Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Paladyn vs Najemnik vs Mag

Zobacz wyniki ankiety: Twoja ulubiona główna gildia.
Mag 259 29.91%
Paladyn 268 30.95%
Łowca Smoków 339 39.15%
Głosujących: 866. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 03-05-07, 13:30   #13
Ardeth
Krwiopijca

Ardeth awatar

Domyślnie

Dokładnie u mnie Jan nawet nie stracił połowy życia, a Keroloth gniótł sie za beczką. Osobiście lubię każdego tak samo. Teraz gram Łowca Smoków i trzeba powiedzieć że sytuacje gdy leje 2-3 Jaszczuroludzi, Poszukiwacz ledwo drgnie, a już nie żyje, a nieprzebyte knieje zapchane różnymi stworami są dla mnie jak polna ścieżka to ciekawa zabawa.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-07, 19:59   #14
Mimek
Polna Bestia

Mimek awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Mimek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ulv Zobacz post
w GD otaczało mnie 5 jaczuroludzi, czy orków i nie straciłem nawet połowy życia, gdy wszyscy leżeli. Łowca łucznik to najłatwiejsza opcja - prostsza nawet niż mag.
Ja też kilka miesięcy temu skończyłem grę łowcą łucznikiem. Miałem 100% w łukach i około 170 zręczności. Co raca, to racja - wymiatałem. Porównując jednak owego łowcę do mego wcześniejszego maga, łucznik przegrywa. Nie jest to jakaś wielka przepaść siłowa, jednak przy głębszej analizie - jest i to nie mała. Mój czarodziej miał ponad 300 many, co umożliwiało mu uaktywnienie podwójnego masowego zniszczenia bądź pięciu deszczy ognia. Wniosek - postać nie do zabicia. Porównując więc łucznika do maga, nie należy działać pod wpływem impulsu, a sprawdzić, jak te postacie sprawdzają się w praktyce. Jeden deszcz ognia wykonuje się wyjątkowo szybko, a odeśle wszystkie te pięć jaszczuroczłeków do królestwa Beliara. Mogę się założyć, że mag nie straci nawet jednej piątej życia Moim skromnym zdaniem, mag jest jednak najpotężniejszy

PS. Nie oznacza to jednak, że łowca łucznik jest słaby - jest to wg mnie druga najsilniejsza postać w grze
RPG
Mimek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-07, 22:58   #15
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

To jednak fakt, lecz jak jestes juz Super-Magiem to praktycznie nie ma z tego zabawy, a jak jestes Łowca czy Paladynem to zawsze jest ta adrenalinka w walce bezposredniej czy z dystansu. Kazda postac jest na swoj sposob fajna i przyjemna w graniu. Z jednej strony Mag na poczatku jest dosyc słaby, a Paladynem (straznikiem) lub Łowca Smokow (najemnikiem) od poczatku mozna rozwalic nawet te stosunkowo silne potwory. Dodac mozna jeszcze na koniec, ze Mag ma ciezko w roznych pojedynkach w miescie, gdyz nie moze uzyc swojej magi...

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-07, 23:11   #16
Mimek
Polna Bestia

Mimek awatar

Domyślnie

Tu przyznaje rację - kiedy grasz któryś już raz w Gothica i masz Super-Hiper Maga, to nie ma takiej zabawy. Jednak do V rozdziału adrenalinka jest Strzelasz z DKO do gromadki orków. Orkowie biegną, ty wypuszczasz serię DKO. Wszyscy leżą....oprócz jednego orka elity. I co robić? Dopełnić manę narażając się na atak z jego strony, czy też spie******ać gdzie pieprz rośnie. A może podjąć się walki wręcz? Jak widzisz, grając magiem też jest adrenalina. Kiedy przejdę Gothica moim obecnym magiem (gram teraz magiem ognia, przy czym używam tylko czarów ognistych) zacznę grać niby nekromantą. Wyobraźcie sobie, jaka będzie adrenalina przez całą grę używać tylko czarów przywołania . Poza tym, w moim wcześniejszym poście mowa nie była o tym, którą z postaci lepiej się gra (opinie tą wyraziłem w tym temacie na pierwszej stronie), lecz która z nich jest najpotężniejsza. W każdym razie - szacuneczek dla paladyna i łowcy. Szczerze, to nie mam ulubionej gildii - każda ma wady i zalety Sam nie wiem, dlaczego tak bronie tego maga... Chyba po prostu lubię postawić na swoim

Ostatnio edytowane przez Ertix : 13-06-09 o 22:11.
RPG
Mimek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-07, 00:14   #17
Ardeth
Krwiopijca

Ardeth awatar

Domyślnie

Gram teraz Łowcą Smoków, Miecz Mistrzowski i 56% 1H, 85 zręczność, 109 siła, łuki i kusze po 16%, 2H 32%. Nie mam problemów z niczym oprócz Smoków (gram z Nocą Kruka). Jak widać postać może być średnio wyszkolona, ale w dobrych rękach staje się zabójczą bronią. Trudno od tak określić kto zwyciężyłby. Każdy może wygrać, no nie chodzi mi tu o jakieś pojedynki naprawdę silnych ze słabymi, lecz tych mniej więcej równych jak Łowca Łucznik, a Mag Ognia ktory ma teoretycznie wieksze szanse.

P.S. Sorry klawa mi szwankuje.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-05-07, 11:10   #18
...LeonidaS...
Polna Bestia

...LeonidaS... awatar

Domyślnie

Gdyby wszyscy byli by na 30 lvl... Według mnie wygrał by mag. Ale nie taki jak np. Pyrokar , musiał by mieć broń do walki w zwarciu wrazie konieczności( chyba tylko Daron ma) . Pokonał by on Paladyna i łowce ponieważ zanim by któryś z nich dobiegł to już by miał przez czary zmniejszone około 30 % życia.Załóżmy że łowca/paladyn wyciąga kusze to mag robi Armie Ciemnosci... I o sprawie... Ale gdyby walczył Łowca vs Paladyn to ciężko ustalic kto by wygrał. Oczywiście są to moje sugestie

!!!CZEKA NAS CHWAŁA!!!
RPG
...LeonidaS... jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-05-07, 11:30   #19
BEBAK
Krwiopijca

BEBAK awatar

Domyślnie

Hmm Paladyn naprawde fajna postac bardzo latwo sie nia gra,
Mag ciezkie granie ta postacia ale jest naprawde potezna poniewaz moze uzywac czarów, run itp.
Łowca Smoków swietna zbroja i naprawde swietny wojownik w walce mieczem
Ja osobiscie bardzo lubie Magów ale przewaznie gram Łowca Smoków dlatego wybieram tego jedynego Łowce Smokow
Ale jednak wole walczyc po stronie Innosa....
BEBAK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-05-07, 21:56   #20
Matthew_KoRoNa
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Matthew_KoRoNa
Domyślnie

No to kolej na mnie
Dla mnie Gothic to jest gra... gram dla klimatu nie jakichś tam umiejętności, najbardziej klimatyczny jest dla mnie Łowca Smoków - starzy przyjaciele jeszcze za czasów bariery, 0 rozkazów, no może tam jakieś Torlofa "prozpozycje" liczy tylko na siebie bo jest wśród - jakby na to nie patrzeć - bandytów pragnących tylko złota i sławy. Łowca wymiata jednym słowem, na drugim miejscu Mag Ognia, a goni to wszystko Paladynek
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-07, 21:11   #21
Hauro

Domyślnie

Zależy na jakim etapie będzie nasza postać, najbardziej lubię Najemników, ponieważ oni mają wszystko gdzieś i nie muszą się o nic martwić, wiedzą że jakby co to mogą komuś dać w pape i się skończy, natomiast jeśli chodzi o najsilniejszą postać to zdecydowanie doświadczony mag, ponieważ jedyną drogą aby go zabić jest atak przez zaskoczenie chyba nie ma innego sposobu na załatwienie maga waląc go sztyletem w plecy.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-07, 21:20   #22
Ardeth
Krwiopijca

Ardeth awatar

Domyślnie

Cytat:
Załóżmy że łowca/paladyn wyciąga kusze to mag robi Armie Ciemnosci... I o sprawie...
To było śmieszne, taką armie to ja rozbijałem na około 30 poziomie w max. minute. Zresztą mag rzuca armię, a w tym czasie (bo to jednak chwilkę trwa) Łowca/Paladyn śmiga do niego, rach ciach i po magu. Jak raz by magus załapał w łeb to już by miał problemy z czarowaniem (albo by zginął, albo nie trafił).

Tak czy siak zależy od tego kto by prowadził postać.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-07, 22:52   #23
Mimek
Polna Bestia

Mimek awatar

Domyślnie

Echhh...i znowu ja Po 1 - Mówisz, że taką armię rozbijałeś w max minute. Wszystko się zgadza, prócz jednego - skąd wiesz, że będziesz miał do czynienia z JEDNĄ armią ciemności? A jeżeli mag wyczaruje 4 , 5 lub nawet 10 armii ciemności (oczywiście z wypiciem kilku buteleczek)? Wtedy wątpię, abyś TY przeżył minutę W lepszej sytuacji jest paladyn, który posiada np. świętą strzałę. Od czego jest jednak fala/bryła lodu? Paladyn stoi nieruchomy, a dziesiątki szkieletów siekają go aż miło Mowa jest tu jedynie o armii ciemności, a proszę nie zapominać o masowym zniszczeniu bądź tchnieniu śmierci... Nie sądzę, aby jakkolwiek "wypasiona" postać była w stanie to przeżyć. Po 2 - powiedziałeś, iż gdy mag czaruje swoją (przypuszczalnie) armię ciemności, pal/łowca podchodzi, rach ciach i mag leży, przestaje czarować bądź nie trafia w cel. Wytłumacz mi jednak, jakim cudem tak szybko rozprawisz się z magiem, noszącym ciężką szatę ognia oraz aurę innosa (+20 ochrony przed wszystkim)?. Moim magiem spokojnie wlatuje w duże zgrupowanie orków, uaktywniam masowe zniszczenie, a pomimo, że ciacha mnie kilka orków elit, kilkanaście orków wojowników i kilka orków szamanów, pasek zdrowia jakoś podejrzanie wolno staje się czarny... Po chwili słychać brzęk opadającej broni, a mój pasek jest czarny w 20%. Nie powiesz mi więc, że w 3 sekundy uporasz się z magiem rzucającym zaklęcie. Ciekawe, co zrobisz, gdy mag rzuci tchnienie śmierci, które ładuje się wyjątkowo szybko . Poza tym w swym poście napisałeś, że mag przestaje czarować...Hej, hej, hej! Mowa przecie o Gothicu II! Tutaj gra została o tyle dopracowana, że zaatakowany mag rzucający zaklęcie nadal je rzuca. W obroty wezmę również poruszoną przez ciebie kwestię z nie trafianiem. Otóż, jakim cudem, masowe zniszczenie/deszcz ognia/armia ciemności (!) może spudłować? Jakoś sobie tego nie wyobrażam...

Ależ ja upierdliwy jestem

Ostatnio edytowane przez Ertix : 13-06-09 o 22:11.
RPG
Mimek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-07, 16:35   #24
K.A.D.
Chrząszcz

K.A.D. awatar

Skąd: Nieznana Wspaniała Wyspa na Krańcu Świata- Szczecin
Domyślnie

Grałem już zarówno magiem, paladynem oraz najemnikiem. Może pokrótce przedstawię ich wady i zalety:
Paladyn:
+ życiowa droga (oddanie, hierarchia,walka za wiarę i ojczyznę), zbroje
- brak należytego statusu społecznego, kiepska broń
Mag:
+ możliwość tworzenia zabujczych czarów, status społeczny
- brak znaczących wad
Najemnik:
+ ciężko znaleźć takie, których nie miałby mag lub paladyn
- reputacja szumowiny, również trudność ze znalezieniem już nie wymienionych
RPG
K.A.D. jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem