Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Co byscie wzieli z Gothica 1,3 oraz 3 zmierzch bogow

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-07-10, 22:59   #1
Osch
Polna Bestia

Osch awatar

Domyślnie Co byscie wzieli z Gothica 1,3 oraz 3 zmierzch bogow

Elos uzylem opci szukaj ale nie znalazlem podobnego tematu

Wiec tak , co byscie wzieli z poprzedniej oraz nastepnej czesci Gothica (Bronie , przedmioty , wyglady postaci , muzyka , potwory itp)

Ja z gothica 1 bym wziol Uriziela Ladne i podpala (wiem ze Duze magiczne ostrze na smoki wygląda tak samo lecz niema takich wlasciwosci jak Uriziel )

Z gothica 3 bym wziol wszystkie zwierzeta neutralne (jelenie , bizony , krowy ,swinie i kurczaki )

Pozdro
A Kody Zabawa
RPG
Osch jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-10, 14:21   #2
Bezio1997
Pan Cienia

Bezio1997 awatar

Domyślnie

ja wzialbym z G1 drabiny
z G3 (chociaz nie gralem ale troche o nim wiem)wzialbym to że jest wiecej miejsca.jest wiecej miast np mora sul ardea i jeszcze lokacje nordmar i varant
RPG
Bezio1997 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-10, 16:49   #3
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Z G1: Najchętniej dodałbym muzykę, która w tej części gry występuję. Szczególnie spodobała mi się ta, która była w Starym Obozie. Poza tym, dodałbym Bractwo Śniącego, wystarczyły by domki, które tam były. Strasznie mi się spodobały.
Z G3: Dodałbym, tzw. Pancerz Nordmarczyka, także strasznie mi się spodobał. A także, jak założyciel tematu - zwierzęta "neutralne".

Mistrz Pracowni Alchemicznej | Obywatel Archolos
RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-10, 23:04   #4
Guthbert
Krwiopijca

Guthbert awatar

Domyślnie

Nie rozumiem tematu ale.... Hmmm....
W kolejnej części chciałbym by wiele rzeczy z poprzedniczek można było spotkać. Np. skoro wiemy że będzie Xardas to kto powiedział, że nie mogło by być tak: Xardas mówi, że zanim przeniósł się do Argaan, odwiedził Khorinis i ze świątyni Śniącego zabrał Uriziela, że władał nim Bezimienny a teraz przekazuje go nam. Prawdopodobnie w czwórce Bezimienny będzie opętany przez Śniącego, więc Xardas może powiedzieć, że skoro Śniący został wygnany z pomocą Uriziela to teraz można przepędzić go z duszy króla. Co o tym sądzicie?
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-08-10, 09:08   #5
Mroczny_Paladyn

Mroczny_Paladyn awatar

Domyślnie

Z G1 to chyba wybrałbym coś w deseń Bractwa Śniącego, to znaczy podobne chaty i latarnie, czyli to co pomagało utrzymać świetny klimat gry.
Z G3 na pewno areny, które byłyby bardzo ciekawym urozmaiceniem. A za zdobycie tytułu gladiatora byłaby jakaś cenna nagroda.

Deum De Deo, I am God...

RPG
Mroczny_Paladyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-10, 21:55   #6
DarthBeowulf
Polna Bestia

DarthBeowulf awatar

Domyślnie

G1: Napewno dodałbym lokacje za palisadą orków, chociaż ten las. Dodałbym też muzykę, to była po prostu REWELACJA !!!
G3: Możliwość walki na arenie i byłyby np. na farmie Onara, w obozie piratów i bandytów. Sprintowanie i wytrzymałość. Strój farmera jaki tam był.

PS. G3 ZB nie biorę pod uwagę bo to porażka

Ostatnio edytowane przez DarthBeowulf : 17-09-10 o 21:57.
RPG
DarthBeowulf jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-10, 22:39   #7
Kravcio
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Guthbert Zobacz post
Prawdopodobnie w czwórce Bezimienny będzie opętany przez Śniącego, więc Xardas może powiedzieć, że skoro Śniący został wygnany z pomocą Uriziela to teraz można przepędzić go z duszy króla. Co o tym sądzicie?
Sądzę, że Uriziel służył tylko do pokonania szamanów i potem można go wyrzucić, wcale go nie potrzebujemy do wygnania Śniącego.

1 i 2: wygląd cieniostwora (udane), przynależność do gildii
3: system magii, darmowe teleporty
RPG
Kravcio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-10, 00:17   #8
czesik2008
Krwiopijca

czesik2008 awatar

Domyślnie

Hmmm.... Z gothic 1 wziąłbym magiczną zbroję a z gothica 3 hełmy i tarcze
RPG
czesik2008 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-10, 18:38   #9
bezimienny-1998
Chrząszcz

Domyślnie

G1-Drabiny, Uriziela, magiczną zbrojke, muze no i ... tyle.
G3- Sposób strzelania z łuku i kuszy i zwierzęta neutralne.
------------------------------------------------------------------------------------------
Rzekł Adanos do Innosa pocałuj mnie w d..ę, a Innos swej mądrości tak uczynił
RPG
bezimienny-1998 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-10, 19:02   #10
Alembik_Vina
Golem

Alembik_Vina awatar

Domyślnie

Mówicie... Wziął, aby stworzyć grę wszech czasów...

Z Gothic3 rozmiar i zróżnicowanie klimatyczne, oraz orków... Ale każdemu z nich nadał bym tak głęboką osobowość jak Ur-Shakowi. Każdy ork by się różnił. Prócz tych wrogo nastawionych oczywiście.

Z Gothic 1 zabrał bym drzwi i wstawił je do większości domów. Poza nimi także drabiny, których brakło mi w następnych seriach a także pochodnie, które trzeba podpalić i zasadę działania kuźni: Ogień - kowadło, woda - osełka...
Zabarał bym także z Gothic 1 kilka interesujących postaci i stworzył bym szczegółowe ich historie na podstawie tego kim byli w Koloni.
Poza tym z Gothic 1 zabrał bym sporą garść klimatu karnej kolonii. Ponurą surowość, którą jednak nie obdarzał bym wszystkich zakamarków gry, lecz jedynie niektóre, aby równoważyła się z pięknem przyrody.

Z Nocy Kruka zabrał bym przede wszystkim system walki, który był idealny w swej prostocie.
No i jeszcze otwieranie skrzyń kombinacją lewo, prawo...
Poza tym możliwość okradania dowolnej ilości skrzyń pod warunkiem, że nikt nie widzi.
Poza tym większość potworów.
Poza tym piratów...
Esmeraldę i Czerwoną Latarnię.

Zabrał bym także klasztor Magów ognia i Khorinis. Powiększył bym je i urozmaicił stwarzając tym samym główne miasta w owej grze.
Poza tym zróżnicowanie charakterów... To bym z całą pewnością przygarnął. No i oczywiście piratów, oraz najemników... Tacy piraci i najemnicy mogliby się znaleźć wszędzie.

Nie zaszkodziły by też miecze... łuki, pancerze z poprzednich części. Magia runiczna i kręgi... Właściwie to także alchemię z G2NK, która nieco bardziej mi się podobała z uwagi na to, że można było mieszać tytoń i zwijać łodygi oraz ważyć mikstury szybkości.

Zabrał bym również efektownie działające bagienne ziele, oraz... hm...
Nie zaszkodziło by zabrać nieco rumu, grogu i innych napitków, oraz różnego jadła...

Zabrał bym także wygląd i klimat plaży...

Wiecie co? Chyba łatwiej było by napisać 'Czego ja bym nie zabrał'
Alembik_Vina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-02-11, 15:07   #11
grzesiek1121
Chrząszcz

grzesiek1121 awatar

Skąd: szczególowo się nie bede wypowiadał ale powiem że w lesie
Domyślnie

Ja z gothica 1 bym wziol Uriziela Ladne i podpala (wiem ze Duze magiczne ostrze na smoki wygląda tak samo lecz niema takich wlasciwosci jak Uriziel )

Z gothica 3 bym wziol wszystkie zwierzeta neutralne (jelenie , bizony , krowy ,swinie i kurczaki )
to wszystko zostało ujęte
oprucz magicznej zbroi
RPG
grzesiek1121 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-06-11, 11:24   #12
grzesiek1121
Chrząszcz

grzesiek1121 awatar

Skąd: szczególowo się nie bede wypowiadał ale powiem że w lesie
Domyślnie

z gothica 1 wział bym bratstwo śniącego fajny klimat
a z g3 nie wiem bo dopiero zaczynam grać ale bym wział pancerze i styl walki assasyna
RPG
grzesiek1121 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania