Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Porady i triki
Przeładuj stronę Gothic 1 : Ciekawostki według leszlawa

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-10-15, 18:15   #1
leszlaw121974
Polna Bestia

leszlaw121974 awatar

Domyślnie

W tym wątku mam zamiar dodawać ciekawostki, więc prosił bym nie dodawać w tym temacie niepotrzebnych postów

Ciekawostka nr 1

Niektóre postacie w związku zmiany rozdziału itp zmieniają swoje położenie np. Diego w 3 rozdziale pojawia się w kanionie trolli. Lecz można ten proces przyspieszyć prowokując przykładowo Lestera (naprzykład udeżyć go mieczem) przez co będzie za nami biegł za każdym razem gdy go udeżymy. Prowadzimy go w ten sposób do górskiej fortecy, gdy zbliży się on dość blisko miejsca przy którym stoi w 3 rozdziale zostanie on tam, ponadto uruchomią się nam opcje dialogowe które ma on w 3 rozdziale. Jeżeli według was się myle możecie sami sprawdzić dolatując daną postacią w dane miejsce na kodach.

Ciekawostka nr 2

Czy wiedziałeś że na niektórych przedmiotach wyrzuconych na ziemie możesz stanąć. Przykładowo tam gdzie jest przepaść z lawą prowadzącą do miecza uriziel, mi niechciało się ostatnimi razy przełączać przycisków aby uruchomić most, więc pomogłem sobie stawiając pod nogami posążek śniącego. Dzięki temu stanąłem na wyższej wysokości i przepaść była do przeskoczenia. Pragne zwrócić uwagę że nie da się wyrzycić przedmiot na przedmiot i ustawiać je jak klocki lego.

Ciekawostka nr 3

Każdy wie że potworki i npc po ubiciu , ich ciała.po oddaleniu się od nich znikają. Można ten proces zatrzymać kładąc do eq danego ciała starą monete. Dzięki temu ciało nie zniknie i będzie tak leżało aż nie wyciągniemy monety. To samo działa w g2 nk.

Ciekawostka nr 4

Czy wiedziałeś że jeśli jakiś potwór/człowiek zginie od upadku z wysokości to w jego ekwipunku pojawi się stara moneta. Czemu to ma służyć, nie mam pojęcia, odkryłem to grając magiem użwając czaru pchnięcie wiatru. Niektóre potworki gineły od upadku z wysokości przez co nie dostawałem expa co mnie denerwowało. Po dłuższym czasie zastanawiałem się czemu zwłoki potworków nie znikają, przeszukując je znalazłem stare monety. Zauważyłem to też w mt używając bejsbola siekacza, oraz gdy jeden ze strarzników świątynnych w starej kopalni spadł a w jego ekwipunku jest stara moneta.

Ciekawostka nr 5

Kamiennego golema można zabić tylko za pomocą broni obuchowej. A czy wiedziałeś że uderzenia pięściami są liczone jako uderzenia od broni obuchowej! Co za tym idzie kamiennego golema można zabić z pięści, wystarczy mieć około 60 siły, nie trzeba latać za młotkami po całej górniczej dolinie. Wystarczy tylko zdjąć broń!

Ciekawostka nr 6

Jeżeli w obozie na bagnie ( tam gdzie są nowicjusze zbierający ziele , zlecający ci zabijanie krwiopijców ) przejdziesz przez bariere bugami lub za pomocą kodów i popłyniesz na niewielką odległość w morze to usłyszysz soundtrack z starego obozu.

Ostatnio edytowane przez leszlaw121974 : 06-06-16 o 20:57.
RPG
leszlaw121974 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania