Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Elex
Przeładuj stronę ELEX - Pierwszy gameplay!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 10-06-16, 20:08   #1
Kassler
Schmeckt gut.

Kassler awatar

Domyślnie ELEX - Pierwszy gameplay!

Portal GryOnline.pl opublikował pierwszy gameplay ze zbliżającej się produkcji:

Jak wrażenia?
RPG
Kassler jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-16, 00:43   #2
 Freshyy
Golem

Skąd: One Time "Captain Kutchie Pelaez" Was In The Hospital For Kidney Stones And Was Labeled A Combative
Domyślnie

Mnie się tam podoba. Zazwyczaj jestem nastawiony pozytywnie do większości nadchodzących gier i tak też jest w tym przypadku (czy np. w przypadku Watch Dogs 2, które jest raczej sceptycznie odbierane z uwagi na jakość poprzednika. Ale nie o tym teraz.). Gra prezentuje się nawet dobrze, a nowa sceneria i świat gry dają Piranha Bytes spore pole do popisu - w poprzednich bowiem grach (Risen) akceptowalne byłyby tylko elementy typowo "fantastyczne". Tutaj zaś mamy zarówno klimaty post-apo (których jestem wielkim fanem, btw), a więc jakieś zniszczone, mroczne pustkowia, fantasy, jak i trochu cyberpunku. Mam tylko nadzieję, że jakoś ładnie zbalansują te trzy "klimaty", gatunki, whatever i nie wyjdzie tak, że będziemy mieli pełno klimatów typowo fantasy, a post-apo i cyberpunk będą tylko małymi smaczkami (bądź vice-versa). Jeśli to pójdzie im dobrze, to raczej kupię.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-06-16, 13:32   #3
Mistrz Gomez
Chrząszcz

Mistrz Gomez awatar

Domyślnie

Według mnie wygląda całkiem nieźle. Mi się podoba ten gameplay i samemu chętnie zagram, gdy będzie taka możliwość. Zauważyłem dość duże zmiany w walce, co zaliczam na plus, bo dotychczas było z tym raczej dość kiepsko. Grafika też nie wygląda super, ale nie to jest najważniejsze.

Ciekawi mnie jak zostanie rozwiązania dokładnie mechanika latania z silnikiem odrzutowym, czy zrobią to jakoś sensownie czy może niekoniecznie...
RPG
Mistrz Gomez jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-16, 12:33   #4
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Znowu combat będzie polegał na kancerogennych rollbackach i struckowaniu kolejnych reskinów.

W dodatku pokazywanie czegoś, co wygląda gorzej od pierwszego risen (2009) w 2016 wskazuje na ciężki uraz mózgu odpowiedzialnych za takie decyzje. Just shut it own already.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-16, 13:27   #5
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
W dodatku pokazywanie czegoś, co wygląda gorzej od pierwszego risen (2009) w 2016 wskazuje na ciężki uraz mózgu odpowiedzialnych za takie decyzje. Just shut it own already.
A zwrociles choc uwage na maly napis po lewej stronie "pre-alpha"? Uwazasz, ze jest to skonczona technicznie czesc gry? Zanim cos skrytykujesz, zastanow sie nad wlasciwioscia swoich argumentow.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-16, 01:08   #6
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Madderin Zobacz post
Biorąc ich backlog z ostatnich pięciu lat, nie ma co innego oczekiwać, na trzeźwy rozum. Tym bardziej, że pokazali jedynie kiepski reskin gameplay'u z dwóch ostatnich risenów, które w release niewiele różniły się wizualnie od wersji devowych. Zachowały się nawet ewidentne teksturkowe placeholdery
(liany rodem z Rayman 1 na co drugim drzewku itd.).
Z tak wybitnym repro rate na crapy, trzeba być wybitnie mało mobilnym intelektualnie, by liczyć na co innego. Zwłaszcza gdy pokazali to co mieli najlepszego pod ręką.

Szanowny Panie
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-16, 21:41   #7
 Max0
Kąsacz

Max0 awatar

Domyślnie

Bardzo mnie ciekawi jak to będzie z tą grą
Mam tylko ogromną nadzieję, że nie będzie nawiązywać do trylogii Gothic (jak np. w grach z serii Risen). Dość już tego uniwersum! Czas na coś nowego! Połączenie sci-fi i fantasy zapowiada się naprawdę interesująco.

Sam film nie jest jakiś wspaniały, ale czego się spodziewać po tak wczesnej wersji gry?
RPG
Max0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-10-16, 06:54   #8
PulseOfSk8
Chrząszcz

Domyślnie

Mimo tego że jestem inwalidą jeśli chodzi o gry RPG i totalnie nie potrafię w nie grać to je uwielbiam bo łatwo poddaję się immersji. Uniwersum Gothica jest moim najukochańszym, mimo tego że są to dla mnie gry arcytrudne i nie było szans żebym przez jakąkolwiek część przebrnął bez poradnika (a nawet z nimi mam spore problemy, pierwszą część przechodziłem...6 lat? Setki, dosłownie setki podejść i tylko jedno udane po przeczytaniu poradnika i obejrzeniu materiału wideo jakiegoś let's player'a). Z Risenem było nieco łatwiej i bez jakiejkolwiek pomocy dotarłem bodajże do 3 rozdziału z tym że historia i świat nie były tak...zachwycające i wciągające jak w Gothicu i mimo tego że grało mi się całkiem przyjemnie, to jednak ta immersja nie była tak silna i nie przebrnąłem przez całą grę bo po prostu się znudziłem.

Dlaczego w ogóle o tym mówię?

Grając w RPG'a to co stawiam na pierwszym miejscu to nie wygląd, nie grywalność czy nawet porywająca historia, tylko wszystko to co składa się na immersję i sprawia że wyłączając tę grę i idąc spać, czy wychodząc do pracy przez cały dzień myślę tylko o tym jak bardzo chce znów usiąść przed komputerem i ponownie zatopić się w świecie gry.

Gdy dopiero poznawałem świat pierwszej części Gothica byłem jeszcze we wczesnej podstawówce i tak bardzo zakochałem się w tej opowieści że w pewnym momencie byłem gotów powiedzieć rodzicom, że chce zostać paladynem i wyznawać boga jako Innosa :P Cóż, dzieci są podatne na takie rzeczy, ja szczególnie No, to taka mała anegdotka :P

Oczekuję od Elexa tego samego, tego że twórcy tak ukażą ten świat i tak wplotą w niego historię bym nie mógł się od tej gry oderwać i przenieść swój umysł do zupełnie innej rzeczywistości, na tak długo jak tylko się da.
Boję się jedynie że wymieszanie Post-Apo z Fantasy i Sci-Fi może im się nie udać bo moim zdaniem jest to smarowanie Nutellą kromki wcześniej posmarowanej masłem, niby można, ale ogólnie to raczej nie bardzo :P

No cóż, oczywiście wszyscy wiemy że Panowie z Piranha Bytes mają głowy na karku jeśli chodzi o tworzenie dobrych historii i niepowtarzalnego klimatu dlatego staram się nie martwić o to że wszystko spartolą i jakoś to będzie.

P.S. I niech się nie śpieszą, poczekam rok, dwa lata, trzy a może pięć, ale chce dostać dobry produkt godny postawienia na półce obok serii Gothic.
RPG
PulseOfSk8 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania