Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Ancoron, Rabittous, Spykers - Polowanie na syreny

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-08-16, 13:40   #1
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie Ancoron, Rabittous, Spykers - Polowanie na syreny

Cytat:
Polowanie na syreny

Po wiszącym ogłoszeniu łatwo można poznać, że napisał je wioskowy pisarz.

„ Poszukuje się odważnego wojownika w celu wyjaśnienia przyczyn ataków syren na poławiaczy pereł. Nigdy wcześniej nie było z nimi problemów, ani poławiacze nie polowali na syreny, ani też one ich nie zaczepiały. Jednak po ostatnich wiosennych sztormach coś uległo z mianie i syreny zaczęły atakować i topić tych, którzy nurkowali po perły przy Zielonych Skałkach (niedaleko na wschód od Piscoris).
Niektórzy uważają, że całkiem możliwe, że załoga któregoś z pirackich statków zabiła kilka syren, które się teraz mszczą. Niestety nie udało się tego potwierdzić. Inni twierdza, że może to być związane z tym, że wiosenne burze przygnały do brzegu jakiegoś morskiego potwora i oszalałe ze strachu syreny po prostu stały się z tego powodu bardziej agresywne. Ale są i tacy, co uważają, że poławiacze pereł musieli odkryć w tamtym miejscu coś niesłychanie dla syren cennego, czego one bronią za wszelką cenę.
Za wyjaśnienie tej tajemnicy poławiacze pereł są gotowi zapłacić najpiękniejszymi okazami jakie ostatnio wyłowili z morza. Zapewniają też wikt i opierunek na czas trwania zlecenia.
Chętni proszeni są o zgłaszanie się w kapitanacie portu w Piscoris, gdzie zostanie wskazana im droga do osady poławiaczy pereł.”
Kapitanat portu w Piscoris. A właściwie rozklekotana, drewniana buda, pachnąca śledziami i rdzą. W deskach tu i tam dziury, przez które prześwituje zewnętrzny świat. Przed wami biurko, mozolnie skonstruowane z trzech wiader i kadłuba roztrzaskanej łódki.
- Czego tu? Pozwoleń już nie dajemy! Za dużo majtków pożartych przez rekiny. - Jeżeli kiedykolwiek powstał wzór typowego wilka morskiego, właśnie go widzicie. Na głowie niebieska bandama, prawe oko zasłonięte czarnym kawałkiem tkaniny. Niżej niezadbana, stalowa broda. Epikur dostrzega protezę dłoni, chyba wystruganą z cedrowego drewna.
- Do stu harpunów! Jaszczur! - Marynarz zerka na Rabittousa. - Przychodzicie w sprawie poławiaczy?
RPG
Kassler jest offline  
Nieprzeczytane 14-08-16, 17:49   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- A niech to wicher zdmuchnie, a pirat wychędoży. To faktycznie jest jaszczur! - Stwierdzam patrząc na jaszczuroczłeka, po czym ponownie przenoszę wzrok na marynarza.
Na moje oko wygląda na takiego, co pod wiele spódnic zaglądał, a oko i dłoń stracił w karczemnej awanturze. Me gusta.
- Tak. Przyszliśmy tu w sprawie poławiaczy, a przynajmniej mi się tak wydaję. - Mówię. Z chęcią zagłębię się w syreny... Tfu... Znaczy w tej sprawie Ale jest jeden szkopuł, szczegółów wciąż mało. Jest jakaś reguła w tych atakach? Atakują tylko poławiaczy czy także osoby na powierzchni wody? I jeszcze coś: być może chciały coś przekazać którejś ofierze?
Staram się skupić jego uwagę na słowach, a sam żywo gestykuluję jedną ręką, by odwrócić jego wzrok od drugiej i zamierzam przy pierwszej sposobności spróbować zajrzeć do jego kieszeni, więc ostatecznie podchodzę do niego i wyciągając prawicę mówię:
- Jeszcze się nie przedstawiłem. Epikur Belaiar, do usług. - W chwili gdy postanowi uścisnąć mi dłoń zamierzam skorzystać z okazji i uścisnąć go, jednocześnie poklepując po plecach, niczym starego drucha i wolną dłonią spróbować coś mu ukraść.

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 14-08-16 o 18:12.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 14-08-16, 19:26   #3
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

Szef kapitanatu zakasłał, po czym ujął wyciągniętą dłoń Epikura. W międzyczasie z jego kieszeni zniknęła sztuka bagiennego ziela i przeciętnych rozmiarów akwamaryn.
- Pod wodą, pod wodą. Mordują pływających w pobliżu rafy. Zielone Skałki, jak tutejsi mówią. Czy coś mówiły, nie wiem. Wszystkich rozszarpywały i zatapiały ciała. - Marynarz zamyślił się. - Więcej powiedzą te szczury lądowe z wioski poławiaczy. Chociaż już pewnie schlali się grogiem.
- Aha, ja nazywam się Edgar Czarcionogi. W razie czego można się na mnie powołać.
RPG
Kassler jest offline  
Nieprzeczytane 16-08-16, 15:59   #4
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

-Ekhem- chrząknąłem, widząc co właśnie zrobił Epikur, ale postanowiłem skupić się na zadaniu
-Widać po tobie Edgarze, że nie jedno przeżyłeś. Dziwię się, że tak zaskoczył cię widok Jaszczuroczłeka. Ale do rzeczy, jeśli faktycznie nie możesz nam już nic więcej powiedzieć o tych atakach, to prosilibyśmy o wskazanie drogi do tej wioski, tak jak było napisane w ogłoszeniu. Chyba, że znasz więcej szczegółów o tych syrenach, wtedy słuchamy...
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...

Ostatnio edytowane przez Rabittous : 16-08-16 o 16:46.
RPG
Rabittous jest offline  
Nieprzeczytane 16-08-16, 22:05   #5
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

-Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy mieliście jakieś łączności z konkretnymi syrenami, czy po prostu czerpaliście korzyści póki się nie zbiesiły, co? - odezwał się Eddar, który dla marynarza wyrósł, jak spod ziemi.
-I kiedy doszło do ostatniego wypłynięcia poławiacza, który nie wrócił? - dodał po chwili rozglądania się.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 16-08-16, 22:46   #6
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

- Łączności?! Te bestie z nikim nie negocjują... - Edgar wskazuje rycinę wiszącą na ścianie po lewej stronie. Widzicie na niej postać syreny z zakrwawioną ludzką ręką w paszczy. - Do tej pory interes z perłami kręcił się znakomicie. Codziennie trafiało do Piscoris co najmniej kilkadziesiąt błyskotek. Ze dwa tygodnie temu porwano pierwszą załogę. Zaginęli Jenner i Willy. Ostatni wypłynął przedwczoraj... ale na plaży znaleziono tylko siatkę do łowienia ostryg. - Marynarz zwrócił się w stronę Eddara z żalem w oczach.

Rabittous
Widzisz, że kadłub łodzi, z którego sklecono biurko ma na burcie ślady po zębach.

Epikur
Dochodzi cię smród kilkudniowych ryb. Zapach wdziera się do chaty z zewnątrz.

- Zapomniałbym o najważniejszym! - Nadzorca kapitanatu wydaje okrzyk. - Uważajcie na ich śpiew. Według plotek może hipnotyzować, chociaż działa tylko na ludzi w młodzieńczym wieku. Do wioski poławiaczy dojdziecie wzdłuż wybrzeża. Wychodząc z kapitanatu kierujcie się na wprost, aż traficie na morski brzeg. Potem ruszajcie na lewo.
RPG
Kassler jest offline  
Nieprzeczytane 17-08-16, 17:21   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Coś tu capi zdechłą rybą... - Patrzę się wymownie na jaszczuroczłeka. - Wy tu sobie uzgodnijcie trasę, a ja idę się odlać.
Bez dalszej zwłoki opuszczam budynek.
"Syreny z pewnością musiały mieć jakiś powód do tych ataków. Być może poławiacze coś odkryli. Coś związanego z tymi morskimi istotami. Atakują tylko pod wodą, czyli tam gdzie jest ich teren. Może chodzić o jakiś artefakt związany z ich kulturą, albo po prostu poławiacze zarżnęli jakiegoś przedstawiciela podwodnego ludu, czym to wszystko zapoczątkowali" Myślę, jednocześnie opierając się o ścianę budynku. I czekam na pozostałą dwójkę.
Cokolwiek się wydarzy, nie mam zamiaru pozwolić na rzeź tych cudownych istot zwanych syrenami.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 17-08-16, 18:18   #8
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Przyglądam się uważniej fragmentowi poniszczonego kadłuba i staram zwrócić uwagę na szerokość i głębokość śladów po szczękach. Dzięki temu staram się ustalić potencjalną wielkość istoty która to zrobiła
-Edgarze, czy to pozostałości po jednym z ataków syren?- pytam wskazując na biórko
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Nieprzeczytane 17-08-16, 19:55   #9
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

- Gdzie tam, jaszczurze lądowy! To blizny po kłach węża morskiego. Dopadła mnie bestia na dziewiczym rejsie i do dzisiaj trzymam swój pierwszy okręt. - Marynarz gładzi biurko z rozmarzoną miną.

Epikur
Zauważasz beczkę z rybami. To z niej dobiegał fetor.

Niebo jest bezchmurne, ale na horyzoncie widać zmierzający od strony morza front.
RPG
Kassler jest offline  
Nieprzeczytane 17-08-16, 21:29   #10
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

-Mam jeszcze jedno pytanie nim pójdziemy dalej - rzekł Eddar - Możesz nam wskazać osoby, którym udało się jako ostatnim wrócić z połowów? Chciałbym z nimi pomówić.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 17-08-16, 21:38   #11
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- A co mi tam. - Mówię.
Bez zbędnych ceregieli postanawiam zwinąć parę rybek, o ile są w znośnym stanie.
Dla niepoznaki podchodzę do beczki powoli, krążąc w tą i z powrotem, jakbym oczekiwał na towarzyszy.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 17-08-16, 21:41   #12
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie

- Jedynie ślepy by ich nie poznał! Jeden z rudymi włosami, średniego wzrostu brodacz. Drugi ze szramą w poprzek policzka. Pewnie spotkacie ich w wiosce poławiaczy, ahoj! - Czarcionogi poprawia kawałek materiału, którym zasłania uszkodzone oko.

Wychodzicie z kapitanatu. Przed wami długa wykładana kamieniami i żwirem uliczka, prowadząca w stronę morskiego brzegu. Po bokach zbite z omszonych desek chaty. W oddali ktoś zachęca przechodniów do zakupu świeżych ryb.
RPG
Kassler jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania