten czar do końca gry ze szponu.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-10-12, 15:12   #246
YNWA
Krwiopijca

Domyślnie

Nie mam wątpliwości, że Grom, pozwala wyczyścić bez problemu Orków wokół zamku na tak niskim levelu, chociaż Krzyk Umarłych też mi się podobał, bo wymagał już wprawy i precyzji, a nie bezmyślnego klikania.
RPG
YNWA jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-13, 13:48   #247
PerKox
Chrząszcz

Domyślnie

Ja natomiast lubię Bryłę lodu której tu niestety nie ma. Zawsze mi się przydaje na początku rozgrywki gdy walczę z silnym pojedyńczym wrogiem. Ogólnie bardzo fajny czar dla wojownika który ma problemy by pokonać np. cienostwora. Z tym czarem to spacerek.
RPG
PerKox jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-13, 12:43   #248
Sithian
Chrząszcz

Sithian awatar

Mój głos padł na Grom ze względów wizualnych i przydatności (chociaż stosunek mana/dmg do najkorzystniejszych z pewnością nie należą).
Wizualnie także podoba mi się Wir jednak do walki zupełnie się nie nadaje.
Najużyteczniejszymi czarami są oczywiście lodowa lanca i stworzenie zombie.
Krzyku umarłych nie lubię, ponieważ ogólnie nie lubię w czasie walki uzupełniania many a zamiast tego wolę poczekać na falę śmierci.
RPG
Sithian jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-13, 15:45   #249
Mr. C
hivemind content aggregator

Mr. C awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sithian Zobacz post
Mój głos padł na Grom ze względów wizualnych i przydatności (chociaż stosunek mana/dmg do najkorzystniejszych z pewnością nie należą).
Ależ o czym waść mówisz? Zgromadź wokół siebie 20 mocnych mobów, użyj Gromu, czysty profit.

Z tego powodu też Grom jest właśnie mało użyteczny. Ma trzykrotnie dłuższy czas rzucania od potężniejszych zaklęć obszarowych, a obrażenia są zwykle niewystarczające, by jednym zaklęciem powalić potężniejszych przeciwników, co na ogół kończy się martwym Bezim.

Osobiście najbardziej lubię Falę Mrozu. Bez niej o wiele trudniej byłoby magowi funkcjonować. Zamrożone cele można od razu posprzątać jednym Masowym Zniszczeniem/Falą Śmierci. Szkoda, że fali można się nauczyć dopiero w V rozdziale.

EDIT: HURRDURR... ale ponieważ to temat ściśle o zaklęciach z Nocy Kruka, wybieram Kradzież Energii. Jest fajna, bo automatycznie wygrywa pojedynek 1vs1 z dowolnym ludzkim przeciwnikiem. Leczy nas, sprowadza zdrowie celu do 1 PŻ, pozwala nam łatwo go dobić... czego tu nie lubić? Poza tym, że cel traci aggro, gdy używamy na nim tego zaklecia. W efekcie wszyscy przyjaciele celu będą mieli do nas wąty, gdy popchniemy chwiejącego się na nogach, pozbawionego krwi nieszczęśnika, by nabrać doświadczenia.

Ostatnio edytowane przez Mr. C : 28-02-13 o 15:53.
RPG
Mr. C jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-13, 17:03   #250
Milten3398
Czarny Goblin

Domyślnie

Według mnie najlepszy czar to krzyk umarłych. Powala prawie wzystko jednym hitem. Ale ma jeden minus zużywa za jednym razem całą manę , więc lepiej go używać tylko w uzasadnionych okolicznościach.
RPG
Milten3398 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-13, 19:55   #251
Lester101
Czarny Goblin

Lester101 awatar

Domyślnie

Mój głos przez przypadek poszedł na Lodową Lancę, jednak moim ulubionym czarem z Gothic 2 Noc Kruka jest Grom.
Świetne efekty wizualne, dodatkowo jest dobrym czarem obszarowym na niektóre potwory. Jedyny minus to czas ładowania. Bo to ile zżera many to w 3-4 rozdziale (przynajmniej u mnie) nie miało znaczenia bo i tak jej strasznie dużo miałem jak na ten etap gry.

Ogólnie według mnie Grom, to bardzo "ładny", efektowny czar obszarowy.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-04-13, 00:08   #252
shadderThief
Chrząszcz

shadderThief awatar

Domyślnie

Każdy czar jest dobry , na swój sposób :P
RPG
shadderThief jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku